۷ اصل قدیمی تربیت کودکان که بهتر است کنار بگذاریم

آیا شده که در مورد اینکه آیا روش‌های خاصی که برای بزرگ کردن و تربیت بچه‌ها مفید هستند یا نه، فکر کنید؟ چقدر شما آنها را با توجه به واقعیت‌های زندگی مدرن به روز می‌کنید؟ تقریبا همه از قوانین پیروی می‌کنند که والدینشان به آنها آموزش داده‌اند. «خوب تحقیق کنید»، «مسئول باشید» و «اگر به سختی کار کنید، فردی برجسته خواهید شد».

اما برخی از روانشناسان کودک پیشنهاد می‌کنند ما به جای اینکه بچه‌هایمان را فردا برای آینده آماده کنیم این کار را از دیروز شروع کنیم. 

در این مقاله برخی از توصیه‌های نامناسب قدیمی والدین ما را شگفت زده کرد و می‌خواهیم بفهمیم که آیا واقعا نیاز به خلاص شدن از برخی از این اصول قدیمی یک بار برای همیشه است. همراه وینوک باشید.

بیشتر بخوانید: ۲ اشتباه والدین در صحبت کردن با کودکان

۷- باید پول جمع و پس‌انداز کنی

تربیت کودکان

بیشتر نصیحت‌های والدین و پدربزرگ مادربزرگ‌های ما تقریبا امروز معنایی ندارد. می‌توان در مدت کوتاهی پول جمع کرد، در حالی که سپرده‌های بلند مدت بانکی نسبتا مشکوک هستند. ظاهرا، وقتی که این کار را انجام دهید، به نتیجه‌ای خلاف پس‌انداز خواهید رسید. البته، خوب است که مقدار کمی پول همیشه پس‌انداز داشته باشید، اما زمانی که پس انداز شما به کارتان بیاید و بتوانید از آن استفاده کنید.

در دنیای مدرن، پول باید عاقلانه سرمایه گذاری شود، و همه نمی‌دانند چگونه این کار را انجام دهند. به همین دلیل، برنامه ریزی اصولی مالی برای همه مفید است.

۶- اگر می‌خواهید کاری انجام دهید، آن را به بهترین نحو انجام دهید

تربیت کودکان

این یکی از ماندگارترین نصیحت‌هایی است که نسلی به نسلی دیگر از آن پیروی می‌کنند.

اما اگر به یک روز دانشجو نگاه کنیم، متوجه خواهیم شد که باید کارهای زیادی انجام دهد. و تنها راه ممکن برای انجام آن همه کار این است که تصمیم بگیریم چه چیزی را باید واقعا انجام دهیم، چه چیزی باید بررسی شود و چه چیزی ممکن است گول زننده باشد.

خب، اگر بخواهید همه کارها را با هم انجام دهید، چطور می‌توانید کاری را بی عیب و نقص انجام دهید؟

زمانی که نیاز به تقسیم زمان و تلاش بین کار، خانواده، سرگرمی و چیزهای مهم دیگر است، این مهارت “تقسیم تلاش” است که به کار می‌آید و در زندگی نوجوانان فوق العاده مفید است.

۵- برای رسیدن به موفقیت باید سخت کار کنید

تربیت کودکان

شما چنین چیزهایی می‌گویید، اما فرزند شما نمونه‌های دیگری از افراد مانند مارک زوکربرگ، استیو جابز و دیگر افراد موفق را می‌بیند که نیازی به تحمل شغل‌هایی که آنها از انجام آن‌ها متنفر هستند ندارند. آنها فقط آنچه را که می‌خواستند انجام دادند، به ایده‌هایشان عشق ورزیدند و نتایج فوق العاده‌ای دریافت کردند.

همچنین افرادی وجود دارند که هیچ تلاشی برای به دست آوردن موفقیت نداشتند، اما به هر حال خوش شانس بودند.

موفقیت و سخت کار کردن هم خانواده هم نیستند. در واقع این دو کلمه متضاد هم هستند. هرچه بیشتر در شغلی که دوست ندارید کار کنید، شانس شما برای رسیدن به موفقیت در پایین‌ترین سطح قرار دارد.

۴- باید تا می‌توانید درس بخونید

تربیت کودکان

“چه جوری جواب اینو نمی‌دونی؟” این جمله هنگامی گفته می‌شد که از بچه‌ای می‌پرسیدند که آن فرانک کیست و کودک جوابی برای آن نداشت. جواب این سوال در آینده فرزند هیچ تاثیری نخواهد داشت. در واقع، این اطلاعات را می‌توان به راحتی در اینترنت یافت.

با این حال، توانایی یافتن اطلاعات به سرعت، دقت و صحت و مدیریت زمان بسیار ارزشمند است. این همان چیزی است که والدین باید به فرزندانشان آموزش دهند.

دانش عمومی عالی است، اما در زندگی واقعی به سختی قابل اجرا است.

۳- باید شغلی معتبر پیدا کنید

تربیت کودکان

بسیاری از رویاهای بچه‌ها به دلیل این نوع از رفتار والدین خراب شده است. برخی از والدین می‌گویند: “کتاب‌ها و شعرها ؟! احمقانه است. حسابدار شدن شغلی شایسته‌تر است ».  اما در ۱۰-۱۵ سال گذشته ضرورت و اهمیت انتخاب کار تغییر کرده است.

جهان امروز خیلی تغییر می‌کند. تنها کسانی که این تغییرات را می‌پذیرند و انعطاف پذیر هستند می‌توانند موفقیت را به دست آورند.

۲- پیشرفت شغلی شاخص موفقیت است

تربیت کودکان

بسیاری از مردم نمی‌دانند که تنها امکان رشد در شغل‌هایی مانند کارمندی وجود دارد، بلکه رشد در مشاغلی ساده نیز وجود دارد.

مثالهای بسیار زیادی از اینگونه مشاغل مانند مواردی که کاربران در اینترنت با آنها موفق هستند وجود دارد. به عنوان مثال، دوزندگی، نقاشی و مهارت‌های چوب کاری امروزه بسیار محبوب شده‌اند.

امروزه هر نوع سرگرمی می‌تواند یک شغل باشد و پیشرفت شخصی یکی از مهم‌ترین چیزهایی است که آن سرگرمی را به حرفه تبدیل می‌کند.

اگر  بچه‌ای خیلی علاقه مند به ریاضی نیست اما درعوض طراحی خوبی دارد، شاید ما باید به جای استخدام معلمان ریاضی او را در آن زمینه بیشتر تشویق کنیم.

۱- توجه بیش از حد به کودک

تربیت کودکان

همچنین باید به یاد داشته باشید که شما مجبور نیستید بیش از حد محافظ بچه خود باشید. اگر می‌خواهید او را به فردی مستقل و با اعتماد به نفس تبدیل کنید، بگذارید خود او تصمیم بگیرد و خودش بیشتر مراقب خودش باشد.

اگر همیشه سعی کنید از بچه خود محافظت کنید، آنها نمی‌توانند با واقعیت مواجه شوند و مشکلات خود را حل کنند، زیرا نمی‌دانند چگونه این کار را انجام دهند.

در مواردی چنین دغدغه و نگرانی اثر متفاوتی دارند. زمانی که بچه‌ها رشد می‌کنند، آنها از مراقبت‌های بسیار والدین فرار می‌کنند، زیرا می‌خواهند آزاد باشند. اما آنها هنوز هم نمی‌دانند چگونه بدون کمک والدین خود به دنیای واقعی پا بگذارند، بنابراین در هر صورت مشکل پیش می‌آید.

بیایید اصول قدیمی را تغییر دهیم!

تربیت کودکان

متخصصان ادعا می‌کنند که برای موفقیت در زندگی مدرن باید مهارت‌های خاصی داشت.

  • روابط عمومی بالا به جای ذهنیت “نشستن و گوش دادن”.
  • توانایی همکاری، کار گروهی و همکاری با دیگران در پروژه‌های مختلف است.
  • خلاقیت و توانایی فکر کردن خارج از چهارچوب.
  • مهارت‌های تفکر انتقادی را توسعه دهیم که به کودکان در زندگی واقعی کمک می‌کند.

آیا آماده تغییر دیدگاه خود در مورد پرورش کودک خود هستید؟ آیا فکر می‌کنید که تعالیم بدون تاریخ انقضایی وجود دارد که همیشه مفید خواهند بود؟ نظر خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: brightside


مقالات بیشتر:

راه کار گوگل برای توقف اعتیاد به گوشی‌های هوشمند چیست؟

مسائلی که جوانان امروز با آنها روبرو هستند

راه‌هایی برای متوقف کردن استفاده مداوم از فضای مجازی

کافه گردی: رو به روی زیبایی در کافه رو‌به‌رو

عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
میتونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.