داستان افرادی که در مناطق دورافتاده و جنگلی گم شدند و به هر شکلی زنده ماندند

هر ساله، بسیاری از مردم در مناطق دورافتاده گم می‌شوند. در حالی که بسیاری از آن‌ها هرگز موفق به پیدا کردن راه برگشت نشده‌اند، تعداد کمی از افراد خوش‌شانس و قوی وجود داشته‌اند که توانسته‌اند از این شرایط سخت، جان سالم به در ببرند.

در این مقاله، داستان هفت نفر از این افراد شجاع را می‌گوییم که با غلبه بر مشقّت زیاد، توانستند به سلامت از این شرایط نجات پیدا کنند. همراه وینوک باشید.

١- شرایط سخت ۱۲ روزه‌ی جیمی نیل

این مرد ۱۹ ساله و اهل شمال لندن در طی یک کوهنوردی انفرادی در جولای سال  ۲۰۰۹ میلادی در جنگل‌های انبوه کو‌هستان آبی استرالیا گم شد. متاسفانه کوهنوردی روزانه‌ او تبدیل به کابوسی ۱۲ روزه شد.

او با خوردن گیاهان و دانه‌های گیاهی، زنده ماند و برای پوشاندن خود، از پوست درختان استفاده کرد. حتی با وجود هلیکوپترهای عملیات نجات که بالای منطقه‌ای که او قرار داشت پرواز می‌کردند و سعی می‌کردند او را پیدا کنند، درختان او را پنهان نگه داشته بودند. او در نهایت توسط ۲ کوهنورد پیدا شد که به او کمک کردند و او را به بیمارستان بردند.

٢- جولیان کوپکه از یک سقوط ۳ کیلومتری از آسمان و ۹ روز ماندن در جنگل جان سالم به در برد

در ۲۴ دسامبر ۱۹۷۱، یک دختر ۱۷ ساله‌ی آلمانی همراه مادرش در حال سفر با یک هواپیمای تجاری بودند که در هنگام رعد و برق شدید، صاعقه‌ای به هواپیما برخورد کرد و آن را تکه تکه کرد. جولیان در حالی که به وسیله‌ی کمربند به صندلی هواپیما محکم شده بود، تقریبا از ارتفاع ۳ کیلومتری به وسط جنگل آمازون سقوط کرد و اگرچه استخوان ترقوه‌اش شکسته و بریدگی‌ای روی بازوی راستش ایجاد و چشم راستش هم متورم و بسته شده بود، زنده ماند.

او توانسته بود رودخانه‌ای کوچک پیدا کند و از میان آن رودخانه که آب تا زانویش می‌آمد، تا پایین‌دست رودخانه راه برود، چون پدرش به او یاد داده بود که رودخانه‌ها معمولا به آبادی یا محل سکونت جمعی از انسان‌ها می‌رسند.

او پس از اینکه به مدت ۹ روز به تنهایی در جنگل گرفتار شده بود، قایقی پیدا کرد که در نزدیکی پناه‌گاهی لنگر انداخته بود. او از بنزین مخزن سوخت قایق برای تمیز کردن زخم‌هایش که عفونت کرده بودند استفاده کرد. در همان روز، اَلوارفروشانی که از آن پناه‌گاه استفاده می‌کردند، او را آنجا پیدا کردند و جراحات او را درمان کردند. سپس روز بعد با هواپیما به بیمارستان منتقل شد.

۳- تلاش اندرو گاسکل در جستجوی معنویت به کابوسی دو هفته‌ای در یک جنگل تبدیل شد

این مرد ۲۵ ساله‌ی استرالیایی در حال سپری کردن تعطیلات در مالزی بود که به هنگام کوهنوردی در پارک ملی “گونونگ مولو” راهش را گم کرد. او عمدا تصمیم گرفته بود از جاذبه‌های توریستی که جمعیت زیادی آنجا جمع می‌شوند دوری کند تا بتواند تا با طبیعت بیشتر ارتباط داشته باشد.

روز ۲۰ اکتبر سال ۲۰۱۶ اعلام شد که او گم شده‌است. او بعدها بازگو کرد که پس از پایین آمدن از یک کوه و رفتن به منطقه‌ای جنگلی که در آن مسیرهای مختلفی وجود داشت، راهش را گم کرده بود.

او پس از تقریبا ۲ هفته در منطقه‌ی دوردستی که به نام “دره‌ی پنهان” معروف است، توسط یک تیم امداد و نجات پیدا شد. هنگامی که در نهایت او را سوار بر هواپیما به منظور انتقال به بیمارستان کردند، دچار سوء تغذیه شده بود، بدنش مقدار زیادی آب از دست داده و پاهایش با زالو پوشیده شده بود!

۴- یوسی گینزبرگ پس از ۳ هفته با پوست پوسیده پیدا شد

چیزی که پس از اتمام خدمت گینزبرگ در نیروی دریایی اسرائیل به عنوان یک ماجراجویی در سال ۱۹۸۱ برایش آغاز شد، خیلی زود تبدیل به تلاشی برای بقا شد. هنگامی که او از رفقای خود در سفر در جنگل‌های انبوه آمازون جدا شد، هیچ غذا یا تجهیزاتی به همراه نداشت. او توانست با خوردن تمشک، انواع مختلف میوه‌ها و تخم‌مرغ‌های موجود در لانه‌های پرنده‌گان جان سالم به در برد.

او گفت که در طول این شرایط سخت، قسمتی از بدنش به وسیله‌ی جانوران شکاری و مورچه‌های سرخ غول‌پیکر خورده و پوستش کنده شده ‌بود. او سه هفته پس از اینکه گم شده بود و درست هنگامی که جستجوگران نزدیک بود از یافتنش ناامید شوند، پیدا شد. فیلم “جنگل” در سال ۲۰۱۷ با بازی دانیل رادکلیف به داستان او پرداخته است.

۵- الکساندر کوالف از ٢ هفته زمستان سخت سیبری و خطر خرس‌های سیاه، جان سالم به در برد

کوالف که به عنوان یک جوینده‌ی طلا و راننده کار می‌کرد، در زمستان سرد سال ٢٠١٧ در جنگل برفی سیبری ناپدید شد. تیم نجات که برای پیدا کردن او روانه‌ی آن منطقه شده بود، کامیونش را پیدا کرد، اما هیچ اثری از کوالف وجود نداشت. چیزی که به ابهام ماجرا افزود این بود که کوالف، عینکش را در ماشینش جا گذاشته بود و بدون آن، به زحمت می‌توانست ببیند.

بعد از ۲ هفته ناپدید شدن، او توانست از جنگل برفی بیرون بیاید و به بزرگراهی رسید و در نهایت پیدا شد. پاهایش یخ زده بودند و باید در بیمارستان بستری می‌شد. از این ضربه‌ی روحی چنان شوکه شده بود که نمی‌توانست چرا و چگونه گم شدنش و اینکه چگونه توانسته بود در این سرمای شدید و در جنگلی پر از حیوانات وحشی از جمله خرس‌های سیاه، گرگ‌ها و ببرها زنده بماند را به خاطر بیاورد.

۶- شانون لیا فریزر به طرز معجزه آسایی به مدت ۱۷ روز در یک بیشه زنده ماند

در ۲۱ سپتامبر ۲۰۱۴، زنی ۳۰ ساله‌ و استرالیایی پس از اختلافی که با نامزدش داشت، تصمیم گرفت تا برای آرام کردن خود، قدم به بیشه‌ای نزدیک بگذارد. با این حال، او در بیشه گم شد و نتوانست راهش را به خانه پیدا کند. پس از مدتی طولانی که او برنگشت، عملیات جستجو برای یافتنش آغاز شد.

شانون بالاخره ۱۷ روز بعد توسط یک کشاورز به نام برد فینچ پیدا شد که به او کمک کرده و او را به بیمارستان برده بود. پوست او آفتاب‌سوخته و خونین بود و زخم عمیقی نیز در پایش داشت. او گفت که با خوردن حشرات و ماهی و نوشیدن آب از یک جویبار توانسته بود زنده بماند.

٧- سفر روزانه‌ی مادلین کانلی به خوبی پیش نرفت

در چهارم می سال ۲۰۱۷، مادلین کانلیِ۲۳ ساله، تنها برای یک پیاده‌روی کوتاه در جنگلی در شمال غربی مونتانا برنامه‌ریزی کرده بود، اما این برنامه‌ریزی، سفری بدون آب و غذا را به همراه داشت و همچنین فقط سگش، موگی، در کنارش بود.

او در عرض چند ساعت، راه خود را گم کرد و در جستجوی راهی برای بیرون رفتن از جنگل، به وسط جنگل رفته بود. فاجعه آنجا بود که علاوه بر شب‌های بسیار سرد جنگل، او می‌دانست که خرس‌های جنگلی و شیرهای کوهی هم در جنگل حضور دارند. او پس از ۶ روز جستجوی بی‌وقفه نجات یافت.

به نظر شما، چه کسی در میان این هفت نفر با سخت‌ترین شرایط مواجه شده است؟ نظراتتان را به ما بگویید.

منبع: brightside


مقالات بیشتر:

مرگ‌های غیرعادی که تا به امروز در تاریخ اتفاق افتاده

مهارت‌های پایه‌ای بقا که در مواقع ضروری به آن نیاز دارید

۱۱ نکته بقا که می‌تواند شما را بکشد

مُردگانی که به زندگی بازگشتند قسمت اول

دانستنی‌های عجیب و غریب دنیا

عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
میتونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.