گران‌ترین طلاق‌ها در تاریخ حقوقی تا به امروز

وقتی صحبت از طلاق می‌شود به ندرت در هر سطح درآمدی حس اقتصادی می‌توان داشت، اما همانطور که وودی آلن یک بار گفت: “قلب آنچه را که نیاز دارد می‌خواهد .”

در این مقاله لیستی از ۱۳ طلاق گرانقیمت در تاریخ حقوقی عنوان می‌کنیم که بر اساس تخمینی که زده شده به صورت توافقی صورت گرفته است. همراه وینوک باشید. 

۱۳- رومن و ایرینا آبراموویچ، ۳۰۰ میلیون دلار

گران‌ترین طلاق‌ها

\ایرینا مالاندینا درخواست طلاق خود را از رومن آبراموویچ، سرمایه‌دار و تاجر روس، به دلیل شک بر داشتن رابطه، به دادگاه تسلیم کرد. گزارش شده است که غرامت در نظر گرفته شده برای ایرینا آبراموویچ در سال ۲۰۰۷ کمتر از ۲ درصد از ارزش دارایی آبراموویچ یعنی ۱۸٫۷ میلیارد دلار بود.

۱۲- رابرت و شیلا جانسون، ۴۰۰ میلیون دلار

گران‌ترین طلاق‌ها

رابرت و شیلا جانسون بنیانگذاران شرکت BET هستند. آنها در سال ۱۹۶۹ ازدواج کردند، اما پس از بیش از ۳۰ سال ازدواج، از یکدیگر جدا شدند. رابرت جانسون اولین میلیاردر آفریقایی آمریکایی شد و زمانی که طلاق گرفت شیلا مبلغی بالغ بر ۴۰۰ میلیون دلار دریافت کرد.

بیشتر بخوانید: طلاق توافقی چقدر زمان میبرد؟

۱۱- مل و رابین گیبسون، ۴۲۵ میلیون دلار

گران‌ترین طلاق‌ها

بزرگترین طلاق افراد مشهور تا به امروز این طلاق بوده است. رابین مور با مل گیبسون در سال ۱۹۸۰ ازدواج کرد و ۲۶ سال بعد از او جدا شد. گیبسون گزارش داد که نیمی از ثروت ۸۵۰ میلیون دلاری خود را با همسرش رابین در سال ۲۰۱۱ تقسیم کرد. این طلاق به عنوان گران‌ترین طلاق در تاریخ هالیوود محسوب می‌شود.

۱۰- کریگ و وندی مک کو، ۴۶۰ میلیون دلار

گران‌ترین طلاق‌ها

تاجر اهل سیاتل و بنیانگذار McCaw Cellular، کریگ مک کو، با وندی پتراک در سال ۱۹۷۴ ازدواج کرد، اما در سال ۱۹۹۸ تنها چند سال پس از فروش شرکت‌اش به AT & T با قیمت ۱۱ تا ۱۲ میلیارد دلار از هم جدا شدند.

۹- دیمیتری و النا ریبولفولف: ۶۰۴ میلیون دلار

گران‌ترین طلاق‌ها

چگونه می‌توان با پرداخت ۶۰۴ میلیون دلار برای طلاق خوشحال بود؟ خب، اگر دادگاه قبلی تصمیم به پرداخت مبلغ ۴٫۵ میلیارد دلار بدهد، مطمئنا بابت ۶۰۴ میلیون دلار سپاسگزار خواهید بود. این اساسا چیزی است که در جدایی میلیاردر روسی دیمیتری ریبولفولف و همسر سابق وی، النا رخ داده است. نزاع دادگاهی این دو از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۵ ادامه داشت که دادگاه سوئیس در سال ۲۰۱۴ دیمیتری را ملزم به پرداخت مبلغ ۴٫۵ میلیارد دلار کرد. با این حال، پس از درخواست تجدید نظر، تنها مجبور به پرداخت ۶۰۴ میلیون دلار شد – اما او مجبور شد دو خانه سوئیس خود را نیز به همسر سابقش بدهد.

۸- عدنان و ثریا خاشوگی، ۸۷۴ میلیون دلار

گران‌ترین طلاق‌ها

برای تقریبا دو دهه، عدنان خاشوگی، تاجر و فروشنده اسلحه میلیاردر سعودی، رکورد گرانقیمت‌ترین طلاق در تاریخ را در دست داشت. عدنان در سال ۱۹۶۱ با ثریا ۲۰ ساله ازدواج کرد. این زوج برای طلاق در سال ۱۹۷۴ درخواست دادند و تا سال ۱۹۷۹ طول کشید در آن زمان ثریا تقاضای مبلغ ۸۷۴ میلیون دلار از عدنان کرد و این مبلغ را گرفت.

۷- هارولد و سون آن هام: ۱ میلیارد دلار

گران‌ترین طلاق‌ها

طلاق هام در سال ۲۰۱۵ گران‌ترین جدایی در جهان نبود، اما در این طلاق یکی از بزرگترین چک‌های مجرد شدن کشیده شد. هارولد، مدیر اجرایی نفت و گاز از اوکلاهما، برای همسر سابق خود در سال ۲۰۱۴ مبلغی بالغ بر ۹۷۴٫۸ میلیون دلار چک کشید تا پس از بیش از دو سال نزاع دادگاهی، رسیدگی به پرونده آنها نهایی شود. (با تبادل دارایی‌ها و سایر پرداخت‌ها، هزینه کل طلاق حدود یک میلیارد دلار بود)

۶- استیو وین و ایلین پاسکال، ۱ میلیارد دلار

گران‌ترین طلاق‌ها

استیو وین، مدیر کازینو Wynn Resorts، در سال ۱۹۶۳ با ایلین پاسکال، ازدواج کرد. آنها در سال ۱۹۸۶ ااز هم جدا شدند، اما در سال ۱۹۹۱ مجددا ازدواج کردند، و در نهایت در سال ۲۰۱۰ برای بار دوم طلاق گرفتند. وین نیمی از دارایی خود را در شرکت در دومین خود از دست داد. بر اساس گزارش‌ها در آن زمان وین یک میلیارد دلار بابت پرداخت به ایلین پرداخت کرد.

۵- برنی و اسلاویکا اکلستن، ۱٫۲ میلیارد دلار

گران‌ترین طلاق‌ها

برنی اکلستن، رئیس و مدیر عامل برگزار کننده مسابقه فرمول یک، برای ۲۳ سال با اسلاویکا اکلستن مدل زندگی کرد. آنها دو دختر دارند، تامارا و پترا اکلستن. این زوج برای طلاق در سال ۲۰۰۹ اقدام کردند و  هرینه آن از ۱ میلیارد دلار به ۱٫۲ میلیارد دلار رسید.

۴- روپرت مردچ و آنا ماریا تورو، ۱٫۷ میلیارد دلار

گران‌ترین طلاق‌ها

پس از ازدواج ۳۲ ساله و سه فرزند. مردچ، همسر دوم خود آنا را پس از ۳۱ سال با مبلغ ۱٫۷ میلیارد دلار در سال ۱۹۹۹، طلاق داد. روپرت مدت کوتاهی پس از طلاق با وندی ازدواج کرد.

۳- روپرت مردچ و وندی دنگ، ۱٫۸ میلیارد دلار

گران‌ترین طلاق‌ها

در ۲۵ ژوئن ۱۹۹۹، ۱۷ روز پس از طلاق همسر دومش، مردچ با دنگ وندی، اهل چین، ازدواج کرد. سیزده سال بعد، او آماده تکرار همان روند شد. در ۱۳ ژوئن ۲۰۱۳، یکی از سخنگویان News Corporation تایید کرد که روپرت مردچ برای طلاق از دنگ در شهر نیویورک، U.S.، به دادگاه فراخوانده شده است. به گفته وی، ازدواج آنها شش ماه بعد به طور غیرقابل برگشت از بین رفت.

۲- الک و ژاکلین ویلدنشن، ۳٫۸ میلیارد دلار

گران‌ترین طلاق‌ها

طلاق الک ویلدنشن از ژاکلین ویلدنشن گران‌ترین طلاق در تاریخ در نظر گرفته شده بود. الک تاجر و میلیاردر فرانسوی، دلال کارهای هنری، پرورش دهنده اسب و برگزار دهنده مسابقات اسب سواری است. او در ۳۰ آوریل ۱۹۷۸ با ژاکلین پریست ازدواج کرد. ثمره ازدواج آنها یک دختر به نام دیان و یک پسر به اسم الک جونیور بود.

دادگاه طلاق آنها بین سال‌های ۱۹۹۷ و ۱۹۹۹ انجام گرفت که با پوشش رسانه‌ای گسترده ای رو به رو شد. این پوشش تصویری به دلیل ولخرجی‌های عجیب و غریب زن و شوهر برای عادت‌های خود و جراحی پلاستیک متعدد ژاکلین بود. براساس گزارش‌های خبری در همان زمان، ژاکلین ۲٫۵ میلیارد دلار بابت طلاق و ۱۰۰ میلیون دلار تا ۱۳ سال پس از آن دریافت کرد.

۱- ولادیمیر پوتانین و ناتالیا پوتانین، ۷ میلیارد دلار

گران‌ترین طلاق‌ها

طلاق ولادیمیر پوتانین از ناتالیا پوتانین یکی از گران‌ترین طلاق‌ها در تاریخ است. پوتانین مدیر موسسه اقتصادی بزرگ و میلیاردر روسی است. طبق گفته Forbes، ولادیمیر برای طلاق ۱۴ میلیارد دلار پرداخت کرد. 

منبع: wonderslist

عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
می‌تونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.