۷ علامتی که باعث تصمیم جدایی هری و مگان از خانواده سلطنتی شد

جدایی هری و مگان از خانواده سلطنتی بسیار خبر ساز شد. دوک و دوشس ساسکس اعلام کرده‌اند که از نقش خود به عنوان اعضای “ارشد” خاندان سلطنتی بریتانیا می‌کاهند تا برای داشتن استقلال مالی تلاش کنند.

شاهزاده هری و همسرش مگان مارکل در بیانیه‌ای که دیشب منتشر کردند همچنین اعلام کردند که قصد دارند زمان خود را میان بریتانیا و آمریکای شمالی تقسیم کنند.

آن‌طور که از شواهد مشخص شده است، هری و مگان با هیچ‌یک از خاندان سلطنتی قبل از انتشار این بیانیه مشورت نکرده‌اند و به همین خاطر کاخ باکینگهام این تحول را مایوس کننده نامید.

داستان جدایی آنها از خانواده سلطنتی از سال گذشته میلادی و با اعلام ناراحتی آنها از فشار روحی شدید ناشی از توجه فوق العاده رسانه‌ها به زندگی‌شان شروع شد.

این زوج در بیانیه خود عنوان کردند که این تصمیم را بعد از ماه‌ها فکر و تبادل نظر میان خود گرفتند.

آنچنان که از شیندن خبر اینکه شاهزاده هری و مگان مارکل به عنوان اعضای ارشد خانواده سلطنتی نقش خود را در این خانواده به پایان می‌رسانند، شگفت زده شدیم اما باید اعتراف کنیم که آنها از مدت‌ها پیش به این تصمیم رسیده بودند. همیشه همه ما به دنبال داستان‌هایی هستیم که پایان خوشی دارند اما شاید در این مورد خیلی هم شاد نباشد و یا شاید باشد و ما خبر نداریم. در این مقاله همه سرنخ‌هایی که نشان می‌دهد این زوج سرانجام مسیر خود ساختند را، عنوان خواهیم داد.

۱- اولین باری که آنها به عنوان زوج برای تفریح به بیرون رفتند

از ابتدا مگان و پرنس هری در مسیر شکستن قوانین سلطنتی قدم برمی‌داشتند. آنها به جای اینکه اولین بار به طور رسمی خود را در انگلستان با سایر اعضای خانواده سلطنتی معرفی کنند، تصمیم گرفتند تا رابطه خود را در بازی‌های Invictus 2017 در تورنتو نمایان کنند.

آیا به پوشیدن شلوار جین زاپدار توسط مگان اشاره کردیم؟ اگرچه بسیار بعید است که این زوج در آن زمان به فکر زندگی دور از خانواده سلطنتی بودند، اما این نشانه‌ای از این موضوع است که آنها از ابتدا کار خود را انجام می‌دادند.

بیشتر بخوانید: سنت شکنی‌های مگان مارکل در عروسی سلطنتی

۲- نقل مکان به کلبه روستایی FROGMORE

در اوایل ازدواجشان، پرنس هری و مگان مارکل در کاخ کنزینگتون در یک کلبه در کنار شاهزاده ویلیام و کیت میدلتون زندگی کردند. اما آنها برای استقبال از پسرشان آرچی، تصمیم گرفتند که از لندن خارج شوند و در خانه‌ای روستایی به نام کلبه Frogmore متعلق به خانواده سلطنتی در محوطه قلعه ویندزور زندگی کنند.

پیش از این تصمیم، انتظار می‌رفت که این زن و شوهر به آپارتمان ۱A قصر کنزینگتون را که در حال حاضر دوک و دوشس کمبریج در آن ساکن هستند، وقتی شاهزاده چارلز به سلطنتی رسید، منتقل شوند. زیرا شاهزاده ولز احتمالاً به کاخ باکینگهام منتقل می‌شد و شاهزاده ویلیام، دوشس کاترین و فرزندان وی در خانه کلارنس سکونت می‌کردند.

۳- تقسیم دفتر مشترک آنها با پرینس ویلیام و کیت میدتون

تقریباً همزمان با این اقدام، کاخ کنزینگتون اعلام کرد که این زوج قصد دارند که دفاتر رسمی خود را از دوک و دوشس کمبریج جدا کنند و خودشان دفتر خود را بسازند.

در آن زمان، کاخ بیانیه‌ای داد و گفت: “این برنامه طولانی جابجایی باعث می‌شود تا از زمان ساختن خانه جدید خود و انتقال به محل اقامت رسمی خود در کلبه Frogmore، اقدامات پشتیبانی دائم برای کار دوک و دوشس وجود داشته باشد.”

۴- جدایی از بنیاد سلطنتی

اگرچه قبلاً تیم چهار نفر جذاب آنها با ویلیام و کیت به عنوان رئیس سابق بنیاد سلطنتی خوانده می‌شدند (دوک و دوشس ساسکس به عنوان مدیران آن معرفی شدند)، اما در ژوئن سال ۲۰۱۹ از این نهاد جدا شدند. متعاقباً نام آنها نیز از وب‌سایت آن حذف شد.

کاخ این تغییر را توضیح داد و برای آن بیانیه‌ای را منتشر کرد و گفت: “از امروز به بعد بنیاد سلطنتی به وظایف اصلی خیرخواهانه و بشردوستانه دوک و دوشس کمبریج تبدیل می‌شود. دوک و دوشس ساسکس با حمایت عملیاتی بنیاد رویال سلطنتی خیریه جدید خود را بنیان می‌کنند.”

۵- واکنش قانونی آنها در برابر جراید بریتانیا

در اقدامی بی سابقه، شاهزاده هری و مگان مارکل تصمیم گرفتند که در اکتبر سال گذشته از مطبوعات انگلیس برای “اقدامات بی رحمانه” خود علیه دوشس ساسکس، شکایت کنند. این حرکت اقدامی بود که احتمالاً توسط یک شهروند معمولی و نه عضوی از خانواده سلطنتی صورت می‌گرفت.

۶- ترک کردن وظایف سلطنتی

دوک و دوشس ساسکس بی سر و صدا از طریق مطبوعات کاخ باکینگهام اعلام کردند که آنها تصمیم به ترک وظایف سلطنتی خود در اواخر سال گذشته، گرفتند.

کاخ بیانیه‌ای را منتشر کرد که می‌گوید: “دوک و دوشس ساسکس تا اواخر این ماده زمان بیشتری برای خانواده خود در نظر گرفتند. با گذراندن دو کریسمس آخر در Sandringham، [این زوج] تعطیلات امسال را به عنوان یک خانواده جدید با مادر دوسش، دورا برگزار می‌کنند.

۷- و در آخر، سخنرانی کریمس ملکه

هر سال از سال ۱۹۵۷، ملکه الیزابت بیانیه‌ای برای کریسمس منتشر می‌کند که در آن آرزوی تعطیلاتی خوش برای مردم انگلستان و همچنین صحبت در مورد موضوعی خاص می‌کند. امسال هواداران از دیدن این موضوع که بر روی میز او عکسی از شاهزاده ویلیام و خانواده‌اش وجود داشت، اما هیچ کس از شاهزاده هری و مگان نبودند، شوکه شدند.

حال، به نظر می‌رسد این کار ملکه کم‌تر شبیه یک تصمیم کوچک و بیشتر شبیه یک تصمیم عمدی برای ارائه حریم خصوصی شخصی که آنها می خواهند به شاهزاده هری و مارکل باشد.

جدایی هری و مگان از خانواده سلطنتی تا به الان برای بسیاری از افراد شوکه کننده و برای بسیاری شادی خوشحال کننده بوده است. از اینجا به بعد، منتظریم ببینیم چه اتفاقی خواهد افتاد.

منبع purewow
عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
می‌تونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.