کارل لاگرفلد طراح مد در ۸۵ سالگی درگذشت؛ وارث او چه کسی خواهد بود؟

کارل لاگرفلد، طراح مد نمادین و مدیر خلاق شنل در سن ۸۵ سالگی، کمتر از یک سال پس از اعلام اینکه کاملا سالم است، در پاریس و در سن ۸۵ سالگی فوت کرد. او دوشنبه شب به سرعت به بیمارستان منتقل شد و سه‌شنبه جان باخت.

لاگرفلد که در هامبورگ و در سال ۱۹۳۳ زاده شده، سابقه همکاری با برندهای مشهوری چون ژان پاتو، فندی، کلوئه را دارد. او از سال ۱۹۸۳ در شرکت خانه مد شانل مشغول به کار بود.

روزنامه فرانسوی لو فیگارو این خبر را منتشر کرد و گفته است که لاگرفلد برای چندین هفته بوده که بسیار ضعیف شده بود. او از سال ۱۹۸۳ و از زمانی که به شانل پیوست در پایان هر نمایش ظاهر می‌شد. به همین خاطر، غیبت او در دو نمایش مد شانل در ماه گذشته در پاریس باعث شد که گمانه‌زنی‌هایی بر سر سلامتی او به وجود بیاید.

لاگرفلد در مصاحبه‌ای با Numéro در آوریل ۲۰۱۸، در مورد مرگ، پیری و حتی برنامه‌هایش در مورد مراسم تشییع‌اش صحبت کرد. لاگرفلد در زمان مرگش به عنوان مدیر خلاق در سه برند بزرگ، شانل، فندی و کارل لارگرفلد کار می‌کرد. با این حال، هنگامی که Numéro در مورد بیش از حد کار کردن از او پرسید، او پاسخ داد: “من یک ماشین هستم.”

مصاحبه کننده از او پرسید که سن او را تحت تأثیر قرار نداده است، و او پاسخ داد: “همه اینها بستگی به شرایطی است که در آن سن دارید. اگر این کار را با اجتناب از افراط و تفریط انجام دهید، به طور موثری دوام خواهد داشت و سن هم نمی‌پذیرد.” با وجود نگاه مثبت او در مورد سلامت‌اش، او برنامه‌هایی که برای مراسم تشییع‌اش داشت را عنوان کرد.

هیچ مراسم دفنی وجود نخواهد داشت. من ترجیح می‌دهم و البته خواسته من این است که جسدم را بسوزانند و خاکسترم را به همراه خاکستر مادرم و خاکستر چوپت (گربه کارل لارگرفتول)، اگر پیش از من بمیرد در هوا پراکنده کنند.

اون که زبان تند و تیزی داشت، افراد بسیاری را در جهان مورد نقدهای تند خود قرار داده بود. از آن جمله می‌توان به آنگلا مرکل، ادل (خواننده مشهور بریتانیایی) هایدی کلوم (مدل آلمانی) و همچنین پیپا میدلتون (خواهر همسر شاهزاده ویلیام) اشاره کرد.

او در سال‌های اخیر بیشتر مواقع با عینک آفتابی سیاه، پیراهن‌هایی با یقه‌های دراز و تیز و کت و شلوار و کراوات سیاه در انظار عمومی ظاهر می‎شد.
لاگرفلد چندی پیش به عنوان مدیر طراحی شانل اعلام کرد که این مزون استفاده از پوست حیوانات کمیابی مانند مار، تمساح، بزمجه و سفره ماهی را متوقف می‌کند

وارث او چه کسی خواهد بود؟

این طراح مشهور مد و لباس هیچوقت ازدواج نکرد و فرزندی هم ندارد و به احتمال زیاد گربه معروف او شوپت که ماهی ۲ میلیون پوند هم درآمد دارد، وارث ثروت فراوانش خواهد بود. کارل پیش از این اعلام کرده بود کاش می‌توانست با گربه‌اش شوپت ازدواج کند.

لاگرفلد به ندرت بدون چوپت گربه مو سفیدش، در سال‌های اخیر دیده می‌شد. وقتی از او پرسیدند که آیا چوپت وارث ثروت او خواهد بود، پاسخ داد: “در میان دیگران، بله، اما نگران نباشید، برای همه به اندازه کافی است”. گفته می‌شود که ثروت لاگرفلد در زمان مرگش حدود ۲۰۰ میلیون دلار بوده است.

در ادامه مقاله زندگی لاگرفلد را به روایت تصویر مشاهده خواهیم کرد.

منبع: thisisinsider

عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
می‌تونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.