مسائلی که جوانان امروز با آنها روبرو هستند

جامعه سرمایه‌داری علاوه بر فواید بسیارش، کیفیت بهتری به زندگی ما داده است. امکانات و زندگی لوکس را برای ما به ارمغان آورده است، اما زمانی که باید از اوقات فراغت لذت برد را از بین برده است. اکنون مردم بیشتر از گذشته به حقوق خود واقف هستند و احتمالا بیشتر از احساساتشان می‌دانند، اما هنوز هم زوج‌ها به سختی می‌توانند با هم کنار بیایند. بچه‌ها هم از کودکی یاد می‌گیرند که چگونه از خودشان در برابر مشکلات مراقبت کنند.

شگفت آور است اما بسیاری از این مشکلات به سادگی زیر پرچم نام‌هایی مانند پشرفت تکنولوژی، دنیای هوشمند، ضرورت، سرخوردگی و حتی بلوغ به سر می‌برند. مردم فطرت ذاتی خود را از دست می‌دهند. مادران خانه‌ها را ترک می‌کنند و کودکان خود را به مهد کودک‌ها می‌سپارند، پدران نیز فقط به صورت بانک‌های دیده می‌شوند که توسط خداوند خلق شدند و برای هیچ کار دیگری نیستند. 

همه چیز در روابط با نزولی رو به رو است و تمامی روابط دیکته شده است  دقیقا مانند ۲ + ۲ = ۴ که همیشه این است و نه (۲٫۵ و نه ۱٫۹۹ اما ۴). شفقت و بشردوستی به تدریج زندگی روزمره ما را ترک می‌کند. ما باید از مسائلی که جوانان ما امروزه با آن روبرو هستند آگاه باشیم و فقط درباره آنها حرف نزنیم. بلکه باید با افزایش آگاهی درباره آنها به دنبال پیدا کردن راه حلی برای این مسائل باشیم.

۱۰- خانواده‌های از هم پاشیده شده، خانه‌های تک والدین

مسائل جوانان امروز

امروزه کودکان بیشتر از همیشه زندگی در خانه‌های تک والیدنی را تجربه می‌کنند. این به خاطر حاملگی‌های ناخواسته، روابط شکست خورده یا به علت میزان بالا آمار طلاق است. پدر و مادرهای جوان به سختی در زندگی مشترک سازگاری دارند.

بنابراین این مسئله نه تنها بر کودکان، بلکه بر والدین جوان نیز تاثیر می‌گذارد. مفهوم LGBT و فرزند خواندگی توسط زوج‌های همجنسگرا تولید خانواده‌های غیرطبیعی را افزایش می‌دهد. این موضوع برای مهدکودک به نظر شگفت انگیزتر است زیرا کودک دو پدر دارد که هر دوحساب بانکی پری دارند ولی این کودک در زندگی خود یک شکاف بزرگ دارد و آن هم فقط توسط یک مادر پر می‌شود.

بیشتر بخوانید: طلاق توافقی چگونه است؟

فقدان یکی از والدین کمبود مراقبت و نظارت برای بچه ایجاد می‌کند. کودکان بسیار حساس هستند و در برابر مشکلاتی مانند سوء رفتار عاطفی، روابط زود هنگام، داروها، بارداری ناخواسته و غیره آسیب می‌بینند.

۹- مواد مخدر و الکل

مسائل جوانان امروز

۲۱٪ دانش آموزان دبیرستان پذیرفته‌اند که معتاد هستند و ۴۱٪ از همان گروه گفتند که اعتیاد آنها به الکل است. زمانی در فیلم‌ها سیگار کشیدن کاری جالب بود که بازیگران از جمله زنان این کار را با گذاشتن سیگار بین دو انگشت خود نشان می‌دادند. امروزه مفهوم تغییر کرده است. نشان دادن داروها و مواد مخدر دیگر جالب نیست و به ندرت در فیلم‌ها دیده می‌شوند. به عنوان مثال در فیلم توریست با بازی جانی دپ دیده می‌شود که در آن هم صراحتا نشان داده می‌شود که الکترونیکی است.

۸- بلوغ زودرس

مسائل جوانان امروز

زمانی بود که بچه‌ها کودکی خود را دوست داشتند. گاهی اوقات بچه‌ای لباس‌های مادرش را می‌پوشید و کیف پدر را با خود اینطرف و آنطرف می‌برد و این کار برایشان سرگرم کننده بود. حتی والدین نیز از آن لذت می‌بردند. در حال حاضر بچه‌های ۱۰ تا ۱۱ ساله با کسی در رابطه هستند.

رسانه‌ها در کارتون‌های خود کودکانی را نشان می‌دهند که به دنبال بزرگ شدن خود هستند. بچه‌ها می‌خواهند سریع رشد کنند و بچه داشته باشند. آنها خیلی کوچک هستند که بچه داشته باشند. حتی در آهنگ‌های بچه‌ها نیز شعرهایی با مضمون‌های جنسی برای کودکان درباره رابطه و صمیمیت ساخته می‌شود.

۷- خشونت در مدارس

مسائل جوانان امروز

هنگامی که یک مادر تصمیم می گیرد فرزندش را به مدرسه شبانه روزی بسپارد، پاسخ پدر و مادرهای دیگر این است: «قصدم سرزنش نیست، ولی مدارس امروز خیلی ناامن هستند». تربیت کودکان به اندازه کافی سخت است و حال اینکه تنش کتک خوردن یا کشته شدن در کلاس ریاضی به ویژه در مناطق فقیر و عقب مانده و مناطق آسیب دیده از جنگ را به بچه‌ها اضافه کنید خواهید دید که چه مشکلاتی پیش می‌آید.

تیراندازی، کتک و خودکشی چیزی فراتر از بدرفتاری در مدرسه است. هدف از مدرسه، آماده کردن بچه برای تلاش‌های آینده بعد از مدرسه است، اما مانند بسیاری از چیزهای دیگر در زندگی، مدارس نیز ماهیت اصلی خود را از دست داده‌اند.

۶- ماتریالیسم یا پول پرستی

مسائل جوانان امروز

ما مادی‌گرایی را در بچه‌های خود پرورش می‌دهیم؛ زیرا مفهوم خرید “زمانی که شما نیاز دارید” و دور انداختن زمانی که نیازی به آن ندارید، به تدریج از بین رفته است. بچه‌ها معمولا آنچه را که دوستانشان می‌پوشند، می‌خواهند. ما باید بدانیم که آنها نمی‌توانند همه چیز را بدست آورند حتی اگر والدینشان بتوانند آنها را تهیه کنند.

داشتن همه چیز میزان اندازه‌گیری موفقیت و شادی نیست.به دلیل اینکه می‌خواهید خانه را از وسایل بیشتر پر کنید نمی‌توانید آنها را به دست آورید. ما بچه‌های مادی‌گرا پرورش می‌دهیم که همیشه چشمشان به دنبال خریدن وسایل جدید است.

۵- چاقی

مسائل جوانان امروز

کودکان ما روز به روز چاق‌تر و چاق‌تر می‌شوند. ۲۰ درصد از کودکان آمریکایی چاق هستند و آن‌ها را کاملا به خارج از محدوده امن هدایت می‌کند. این موضوع را به وضوح می‌توانیم مدیون فست فود و فن آوری مانند تبلت و پلی استیشن بدانیم. جالب اینجاست که بچه‌ها حتی در بازی‌های Wii یا Play Station کریکت بازی می‌کنند. جالب است کالری خود را با سوار شدن بر ماشین‌ها کنترلی می‌سوزانند.

۴- اختلافات آموزشی

مسائل جوانان امروز

دسترسی به آموزش و پیروی از رویای آمریکایی بستگی به محله‌ای دارد که کودک در آن زندگی می‌کند. آمریکایی بودن تنها کافی نیست. اگر شما در حومه شهر زندگی می‌کنید یا از اقلیت لاتین یا آفریقایی تبار آمریکا هستید، احتمال دارد که کودکتان در مدرسه‌ای حضور پیدا کند که از نظر امکانات آموزشی در سطح پایینی قرار دارد. از سوی دیگر، آسیایی‌ها و سفیدپوستان در آمریکا دسترسی بیشتری به تحصیل و فرصت‌های دیگر دارند.

۳- اقتصاد

مسائل جوانان امروز

چند دهه پیش، یک فارغ التحصیل دبیرستان می‌توانست کاری در یک کارخانه پیدا کند و بقیه زندگی خود را با شیوه زندگی نسبتا مناسب شغلی ادامه دهد. امروزه حتی مدارس بزرگ نیز نمی‌توانند کار خوبی برای دانش آموزان خود پس از فارغ التحصیلی تضمین کنند. اقتصاد امروزه اقتصاد جهانی است.

یک اتفاق در ژاپن یا چین می‌تواند تاثیر عمده‌ای بر قیمت سهام در امریکا داشته باشد. کشورهای توسعه یافته برای تولید محصولات خود از تولید خود استفاده می‌کردند، اما با گذشت زمان، تولیدات در خارج از کشور و به کشورهای دیگری که نرخ کار پایین است، انتقال یافته است.

۲- فقر

مسائل جوانان امروز

فاصله طبقاطی بین افراد جامعه سال به سال در حال افزایش است. اگر مردم فقط چیزی را که نیاز دارند بخرند و نه آنچه را که می‌خواهند، بچه‌های کمتری در مدارس اذیت می‌شوند. نزدیک به ۵۰ درصد کودکان آمریکایی در فقر زندگی می‌کنند. و اگر فرزندان آمریکایی در فقر باشند، تصور کنید که بقیه جهان چه اوضاعی دارند. فقر انگیزه‌ای برای رفتارهای نامناسب اجتماعی و سبب مشکلات می‌شود. فقر همچنین مانعی برای توسعه و یادگیری است.

۱- کاهش هویت اجتماعی

مسائل جوانان امروز

آمریکایی‌ها به تدریج هویت جمعی خود را از دست می‌دهند. اگر این بچه من نیست که مشکل دارد، دلیلی برای نگرانی نیست. بچه‌های آمریکایی چاق می شوند و مردم از این اتفاق ناراحت نمی‌شوند. بچه‌های آمریکایی از افزایش سوء استفاده رنج می‌برند ولی مردم نگران نمی‌شوند. مردم بیشتر نگران آن چیزی هستند که در خانواده خودشان اتفاق می‌افتد، و فراموش کردند که آتشی که جامعه را فرا بگیرد به تدریج به خانه‌های خودشان نیز نفوذ می‌کند.

جوانان آینده هر کشوری هستند. وقتی از کودکان آمریکایی صحبت می‌کنیم به این دلیل است که آمریکا در حال حاضر ابر قدرت جهان است. برای ایجاد جهان بهتر برای نسل‌های آینده باید به این مسائل توجه کنیم. این موضوعات مسئله این سال‌ها نیست، بلکه ده‌ها سال است که ما می‌توانیم تفاوت را ببینیم و باید انتخاب کنیم که همه چیز تغییر کند.

منبع: wonderslist

عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
میتونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.