۱۰ حقیقت جالب درباره ماه دسامبر که باید آنها را بدانید

دسامبر، ماهی سرشار از عشق، مروت و رویدادهایی مناسب هدیه مانند شب کریسمس و سال نو میلادی است. ماه دسامبر همچنین ماهی رمانتیک و عاشقانه است. این مقاله ۱۰ حقیقت جالب در مورد ماه دسامبر ارائه می‌دهد.

دسامبر دوازدهمین و آخرین ماه سال در تقویم جولیان و گریگوری است. همچنین یکی از ۷ ماهی است که طول آن ۳۱ روز است. دسامبر هم هر سال در همان روز هفته که سپتامبر شروع می‌شود آغاز می‌شود و هر ساله همان روز که ماه آوریل به پایان می‌رسد پایان می‌یابد.

این ماه در نمیکره شمالی کم‌ترین ساعات روز و در نیمکره جنوبی طولانی‌ترین ساعات روز در سال را دارد. دسامبر در نیمکره شمالی معادل فصلی ماه ژوئن در نیمکره جنوبی و بالعکس است.

 

۱- روز جهانی در آغوش گرفتن

در آغوش کشیدن عملی خودجوش برای نشان دادن مهربانی است. عملی بی‌نظیر فقط برای اینکه حال دیگران خوب شود. امسال روز جهانی بغل کردن در ۴ دسامبر جشن گرفته شد. در این روز همه عزیزانشان را در آغوش گرفتند. بهترین آدم‌های زندگی‌شان را محکم در بغل خود گرفتند و دستانشان را در اطراف آن محکم نگه داشتند. اگر کسی دور از فرد باشد، به او ایمیلی زده شد یا برای او شعری درباره در آغوش کشیدن و از راه‌های عاشقانه برای جشن گرفتن این روز استفاده شد.

 

۲- روز گل‌های زمستانی

روز گل‌های زمستانی می‌تواند روز ارزش نهادن به گل‌ها در حیاط یا باغ‌های گیاه شناسی محلی باشد. از آنجا که ماه دسامبر ماه بسیار عاشقانه است، بنابراین، این کار را در برنامه روزانه خود قرار دهید. برای عزیزانتان یک دسته گل زیبا از گل‌های زمستانی ارسال کنید (لاله‌های زیبای زمستانی یک انتخاب عالی برای این کار هستند).

 

۳- روز حقوق بشر

هر ساله ۱۰ دسامبر روز جهانی حقوق بشر در سراسر جهان جشن گرفته می‌شود.

[three-fourths-first]این تاریخ طبق اعلام رسمی اعلامیه جهانی حقوق بشر (UDHR) در تاریخ ۱۰ دسامبر ۱۹۴۸ و در نخستین سخنرانی جهانی حقوق بشر به ریاست مجمع عمومی سازمان ملل متحد نام‌گذاری شد. همچنین نام‌گذاری روزی به این نام یکی از اولین دستاوردهای مهم سازمان ملل متحد است. تشکیل رسمی روز حقوق بشر در ۳۱۷ روز نشست مجمع عمومی مجمع عمومی در تاریخ ۴ دسامبر ۱۹۵۰ اتفاق افتاد، زمانی که مجمع عمومی قطعنامه ۴۲۳ (V) را اعلام کرد و از همه کشورهای عضو و سایر سازمان‌های علاقه‌مند دعوت به عمل آورد تا این روز را جشن بگیرند.[/three-fourths-first]

[one-fourth]

بیشتر بخوانید:


۱- قوانین عجیب چند کشور

۲- بقایای تمدن‌های باستانی در هند


[/one-fourth]

 

۴- روز میمون

روز میمون یک تعطیلی غیر رسمی است که هر ساله در ۱۴ دسامبر به صورت بین المللی برگزار می‌شود. این تعطیلی در سال ۲۰۰۰ زمانی که بنیانگذار کیسی سارو به شوخی روز میمون را بر روی تقویم دوستش نوشت آغاز شد. این روز اولین بار توسط ساکنین لانسینگ و دانشجویان هنر در دانشگاه ایالتی میشیگان جشن گرفته شد.

این روز از وقتی که کیسی سورو و اریک میلیکین، سازندگان کارتون Fetus-X، با ساخت این شخصیت کارتونی این روز را تبلیغ کردند، بیشتر بر سر زبان‌ها افتاد. از آن به بعد، روز میمون در میان کشورهایی مانند آمریکا، کانادا، آلمان و انگلستان جشن گرفته می‌شود.

 

۵- شروع زمستان

زمستان در نیمکره شمالی از ۲۱ دسامبر آغاز می شود. مردم شروع زمستان را با سوار شدن بر روی سورتمه و سورتمه سواری در مناطق برفی و رفتن به دامنه‌ها برای اسکی آغاز می‌کنند. با این کارها مردم می‌خواهند که زمستانی عاشقانه همراه با سرگرمی با هم داشته باشند.

 

۶- روز جد

روز جد در ۲۲ دسامبر در پلموث، ماساچوست جشن گرفته می‌شود. این روز مصادف با آمدن پدران زائر در پلیموت، ماساچوست در تاریخ ۲۱ دسامبر ۱۶۲۰ است. این روز در سال ۱۷۶۹ در پلیموت، ماساچوست نام‌گذاری شد. در تنظیم تاریخ به تقویم گرگوریان، این روز به اشتباه در ۲۲ دسامبر به جای ۲۱ دسامبر آورده شد. روز جد از معروف‌ترین روزها و تعطیلات در پلیموث است.

 

۷- روز پرتو انسانی و بشر دوستی

روز پرتو انسانی یک جشن انسانی است که در ۲۳ دسامبر برگزار می‌شود. روز پرتو انسانی مانند کوآنزا که جشنی در آمریکا میان آمریکایی آفریقایی‌ها است یک ابتکار مدرن برای ایجاد یک جشن خاص بشریت در نزدیکی کریسمس و انقلاب زمستانی در نیمکره شمالی به وجود آمده است.

این جشن در سال ۲۰۰۱ توسط شبکه‌ی Humanist Network در نیوجرسی معرفی شد. انسان گرایان روز پرتو انسانی را به عنوان جشن “دیدگاه انسان گرایانه برای آینده‌ای خوب” برگزیده‌اند.

 

۸- شب کریسمس

شب کریسمس شب قبل از آغاز تعطیلات کریسمس است که در این روز سالانه به طور گسترده‌ای سالگرد تولد عیسی مسیح جشن گرفته می‌شود . این اتفاق در ۲۴ دسامبر و در کلیساهای مسیحی کشورهای غربی اتفاق می‌افتد و یکی از جشن‌های مهم فرهنگی در جامعه مسیحیت و دنیای غرب به شمار می‌آید که این روز به طور مفصل یا جزئی در انتظار آمدن کریسمس جشن گرفته می‌شود.

 

۹- روز کریسمس

کریسمس مراسم سالانه تولد عیسی مسیح است. همچنین، کریسمس تعطیلاتی است که به صورت گسترده در ۲۵ دسامبر توسط میلیاردها نفر از مردم در سراسر جهان جشن گرفته می‌شود. کریسمس تعطیلات کشوری است که در بسیاری از کشورهای جهان و حتی توسط تعداد زیادی از غیر مسیحیان جشن گرفته می‌شود و بخشی جدایی ناپذیر از کریسمس و تعطیلات است.

 

۱۰- شب سال نو

در تقویم مسیحی، شب سال نو، آخرین روز سال است که مصادف با ۳۱ دسامبر است. در بسیاری از کشورها، شب سال نو در دورهمی‌های شبانه جشن گرفته می‌شود، جایی که بسیاری از مردم در حال رقص و پایکوبی و تماشای آتش بازی برا استقبال از سال نو هستند. بعضی از افراد نیز در این شب در مراسم‌های مذهبی شرکت می‌کنند. این جشن‌ها معمولا تا نیمه شب و بامداد ۱ ژانویه (روز سال نو) به طول می‌انجامند.

منبع: wonderslist


مقالات بیشتر: 

انیمیشن زیبای اپل برای تعطیلات کریسمس

۷ دلیل که ثابت می‌کند چرا مردم شمال اروپا شادترین مردم جهان هستند

ویزا را از طریق شخص ثالث درخواست کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.