حقایقی جالب درباره بیل گیتس

رویاگرای، کارآفرین، بشردوست، تنها بعضی از کلماتی است که وقتی در مورد بیل گیتس فکر می‌کنیم به ذهنمان خطور می‌کند.

بدون شک گیتس یکی از تأثیرگذارترین غول‌های فناوری قرن بیستم و بیست و یکم است. اگر چه در ابتدا به عنوان نابغه مخترع مایکروسافت شناخته می‌شد که رو به ظهور و برتری بود. گیتس از همان زمان ثابت کرده است که به همان اندازه که در امور تجاری فعالیت می‌کند و زرنگ است، به همان اندازه در کارهای بشردوستانه نیز فعال است. اجازه دهید تا در این مقاله شما را با حقایقی جالب در مورد این سرمایه دار آشنا کنیم. همراه وینوک باشید.

۱- پوادارترین مرد زمین: بیل گیتس، ثروتمندترین مرد دنیا، تا سال ۲۰۰۷ باقی بود، در حالی که او موقتا برای مدتی این جایگاه را به موکش امبانی و وارن بوفت واگذار کرد، اما خیلی زود توانست خود را به موقعیت قبل خود بازگرداند.

۲- بازیگوشی او چگونه بود؟ در طول روزهای مدرسه او بسیار شیطان و بازیگوش بود. او کامپیوترهای مدارس را هک می‌کرد تا خودش را در کلاسی قرار دهد که اکثریت دختر بودند.

درباره بیل گیتس

۳- بازی دوز: اولین برنامه کامپیوتری بیل گیتس بازی دوز یا ایکس او بود.

۴- اعجوبه کامپیوتر: گیتس در کامپیوتر نابغه بود؛ او در امتحان مهارت از ۱۶۰۰ توانست امتیاز ۱۵۹۰ را کسب کند.

۵- در سن سی سالگی هدفش تبدیل شدن به یک میلیونر بود: زمانی که در دانشگاه هاروارد مشغول به تحصیل بود، به استادش گفت که قصد دارد تا سن ۳۰ سالگی میلیونر شود، اما میلیادر شدن او در سن ۳۱ سالگی به حقیقت پیوست.


این مقاله را از دست ندهید: تاریخچه لباس عروس


۶- چی! ترک تحصیل کرد؟ گیتس در سال ۱۹۷۵ از دانشگاه هاروارد خارج شد و به پل آلن، دوست دوران کودکی‌اش پیوست و شرکتی به نام “Micro-Soft” را راه اندازی کردند. خط فاصله Micro-Soft بعد از یک سال برداشته شد.

۷- چی! آیا او دستگیر شده؟ گیتس در سال ۱۹۷۷ برای رانندگی بدون گواهینامه در نیومکزیکو دستگیر شد.

درباره بیل گیتس

۸- خرید دست نوشته لئوناردو داوینچی: در حراج سال ۱۹۹۴، بیل گیتس دست نوشته‌ای از لئوناردو داوینچی را به مبلغ ۳۰ میلیون دلار خرید. این دست نوشته به عنوان پس زمینه صفحه نمایش در ویندوز ۹۵ استفاده شد.

۹- انتخاب نام مستعار “Centibillionaire” برای خود: رسانه‌ها در تلاش برای ایجاد یک اسم مستعار برای گیتس بودند. “Centibillionaire” همزمان با رشد دات کام، زمانی که ارزش خالص دارای  گیتس ۱۰۰ میلیارد دلار بود، انتخاب شد.

۱۰- خیرخواهی بزرگ: بیل گیتس وصیت کرده است که پس از مرگ او تمام دارایی‌اش به خیریه اهدا شود و تنها ۱۰ میلیون دلار برای هر سه فرزندش بماند. در حال حاضر او ۲۸ میلیارد دلار اهدا کرده است.

درباره بیل گیتس

۱۱- بزرگترین پرداخت کننده مالیات: گیتس تقریبا ۱ میلیون دلار مالیات تنها برای خانه‌اش پرداخت می‌کند، یک خانه با شکوه که در کنار دریاچه واشنگتن قرار دارد و تخمین زده می‌شود که ارزش آن ۱۲۵ میلیون دلار باشد.

۱۲- پولدارتر از بسیاری از کشورها: بیل گیتس پولدارتر از بسیاری از کشورهای جهان است. اگر او یک کشور بود، ۶۷ کشور پولدار زمین بود.

۱۳- از طرفداران سرسخت پورشه: گیتس کلکسیونی از پورشه دارد. مجموعه او شامل یک پورشه ۹۱۱ و ۸۸ پورشه کوپه ۹۵۸ است.

۱۴- پیمان “Gates-Buffet Giving Pledge”: گیتس، وارن بافت، این دو سرمایه‌دار آمریکایی و مارک زوکربرگ (مدیر عامل فیس بوک) در تاریخ ۹ دسامبر ۲۰۱۰، پیمان “Gates-Buffet Giving Pledge” را امضا کردند، که در آن آنها وعده داده‌اند که حداقل نیمی از ثروت خود را به خیریه اهدا کنند.

۱۵- پیش بینی بیل گیتس: طبق گفته بیل گیتس، تا سال ۲۰۳۵ تقریبا هیچ کشور فقیری وجود نخواهد داشت.

درباره بیل گیتس

۱۶- مفیدترین بنیاد در جهان: بنیاد بیل و ملیندا گیتس سالانه بیش از سازمان بهداشت جهانی سازمان ملل متحد در زمینه بهداشت جهانی فعال است.

منبع: ohfact

عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
میتونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.