حقایقی جالب درباره گروه‌های خون که درباره آن‌ها چیزی نمی‌دانید

همه ما می‌دانیم که دستگاه گردش خون بدنمان واقعا پیچیده است، به همین دلیل بسیار مهم است که از قلب خود مراقبت کنیم و نوع خون خود را بدانیم. متاسفانه، بسیاری از مردم در مورد تمام اجزای بدن چیزی نمی‌دانند.

در این مقاله حقایق علمی جالبی درباره خون جمع‌آوری کردیم که شما احتمالا چیزی از آنها نمی‌دانید. همراه وینوک باشید و از این اطلاعات باخبر شوید.

 

۱- در حدود ۱،۱۲۰،۰۰۰ پشه احتیاج است تا تمام خون موجود در بدم انسان را بمکنند.

۲- برای ایجاد گردش خون، قلب باعث فشاری تولید کند که می‌تواند جریان خون بالای ۳۰ فوت آزاد کند.

۳- یک انسان می‌تواند بدون پالس زندگی کند. در سال ۲۰۱۲، پزشکان دستگاهی را در بدن کریگ لوئیس ۵۵ ساله نصب کردند که اجازه می‌داد خون بدون هیچگونه پالس در سراسر بدنش به گردش در بیاید.

۴- استن لارکین ۵۵۵ روز را بدون قلب زندگی کرد و این در حالی بود که او این مدت منتظر دریافت قلب برای عمل پیوند بود. قلب او با دستگاهی که در کوله پشتی استن حمل میشد، جابجا شده بود. او حتی می‌توانست بسکتبال بازی کند.

۵- مقدار خونی که در بدن طی ۲۵ روز در گردش است تقریبا برابر با استخر شنای متوسط است.

۶- یک فرد ممکن است ۴۰٪ خون خود را از دست بدهد و همچنان زنده بماند. البته، در این مواقع سریعا باید انتقال خون انجام شود.

۷- ۲۱٪ از همه حملات قلبی در روزهای دوشنبه رخ می‌دهد. پیک دوم در روزهای جمعه اتفاق می‌افتد و دانشمندان بر این باورند که علت این موضوع ترشح هورمون استرس در ابتدای هفته است. 

 

بیشتر بخوانید: نتیجه مثبت در آزمایش الزاما خبر مثبت نیست

 

۸- ضربان قلب ما بر خلق و خوی ما تاثیر می‌گذارد. دانشمندان این پدیده بر روی مردی که به تازگی قلبش بعد از عمل پیوند عوض شده بود، مورد بررسی قرار دادند. پس از جراحی، ذهن، احساسات و اعمال او تغییری غیرمعمول داشت.

۹- برای کاهش خطر ابتلا به حمله قلبی، باید صبح آرام آرام از خواب بیدار شوید و شدت کار شبانه را کاهش دهید.

۱۰- آب نارگیل جایگزینی مناسب برای پلاسمای خون است. این به دلیل داشتن ترکیبات مشابه است.

۱۱- گروه‌های خون ممکن است دلیل طلاق باشند. دانشمندان متوجه شده‌اند که ارتباطی بین نوع خون همسران و درصد طلاق‌ها وجود دارد. بنابراین، زوج‌های عاشق، هر دو نفر گروه خونی O دارند. زوج‌هایی که تصمیم به طلاق می‌گیرند معمولا چنین ترکیب هایی دارند:

A + AB یا A + O.

 

۱۲- نوع خون تاثیری بر سلامت دارد. افرادی که از گروه خونی O هستند مستعد ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی نیستند، اما در معرض ابتلا به سرطان پوست یا چاقی قرار دارند.

۱۳- افراد دارای گروه خونی A باید به سطح کلسترول خونشان توجه کنند. آنها در معرض خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی هستند.

۱۴- افراد دارای گروه خونی B باید به یاد داشته باشید که آنها مستعد ابتلا به دیابت و سرطان پانکراس هستند.

۱۵- افرادی که گروه خونی AB دارند باید از حافظه و تمرکز خود مراقبت کنند زیرا احتمال وقوع اختلالات شناختی در افراد AB بیشتر از سایر موارد است.

۱۶- نوشیدنی‌های انرژی‌زا ضربان قلب را تغییر می‌دهند. دانشمندان متوجه شده‌اند که پس از نوشیدن نوشیدنی‌های انرژی‌زا، مقدار کافئین تا ۳ برابر بیشتر از نوشیدن سایر نوشیدنی‌های کافئین‌دار مانند قهوه یا سودا می‌شود. علاوه بر این، آنها بر ضربان قلب تاثیر می‌گذارند و ممکن است باعث تشنج یا مرگ شوند.

۱۷- رژیم‌های غذایی مربوط به نوع گروه خونی کارایی ندارند. دانشمندان دانشگاه تورنتو ثابت کرده‌اند که رژیم‌های خاص بر اساس نوع خون افراد یک افسانه هستند.

۱۸- در ژاپن، برای هر گروه خونی محصولات ویژه وجود دارد. محصولاتی نظیر، مواد غذایی، محصولات آرایشی و محصولات مراقبت شخصی.

۱۹- عملکرد ورزشی هر فرد به نوع خون آن وابسته است. یک مطالعه انجام شده در سال ۲۰۱۷ نشان داده است افرادی که دارای گروه خونی O هستند، استقامت بیشتری نسبت به سایر افراد با گروه‌های خونی متفاوت دارند. دانشمندان در بین بازیکنان تاپ واترپلو، هیچ فردی را با گروه خونی AB پیدا نکرده اند. اما مزایای داشتن گروه خونی O در ورزش فقط در صورتی کار می‌کند که شخص به طور مرتب تمرین کند.

۲۰- شخصیت ما به نوع خون ما بستگی دارد. دانشمندان ارتباطی بین شخصیت‌ افراد و گروه خونی آنها پیدا کرده‌اند. در ژاپن، مردم بر این باورند که گروه خونی بر صفات شخصیتی افراد و موفقیت آنها در کار و روابط شخصی تاثیر می‌گذارد.

کدامیک از این حقایق درباره گروه خونی برای شما جالب بود؟ آیا این موارد در مورد شما صدق می‌کند؟ نظر خود را با ما در میان بگذارید

منبع: brightside


مقالات بیشتر:

خوراکی‌هایی که فشار خون بالا را کاهش می‌دهند

حاشیه‌های تئاتر بینوایان

مصرف برخی داروها بر روی خون تأثیر می‌گذارند

آیا نوشیدنی‌های انرژی‌زا امن هستند؟

عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
میتونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.