با انواع مختلف بینی و معنی آنها در رفتارشناسی آشنا شوید

درست مثل سایر اعضای صورت، بینی ما نیز نقش مهمی در چگونه جلوه دادن جذابیت دارد. ما ممکن است چشم‌های درشت، گونه‌های برآمده و لب‌های خوشگل داشته باشیم، اما اگر بینی ما با دیگر اعضای صورت همخوانی نداشته باشد، می‌تواند تاثیر زیادی بر چهره داشته باشد.

در حال حاضر شما هر روز با افراد مختلفی رو‌به‌رو می‌شوید که دارای انواع مختلف بینی، برخی بلند و برخی کوتاه، برخی باریک و برخی پهن هستند. اما آیا می‌دانید که بینی‌های مختلف چیزهای مختلفی را نشان می‌دهند؟ جالب نیست؟ خوب پس بدون هدر رفتن وقت، برویم تا با ۱۰ نوع مختلف بینی آشنا شویم و یاد بگیریم که معنای آنها چیست. همراه وینوک باشید.

۱۰- بینی رومی

بینی رومی یا بینی عقابی یکی از انواع بینی است که همانطور که از اسمش پیدا است دارای برجستگی و برآمدگی است که کمی مدل آن خمیده و یا منحنی است. برآمدگی منحنی شکل تصوری از منقار عقاب را تلاقی می‌کند. هر کس که این نوع بینی را دارد چه مرد چه زن، به نظر بسیار جذاب می‌آید.

همچنین افرادی که دارای بینی‌های رومی هستند دارای خصوصیت رهبری خوبی هستند. آنها مسیر خود را در حالی که به سمت جلو حرکت می‌کنند، هموار می‌کنند. این نوع افراد مهارت‌های سازمانی بالایی دارند و به خاطر انگیزه دادن به دیگران شناخته می‌شوند. آنها حتی معتقدند که پرخاشگری باید کم باشد.

۹- بینی آسمانی

بینی آسمانی که به اسم بینی افتاده نیز شناخته می‌شود، دارای یک فرورفتگی در مرکز بالای بینی و در محل تلاقی پیشانی است. به خاطر نوک پهن این نوع بینی است که فرورفتگی داخلی ایجاد می‌شود. اگرچه بسیاری معتقدند که این فرورفتگی جذاب است، اما اگر فرو رفتگی بسیار عمیق باشد، ممکن است از جذابیت آن کم کند.

کسانی که دارای بینی آسمانی هستند، گفته می‌شود خوشبین هستند و دارای شخصیت درست و رفتارهای مهربانانه‌ای هستند. آنها همیشه برای خانواده و دوستان خود گرم و دوست داشتنی هستند و بودن با این افراد بسیار راحت است.

۸- بینی پهن و کوتاه

گفته شده است که بینی پهن و کوتاه یکی از جذاب‌ترین انواع بینی است. این بینی دکمه مانند و کوچک است و درباره آن می‌توان گفت که کمی کوچک اما دارای عرضی پهن است. پهن بودن آن به این علت است که عمل بالا رفتن نوک بینی صورت نمی‌پذیرد. اگرچه گفته می‌شود افرادی که دارای این نوع بینی هستند افاده‌ای هستند و معمولا قابل ستایش و نابالغ هستند.

۷- بینی شاهینی

نام این نوع بینی خود گویای معنی آن است. بینی شاهینی در مرکزش اندکی دارای انحنا است و لبه‌های تیز دارد. این نوع بینی دقیقا مانند منقار شاهین است. افراد با این نوع بینی هرگز از برجسته بودن در میان جمعیت نمی‌ترسند . نفوذ کردن به این افراد کار آسانی نیست و آنها برای زندگی خود نیازی به تصمیم دیگران ندارند. آنها به زندگی کردن زندگی بر طبق ضوابط خود اعتقاد دارند و رویاهای خود را عملی می‌کنند.

۶- بینی یونانی

این نوع بینی به علت ظاهر صافش شناخته شده است و بنابراین می‌توان گفت که بینی یونانی، بینی صاف و دارای سوراخ‌های بینی باریکی است که باعث می‌شود که آن را جذابتر کند. کسانی که بینی یونانی دارند بسیار هوشمند و بسیار مفید هستند. آنها حتی منضبط و بسیار منطقی هستند و این به آنها کمک می‌کند تا در زندگی موفق باشند.

۵- بینی ردنپ 

همه ما حداقل یکی از این افراد را می‌شناسیم که به طور فعال در همه چیز شرکت می‌کنند اما هدف آنها جلب توجه دیگران به خود نیست. خوب، این بهترین راه برای تعریف فردی است که بینی ردنپ دارد. بینی آنها بزرگ و پهن است، اما نه به اندازه‌ای بزرگ که جلب توجه کند.

می‌توانید بگویید که این نوع بینی می‌تواند تکمیل بی‌عیب کار برای یک چهره باشد. افراد دارای این نوع بینی بسیار قوی هیکل هستند و توجه ناخواسته را دوست ندارند. آنها نیز بسیار فعال و منصف هستند.

۴- بینی نوبی

بینی نوبی یک نوع بینی بلند اما در مرکز پهن است. افراد مشهوری مانند باراک اوباما و بیانس دارای این نوع بینی هستند. اعتقاد بر این است که کسانی که بینی نوبی دارند، خلاق و باهوش هستند. آنها دارای حس کنجکاوی فعال هستند و توانایی روبرو شدن با موقعیت‌های مختلف را دارند. آنها همچنین بسیار جذاب و تاثیرگذار هستند.

۳- بینی نیکسون 

بینی ریچارد نیکسون، رئیس جمهور سابق آمریکا، از انواع بسیار نادر است و فقط ۱ در ۱۰۰ نفر از این مدل بینی دارند. این نوع بینی شکل مستطیلی دارد که در انتهای آن انحنا وجود دارد و لبه آن کمی پهن است. گفته می‌شود افرادی که بینی نیکسون دارند، قضاوت خوبی از جاه طلبی و کسب و کار خود دارند.

آنها دارای ویژگی‌های یک رهبری بزرگ بودن هستند و زمانی که در کنار دوستان نزدیک و عزیزان خود قرار می‌گیرند، جو خوبی ایجاد می‌کنند.

۲- بینی دوشس

این بینی پس از کیت میدلتون، به اسم بینی دوشس، نامگذاری شده است. گفته می‌شود که بینی دوشس زیباست و در واقع یکی از بهترین ویژگی‌هایی است که می‌توانست داشته باشد. این یک بینی مستطیلی است و هم برای مرد و هم برای زن کاملا مناسب است. افراد دارای این نوع بینی دارای انگیزه بالا و بسیار خلاق هستند و به سبب ساختن محیطی شاد در هر کجا که می‌روند معروف هستند.

۱- بینی گوشتی

این نوع بینی یکی از رایج‌ترین انواع شکل بینی است و اساسا به سبب گوشتی بودن آن شناخته می‌شود. ۲۵٪ از مردم جهان دارای این نوع بینی هستند و جمعیت زیادی هستند و چهره برجسته‌ای دارند. کسانی که این نوع بینی را دارند عاطفی، سخاوتمند و مهربان هستند.

مطمئنا هرگز فکر نکنید که یک بینی، که به طور معمول از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار نیست، حداقل در مقایسه با دیگر اجزای چهره، می‌تواند نشان دهنده شخصیت فرد باشد. اما اکنون که می‌دانید، بینی افراد دیگر را با دقت نگاه کنید تا کمی بیشتر در مورد آنها بدانید.

منبع: wonderslist


مقالات بیشتر:

علامت‌های متداول و معنی آنها قسمت اول

معنی صلیب شکسته چیست؟

معانی پنهان ۱۱ وسیله‌ای که هر روز با آنها در ارتباط هستیم

گل آفتابگردان می‌تواند اشعه‌های مضر رادیواکتیو را جذب کند

حقایقی درباره چین

عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
می‌تونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.