داستان مُردگانی که به زندگی بازگشتند قسمت اول

آیا تا کنون به این فکر کرده‌اید که بعد از مرگتان چه اتفاقی می‌افتد؟ یا اینکه حستان در آن موقع چیست؟ در این مقاله قصد داریم نگاهی به داستان‌هایی از برخی افراد که واقعا مرگ را تجربه کرده‌اند اندازیم.

آماده باشید زیرا این ۲۵ نفر مرده بودند و به زندگی بازگشتند. همراه وینوک باشید و با داستان مُردگانی که به زندگی بازگشتند آشنا شوید.

۲۵- دافنه بنکس

در سال ۱۹۹۶، اعلام شد بانوی بریتانیایی دافنه بنکس مرده و بدن او را برای کالبد شکافی آماده کردند.

یکی از دوستان سابق او که از کارکنان قسمت کابلد شکافی بود متوجه شد که قفسه سینه او بالا پایین می‌شود. با بررسی دقیقتر، مشخص شد که دافنه زنده است. او از ماندن در سردخانه جان سالم بدر برد.

۲۴- زک کلمنتز

زاک، نوجوان اهل تگزاس که بعد از دویدن قلبش از کار افتاد، در نهایت توسط کارکنان اورژانس به زندگی بازگشت. جالب‌ترین بخش این ماجرا، توصیف او از مرگ است. او در گفته‌هایش گفته است که مردی با موهای بلند را دیده است که به او گفته همه چیز درست می‌شود.

بیشتر بخوانید: مرگ‌های غیرعادی که تا به امروز در تاریخ اتفاق افتاده

اریکا نیگرلی

اریکا ۳۶ هفته باردار بود که در وسط کلاس آموزش زبان انگلیسی‌اش ایست قلبی کرد. او سریعا به بیمارستان منتقل شد و پزشکان کودک او را از طریق سزارین به دنیا آوردند.

به گفته شوهرش، قلب اریکا در تعجب همگان پس از به دنیا آمدن شروع به زدن کرد! به این ترتیب تمام اعضای خانواده با هم بیمارستان را ترک کردند.

۲۲- تونی یال

تونی از ساکنان غرب کارولتن، اوهایو، زمانی که دوباره به زندگی بازگشت، به مدت ۴۵ دقیقه ضربان قلب نداشت. دکتر راجا نزار، متخصص قلب بیمارستان، گفته است که هرگز چنین چیزی را در ۲۰ سال گذشته ندیده است.

۲۱- تونی سیکوریا

مُردگانی که به زندگی بازگشتند

تونی جراح اهل نیویورک، به دلیل اصابت رعد و برق فوت کرد. با این حال، او توسط تیم پزشکی بیمارستان به زندگی بازگشت.

جالب ترین بخش این ماجرا این است که او اکنون ارتباط عجیبی با موسیقی پیدا کرده است که پیش از این علاقه‌ای به آن نداشت. امروزه او زمان زیادی را صرف خواندن و نوشتن می‌کند.

۲۰- روزا سلسترینو دی آسیس

مُردگانی که به زندگی بازگشتند

هنگامی که مرگ رزا قطعی شد، دخترش برای دیدن او به بیمارستان آمد. در حالی که او مادرش را برای آخرین بار در آغوش کشید، احساس کرد مادرش هنوز زنده است. اگر چه کارکنان فکر می‌کردند او شوخی می‌کند، اما با این وجود بررسی‌های لازم را انجام دادند و … حق با دخترش بود!

۱۹- کارلوس کامجو

کارلوس در ۳۳ سالگی، در تصادف اتومبیل در ونزوئلا درگذشت. هنگامیکه کارکنان کالبدشکافی در حال انجام کالبد شکافی بودند، زخم‌های او شروع به خونریزی کرد.

آنها مشغول بخیه زدن زخم‌ها بودند که کارلوس زنده شد. خانواده‌ کارلوس برای تحویل جسد او به بیمارستان آمدند که با خوشحالی فراوان او را زنده دیدند.

۱۸- گو لیو

مُردگانی که به زندگی بازگشتند

گو لیو سیگاری وقتی به دلیل ایست قلبی به بیمارستان منتقل شد و فوت کرد، خانواده و دوستان‌اش غافلگیر نشدند.

در حالی که خانواده او برای دفن او به سوی قبرستان در حرکت بودند، متوجه صدای سرفه‌های خفیفی از داخل تابوت شدند. آنها در تابوت را باز کرد … و گو را با چشمانی اشک‌بار دیدند که زنده بود!

 ۱۷- ماندلو

مُردگانی که به زندگی بازگشتند

زنی خودفروش در Bulowayo، زیمبابوه در هنگام کار در هتل درگذشت و مقامات برای انتقال جسد او به محل فوت آمدند. در حالی که او از هتل بیرون می‌بردند، او فریاد زد: “شما می‌خواهید من را بکشید!” نیازی به گفتن نیست که مردم از این اتفاق بسیار شگفت‌زده شدند. و بله، نام آن زن ماندلو بود.

۱۶- کوین سانتوس

مُردگانی که به زندگی بازگشتند

کلوین ۲ ساله به دلیل ذات الریه در برزیل مرد اما با این وجود خانواده‌اش توانستند او را به زندگی برگردانند. در ظاهر کلوین به هوش بود و نشسته بود که پدرش از او پرسید که آب میخورد و با خوردن آب خنک او دروباره افتاد.

احمقانه‌ترین قسمت اینجا بود که کلوین دوباره مرده بود و متاسفانه این بار نتوانستند او را به زندگی برگردانند.

۱۵- برایتون داما زانته

مُردگانی که به زندگی بازگشتند

برایتون پس از تحمل سالها بیماری، در خانه‌اش در زیمبابوه فوت کرد. رئیس سابق او در حین تماشای وی متوجه شد که او در حال حرکت است.

همه در آنجا فکر کردند که روح برایتون است که برای اذیت آنها آمده است. اما همه چیز واضح بود برایتون شبح نبود … او فقط نمرده بود.

۱۴- وال توماس

مُردگانی که به زندگی بازگشتند

وال از ساکنین ویرجینیای غربی، چندین حمله قلبی را تحمل کرد و به مدت ۱۷ ساعت به طور بالقوه علائم حیات نداشت. با این حال، درست بعد از اینکه از دستگاه‌های احیا جدا شد، آنچنان که هیچ اتفاق بدی رخ نداده بود به هوش آمد.

۱۳- آیا من رای دادم؟

هنگامی که تای هووستون پرستار در سال ۲۰۱۲ برای رای دادن در ایالت میشیگان حضور یافت، با زن سالخورده‌ای مواجه شد که با فریاد تقاضای کمک می‌کرد. شوهرش عکس‌العمل نداشت و به نظر می‌رسید که مرده است.

تای عمل احیای قلب را شروع کرد و مرد سالخورده در نهایت به زندگی برگشت. اولین جمله‌ای که او پس از بازگشت به زندگی گفت “آیا من رای دادم؟” بود.

این مقاله ادامه دارد منتظر قسمت دوم از مُردگانی که به زندگی بازگشتند باشید.

منبع list25
عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
میتونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید
1 نظر
  1. reza

    جالب بود

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.