۸ شهری که در آن می‌توان خانه‌ای به اندازه قیمت یک تکه پیتزا خرید

بعضی از مردم رویای داشتن خانه‌ای کوچک و دنج را دارند و دیگران رویای زندگی در یک عمارت بزرگ در نزدیکی دریا را می‌بینند. امروزه به حقیقت پیوستن این رویاها آنقدرها هم سخت نیست زیرا هستند خانه‌هایی که قیمت آنها تنها یک دلار است و حتی هستند خانه‌هایی که خرید آنها حتی رایگان تمام می‌شود.

با وجود اینکه خرید خانه پروسه‌ای بسیار ترسناک است ولی هنوز هم هستند خانه‌هایی که خرید آنها آسان و بدون پرداخت هزینه بالا صورت می‌پذیرد. به همین دلیل در این مقاله نگاهی به لیستی از شهرهایی خواهیم انداخت که خرید خانه ارزان در آنها ممکن است و حدود ۲ سنت یا حتی به صورت رایگان صورت می‌پذیرد. همراه وینوک باشید.

سامبوکا، ایتالیا

ایتالیا یک انفجار بزرگ در بازار املاک و مستغلات را آغاز کرد که در آن تعداد زیادی خانه بزرگ را فقط برای یک دلار عرضه کرد. خانه‌ها در روستاها و مناطق مختلفی قرار دارند که جمعیت حاضر در آن کم است. بسیاری از جوانان از سراسر جهان از این پیشنهاد استقبال کردند.

سامبوکا Sambuca یکی از روستاهای ایتالیا است که در آن هنوز خانه‌هایی وجود دارد که فقط ۱ دلار قیمت دارند. با این حال، باید بدانید که صاحب جدید خانه لازم است که این خانه را در طول ۳ سال به یک مکان زیبا تبدیل کند. انتظار می‌رود که خریدار حداقل ۱۵۰۰۰ دلار باید برای نوسازی خرج کند.

 

روبایکس، فرانسه

اگر فرانسه را دوست دارید، شهر کوچک روبایکس Roubaix واقع در شمال فرانسه قطعا برای شما مناسب خواهد بود. این شهر که نزدیک بلژیک است دارای  اقتصاد پایداری است و به سرعت در حال توسعه است. مقامات محلی فقط می‌خواهند جمعیت شهر افزایش پیدا کند و برای مردم دیگر کشورها جذاب‌تر شود.

در این شهر شما می‌توانید یک خانه کوچک در منطقه صنعتی را فقط با یک دلار خریداری کنید. خریدار باید حداقل ۵ سال در این خانه زندگی کند و همچنین باید زمان و پول خود را در بازسازی خانه بگذارد.

 

توکیو، ژاپن

حتی یک کشور با جمعیت بالا نیز می تواند خانه‌های خالی بسیاری داشته باشد! مردم توکیو آماده هستند که خانه‌های خود را به صورت رایگان یا تقریبا رایگان در اختیار دیگران قرار دهند. به سادگی می‌توان گفت که آنها دیگر نیازی به خانه‌هایشان ندارند.

این کار به خاطر خرافات خاصی است که ژاپنی‌ها دارند؛ آنها اعتقاد دارند که در خانه‌هایشان فاجعه‌ای رخ داده است یا جرمی صورت گرفته است. آنها فکر می‌کنند چنین مکان‌هایی بدشانسی به همراه دارند. این خرافات در سراسر ژاپن پخش می‌شود، بنابراین توکیو تنها شهر این کشور نیست که در آن می‌توان خانه‌ای ارزان خریداری کرد.

ژاپن حتی یک بازار آنلاین خاص اینگونه املاک رها شده به نام Akiya دارد. در Akiya می‌توانید به صورت رایگان یا ببا پرداخت قیمت بسیار کمی مالک خانه شوید.

 

اوکتاما، ژاپن

اگر عاشق طبیعت و سکوت هستید، گزینه دیگری برای شما در ژاپن وجود دارد؛ می‌توانید در Okutama زندگی کنید. این یکی از شهرهای شبح دار در ژاپن است، اما مناظر باور نکردنی این مکان را واقعا خاص می‌سازد.

مقامات محلی جوانانی که دروکار هستند را به این شهر علاقمند می‌سازند و برنامه خاصی را برای به محبوبیت رساندن آن طراحی کرده‌اند. شرایط ویژه‌ای برای خریداران خانه در این شهر وجود دارد. فقط افرادی که ۴۳ ساله یا جوانتر هستند می‌توانند در اینجا زندگی کنند. نکته دیگر درباره خانه‌دار شدن در این شهر این است که برای صاحب خانه شدن در این شهر، باید حداقل ۲۲ سال در آن زندگی کنید.

 

بوفالو، آمریکا

مقامات بوفالو به هر کس که واجد شرایط است، خرید ملک تنها با یک دلار را ارائه می‌دهد. این برنامه به نام برنامه محیط شهری است. چنین برنامه‌هایی در ایالات متحده رایج است، به ویژه هنگامی که زمین‌هایی متروکه برای ارائه است.

برای این کار نیاز است که شهروند قانونی شهر باشید، حداقل ۳ سال در خانه زندگی کنید، و سرمایه قابل توجهی را برای بازسازی آن سرمایه گذاری کنید. با انجام این کار، مقامات امیدوارند که بدون صرف هزینه زیادی شهر را زیباسازی کنند.

 

دیترویت، آمریکا

دیترویت در حال حاضر به دلیل بیکاری، ورشکستگی، جرم و جنایت و غیره در رکود اقتصادی قرار دارد. بنابراین امروزه تعداد کمی از مردم این را به عنوان یک فرصت برای خرید اموال ارزان استفاده می‌کنند.

ساکنین دیترویت امید خود را برای دوباره زنده شدن شهر که روزی شهر قدرتمندی بود از دست داده‌اند، بنابراین اکنون آماده فروش خانه‌هایشان در قبال پول اندکی هستند. مشکل این است که هیچکس جز افراد بی‌خانمان به این خانه‌ها نیاز ندارد. علاوه بر این، گهگاهی افراد در دیگر ایالت‌های آمریکا نیز خانه‌ها و زمین‌های خود را در قبال پول اندکی به فروش می‌رسانند.

 

لیورپول، انگلستان

مشکل خانه‌های متروکه در بریتانیا نیز وجود دارد. علیرغم توسعه سریع کشور، ساکنان بیشتر به پایتخت می‌روند تا حرفه‌ای موفق برای خود بسازند.

بر اساس آمار، در بریتانیا، ۲۰۰،۰۰۰ خانه برای حداقل ۶ ماه خالی داشته است. اکثر این خانه‌ها در طول سال‌های بیکاری در دهه های ۷۰، ۸۰، و دهه ۹۰ توسط طبقه کارگر رها شدند. دولت در تلاش است مردم را به سمت حومه لیورپول منتقل کند تا خانه‌های ویران شده را تنها برای یک دلار بفروشد.

با این حال، قوانین برای خرید ملک کاملا سخت است. اگر می‌خواهید چنین خانه‌ای را بخرید، باید اولین معامله شما در خرید ملک باشد. همچنین، شما باید ساکن این شهر باشید و حداقل ۵ سال در خانه جدید زندگی کنید. علاوه بر این، شما مجبور به انجام نوسازی با توجه به استانداردهای شهر هستید.

 

کاندلا، ایتالیا

اگر هنوز هم در مورد خرید خانه با ۱ دلار شک دارید، باید بدانید که: مقامات کاندلا آماده هستند تا به شما مبلغ ۲۰۰۰ دلار برای نقل مکان به شهرشان بپردازند. مقامات چنین حرکتی را از روی ناامیدی انجام می دهند تا مطمئن شوند که شهرشان به مخروبه‌ای تبدیل نشود.

در سال ۱۹۹۰، این شهر ۹۰۰۰ نفر جمعیت داشت و در سال ۲۰۱۹ تنها ۲۷۰۰ نفر جمعیت دارد. تعداد زیادی از مردم شهر را به دنبال فرصت‌های شغلی بیشتر ترک کردند. توسعه اقتصادی شهر متوقف شد و سطح بیکاری افزایش یافت. مقامات معتقدند که می توانند شهر را به همان حالتی که قبل داشت برگردانند.

به منظور گرفتن هزینه آمدن به کاندلا، نیاز به اقامت دائم در این شهر است و همچنین باید حداقل ۷،۵۰۰ دلار درآمد در سال داشت. اگر به صورت مجردی به این شهر نقل مکان بکنید ۸۰۰ دلار دریافت خواهید کرد و اگر با خانواده تان بروید، مبلغ ۲۰۰۰ دلار دریافت خواهید کرد.

کدام یک از این گزینه‌ها را بیشتر دوست داشتید؟ در بخش نظرات به ما بگویید.


مقالات بیشتر:

۷ شهری که می‌توان در آنها کمتر کار کرد و بیشتر پول پس‌انداز کرد

۱۳ راه هوشمندانه برای فروش خانه در سریع‌ترین زمان ممکن

معجزه مرتب کردن خانه: هنر ژاپنی در نظم و سازماندهی

۷ دلیل که ثابت می‌کند چرا مردم شمال اروپا شادترین مردم جهان هستند

عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
می‌تونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.