۹ کاری که شما فقط می‌توانید در ژاپن مشاهده کنید

عناصر فرهنگ ژاپن در حال حاضر در زندگی ما هستند؛ بسیاری از مردم سریال‌ها و فیلم‌های ژاپنی تماشا می‌کنند، سوشی می‌خورند و غذای خود را در وک سرو می‌کنند، و همچنین به آهنگ‌ خوانندگان ژاپنی گوش می‌دهند.

حتی کارهای به ظاهر عادی مانند کارائوکه در اصل از ژاپن آمده است. همیشه دانستن درباره فرهنگ‌های مختلف و حقایق عجیب کشورها می تواند جالب باشد. با این حال، هنوز چیزهایی به عنوان فرهنگ ژاپن وجود دارد که تنها در سرزمین خاستگاه خورشید دیده می‌شود.
ما در این مقاله چیزهایی از فرهنگ ژاپن عنوان خواهیم کرد که در جاهای دیگر دیده نمی‌شود. همراه وینوک باشید.

شماره یک

فرهنگ ژاپن

“هنگامی که بر روی چراغ عابر پیاده یک مرد سبز رنگ ببینید، می‌بایست از خیابان عبور کنید؛ این قانون را زمانی که بچه بودیم یاد گرفتیم. اما مرد سبز رنگ را هنگام عبور از خط عابر پیاده در ژاپن نمی‌بینید.

به جای آدمک بر روی چراغ، خرگوش Miffy، شخصیتی کارتونی که توسط دیک برونا، نویسنده کتاب کودکان هلندی ایجاد شده است را مشاهده خواهید کرد. اما چگونه این شخصیت به فرهنگ ژاپن وارد شد؟ پاسخ ساده است: Miffy از نظر ظاهر بسیار شبیه به Hello Kitty، چهره یک برند بزرگ اسباب بازی در ژاپن است.

شماره دو

فرهنگ ژاپن

فرهنگ ژاپن

ما عادت داریم که در کافه‌های و محیط‌های محلی بر روی صندلی‌ها بنشینیم. اما ژاپنی‌ها در هر کجا که باشند، به آسانی محلی راحت را برای نشستن خود درست می‌کنند. بنابراین، در کافه‌های ژاپنی صندلی‌ها راحت‌تر از آن چیزی است که بر روی آن لم دهید.

شماره سه

فرهنگ ژاپن

به منظور کاهش استرس و خلاص شدن از سردرد، ما اغلب از ماساژور ویژه‌ای استفاده می‌کنیم که طراحی بسیار ساده‌ای دارد. در ژاپن، نوع خلاقانه‌تر و راحت‌تری برای “تنبل‌ها” وجود دارد که دستگاهی برقی است که از نظر ظاهر مانند هشت پا رنگارنگ است.

شماره چهار

فرهنگ ژاپن

چندین سال است که Pringles در چند کشور به عنوان چیپس محبوب شناخته می‌شود. اما در ژاپن، Pringles مارک نودل است که مردم این کشور اغلب آن را می‌خورند.

شماره پنج

برای بسیاری از ما نشستن در نزدیک ترین کافه در مسیر و نوشیدن یک فنجان قهوه یا تنها نشستن هنگام ناهار، ممکن است کاملا طبیعی باشد. اما در فرهنگ ژاپن در کافه‌ها و رستوران‌های ژاپنی، افرادی که به تنهایی مراجعه می‌کنند می‌توانند عروسک‌های بزرگی را کنار خود داشته باشند تا غمگین نشوند.

شماره شش

اکثر دستگاه‌های فروش قهوه در سراسر جهان بسیار شبیه به هم هستند؛ همه آنها دارای چندین دکمه برای انتخاب نوع نوشیدنی و فنجان کاغذی آن هستند.

در ژاپن، یک سرویس وجود دارد که به شما اجازه می‌دهد قهوه را از طریق اپلیکیشن سفارش دهید و آن را از یک فروشگاه در یک زمان مشخص تحویل بگیرید، که روز به روز به محبوبیت آن اضافه می‌شود. به جای کاغذ یا فنجان‌های پلاستیکی، می‌توانید قهوه خود را در بطری با برچسب‌های رنگی که خودتان آنها را انتخاب می‌کنید، بگیرید.

شماره هفت

آیا بیسکوییت‌هایی به شکل حیوان خورده‌اید؟ همیشه موضوع جالب در مورد این بیسکوییت‌ها این بوده است که دست خود را در کیسه بگذارید و سعی کنید حدس بزنید که “حیوانی” که می‌خواهید بیرون بیاورید، تمساح است یا لاک پشت؟ یا شاید شیر؟ ولی در ژاپن، آنها همان چیزها را اما با Pokémons دارند.

شماره هشت

در بقیه کشورهای دنیا، در سال نو و در کریسمس، مردم غذای خوشمزه زیادی می‌خورند و یک مهمانی بزرگ ترتیب می‌دهند.

این دقیقا همان چیزی است که یک وعده غذایی عادی را از غذای مخصوص جشن مجزا می‌کند. این عجیب است، اما در ژاپن، مردم نسبت به این چیزها متفاوتند؛ آنها در شب کریسمس، دوست دارند که مرغ را از KFC سفارش بدهند که جایگزین بوقلمون غذای سنتی کریسمس است.

شماره نه

اگر شما اغلب جزء افرادی هستید که سوشی می‌خورد، ممکن است متوجه شده باشید که برنج آن اکثرا هنگام خوردن سوشی با چپستیک از ماهی‌ آن جدا می‌شود.اما این مشکل در ژاپن وجود ندارد زیرا آنها یک دستور ویژه برای این مشکل دارند؛آنها برنج را با یک سس حاوی شکر، نمک و سرکه برنج مخلوط می‌کنند.
به نظر شما چه چیزهای دیگری در مورد زندگی امروزه مردم در ژاپن می‌تواند پیدا کرد؟ آیا شما در مورد آنها چیزی می‌دانید؟

منبع brightside
عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
میتونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.