۹ مزیت شگفت انگیز مجرد بودن برای سالم ماندن از بودن در رابطه

‌اگر چه مطالعات متعددی از مزیت‌های بودن در رابطه در مورد سلامت می‌گوید، اما بسیاری از مردم مجرد در مورد راه‌هایی صحبت می‌کنند که می‌توانند سلامت شما را تحت تاثیر قرار دهند.

ما در این مقاله بهترین این راه‌ها را گردآوری کردیم که شما را با حفظ استقلال از روابط سلامت نگه می‌دارد. پس از این، شما فقط خواستار این هستید تا پروفایل‌های دوستیابی خود را به درستی حذف کنید. همراه وینوک باشید.

دایره حمایتی وسیع‌تر

مزیت‌های مجرد بودن

اگر چه افرادی که در رابطه هستند شریکی دارند که از آنها حمایت می‌کند و مشوقشان است، اما افراد مجرد تمایل دارند که دایره حمایتی وسیع‌تری داشته باشند.

مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۵ نشان داد که افراد مجرد نه تنها از طرف گروه دوستان و خانواده خود مورد حمایت و پشتیبانی قرار می‌گیرند، بلکه بیشتر احتمال دارد که از طرف افرادی غیر از آنهایی که در ارتباط هستند کمک و پشتیبانی ببینند. بر طبق مطالعه‌ای دیگر، افراد مجرد توسط افرادی غیر از نزدیکانشان مورد توجه هستند.

فشار مالی کمتر

مزیت‌های مجرد بودن

مجرد بودن ممکن است به این معنی باشد که شما بیشتر از لحاظ اجتماعی و مالی آزاد هستید. با توجه به مطالعات Debt.com، افراد مجرد احتمال دارد که بدهی‌های مرتبط به قسط کمتری داشته باشند که به همین دلیل در حدود ۲۱ درصد درآمد آنها نسبت به دیگر افراد افزایش می‌یابد. از سوی دیگر، ۲۷ درصد از زوج‌های متاهل بدون فرزند و ۳۶ درصد از زوج‌های متاهل با فرزند، بدهی قسط دارند.

بدهی مالی می‌تواند بر سلامت شما تأثیر بگذارد، از جمله اینکه خطر ابتلا به حمله قلبی، سکته مغزی، و فشار خون بالا افزایش پیدا می‌کند. بنابراین بهتر است که تنش و بدهی کم باشد.

خواب بهتر

مزیت‌های مجرد بودن

بیدار شدن بخاطر کشیده شدن پتو و یا لگد نه تنها راحت‌ نیست، بلکه نبود آن می‌تواند نفعی بزرگ برای سلامتی باشد. نظرسنجی توسط Amerisleep نشان داد که در میان شرکت کنندگان، افراد مجرد خوابی بهتر از افرادی دارند که حتی رابطه‌ای شاد دارند.

خواب خوب شب می‌تواند مزایای سلامتی فراوانی داشته باشد، از جمله تمرکز و خلق و خوی بهتر، و می‌تواند عملکرد بدن شما را در حالت سالم نگه دارد. و اگر شما واقعا نیاز به یک همبستر دارید، همیشه می‌توانید یک بالش را در کنار خود قرار دهید. 😂

فعالیت‌های ورزشی بیشتر

مزیت‌های مجرد بودنمطمئنا بسیاری از زوج‌ها از رابطه خود در رسانه‌های اجتماعی صحبت کنند و عکس منتشر می‌کنند، اما شما می‌توانید حس خوب را از منتشر کردن عکس سلفی خود در باشگاه بدست بیاورید.

مطالعه‌ای نشان می‌دهد که میزان افراد مجرد در باشگاه‌ها بالاتر از افراد متاهل است. این مطالعه همچنین اشاره می‌کند که افراد مجردی در اینجا مردان تقریبا دو برابر مردان متاهل ورزش می‌کنند.

داشتن برنامه ریزی متعلق به خودتان

مزیت‌های مجرد بودن

هنگامی که شما به فردی متعهد هستید، باید در برنامه‌ریزی خود او را نیز در نظر بگیرید. این ممکن است به معنای داشتن یک شام دیر هنگام باشد زمانی که طرف مقابلتان روز سختی در دفتر کارش داشته باشد و یا مهمانی تولد دوستتان را از دست بدهید تا به عروسی برادر طرف مقابلتان بروید.

اما افراد مجرد، به طور عمده، می‌توانند برنامه‌ریزی خود را داشته باشند. علاوه بر این، مطالعه‌ای می‌گوید افرادی که برنامه ریزی سازمان یافته‌ای دارند، در واقع می‌توانند سودمندتر و شادتر باشند.

قادر خواهید بود تا مشکلاتتان را خودتان حل کنید

مزیت‌های مجرد بودن

بر اساس یک مطالعه، در واقع تنها بودن می‌تواند شما را انعطاف پذیرتر کند، و کمک می‌کند تا به راحتی مشکلات خود را حل کنید. افراد تنها دانشی دارند که همیشه سبب حل مشکلاتشان به تنهایی یا با کمک دوستانشان می‌شود. بنابراین وقتی با مشکلی جدید روبه‌رو می‌شوند، با استفاده از تجربیات خود آن را اداره می‌کنند. این کار اطمینان می‌دهد زمانی که همه چیز سخت می‌شود، آنها آرامش خود را حفظ کنند.

زمان کمتری برای انجام کارهای روزمره صرف می‌کنید

مزیت‌های مجرد بودن

مطالعه‌ای نشان می‌دهد که افراد مجرد نسبت به آنهایی که در رابطه هستند و متاهل هستند کار کمتری در خانه دارند. این موضوع به ویژه برای زنان و مردان متاهل صادق است. این تحقیق نشان می‌دهد که این گروه می‌توانند تا هفت ساعت بیشتر نسبت به مجردها کارهای خانه را انجام دهند.

همه این ساعت‌ها که در خانه صرف کار کردن می‌شود می‌توان برای چیز دیگری استفاده کرد، مثل ورزش کردن یا رفتن به رستوران با دوستان خود. داشتن استرس کمتر در مورد وظایف خانه به معنای داشتن استرس کمتری در همه حال باشد.

شادتر بودن

مزیت‌های مجرد بودن

بر طبق مطالعات متعدد، زنان پس از ازدواج شاد نیستند و به نظر می‌رسد زمانی شاد هستند که مجرد باشند یا تنها زندگی کنند. در مورد مردها چطور؟ مردها پس از ازدواج، به صورت انگشت شمار شاد هستند اما طبق مطالعات، آنها نیز در زمان مجردی شادتر هستند.

منبع: thisisinsider

مقالات بیشتر:

۱۰ چیز درباره مردان که زنان از آن متنفرند

۱۰ راه ساده برای تشخیص دروغ گفتن افراد

مواردی که دکترها درباره آزمایش خون به شما نمی‌گوید

رازهایی که کارکنان رستوران‌های فست فودی نمیخواهند بدانید

ریال ایران بی ارزش ترین پول دنیا در سال ۲۰۱۸

عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
میتونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید
۳ دیدگاه
 1. سعید

  مشکل اینه که این مقاله ترجمه شدست و بدرد ایران نمیخوره الان خیلی ها اینو میخونن میگن آفرین مجردی بهتره!
  در صورتی که اونجا طرف مجرده ولی تمامی نیازهای خودشو خارج از ازدواج راحت تامین میکنه! اینجا اگه مجرد باشی راحت نمیتونی! اگرم انجام بدی خلاف باورهای دینیته و اگر دین دار هم نباشی خلاف قوانین کشوره! پس این داستان ها ربطی به ما نداره!

  1. فرزانه علی‌نقی

   تمام ماهیت ازدواج که مسائل جنسی نیست دوست عزیز، بنابراین نمیشه مجرد بودن و مزایای اون رو محدود به این موضوع کرد. بعد تمام تیترهای این مقاله در ایران هم شدنی هست. تو ایران میشه مجرد بود و شاد بود، میشه مجرد بود و برنامه ریزی متعلق به خود را داشت و…

   1. سعید

    برای یک دختر بله شاید!
    پسرها از چشم میخوان! تحریک میشن و تحمل براشون سخت تره کافیه یه پسر گام برداره بره داخل خیابان تا به نقطه جوش برسه! حالا یک پسر داغون خودشو تامین میکنه ولی یک پسری که اهل دوستی و … نیست باید ضربه بخوره و روحش بیمار بشه. هر روز بی حجاب تر شدن دختران هم بر شدت این فشارها افزوده میکنه.
    الان فکر نکنید من یک آدم مذهبی و خشک مذهب هستم که اینها رو میگم. نه اینطور نیست من معتدلم. ولی برای من که اعتقادی به دوستی و روابط نامشروع ندارم تحمل این شرایط سخته تا الان تونستم ولی بیشتر نه.
    باز هم میگم که باید جای یک پسر در کشور ما باشید تا متوجه بشید شما نمدونید دخترا چقدر روی پسر تاثیر میذارن ولی دخترا سیستمشون فرق داره آستانه تحریکشون فرق داره، خواستن دخترا از چشم نیست و هزار اتفاق باید براشون بیوفته و چقدر شخصیت و صحبت و هزار چیز دیگه در پسر وجود داشته باشه که بخواد دل دختر بلرزه.
    درسته تنها عامل جنسی دلیل ازدواج نیست اما در کشور ما دست کم یکی از مهمترین هاست در کشورهای دیگر داره جور دیگری تامین میشه در کشور ما هم برای خیلی ها میشه ولی اونی که اهل این چیزا نیست سخته. نمیخوام بگم حرفاتون اشتباهه بله میشه به مجردی هم دید خوبی داشت ولی واقعا هر سال داره شرایط بدتر میشه و زندگی تنهایی سخت تر.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.