۲۰ قانون از کوبی برایانت که یادآوری می‌کند باید زندگی را جشن بگیریم

درگذشت ناگهانی کوبی برایانت و جیانا کل جهان را لرزاند. همه هنوز در شوک هستند و افراد بی شماری در غم از دست دادن یکی از بزرگ‌ترین بازیکنان بسکتبال در تمام دوران و دخترش سوگواری می‌کنند و این باعث می‌شود مردم به یاد بیاورند که زندگی ما چقدر شکننده است. اما این اتفاق همچنین یادآور موفقیت‌های بی‌شمار کوبی در طول زندگی‌اش، چه در زندگی حرفه‌ای و چه در زندگی شخصی وی نیز شده است.
به ارج نهادن به این شخص بزرگ در ورزش و بسکتبال، در این مقاله برخی از خارق‌العاده‌ترین نقل قول‌های کوبی را گردآوری کرده‌ایم که می‌تواند در مورد نگرش او به زندگی، موفقیت، خانواده و کار سخت، به ما فراوان یاد دهد. همراه وینوک باشید.

کوبی برایانت

 • مهم‌ترین چیز این است که تلاش کنید و از مردم الهام بگیرید تا در هر کاری که می‌خواهید انجام دهید، عالی باشید.
 • هنگامی که می‌دانید حس شکست چگونه است، عزم خود را برای رسیدن به موفقیت جزم می‌کنید.
 • من برای پیروزی سرشار از اراده‌ام و به چالش‌های آن پاسخ داده‌ام. کسب عنوان قهرمانی برای من دشوار نیست، زیرا می‌دانم که می‌توانم.
 • پدر و مادرم ستون فقرات من هستند و هنوز هم هستند. آنها تنها گروهی هستند که اگر صفر بشی یا ۴۰ بگیری از شما حمایت می‌کنند.

کوبی برایانت

 • زیبایی در خوشبخت بودن از داشتن استعدادهای در حال افزایش مقابل فرد شکاک است که لحظه‌ای زیبا به وجود می‌آورد.
 • لحظه‌ای که تسلیم می‌شوید، لحظه‌ای است که به شخص دیگری اجازه می‌دهید برنده شود.
 • من نمی‌توانم با افراد تنبل ارتباط برقرار کنم. ما به یک زبان صحبت نمی‌کنیم. من شما را نمی‌فهمم. من نمی‌خواهم شما را بفهمم.
 • درد به شما اعلام نمی‌کند چه موقع باید متوقف شوید. درد، صدای کوچکی در سر شماست که سعی می‌کند شما را عقب نگه دارد، زیرا می‌داند اگر ادامه دهید، تغییر خواهید کرد.

 • من شک دارم. من تردید دارم. ترس از شکست دارم. همه ما به خود شک داریم. شما آن را انکار نمی‌کنید، اما شما نیز تسلیم آن نمی‌شوید. شما آن را در آغوش می‌گیرید.
 • مغز من، شکست را نمی‌تواند پردازش کند. این روند را نیز پردازش نخواهد کرد. زیرا اگر من یک جا بنشینم و مجبور باشم با خودم روبرو شوم و به خودم بگویم، “تو شکست خورده‌ای”، فکر می‌کنم این تقریباً بدتر از مرگ است.
 • برنده بر همه تقدم دارد. هیچ منطقه خاکستری وجود ندارد.
 • ما همیشه می‌توانیم در حد متوسط باشیم و آنچه را که عادی است انجام دهیم. من در حیطه انجام کارهای عادی قرار ندارم.

 • داشتن افراد یکه از تو نفرت دارند مشکل خوبی است. این افراد از آدم‌های خوب متنفر نیستند. آنها از بزرگواران متنفرند.
 • این تنها چیزی است که می‌توانید کنترل کنید. شما مسئول این هستید که مردم شما را چگونه به خاطر بیاورند یا نیاورند. بنابراین آن را راحت نگیرید.
 • انتخابی وجود دارد که ما باید به عنوان یک فرد می‌توانیم انتخاب کنیم. اگر می‌خواهید در چیزی بزرگ باشید، انتخابی وجود دارد که باید انجام دهید. همه ما می‌توانیم در حرفه خود استاد باشیم اما شما باید انتخاب کنید.
 • اگر می‌خواهید یک رهبر باشید، نمی‌خواهید همه را راضی کنید. شما باید نسبت به مردم پاسخگو باشید حتی اگر در لحظه‌ای ناراحت کننده باشید.

 • من هیچ چیز مشترکی با افراد تنبل ندارم که دیگران را به دلیل عدم موفقیت سرزنش می‌کنند. کارهای بزرگ ناشی از سخت کوشی و پشتکار است. هیچ بهانه‌ای قابل قبول نیست.
 • غمگین باش. دیوانه باش. ناامید شوید. جیغ بزنید و گریه کنید. اخم کنید. هنگامی که از خواب بیدار می‌شوید به دلیل واقعی بودن زیاد آن، فکر خواهید کرد که فقط یک کابوس بوده است. شما عصبانی خواهید شد و آرزو می‌کنید که روز به عقب برگردد، بازی به عقب برگردد و دوباره بازی کنید. اما واقعیت این است که چیزی به عقب برنمی‌گردد و نباید شما نیز آرزوی بازگشت آن را داشته باشید.
 • اوقات خوبی داشته باشید، زندگی خیلی کوتاه است که دچار گرفتاری و دلسردی شوید. شما باید به ادامه زندگی خود ادامه دهید. شما باید به راه خود ادامه دهید و قدم‌های خود را رو به جلو بردارید، لبخند بزنید و همچنان به زندگی ادامه دهید.
 • من نمی‌خواهم مایکل جردن بعدی باشم، فقط می‌خواهم کوبی برایانت باشم.

View this post on Instagram

My Gigi

A post shared by Kobe Bryant (@kobebryant) on

کوبی الگویی برای میلیون‌ها نفر بود و خواهد بود. زندگی وی واقعاً شگفت انگیز بود، ارادت او به کمال و اخلاق کار قابل تحسین بود و از ذهن او می‌توانیم ببینیم که او چشم اندازی بسیار منحصر به فرد از زندگی داشت.

کوبی برایانت برای بسیاری یادآور خاطرات بسیار است. در ادامه چیزهایی را که مردم از سراسر جهان در مورد او به خاطر می‌آورند به اشتراک می‌گذاریم. 

۱- او یک افسانه ورزشی بود

کوبی برایانت

اعتقاد بر این است که کوبی برایانت یکی از بزرگ‌ترین بازیکنان بسکتبال در تمام دوران است. وی جوایز زیادی از جمله جایزه با ارزش‌ترین بازیکن و مدال‌های طلای المپیک را به دست آورد و حتی شماره‌های ۸ و ۲۴ را نیز بخاطر او که زمانی آن را به تن می‌کرده است، توسط تیم لیکرز از لیست شماره‌های بازیکنان خارج کرد.

۲- او عمیقاً خانواده خود را دوست داشت

در این مورد هیچ کلمه‌ای لازم نیست بیان کرد و فقط به این تصاویر نگاهی بیندازید:

کوبی برایانت

کوبی برایانت

۳- کوبی برایانت به دیگران کمک ‌می‌کرد

این واقعه غم انگیز داستانی را به یاد می‌آورد که در آن کوبی برای کمک به برخی از افرادی که در یک تصادف رانندگی گیر کرده بودند، اتومبیل خود را متوقف کرد. رایان ویلیامز که در این سانحه دخیل بود، به یاد می‌آورد که کوبی به سمت ماشین او آمد و به او کمک کرد. از همه اینها گذشته، او مهربان بود. رایان همچنین این واقعیت را به اشتراک می‌گذارد که شاهد یک تصادف دیگر بوده است و کوبی هم آنجا بوده است. او به همه افراد درگیر در تصادف کمک کرد، بچه‌ها را تسلی می‌داد و با آنها با مهربانی رفتار می‌کرد.

در نهایت او به عنوان الگو برای دیگران بود و با سخنان خود به دیگران انگیزه می‌داد.

چه چیزی به خصوص از موفقیت افسانه‌ای کوبی در حرفه خود به عنوان بازیکن NBA و در کل زندگی الهام بخش بوده است؟

منبع brightside brightside
عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
می‌تونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.