۱۵ حقیقت جالب درباره آلبرت انیشتین که تا به حال نمی‌دانستید

آلبرت اینشتین، معمار فیزیک مدرن، نه تنها به خاطر نظریه نسبیت و اثر فوتوالکتریک، بلکه به خاطر نگرش جالب وی نسبت به زندگی نیز شناخته می‌شود.

آلبرت انیشتین به عنوان یکی از باهوش‌ترین افراد در این سیاره با IQ تقریبی بین ۱۶۰ و ۱۹۰ شناخته می‌شود. او در خانواده یهودی اشکنازی در نول، پادشاهی وورتمبرگ در ۱۴ مارس سال ۱۸۷۹ متولد شد. در سال ۱۸۹۶، اینشتین منکر شهروندی آلمانی وورتمبرگی خود  خود شد تا از خدمت اجباری سربازی اجتناب کند. در این مقاله تعدادی از حقایق شگفت انگیز درباره‌ی انیشتین را عنوان می‌کنیم. همراه وینوک باشید.

 

۱- اینشتین هنگام تولد دارای سر غیرنرمالی بود و تا سن ۴ سالگی قادر به راه رفتن نبود.

۲- آلبرت اینشتین به داشتن حافظه ضعیف مشهور بود و نمی‌توانست نام‌ها، شماره‌ها و تاریخ‌های بسیار را به خاطر بسپارد. او یک بار عنوان کرد: “من نیازی به دانستن همه چیز ندارم؛ من فقط باید بدانم وقتی به چیزی نیاز دارم، آن را کجا پیدا کنم. »

۳- تعدادی از پزشکان ادعا می‌کردند که او در مغزش دارای لخته آهیانه‌ای بوده است که مغز او را ۱۵٪ بزرگتر نسبت به متوسط مغز انسان نشان می‌داده است. احتمالا یکی از دلایل IQ بالا همین موضوع بوده است.

۴- انیشتین، در طول زندگی خود در مباحث ریاضی خوب بود و هرگز در آنها رد نمی‌شد. او در ابتدا تصور می‌شد که پروفسور شود.

۵- اینشتین در سن ۱۷ سالگی برای پذیرش زودهنگام در مدرسه پلی تکنیک فدرال سوئیس قبول شد اما در تمام موارد غیر از ریاضی و علوم موفق به قبولی نشد. علاوه بر این او همچنین موفق به پیدا کردن هیچ شغلی در دانشگاه‌ها نشد و نتوانست جایگاهی در برنامه‌های دکتری پیدا کند.

۶- اینشتین، به عنوان یک یهودی پیشنهاد ریاست جمهوری اسرائیل در سال ۱۹۵۲ را رد کرد؛ او در این باره گفته است: “تمام زندگی من با مسائل عینی سر و کار داشته‌ام، از این رو من صلاحیت و تجربه تعامل با مردم و اجرای کارهای دولتی را ندارم.”

۷- جایزه نوبل اغلب باعث بحث و اختلاف نظر می‌شود و اینشتین برای تئوری نسبیت خود به این جایزه دست نیافت. با این حال، آلبرت برای کار خود بر روی اثر فوتوالکتریک جایزه را دریافت کرد.

۸- انیشتن یک شخص بسیار پرمشغله‌ای بود و در برنامه روزانه او هرگز جوراب پوشیدن جایی نداشت. او علاقه‌ای به جوراب نداشت و معمولا هم نمی‌پوشید.

۹- اینشتین یک سیگاری شدید بود و وقتی که کار می‌کرد اغلب سیگار می‌کشید. او سیگار کشیدن را از سال‌های نوجوانی آغاز کرد.

۱۰- سخت اما واقعی، برنده جایزه نوبلو کسی که به او پیشنهاد رئیس جمهوری اسرائیل داده شده بود، یک بار به عنوان کارمند دفتری دانشگاه کار می‌کرد.

۱۱- انیشتین پس از اینکه اولین ازدواجش خوب پیش نرفت، با پسر بزرگش هانس آلبرت رابطه خوبی نداشت.

۱۲- اینشتین هرگز از جایزه پولی نوبل استفاده نکرد و قول داده بود که همه آنها را در صندوق‌های پولی برای پسرانش بگذارد.

۱۳- آلبرت اینشتین با آنوریسم آئورت شکمی در بیمارستان بستری شد و پزشکان به او جراحی پیشنهاد دادند اما او این پیشنهاد را رد کرد و گفت: «داشتن زندگی طولانی مدت به صورت مصنوعی بی مزه است. “من سهم خود را انجام داده‌ام؛ وقت آن است که بروم و این کار را به زیبایی انجام خواهد داد. “

۱۴- در حالی که او در بیمارستان پرینستون درگذشت، چند کلمه به پرستار به زبان آلمانی گفت که متاسفانه پرستار متوجه آنها نشد.

۱۵- انیشتین نمی‌خواست بر روی مغز و بدنش مطالعه انجام شود و همچنین نمی‌خواست مردم از او بت بسازند. اما مغز او برای بیش از ۴۳ سال در شیشه‌ای نگهداری می‌شد.

اینشتین فقط یک دانشمند نبود، بلکه یک متفکر بود؛ ایده‌های او برای میلیاردها نفر الهام بخش بود. چه چیزی از او باعث الهام بخشی در شما شد؟


مقالات بیشتر:

حقیقت های رایج و نادرست که آنها را از کتاب های درسی و در مدرسه آموخته اید

حقایق جالب و عجیب علمی که احتمالا آنها را در مدرسه فرا نگرفتید

حقایقی جالب درباره بیل گیتس

حقایقی جالب و باورنکردنی درباره مغز انسان که نمی‌دانستید

منبع scrolldroll
عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
میتونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.