۱۰ کشوری که حمله نظامی به آنها غیر ممکن است

به دلایل بسیاری، گفته می‌شود که حمله نظامی به برخی کشورها غیر ممکن است. احتمالا یک دلیل آن جغرافیا است یا اینکه ارتش و مردم این کشورها آنقدر قدرتمند هستند که در برابر حمله نظامی شکست ناپذیرند.

ما در این مقاله با کنار گذاشتن قومیت و تعصب، لیستی از کشورهایی تهیه کرده‌ایم که تقریبا حمله نظامی به آنها غیر ممکن است. همراه وینوک باشید.

۱۰– ایران

10 کشوری که حمله نظامی به آنها غیر ممکن است

نقشه جغرافیایی ایران عمدتا کوهستان را نشان می‌دهد و به همین دلیل است که ایران را با نام سنگر سنگی می‌شناسند. نقشه جغرافیایی ایران بسیار شبیه افغانستان است؛ اما افغانستان بعد از گذشت سالهای طولانی از تهاجم ناتو، هنوز نتوانسته خود را پیدا کند.

ایران دارای قوای انسانی بسیار یعنی بیش از نیم میلیون سرباز است.

همچنین دارای ۱۶۵۸ تانک و ۱۳۷ هواپیما است که حمله به این کشور را سخت می‌کند. به همین دلیل است که ایران در رتبه ۲۵ قدرتمندترین ارتش‌های جهان قرار گرفته است.

علاوه بر این، ایران دارای پایگاه‌های زیر زمینی است که به گفته دولت هر ۵۰۰ متر در هر شهر و استان پایگاه زیر زمینی وجود دارد.

بنابراین، اگر نیروهای مهاجم به صورت تن به تن با نیروهای ایرانی جنگ کنند این کار تبدیل به جنگی بی پایان و خونین می‌شود.

همچنین بسیاری از کشورها شک کرده‌اند که ایران به تازگی آزمایش‌های موشکی انجام داده است که توانایی حمل کلاهک هسته ای را دارند.

مادامی که دوست ندارید با بمب‌های هسته‌ای غول پیکر مورد حمله قرار بگیرید، می‌توانید کار خود را انجام دهید و به ایران کاری نداشته باشید. با وجود داشتن دشمنان قدرتمندی مانند ایالات متحده آمریکا، اسراییل، ترکیه و عربستان سعودی، ایران از زمان جنگ جهانی دوم فقط یک بار توسط عراق مورد حمله قرار گرفته است.

۹- بوتان

10 کشوری که حمله نظامی به آنها غیر ممکن است

بوتان یک کشور منزوی در هیمالیا است. این کشور با ارتش ۶۰۰۰ نفره، بدون توپخانه و بدون نیروی هوایی در این منطقه پنهان شده است. دلیل این که بوتان را در این لیست قرار داده‌ایم، تاریخ این کشور است که نشان می‌دهد که هرگز مورد حمله قرار نگرفته است.

اگر چه در دهه ۱۷۰۰ توسط بریتانیا مورد حمله قرار گرفت اما هرگز به طور کامل فتح نشد. اما امروزه حمله به خاک بوتان غیر ممکن است؛ زیرا این کشور ۳۰۰ متر بالاتر از سطح دریا قرار گرفته است و این موضوع کار را برای نیروهای نظامی مهاجم سخت می‌کند.

علاوه بر این، دوست خوب این کشور یعنی هند تصمیم گرفته است که این کشور کوچک را تحت حمایت خود قرار دهد. هند همچنین سلاح‌، لوازم و آموزش نظامی را برای ارتش کوچک بوتان تامین می‌کند، بنابراین هیچ نگرانی وجود ندارد. این عوامل و همچنین فقدان انگیزه برای حمله به بوتان باعث می شود که این کشور ایمن و استوار بماند.

۸- استرالیا

10 کشوری که حمله نظامی به آنها غیر ممکن است

استرالیا دشتی وسیع در میان آب است و نزدیک ترین ارتش نظامی که می‌تواند به آنها حمله کند ۱۱،۰۰۰ کیلومتر دورتر است و آن کشور ژاپن است. در طول جنگ جهانی دوم؛ ژاپن در مواقعی برنامه‌ای برای حمله به استرالیا داشت اما منصرف شد. آنها می‌دانستند حتی اگر به استرالیا برسند، ۹۵ درصد از مشکلات آنها هنوز هم وجود دارد.

برای حمله به استرالیا، آنها باید مناطق دور افتاده را فتح می‌کردند؛ که ۷۰ درصد از زمین‌های استرالیا را شامل می‌شد، که این دشت‌ها هزاران کیلومتر وسعت دارد و این موضوع به اندازه کافی امتیاز برای ارتش استرالیا فراهم کرده تا در برابر حملات چریکی مقاوم باشد. حمله به استرالیا بدترین ایده است.

۷- روسیه

10 کشوری که حمله نظامی به آنها غیر ممکن است

اگر ناپلئون یا هیتلر زنده بودند از اینکه از آنها پرسیده می‌شد که حمله به روسیه چگونه عملی می‌شود لذت می‌بردند. ارتش تاریخی روسیه چنان قدرتمند بود که هر دشمنی را به عقب می‌راند. روسیه بزرگترین کشور جهان است و ایمنی این کشور در گرو جغرافیای آن و البته آب و هوای سرد و تیز آن است. بیشتر زمین‌های روسیه از کوه‌های پوشیده از برف تشکیل شده است. داشتن کوهستان بسیار در روسیه به یکی از نقاط ضعف این کشور تبدیل شده است و آن را به کشوری برای قاچاق انسان تبدیل کرده است.

در طول جنگ جهانی دوم، ارتش روسیه عمدا نازیها را در سرما رها کرد و سبب مرگ تمام آنها شد. این استراتژی به خوبی کار کرد و سبب شکست تهاجم نازی‌ها و باعث نابودی هیتلر شد. امروزه روسیه با در اختیار داشتن ۸۴۵،۰۰۰ سرباز دارای پنجمین قوای نظامی فعال است. در زمان نیاز، روسیه همچنین می تواند ۳۵۰۰ هواپیمای نظامی و ناوگان خود متشکل از ۳۵۰ کشتی جنگی استفاده کند.

آنها همچنین دارای ۷۰۰۰ موشک هسته‌ای هستند. بنابراین حتی اگر کسی بتواند خود را در زمستان روسیه زنده نگه دارد، بعید است که در زمستان هسته‌ای زنده بماند.

۶- کره شمالی

10 کشوری که حمله نظامی به آنها غیر ممکن است

یکی از چیزهایی که کیم جونگ با افتخار از آن می‌گوید ارتش قوی کره شمالی است. کره شمالی بیش از یک میلیون سرباز فعال، ۴۲۰۰ تانک و ۲۲۲ هلیکوپتر جنگی دارد که این ارتش را از ارتش کشورهای عضو ناتو غیر از آمریکا بزرگ‌تر نشان می‌دهد. همچنین اعتقاد بر این است که آنها دارای سلاح‌های هسته‌ای هستند تا با آن به کره جنوبی، ژاپن و احتمالا سواحل غرب آمریکا برسند.

درست است که خیلی از افراد به این اعتقاد دارند که کره شمالی از بدترین کشورها برای زندگی است اما دولت دیکتاتوری این کشور علاوه بر ساخت کره شمالی به شکلی مدرن یکی از قوی ترین ارتش‌های جهان را به وجود آورده است که حمله به این کشور را برای دیگر کشورها سخت می‌کند.

از آنجایی که تنش‌های اخیر بر سر آزمایش‌های هسته‌ای کره شمالی بالا گرفته است، امریکا در حال حرکت نیروهای خود به سمت کره شمالی است و چین و روسیه احتمال حمله به کره شمالی را می‌دهند.

اگر چنین اتفاقی بیفتد، نیروی مشترک بین امریکا، کره جنوبی و ژاپن برای حمله احتمالی به کره شمالی آماده خواهند شد. با ارتش بزرگ کره شمالی، امکان مرگ صدها و هزاران نفر وجود دارد اما اهمیتی برای کره شمالی ندارد.

۵- اسراییل

10 کشوری که حمله نظامی به آنها غیر ممکن است

اسرائیل از آن جمله کشورهایی است که توسط بسیاری از کشورهای اطراف خود طرد شده است،اما با این وجود تصمیم گرفت به جای گوشه گیری، سرسخت باشد.

اسرائیل در ۶۹ سال گذشته در ۸ جنگ وجود داشته است و در یکی از آنها شکست خورده است. اگرچه این ارتش کوچک ۱۷۶۰۰۰۰ سرباز دارد اما برای شهروندان اسراییلی آموزش و خدمت در ارتش، زنان برای ۲۴ ماه و مردان برای ۳۶ ماه اجباری است.

این بدان معنی است که یک و نیم میلیون جمعیت دیگر برای جنگ آموزش دیده‌اند و دولت می‌تواند در مواقع ضروری آنها را به خدمت بگیرد. اسرائیل همچنین یکی از بهترین دفاع‌های موشکی در جهان را دارد؛ گنبد آهنین به این سیستم دفاعی گفته می‌شود که می‌تواند موشک‌های دشمن را در آسمان قبل از رسیدن به هدف بزند.

این کمی احمقانه به نظر می‌آید اما این مکانیسم دفاعی تا کنون توانسته ۹۰٪ از موشک‌های دشمن را پیش از رسیدن به اهداف خود مورد حمله قرار دهد.

۴- کانادا

10 کشوری که حمله نظامی به آنها غیر ممکن است

کانادایی‌ها وقتی که به جنگ می‌آیند نجیب و مودب نیستند. آنها همچنین می‌دانند که چگونه خشن بازی کنند، فقط باید سعی کنید همانند بازی هاکی روی یخ آنها را تماشا کنید. کانادا دارای یک ارتش حرفه‌ای آموزش دیده‌ای است که ۹۵۰۰۰ سرباز دارد و هر موفقیتی با آنها دست یافتنی است.

درست مانند روسیه، کانادا مجبور نیست ارتش خود را برای جنگ راه اندازد. آنها فقط باید منتظر رسیدن آب و هوای سرد و تیز خود باشند. علاوه بر این، اکثر جمعیت کانادا در نزدیکی مرز قوی ترین ارتش نظامی در جهان و متحدشان ایالات متحده آمریکا زندگی می کنند.

برای رسیدن به کانادا، دو انتخاب دارید یک اینکه در جنوب با ارتش آمریکا رو به رو شوید یا از نیمی از آبهای یخ زده زمین گذر کنید و از طریق ۶ متر برف و دمای -۵۰ درجه سانتیگراد به شهرها برسید.

۳- سوییس

10 کشوری که حمله نظامی به آنها غیر ممکن است

اکثر مردم تعجب می‌کنند که سوئیس حتی ارتش داشته باشد، احتمالا به این دلیل است که آنها تقریبا در در هیچ جنگی حضور نداشتند. این کشور از سال ۱۸۱۵ حالتی بی طرفانه گرفته است. حتی اگر یورش نظامی آنها را از روال ساخت ساعت متوقف کند، ارتش سوئیس با ۱۵۰،۰۰۰ پرسنل نظامی و ۱۵۶ هواپیما توانایی مقابله با هر حمله‌ای را دارد. این عدد به نظر کوچک می‌آید، اما همین تعداد سرباز دشمن را از کوه‌ها و دامنه‌ها دور کند.

سربازان سوئیس هیچ وقت گرفتار حمله نمی‌شوند، زیرا آنها ملزم هستند که سلاح‌های خود را در خانه‌های خود نگه دارند. استفاده کم از ارتش برای مقابله با حمله نیز بدین معنی است که آنها توسط کشورهایی مانند فرانسه، ایتالیا، اتریش و آلمان محاصره شده است و هر کشوری که به دنبال حمله به سوئیس است، ابتدا باید با این کشورها مبارزه کند.

۲- ژاپن

10 کشوری که حمله نظامی به آنها غیر ممکن است

اعتقادی در مورد ژاپن وجود دارد که آن را قدیمی ترین تمدن جهان و کشوری می‌داند که قبلا هرگز مورد تهاجم قرار نگرفته است. حتی مغول‌ها که به فتح زمین شهرت دارند، ژاپن را ندیدند. ایالات متحده امریکا چندین راکت به سمت ژاپن پرتاب کرد اما تا کنون نتوانسته است به این کشور حمله کند. از سال ۲۰۱۶، ژاپن حدود ۶۰ میلیارد دلار برای ارتقاء ارتش خود صرف کرده است و آنها ۲۵۰ هزار سرباز و بیش از ۶۰۰ تانک در اختیار دارند.

نیروی هوایی ژاپن پنجمین و پیشرفته‌ترین فن آوری هوایی را با ۱۵۹۰ هواپیما علاوه بر گودزیلا دارا است. تنها نقطه ضعف ژاپن، جمعیت پیر و دفاع ضعیف سایبری است، اما با این حال حمله به ژاپن نیاز به ارتش فراتر از هر کشوری به جز شماره یک در این فهرست دارد.

۱- آمریکا

10 کشوری که حمله نظامی به آنها غیر ممکن است

ایالات متحده سالانه ۵۹۶ میلیارد دلار هزینە ارتش خود می‌کند که بیش از هزینه جمع هفت کشور است. هزینه ۵۴ میلیارد دلاری که رئیس جمهور ترامپ پیشنهاد کرده است، برابر با ۸۰ درصد کل بودجه روسیه است. همه اینها به کنار سلاح‌های هسته‌ای آمریکا به اندازه‌ای است که همه مردم زمین را بارها و بارها به کام مرگ می‌کشاند.

حتی بدون در نظر گرفتن ارتش قوی آمریکا، وسعت ده میلیون متر مربعی آمریکا کار را برای حمله سخت می‌کند و برای حمله به آن، ارتشی زیرک لازم است تا بتواند هم در بیابان‌های یوتا مبارزه کند، و هم در سواحل هاوایی و آلاسکا بجنگد، بنابراین در حال حاضر حمله به آمریکا دور از ذهن به نظر می‌آید.

اما با این حال، جمعیت مسلحی در سرتاسر جهان وجود دارد که منتظر حمله به آمریکا هستند بنابراین برای کسانی که در فکر حمله به آمریکا هستند آرزوی موفقیت می‌کنیم.

با وجود استقرار ناو هواپیمابر آبراهام لینکولن در خلیج فارس باز هم صدای وقوعی جنگ دوباره به گوش می‌رسد. نظر شما درباره این موضوع چیست؟

منبع: wonderslist

عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
می‌تونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید
۵۲ دیدگاه
 1. صالح

  وقتی اسرائیل رو با خاک یکسان کردیم اون وقت میفمید که میشه یا نه

  1. علی

   باهمین تعصبات بی جا و جنگ طلبانه، با داعشی جماعت هیچ فرقی نمیکنید. بعدشم وقتی آمریکا تو و امثال تو رو با خاک یکسان کرد میفهمید که میشه یا نه

   1. یوسف

    تعصب نیست واقعیت است

    1. mohammad

     خیال پردازیه نه واقعیت…

   2. محسن

    ایرانی جماعت اگه سرش بره ناموسش و کشورش نمیره
    روزی میرسه که اسرائیل و امریکا و عربستان مثل سگ جلو ما زانو میزنن التماس میکنن که جانشونو ببخشیم
    مگه شما اون کلیپ که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دهن سربازای نیروی ریایی امریکا رو سرویس کرد ندیدی …بدبختا داشتن گریه میکردن التماس میکردن میگفتن معذرت میخوایم ببخشید اشتباه کردیم…
    البته تو و امثال تو رو که نمیشه ایرانی فرض کرد..

    1. محمود شجاعی

     ایران دهن امریکا رو سرویس کرده؟
     عجب…

    2. رستم!!

     اره ۶ بار ….
     با هواپیما و تجهیزات ۳۰ سال پیش میخواین برین به جنگ امریکا؟
     موفق باشید

   3. محمد

    حتی حیوانات هم نسبت به خانه و وطن خود تعصب دارند ، در عجبم از برخی از هموطنان دشمن پرستمون
    امریکا و شصت کشور حامیش نتونستن ۸ سال از پس ایرانِ بدون کوچکترین تجهیزات نظامی بر بیان
    اسرائیل و امریکا از لبنان با ۳ میلیون جمعیت نتونستن بر بیان
    عربستان با خرید ۱۱۰ میلیارد دلاری از بهترین تجهیزات امریکا از پس کشور کوچک یمن که اندازه یه استان ایرانه بر نمیاد
    بله اگر وطن فروشان و بی غیرتانی امثال تو بخوان کنترل و دفاع از ایران رو بر عهده بگیرن ایران با خاک یکسان میشه

    1. هوریس

     این ایران وطن ما نیست…
     جمهوری اسلامی وطن من نیست..

    2. معین ایران..

     سلام. آره دوست عزیز حق با شماست حتی حیوانات هن به ناموسشون و به کشورشون تعصب دارن. ولی ما ایرانی هستیم. و بایدمثل ایرانی متفکر قبل از اسلام زندگی کنیم و با پیشرفت تکنولوژی و بزشکی هم به خودمون و هم به ناموسمون و هم به و طنمون و و هم نهایتا به کل موجودات آفریده خداوند خدمت کنیم مثل ادیسون که هروقت برق قطع میشد و وصل میشون برایش صلوات میفرستادید و یا مثل یهو دی‌های اسرائیل که جدیدترین و بهترین داروها برای سخت ترین بیمارها را اول از همه اونا اختراع می‌کنند تا هر بیماری تو دنیا و از هر دینی از اون استفاده کنند و بابهترین مراکز درمانی مثل آلمان بسازیم که امام جمعه مشهد ( نتونست از امام رضا شفا بگیره) رفته از آلمان شفا گرفته و درمان شده و…. نه مثل عرب‌هایی که ملخ و مارمولک میخوردن و دخترانش نو زنده بگورمیکردن و با اسم محمد و قرآن و خدا بزور شمشیر اومدن ایران تا تونستن خوردند و بردند و به زنها و دخترها تجاوز کردند و بیسوادی و نکبت و قتل و ظلم کردن و گرانی و گرسنگی و دزدی و اختلاس و تلافی کردن و قصاص و بدبختیشونو واسه ما به ارث گذاشتن حالا خودشون حجاب و اسلام و کنارگذاشتن و دارن بهترین زندگی و می‌کنند خوب فکر کن. خدا گفته هرکی واقعا با من باشه و مرا بشناسه و از من اطاعت کنه بر جهان پادشاهی میکنه. حالا ببین کی با چه دینی رو جهان داره پادشاهی میکنه. هرچی جنگ و بدبختی و ناموس فروشی و گرسنگی و بیسوادییه تو کشورهای مسلمونه. ولی یهودیها و مسیحی‌ها دارن بهترین زندگی رو می‌کنند و رو جهان حکومت می‌کنند. دوست عزیز ایران ۱۰۰۰ سال قبل از عربها یکتا پرست و با فرهنگ و باسواد با تکنولوژی بهتر بودند. پس لطفا نفرین کردن که جزو فرهنگ عربهاست و بزار کنار و برای تمام موجودات آفریده خداوند آرزوی سلامتی و خوشبختی کن نه اینکه بگی قرآن کمرت بزنه وفلان وفلان.. که این نهایت بی‌فرهنگی و بدبختی انسان و میرسونه که به موجودات آفریده خداوند توهین ونفرین کنه چون مطمعنا خدای شما هم مهربونی و بخشش و بهتر از نفرین و فحش میدونه و دوستداره

     1. مجید عکاس ساوه ای

      زنده باد . ممنون ممنون

   4. احمد

    خاک بر سر بی غیرتت …همین صهیونیست ها هر ساله جشن پوریم میگیرن اونم به افتخار استر و مردوخای که باعث مرگ هفتاد هزار ایرانی زمان خشایار شاه شدند.

   5. Mohammad

    عین الاسد رو ببین! و دیگه حرفی نزن

  2. سروش

   دوست عزیز ازکجا میدونی شاید اسرائل ما رو له کرد فقط با حرف شما نیست که

  3. فرامرز غفاری

   فعلا ک مردم نون ندارن بخورن دیگ… فک کردی این مردم میرن برای نظام بجنگن؟
   جون مونده براشون دیگ؟

 2. یوسف

  اسرائیل ۲۵ سال اینده را نخواهد دید بر مبنای قران و فرمایشات مقام معظم رهبری

  1. mohammad reza

   میشه بگی کجای قران گفته اسرائیل ۲۵ سال اینده رو نمیبینه؟ الان ۵ ساله شماها دارید میگید اسرائیل ۲۵ سال اینده رو نمیبینه..انقد خنگ تشریف دارید…لابد قران هم گفته اسرائیل ۲۵ سال اینده رو نمیبینه… خخخخخخ

 3. محمد

  اولن شما که این مقاله رو دادید برید اشپزیتون رو بکنید برید تاریخ رو بخونید بزرگترین قدرتهای نظامی همه به ضعف کشیده شدن مثال میزنم روم ایتالیا ناپلعون فرانسه برتانیا انگلیس هیتلر المان مغول شوروی روسیه الان همه از لحاظ قدرت نظامی ازامریکا کمترن ولی زمین ازان خداست نه این زلیلها بزودی خدا رو میشناسید همه ستمگرها عاقبشون نابودیه

  1. reza H

   متسفم که امثال شما با این طرز تفکر دارن درباره سیاست نظر میدن! همین شماها هستید که باعث شدید ایران به همچین روزی بیوفته با این تفکرات بی پایه و اساس و پوچ! بعدم میگید همه ستمگران عاقبتشون نابودیه…؟ الان فرانسه نابود شده یا ما؟ الان امریکا نابوده یا ما که نمیتونیم یه پوشک رو بخریم؟ خدا هم که فعلا خوابه ….چی اذان خداست؟!

   1. محسن

    خیلی منگولی

    1. محمد

     منگل باباته که بچش تو شدی

   2. بردیا

    الان هر کشوری اراده کنه میتونه به ایران حمله کنه و جنگ کنه همانطور که عراق کرد و خرابه‌هاش هنوز هم بعد از این همه سال درست نشده

 4. علی

  سلام اول از همه میخوام بگم این ده تا کشورو کدوم ادم عاقلی نوشته که چین و المان و فرانسه نیست توشون ایران و بوتان هست بعدشم در پاسخ به صالح باید بگم داداش اول از همه اسراییل بمب اتم داره دوم هم اینکه قوی ترین کشور جهان یعنی امریکا با اسراییله.
  لطفا بازنگری کنین تو نوشته هاتون

  1. تحریریه وینوک

   این مقاله ترجمه از سایت واندرلیست هست دوست عزیز که در انتهای مطلب هم لینک مقاله اصلی گذاشته شده و ما دخل و تصرفی در مقاله اصلی نداشتیم و صرفا ترجمه کردیم

 5. محمدحسین

  سلام مگه ترکیه با ایران دشمنه که نوشتید دشمنان ایران: ترکیه؟؟؟ این مقاله نیاز به اصلاح داره…

  1. فرزانه علی‌نقی

   دوست عزیز این مقاله از یک سایت معتبر ترجمه شده و دست نوشته بنده نیست. سیاست هم چیزی نیست که برای همه واضح باشه همه چیز ممکن هست.

  2. رضا فراهانی

   الان دیگ همه با ایران دشمن اند
   روسیه و چین هم فقط دنبال چپاول ایران هستند

 6. سنشتمسی

  واقعا که برای اون های که نظر شون این که ما داغون شدیم متاسفم خاک هفت عالم توسرتون بی عرضه های بی بته تو اگر مسلمون بودی نمی گفتی خدا فعلا خوابه انشالله خدا با قران به زنه به کمرت که از وسط دونیم شی تو باید رضات به رضای خدا باشه احمق مسلمونی که از خداناامید بشه بگه خدا فعلا خوابه چه فرقی با کافر داره نجاست بلند شو گمشو خودتو غسل و توبه کن

  1. كاظم

   یه چیز تو مایه های داعشید اونا هم همینطورین بی منطق و عقل طرفدار یه چیزین بهشون گفته شده بکشید میرید بهشت دقیقا مثل شماها

 7. حسین

  من مخالف این مقاله از نظر تک بعدی بودنش نیستم شاید با این پارامتر هایی که غرب و غرب زدگی داره بشه به این نتیجه رسید که امریکا قدرت اول جهانه و حمله بهش بی فایدس ولی قرآن به ما پارامتر های دیگ ای میده که اگ اون ها رو لحاظ کنیم شاید نتیجه ۱۸۰ درجه فرق کنه !! مثلا تو سوره ی حشر ایه ی دوم اگ بخوانید که مسلمان ها به علت نقض عهد یهودیان بنی النضیر، بهشان حمله میکنن ؛ چون یهودیا مدمانی معمولا پولدار بوند برا خودشون دژ های محکم و مستحکم ساخته بوند ولی مسلمان ها بدون این که حتی دستی به شمشیر ببرند تصرفشان کردند خدا در این ایه میگ ما در دلهایشان رعب و وحشت انداختیم .. پس این یک پارامتر دوم ان که قرآن یک مومن را همیشه چند برابر دشمن حساب کرده بعضی اوقات صد برابر بعضی اوقات ده برابر پس اینم هست و …. البته انگیزه برای جنگیدن هم مهم است و شهادت که خیلی مهم تر هم هست و چگونه کسی که امام حسین ع رو جلو جشاش میبینه و برای شهادت میره میدان جنگ با یک سرباز اسرائیلی میتوان مقایسه کرد که ۶۰ درصد سرباز های زنشون در معرض تجاوز جنسی هستند ؟؟ .. نکته ی بعدی خون شهداس که همیشه زندس و خیلی اوقات کمک حال و هدایت کنندس .. نکته اخر تاثیر گذاری در دل های مردم کشور هاست که به دلیل یک برهان و استدلال قوی اسلام به دل ها میشینه و موجب پیروزی خواهد شد … پس اگر پارامتر هامون یک مشت معادلات ریاضی تراوش شده از ذهن غربی باشه حق با این مقالس ولی اگر بینشمون رو بالا ببریم و تاریخ رو بررسی کنیم میبینم پارامتر های دیگری هست که ما ازشون قافل هستیم .. البته اگ همه ی پارامتر های قرآنی رو در نظر بگیریم بی شک به حرف رهبر میرسیم که یقینا ما امریکا را شکست خواهیم داد .. یقینا پیروزی از آن ماست .

  1. F*

   جنگیدن..شهید شدن….
   تمام زندگی تون همینه
   دنبال حل مشکل نیستین ..دنبال کشتن و کشته شدن هستید

 8. M

  هرچی سر این مردم بیاد حقشونه که برابر چنین انسان هایی، که نمیشه اسمشون رو گذاشت انسان، این دولت دزد سکوت کردن. واقعا خجالت داره هنوز روش ساخت یه پلاستیک رو بلد نیستن. هنوز یه خودرو نتونستن خودشون بسازن. که همه اینا ریشش از همین دولت کثیفه

 9. محسن فرخ زاد

  پارامتر قرآن؟
  یه کتاب که مال ۱۰۰۰ سال پیش
  با همین پارامتر ها رفتیم جلو که الان وضعمون اینه… وضع خاور میانه و کشد های مسلمون اینه و عقب مونده هستن….

  1. حسین

   آ دم عاقل!! برای کسی که اول و آخر عالم رو میدونه چه فرقی میکنه هزار سال پیش یا جلو .. مثل یه کارخونه که یه وسیله میسازه و یه دفترچه راهنما میده .. خدام برا انسان یه کتاب داده گفته با این برید جلو به اونجایی که باید برسید میرسید .. در ضمن وعض خاورمیانه و کشور های مسلمان مگه چشه ؟؟ .. اگ بجز ایران یه کشور پیدا کردی که امریکا با اون همه اولدروم بولدومش و اسرائیل و عربستان و این و اون و این همه دلار رشد علمیش تو جهان اول باشه و بجز امنیت خودش که حرف نداره امنیت کشور های همسایه ی خودشو حفظ کنه به بهترین شکل و کمترین بودجه بیا بگو …

   1. فرزاد

    همین اسلام مارو به این وضع انداخته

 10. جواد اکبری

  ینی الان آمریکا تو امنیت و اقتصاد و رشد علمی خودش مونده؟
  اونوقت ایرانی که نمیتونه یه میخ تولید کنه چیه پس… ؟
  حتی عرضه تهیه گوشت هم نداریم
  یه پراید رو داریم ۲۰ سال تولید میکنیم

  ریال هم ک بماند ارزش اش اندازه پهن شده

 11. Masoud

  سلام.بچها من کاری به این خیال پردازی ها ندارم.کاریم ندارم که کی قویتره که برنده میشه کی نابودمیشه کی نان داره یانداره.فقط این روبهتون بگم.امام حسین(ع)چندنفریارش بودن که رفت تودل دشمن؟درسته میدونست که همشون میمیرن ولی اینم میدونست تاعزیزاشوازدست نده یارانش زیادترنمیشن.الان بنظرتون دینی که امام حسین شهیدشدازبین رفت همون موقع؟نه ریشه گرفت بیشترم شدن.بچها شماهاهم بجای فحش بهم دیگه خواهشا لطفا بریدقرآن رو بخونید.تحقیق کنید.ببینیداگه جنگ بشه شمافرارمیکنیدیاجنگ میکنید؟ناموستون روبیخیال میشیدیا پای دشمناتون روقلم میکنید.بچها ایران ضعیفه ولی دل مردماش خیلی قویه…
  یاعلی…

 12. معین ایرانی..

  سلام دوستان. قربون امام حسین برم. اون دوستمون راست میگه. امام حسین ۱۴۰۰ سال پیش ۷۲ نفر بود ولی آلانببینید چند هزار نفر مسلمان واقعی داریم. دمه شما گرم پس به خواست خداوند ۵ تا ۱۴۰۰ سال دیگه با خاری و زلت و گرسنگی و بدبختی زندگی کنید و حتما یادتون باشه نمیرید و جلوی زاد و ولد مسیحی‌ها و جلوی سروتهای یهودیها رو بگیرید و تکنولوژی جنگی کشورهای دیگه رو بگیرید شاید شما مسلمونهای واقعی زیاد بشه و رو جهان مسلط و پیروز بشید البته منم اگه تا ۵ تا ۱۴۰۰ سال دیگه زنده موندم برای شما هورااا میکشم و صلوات میفرستم چون خداوند فقط مسلمونهای شیه را دوست داره
  ولاغیر….. خخخخ

 13. سجاد

  سلام. بعضی از دوستان هرو از بر تشخیص نمیدن میان نظر میدن. امریکا اگه میتونست تا حالا چهل بار ایرانو با خاک یکسان میکرد اگرم اینکارو نکرده بخاطره ترس از سپاه هستش، اما بعضی از نفرات(ک حتما بهشون پیشنهاد میدم یه ازمایش ژنتیک بدن ببینن کجایی هستن) ک میگن ایران نمیتونه یه پوشک بسازه جواب میدم واسه اینکه یه سری ادمایه احمقی توی این مملکت زندگی میکنن ک فک میکنن تکنولوژیو میشه از غرب گرفت به یه دولته غرب پرسته ترسو رای میدن بعدشم انتظار دارن قرانو اسلام بیلو کلنگ برداره بیاد این مملکتو بسازه. خواهش یخورده تحقیق کنید بعد بیاد نظر بدید.

  1. مصطفی

   دوست عزیز جنگ بازی نیست که کسی بخاد راحت شروعش کنه…آمریکا هم اینو در نظر میگیره که تلفات داره وگرنه آره تا حالا حمله میکرد…اونا هم انسانن

 14. imava

  واقعا که به بعضیا مثلا مسلمونن:(
  دیگه از حد انسانیت هم خارج شدید
  شمایی که ادعا میکنی مسلمونی مسلمونی به قرانه به اینه که از اماما و پیامبرا و از خدا پیروی کنید
  البته میگم اگه مسلمون هستید:|
  چون شهادت تو خون مسلموناست
  خیلیا واسه ما شهید شدند ولی شما ارزش همونارم ندارید
  انقدر نفهمید که متوجه این نمیشد قصد دشمنان ما ایجاد جنگ داخلیه
  قوم های مختلفی تو ایران زندگی میکنند اما با هم یکی ان
  اونوقت شما توی ی سایت دارین با هم میجنگین
  همون پلاستیکی که شما میگید رو ایرانیا تو کشورای خارجی میسازن چون شما لیاقت ندارید
  همه ی پیشرفت کشورای خارجی بر پایه چیزایی که تو زمان گذشته از ما دزدیدن
  نه اسلام رو میشناسید نه مسلمونید
  نه تاریخ بلدید حتی از فعالیت ها و اهداف دشمناخبر ندارید
  اون وقت حرف از دولت میزنید آخه جالبه از دولت ایران هم هیچی نمیدونید
  شاید شما این حرفا واستون بیخود باشه ولی واسه منی که دختر شهیدم خیلی سخته
  خجالت بکشید

 15. Mohamad mahdi

  با سلام احمق نباشید میخوام بگم به اون های که فکر میکنن ایران از امریکای که دو قرن به وجود آمده شکست میخوره ایران دهن یونان و روم سرویس کرد اسرائیل و امریکا که چیزی نیست به خدا قسم ایران تجهیزات نظامی داره که امریکا رو در عرض ۵دقیقه اول جنگ به غلط کردن میندازه در ظمن اون و احمق های وطن فروش که فکر میکنن جمهوری اسلامی بده من کاری با ایدئولوژی ندارم فقط بدونین کسی که اقتدار داره ایرانیه نه او شاهی که اعتراف میکنه منظورم شاه که ایران یکی از ایالت های امریکاست. در ظمن خود امریکای ها دارن اعتراف میکنن که ما حریف ایران نمیشیم بعد یه مشت عقب افتاده ذهنی میگن آییییییییی!امریکا بل میکنه امریکا ال میکنه نه عزیزم ایران دهن دشمناش رو بد جور پاره میکنه حتی با دست خالی برو یکم تاریخ بخون احمق جان. در ظمن اونای که دم از تاریخ و پزشکی رو میزنن و میگن اریائیی جنگ طلب نیست شما غلط کردی کوروشی که بهش اعتقاد دارید دارید و جلوش زانو میزنید اول نیروی نظامی رو تقویت کرد واین آخرین حرفم دشمن واقعی ایران اسرائیل چون با ایرانی و نژاد خالصش مشکل داره و داره میسوزه اگه هم میخواید چرت پرت از نژاد درستی بزنید فقط میتونم بگم یکم علم ژنتیک رو مطالعه کنید. در ظمن بار دیگه به اون عقب افتاده های غرب زده غیر ایرانی که تو پوست ایرانی هستن میگم یکم تاریخ بخوانید بعد حرف بزنید الان بهتون بگم شما ایرانی نیستید برید اجدادتون رو برسی کنید یه وقت چیزی نمیگم فقط تاریخ بخونید

 16. مصطفی

  چرا این بسیجی هایی که اینجان نمیخان واقعیت رو قبول کنن که آمریکا فعلا قویترین ارتش دنیاست…مثل اینکه ما به خودمون قول دادیم که نفهمیم….واقعی نگر باشیم….گاهی وقتا واقعیت تلخه ولی باید قبولش کرد

  1. Mohamad mahdi

   دوست عزیز خود امریکای ها‌ میگن برو مجلات مثل تایمز واگزست مایند بخون برو ‌آنقدر منفعل نباش که بی بی سی و مهد کودک من و تو رو میبینی ودر ظمن برو شبیه ساز میلیونیوم رو مطالعه من این حرفا رو از خودم نمیزنم خودشون میگن اخه تو از نظامی گری چی سرت میشه همش تسلیحات برتری نمیاره بلکه جنگ چریکی و نامنظم که الان پیشرفته ترین نوع جنگ برو یکم مطالعه کن مصطفی جان و منفعل لقمه خودت دهان خودت نه مهد کودک من ‌تو و بی بی سی

 17. ANمحمدIR

  سلام بر همگان:
  زبانم از حرف های شما کم میاره.
  آخه به امام علی ع که خیلی عزیزه،آخه شما مگه ایرانی نیستید،به جون همتون که نیستید،چقدر ترسو اید چه قدر بدبختید،اصلا نمی تونم چیزی بگم چون خیلی ناراحت و غمگینم از وجود شما هم وطنان،خب معلومه شما ها ایرانی نیستید،چون ایرانی جماعت نمی زاشت کسی به کشورش حمله کنه و به ناموسش تجاوز کنه اما شما راحت میگید آمریکا و اسرائیل مارو می خورن ، آخه یکم فکر کنید،اونا که خدا ندارن فقط یه پوسته ای به نام مسیحی بودن دارن و اما اینم بگم شاید این مشکلات تقصیر شما ملت بدبخت ضعیف باشه چون هی زندگیتونو شبیه غربی ها کردین دوست دختر و …. آخه یکم فکر کنید به اینا شاید دلیل اینکه ما اوضاعمون بد شده اینکه شما ابله های عزیز دارید از خدا دور میشد و البته خیییلی هم زیادید و مثل های شما تو دولت و پست های مهم اند،اگه من رئیس جمهور بودم بودجه ی کشور رو اول تو روحیه ی جهادی و قوی سرمایه گذاری میکردم مثل الان نشه که هنوز حتی دشمن اعلان جنگ نکرده خودتونو خیس کردین چه برسه وقتی که تو جنگ باشیم.جنگ بشه منو پدر در خط اول مقدمیم تا از وطنمون دفاع کنیم تا دوباره ابله هایی مثل شما بعد از جنگ رئیس بشن و اینم بگم که کل دنیا با ایران مشمل دارن و فکر اینو نکنید که بخواهید هنگام جنگ از کشور فرار کنید چون اگه ما در جنگ شکست بخوریم تمام مردم جهان با آغوش باز به دیدارتون نمیان مستقیم میان تا شما ها رو هم نابود کنن. این که شما ابله ها هنوز زنده اید اینکه ایران به لطف خدا هنوز وجود داره و خواهد بود چون خدا گفته یاران امام زمان عزیزمون از ایرانیان است و البته امید وارم شما در اون زمان نباشید چون امام عزیزمون رو سرافکنده میکنید با اون حرف هاتون و عقاید و…
  اگه شما ملت با درایت و ابله ایرانی یکم قوی و مستحکم بودید مثل چند دوره از تاریخ ایران که همه متحد میشدن. الان ما هیچ مشکلی نداشتیم چون گرونی نبود و ترس از خارجی ها نبود و اینکه دولت میدونست تمام کشور پشوانه اش هستند حتما کار های قوی و بهتری انداج میداد………..
  به هر حال امید وارم شما ابله ها که امید وارم سن عقلیتون از سن جسمیتون بیشتر بشه وطن پرست بشین چون اگه نشید به خدا قسم می خورم که اگه یه پستی در آینده به من تو دولت ایران بده همتونو نیست و نابود کنم چون نبود ابله بهتر از بودنشه
  خدا نگهدارتون………..

  1. مجید عکاس ساوه ای

   برو بابا خدا پدرتو بیامرزه

  2. محمد

   چی میزینی داداش؟
   این همه توهم از کجا میاد؟

 18. مجید عکاس ساوه ای

  ایران نوار بهداشتی نمیتونه تولید کنه . برید خجالت بکشید . موشک به کجا میزنه . بچه آخوندا برن با آمریکا بجنگن نه اینکه برن انگلیس تو کافه وبارا لاس بزنن و آب انگور بخورن

 19. مجید عکاس ساوه ای

  ایران بزودی فینیش

 20. امیرحسین ولدحنیف

  سلام اگر بخواهید شهید هارو به علاوه ی غرور سربازان و یاری خدا روهم حساب کنید تو قدرت نظامی ایران اول میشه و آمریکا و اسرائیل آخر.

 21. حبیب

  چرا کشورهای دیگر باید به ایران حمله کنند در حالیکه خود حکومت ایران مردمشو داره قتل و عام میکنه .

 22. Mahdi4ma4

  با سلام خدمت همه دوستان . لطف کنید اینقدر من من نکنید ….شما هایی که میگید امریکا امریکا خوب به حرف های من گوش کنید .. این کشور قوی ترین تجهیزات نظامی رو تو دنیا داره و اولی خب ..شما نمیگید که ما وقتی چند موشک به پایگاه عین الاسد در عراق زدیم که همه ی تجهیزات اماده بودند و اماده باش ۱۰۰ درصد بودند بگید چرا نتونستند حتی ۱موشک رو شناسایی کنند چرا وقتی چندین موشک اول از دو پایگاه نظامی که یکیش بالن داشت و دیگری نزدیک مرز ایران بود نتونستند ۱ موشک رو شناسایی کنند ….. اری برادران بیایید باخود بیاندیشید که اگر امریکا هر ***بخوره جواب قاطعانه ای میگیره…اون دوستانی که میگن امریکا و اسرائیل ایران رو خاک میکنن ایا جواب درست هست یا نه؟؟بیاییم به جنگ تحمیلی فکر کنیم ایران تنها که خاک بود که حتی سیم خاردار نداشت و هیچ کسی به این وطن کمک نمیکرد و اونطرف رو که دیگه نگم واویلا….شوروی،امریکا،اسرائیل،انگلیس،فرانسه و …که ابر قدرت های جهان بودندکه باپول عربها جنگ میکردند و کشور عراق یک کشور کاملا پیشرفته بود که کامل کامل بود که دنیا دو طرف بزرگ و کوچک تبدیل شد ولی با این حال حتی یک وجب خاک مارو نگرفتند حالا میخوایی بگی الان که اینقدر ایرانمون قوی شده که دیگه بینیازه میخوان نابودمون کنن …شما ها کلتون پوچ و خالیه..مطمئن باشید که ایران نه تنها نابود نمیشه بلکه نابودگر هم میشه …ما داریم تو تحریم همه پیشرفت هامونو میکنیم و ۴۱ سال بدون امریکا تو موشک ۵ شدیم ..اری دوست عزیز ایران کشوری هست که کانون دین اسلام شیعه هست و حتی اگر بازهم تمام ابرقدرت ها مانند چین روسیه امریکا اسراییل انگلیس فرانسه المان کره شمالی و …با ایران طرف شن هرگز پیروز نمیشن ولی درسته میتونن اسیب زیادی وارد کنن ولی ایران نابود نمیشه چون خدا همیشه با ماست و ما اخرین دین خدایی هستیم اگر ما نابود شیم اسلام هم نابود میشه …اگر شما برید عربستان و امارات رو ۱ ماه تحریم کنید نصف جمعیتشون میمیریمن چون فقط نفت میفروشن ن از لحاظ صنعتی ن از لحاظ نظامی هیچی نیستن …. در ضمن اخرین نکته اگر جنگ جهانی شروع بشه که با جنگ ایران و امریکا شروع میشه روسیه و چین و هند و کره،شمالی کشور های خاور میانه طرف ایران میان پشت ایران ولی اون طرف فقط امریکا انگلیس فرانسه ایتالیا المان و اسراییل هستن که پودر خاکسترمیشن …….خیلی ممنون که مطلب رو خوندید..

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.