موضوعاتی که قبل از ازدواج باید مورد بحث قرار گیرند

هنگامی که غرق عشق هستیم، معشوقه‌مان را به عنوان فردی ایده آل می‌بینیم. این واقعا عالی است، اما اگر می خواهید یک ازدواج شاد داشته باشید، باید همدیگر را از ممکن‌ترین راه‌ها بشناسید.

در این مقاله نکاتی را بیان می‌کنیم که به شما قبل از اینکه از اولین رقص خود در عروسی خود لذت ببرید کمک خواهند کرد. همراه وینوک باشید.

۱۰- سرگرمی‌ها و حریم خصوصی

موضوعاتی که قبل از ازدواج باید مورد بحث قرار گیرند

ارزش‌های خانوادگی برای شخصیت‌های هنری می تواند دشوار باشد و حتی ممکن است برای چنین افرادی ترسناک نیز باشد. اما عاشقی و ازداوج جرم نیست. قبل از ازدواج اگر هر دو طرف متقابلا به یکدیگر علاقمند باشند درآینده برای آنها ابراز احساسات راحت‌تر خواهد بود و دیگر مهم نیست که یکی از طرفینعلاقمند به غواصی و زومبا است. این یعنی احترام به علایق یکدیگر.

۹- نکات مثبت و منفی 

موضوعاتی که قبل از ازدواج باید مورد بحث قرار گیرند

گاهی اوقات سالها طول می‌کشد تا پی به نکات منفی شریک زندگی‌مان ببریم، اما برخی از زوج‌ها از اینکه توانستند نکات مثبت و منفی شریک زندگیشان را از همان ابتدای رابطه‌شان پیدا کنند خوشحال هستند. این واقعا بهترین نوع ازدواج است! خیلی زودتر و قبل از ازدواج شما فرصتی برای ارزیابی شایستگی‌ها و قبول نقایص شخصیت و ظاهر فرد مورد علاقه خود دارید، پس بهتر است هر چه زودتر دست بکار شوید. با این کار از شکست عشقی بعد از ازدواج جلوگیری کنید.

۸- والدین، بچه‌ها و حیوانات خانگی

موضوعاتی که قبل از ازدواج باید مورد بحث قرار گیرند

چند سوال کلیدی در این باره وجود دارد: چند تا بچه می‌خواهید، و بهترین زمان برای بچه‌دار چه زمانی است؟ آیا می‌خواهید با والدین خود یا جداگانه زندگی کنید؟ آیا شما دوست دارید یک گربه یا یک دو جین گربه داشته باشید؟ ۲ سوال آخر را می‌توان به راحتی در موردشان صحبت کرد، اما اگر شریک زندگی ۱۰ ساله شما تنها یک بچه می‌خواهد و شما آرزوی داشتن خانواده‌ای بزرگتر را دارید، همه چیز را تمام شده باید بدانید.

۷- پول

موضوعاتی که قبل از ازدواج باید مورد بحث قرار گیرند

افراد عاشق معمولا هزینه‌ها را بدون هیچ گونه بررسی تقسیم می‌کنند. با این حال، میزان درآمد امروزه متفاوت است. البته، هزینه‌های صرف شده قبل از ازدواج نباید کاملا مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرند، اما اگر قصد حمایت مالی از یکدیگر را دارید، درباره تعادلی بین طرفین صحبت کنید و برای مخارج قوانینی قرار دهید که برای هر دوی شما راحت است.

این مقاله را از دست ندهید: ۱۶ عکس زیبا که دیدن آنها حالتان را خوب می‌کند

۶- رابطه جنسی

موضوعاتی که قبل از ازدواج باید مورد بحث قرار گیرند

 حتی زوج های پرشور هم گاهی می‌بینند که نیازها و فانتزی‌های متفاوتی دارند. سعی کنید به جای دعوا و منازعه یکدیگر را امتحان کنید. دانستن برخی از اسرار کوچک به شما در دوره‌های “شهوانی” و “آرام” زندگی‌تان کمک خواهد کرد. همچنین فیلم‌های مختلف مستند و تست‌های خنده‌دار در مورد این موضوع وجود دارد که به شما کمک خواهند کرد.

۵- اولویت‌ها، سنت‌ها و دین

موضوعاتی که قبل از ازدواج باید مورد بحث قرار گیرند

کارشناسان می‌گویند که درگیری‌های مذهبی و سنتی در یک خانواده معمولا پس از تولد نوزاد آغاز می‌شود. هر دو والدین می خواهند مسائل فرهنگی خود را به بهترین نحو به کودک خود آموزش دهند. مسائل فرهنگی در خانواده پدر و مادر متفاوت است، بنابراین یک ایده خوب برای تربیت فرزند بهتر ایجاد یک برنامه با تایین هدف اصلی است که در آن هارمونی وجود دارد و در واقع آینده کودک است.

۴- اعتماد و حسادت

موضوعاتی که قبل از ازدواج باید مورد بحث قرار گیرند

پرسش‌هایی وجود دارد مبنی بر این که آیا اعتماد وجود دارد یا خیر؟ اما آیا واقعا لازم است که به زور خود را به خوشبختی تحمیل کنیم؟ بهتر است قبل از تمام این سوالات هراسناک در مورد آنها صحبت کنید. آیا رفتار شما در مورد تک همسری، رفتار در مهمانی‌ها، معشوقه و سفرهای کار مشابه است؟ اگر در مورد هر کدام از این کارها احساس حسادت می‌کنید، باید گفت که شما فردی حساس هستید.

۳- مسائل و اختلافات چالش برانگیز

می‌توان گفت که نزاع و دعوا هیچ مفهومی ندارد، اما تجزیه و تحلیل واکنش طرف مقابل در مواقعی که نظرات او به نظرات شما نزدیک نسیت بسیار خوب است. اگر پیش از هر کاری “قوانین منازعه” برای یکدیگر تعیین کنید هیچ مشاجره‌ای وجود نخواهد داشت . می‌توانید هر کاری انجام دهید، ظرف‌ها را بشکنید، به اتاق دیگری بروید، یا احساسات خود را بر روی یک تخته  بکشید.

۲- زبان عشق

موضوعاتی که قبل از ازدواج باید مورد بحث قرار گیرند

قانون “۵ زبان عشق” دارای ۵ نوع مختلف از بازتاب و پذیرش عشق است. آنها خدمت کردن، تثبیت کردن، کیفیت زمان سپری شده، آماده شدن و رسیدن به عشق هستند. داشتن فهرستی از تمام الگوهای ذکر شده، شما را  متمرکز بر مهمترین صفات می‌کند.

۱- آینده‌تان

موضوعاتی که قبل از ازدواج باید مورد بحث قرار گیرند

هر دوی شما آینده خود را چگونه می‌بینید؟ آیا “عکس‌های شادتان” مشابه هستند؟ نظرتون راجع به یک بازی فوق العلاده چیه؟ یک تکه کاغذ بردارید و به نوبت همه آن چیزهایی را که می‌خواهید در آینده با هم انجام دهید را بکشید. این ترسیم‌ها هر چیزی می‌تواند باشد: عروسی، خانه و کودکانتان، مسافرت، و غیره. بازی‌ها و کنکاش‌های متقابل شما را به هم نزدیک‌تر می‌کند و به پرورش رابطه‌تان کمک می کنند.

منبع: brightside

عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
میتونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.