معرفی کتاب جزء از کل اثر استیو تولتز

رمان جزء از کل به قلم استیو تولتز و ترجمه پیمان خاکسار است. استیو تولتز نویسنده‌ی استرالیایی متولد ۱۹۷۲ است که در سال ۲۰۰۸ جزء از کل را به عنوان اولین رمان‌اش به انتشار رساند و همان سال پس از استقبال فراوان از کتابش، نامزد دریافت جایزه‌ی بوکر شد.

قلم زیبای استیو تواتز در این کتاب باعث شده است که به عنوان یکی از برجسته‌ترین کتاب‌های استرالیا تا به امروز مطرح باشد. جملات این کتاب آنقدر حرف برای گفتن دارند که حتی به تنهایی خود بیانگر داستانی هستند. در جایی از این کتاب آمده است: ما در زمینی قابل اشتعال زندگی می‌کنیم همیشه آتش هست؛ همیشه خانه‌ها از دست می‌روند و زندگی‌ها گم می‌شوند. ولی هیچکس چمدانش را نمی‌بندد و به چراگاهی امن‌تر نمی‌رود. فقط اشک‌شان را پاک می‌کنند و مردگان‌شان را دفن می‌کنند و بچه‌های بیشتر می‌آورند و پایشان را در زمین محکم‌تر می‌کنند. این همان جمله‌ای است که در دست نوشته‌های سایت نیز قرار گرفته است.

معرفی کتاب جزء از کل اثر استیو تولتز

کتاب دو شخصیت اصلی دارد. پدر و پسری به نام مارتین و جسپر دین شخصیت‌های اصلی این داستان هستند که اتفاقات حول این دو صورت می‌گیرد. رمان جزء از کل داستانی کلی دارد که در خلال آن داستان‌های فرعی اتفاق می‌افتد. داستان در زندان آغاز و در یک هواپیما تمام می‌شود. به گونه‌ای میتوان گفت که این رمان اندکی به داستان های برادرکشی اما در قالب پدرکشی و پسرکشی شباهت دارد. کتاب سرشار از اتفاق و ماجراست که ذهن خواننده را مشغول خود می‌کند. ماجراهایی همراه با مضامینی چون عشق، زندگی، جنون و دیوانگی، پیوند خانوادگی، خیانت، شرارت، فلسفه، مهاجرت، جرم و جنایت و مرگ، تکمیل کننده این رمان هستند. 

پیمان خاکسار مترجم کتاب در مقدمه بیان می‌کند: جزء از کل کتابی است که هیچ وصفی، حتی حرف‌ های نویسنده‌ اش، نمی‌ تواند حق مطلب را ادا کند. خواندن جزء از کل تجربه‌ ای غریب و منحصر به فرد است. در هر صفحه‌ اش جمله‌ ای وجود دارد که می‌ توانید آن را نقل قول کنید. کاوشی است ژرف در اعماق روح انسان و ماهیت تمدن. سفر در دنیایی است که نمونه‌ اش را کمتر دیده‌ اید. رمانی عمیق و پرماجرا و فلسفی که ماه‌ ها اسیرتان می‌ کند. به نظرم تمام تعاریفی که از کتاب شده نابسنده‌ اند. این شما و این جزء از کل.

معرفی کتاب جزء از کل اثر استیو تولتز

نویسنده: استیو تولتز
ترجمه: پیمان خاکسار
انتشارات: نشر چشمه
تعداد صفحات: ۶۵۸
قیمت: ۵۲۰۰۰ تومان

اگر به دنیال یک رمان پر ماجرا و خوب هستید، رمان جزء از کل پیشنهاد خوبی است که حتی یک بار خواندن آن کم است.

عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
می‌تونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.