عجیب و غریب‌ترین مرگ‌های ثبت شده در تاریخ

همگی ما بالاخره یه روزی چه زود چه دیر با لحظه ی آخر (لحظه ی مرگ)خود رو به رو خواهیم شد. کارهایی که ما در طول روز انجا می دهیم همان چیز هایی است که بعد از مرگمان به سبب آن ها از ما یاد میکنند.

اما افرادی هستند که به خطر حالتی که فوت میکنند در خاطره ها می مانند. در مقاله زیر نگاهی به ۱۰مرگ عجیب و غریب خواهیم داشت.

آشیل

آشیل به عنوان یکی از خردمندترین افراد یونان باستان به واسطه تراژدی هایی که می نوشت مشهور شد. گرچه مرگ او را می توان به عنوان یک اتفاق کمدی قلمداد کردو نه به عنوان یک تراژدی. طبق گفته های یک نویسنده که چند قرن پس از آشیل زندگی کرده مرگ آشیل به خاطر افتادن یک لاکپشت از آسمان بوده است.

حتما با خود فکر میکنید که اینکه این کار امکان ندارد اما کمی صبر کنید و تا پایان داستان را بخوانید. عقابی لاکپشتی را از هوا به بر روی قسمت بدون مو سر آشیل انداخت و قصدش این بود که قسمت سخت لاکپشت با برخورد به سنگ ها شکسته شود اما به خاطر اشتباه به سر آشیل برخورد کرد.

کین شی هوآنگ

هر زمان در چین اسم کین شی هوانگ آورده می شود با احترام از وی یاد میکنند. به خاطر اینکه وی اولین امپراطور چین بود و یکی از موفق ترین حاکمان زمان خود بوده است.

چه کسی دوست نداشت که او امپراطور باشد؟ هیچکس! همه او را دوست داشتند و می خواستند که او تا ابد امپراطور باقی بماند. متاسفانه شخصی به او گفت که رمز جاودانگی در نوشیدن سم مرگ بارجیوه است.

بلا اول مجارستان

بلا اول مردی بود مسئول در از بین بردن بت پرستی در مجارستان که هنوز هم این واقعه در این کشور جشن گرفته می شود. گرچه مبارزه با بت پرستان تنها نکته جالب در مورد بلا یست. طریقه مرگ وی در مدارس مجارستان غیرقابل تصور است.

اگر جالب بدن آن را بیان نکنیم کتمان حقیقت است ولخرجی های او به طرف سقوط تاج و تخت اش و صدمه خوردن او شد صدماتی که بعد ها زندگیش را تحت تاثیر قرار داد.

جورج پلانتاگونت

دیگر مرگ عجیب و غریب ما در این لیست تصادفی بود اما جورج بلانتاگونت خود را به دست تقدیر سپرد و پس از شکست در جنگ رزها جورج به دستور برادرش ادوارد پنجم اعدام شد. همانند دیگر نمونه های عشق برادرانه ادوارد به جورج این اجازه را داد که نحوه ی کشته شدنش را برگزیند. این درجه از خلاقیت سبب شد که جورج برای همیشه در خاطره ها بماند. او ترجیح داد که در بشکه شراب مورد علاقه خود (مالوازیا) غرق و خفه شود.

هانس اشتاینینگر

هانس حاکم یکی از شهرهای کنونی اتریش بود. کار هیی که او برای شهر انجام داده بود فراموش شده اما نحوه مرگش هنوز در خاطره ها باقی است.هانس به سبب شکستن گردنش مرد و چیز عجیبی نبود زیرا سبب زمین خوردن او و شکستی گردنش ریش های ۱٫۴ متری اش بود که زیر پایش گیر کرد.

بلای رقص

هنوز در اتریش به سر می بریم اما به زمان حدود قرن ۱۶ می رویم. کسی دلیل  همه گیر شدن رقص در سال ۱۵۱۸ را نمی داند اما این بیماری بیش از ۴۰۰ تن را تحت تاثیر قرار داد. آن ها بدون توقف و استراحت تمام ماه را می رقصیدند.

البته که این حد از رقصیدن برای همه خوب نبود و ثابت شد که برای حدود ۳۰ نفر بد بوده که در اثر سکته ، حمله قلبی و خستگی به کام مرگ کشیده شدند.

کلمنت والاندیقام

در قرن نوردهم وکیلی بود که به شدت در دفاع از موکلانش مسر بود. او کلمنت نام داشت . یک بار هرچند اتفاقی به دور دست ها رفت. زمانی که برای اثبات بی گناهی موکلش و اینکه مقتول کاملا تصادفی و زمانی که اسلحه را در آورده به قتل رسیده دلیل می آورد به همان شکل گلوله را به مغز خود زد. اما روی دیگر این داستان این بود که قاضی ها سرانجام رای را به بی گناهی متهم دادند.

سیل بزرگ مالاس بوستون

بیش از ۲۰نفر در پی وقوع سیل بزرگ مالاس بوستون به کام مرگ کشیده شده اند. دلیل اصلی این حادثه در نام این تراژدی نهفته است. انفجار مخزن بزرگ ذخیره سازی شراب سبب شد که که موج بزرگی از شراب با سرعت ۵۶ کلیو متر بر ساعت روانه خیابان های بوستون شود و مردم را در خود غرق کند.

این تراژدی بخشی در فرهنگ عامه مردم آن منطقه شد و مردم با آهنگ ها و داستانهای متعدد این رویداد را به تصویر کشیدند.

رابرت ویلیامز

کمپانی فورد به عنوان اولین شرکت در معرفی خط مونتاژ شناخته می شود. همچنین این شرکت در تاریخ به عنوان پیشرو در تولید خودرو مشخص شده است. فورد باردیگر تاریخ را تحت تاثیر خود قرار داد. زیرا این کمپانی به عنوان اولین شرکت در تاریخ است که یکی از کارمندانش توسط یک ربات کشته می شود. رابرت ویلیامز در اثر جراحت وارد شده توسط بازوی یک ربات یک تنی و سنگین کشته شد.

وی کاماراج

بر طبق گفته های نشنئال جئوگرافی احتمال مرگ بر اثر شهاب سنگ ۱ به ۱٫۶۰۰٫۰۰۰ است.

درسال ۲۰۱۶ راننده ی هندی اتوبوس اولین نفری بود که توسط شهاب سنگ می میرد. زمانی اتفاق می افتد که بشقاب سنگی در حین رانندگی وی به اتوبوس برخورد میکند و او کشته می شود و سه نفر دیگر مجروح می شوند. البته که کاماراج ممکنه تنها قربانی شهاب سنگ های مرگ بار نباشد اما ین تنه موردی از مرگ به سبب شهاب سنگ است که تاکنون به ثبت رسیده است.

عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
میتونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.