حقایقی شگفت آور و کمتر شناخته شده درباره سرویس مخفی آمریکا

سرویس مخفی آمریکا همانند افسانه‌ها پوشیده از رمز و راز است. این افراد سختگیر در لباسهای سیاه چه کسانی هستند؟ در فیلم‌ها، عینک‌های آفتابی با لنزهای تیره دارند و در گوش‌هایشان گوشی وجود دارد. اما اگر این ماموران را در زندگی واقعی‌شان ببینید به سختی آنها را می‌شناسید. در این مقاله حقایقی در مورد این مامورین خاص را کشف خواهیم کرد.

ما سعی خواهیم کرد پرده از اسرار آنها برداریم و کمی بیشتر درباره سازمان مرموز آنها یاد بگیریم. همراه وینوک باشید.

۲۱- آنها بیشتر از آن تعدادی هستن که ما فکر می‌کنیم

وقتی ما درباره سرویس مخفی آمریکا صحبت می‌کنیم، اغلب فکر می‌کنیم که آنها در حدود ۱۰۰ یا حتی کمتر مامور زبده هستند. اما در حقیقت، این سازمان در حدود ۶،۵۰۰ نفر کارمند دارد. علاوه بر این، کسانی هستند که برای واحد حفاظت شخصی کار می‌کنند.

۲۰- کار آنها فقط محافظت از رئیس جمهور نیست

نه تنها رئیس جمهور بلکه خانواده وی، روسای جمهور پیشین و خانواده‌های آنها نیز تحت حمایت این سازمان هستند. سرویس مخفی همچنین وظیفه محافظت از مهمانان رئیس جمهور و هر کسی که رییس جمهور بخواهد را دارد. 

۱۹- خدمت در این سازمان ۳ مرحله دارد

مامورین در ابتدا کارهای میدانی را انجام نمی‌دهند. آنها باید برای مدت ۳ سال در دفتر کار کنند و اگر خواستند می‌توانند با وظایف چالش برانگیز روبرو شوند که این مرحله ۴ تا ۷ سال طول می‌کشد. در مرحله نهایی، مامور یا به موقعیت بالاتری ارتقا می‌یابد یا به کارهای دفتری باز می‌گردد.

۱۸- آنها قرار گرفتن در مقابل گلوله و زنده ماندن در آب را آموزش می‌بینند

سرویس مخفی آمریکا

قبل از هر کاری مامورین سرویس مخفی خود را آماده تمام سناریوهای ممکن برای اقدامات تروریستی و تیراندازی می‌کنند. آنها از گلوله‌هایی که مخصوص این جلسات آموزشی ساخته شده استفاده می‌کنند. همه مامورین همچنین هر ۸ هفته یک دوره پیشرفته مهارت آموزش می‌بینند.

۱۷- آنها آماده ارائه کمک‌های اولیه هستند

هر مامور سرویس مخفی به مهارت‌های پزشکی اولیه آگاه است و در وضعیت‌های بحرانی آرامش خود را حفظ می‌کند تا زندگی فردی را قبل از اینکه آمبولانس برسد یا قبل از اینکه به بیمارستان برسد نجات دهد. مسیرهای رفت و آمد رییس جمهورها را به طور کامل بررسی می کنند تا بیمارستان همیشه ۱۰ دقیقه تا آنها فاصله داشته باشد.

۱۶- آنها همیشه کیسه‌‌ خون از گروه خونی ریاست جمهوری را همراه خود دارند

مامورین همیشه آماده استفاده از مهارت‌های پزشکی خود هستند و در صورت لزوم انتقال خون را انجام می‌دهند. آنها همیشه کیسه خون از گروه خونی رییس جمهور را با خود دارند تا در صورت لزوم، نیازی به اهدا کننده نباشد. 

۱۵- آب و هوای کوهستان افسانه نیست

یک پناهگاه زیرزمینی در کوهستان وجود دارد که برای مخفی کردن یکی از نمایندگان دولت است که هنگام رویدادی که همه مقامات دولتی دیگر جمع می‌شوند از آن استفاده شود. بنابراین اگر تروریست ها تصمیم بگیرند که مقامات سطح بالای حکومت را ترور کنند، احتمالا شکست خواهند خورد.

۱۴- رئیس جمهورها نیز دارای نام‌ کدگذاری شده هستند

سرویس مخفی آمریکا

سرویس مخفی از نام‌های کدگذاری شده برای رئیس جمهورها استفاده می‌کند. این یک فانتزی هالیوودی نیست. آنها اغلب از نام‌هایی که با یک حرف برای آغاز می‌شود برای یک خانواده استفاده می کنند. به عنوان مثال، باراک اوباما Renegade بود، همسرش Renaissance، و دخترانشان Radiance و Rosebud بودند.

۱۳- وجود سنسورهای حرکتی در دفتر رییس جمهور در کاخ سفید

یکی از قوانین سرویس مخفی این است که رئیس جمهور نباید به تنهایی در دفترش باقی بماند. اما اگر رئیس جمهور قصد دارد بدون هیچ ماموری در دفتر خود باقی بماند، مامورین می‌توانند به راحتی هر حرکت و هرگونه تهدید بالقوه‌ای را با کمک سنسورهای موجود در طبقه دفتر ردیابی کنند.

۱۲- حضور مامورین در تفریحات رئیس جمهور

همانطور که رییس جمهور نمی‌تواند تنها بماند، مامورین مجبورند در هر لحظه از زندگی او شرکت کنند. آقای رئیس جمهور، آیا برنامه صبحانه دارید؟ مشکلی نیست، ما با شما خواهیم بود. آیا می‌خواهید پیاده روی کنید؟ ما آماده هستیم. آیا می‌خواهید اسکیت بورد را امتحان کنید؟ خب میدونی…

۱۱- و آنها همراه رئیس جمهور به دکتر می‌روند

رئیس جمهور حتی نمی‌تواند با یک پزشک بدون مامورین سرویس مخفی به عنوان اسکورت تنها باقی بماند، حال اینکه مهم نیست که مشکل رئیس جمهور چیست.

۱۰- آنها همه نامه‌های تهدید آمیز را دنبال می‌کنند

این افسانه نیست. سرویس مخفی همه نامه‌ها اعم از الکترونیکی و کاغذی را که حاوی هر گونه تهدید حتی جنجالی هستند را بررسی می‌کند. این سازمان همچنین دارای یک پایگاه داده با انبوهی از اسناد است تا روند جستجو را آسانتر می‌کند.

۹- آنها همیشه همه چیز را نظارت و ضبط می‌کنند

مامورین همیشه تا آنجایی که می‌توانند از دوربین‌های بسیاری استفاده می‌کنند. این کار در زمان وقوع حادثه برای حل و پیدا کردن مجرم آن واقعا به آنها کمک می‌کند. پس از قتل کندی، تصمیم گرفته شد تا خودرویی برای ضبط ویدئو در ساختمان ریاست جمهوری قرار دهند.

۸- آنها قسم نمی‌خورند که برای رئیس جمهور خود بمیرند

این فقط یک افسانه هالیوودی است. چنین سوگندی در زندگی واقعی وجود ندارد. چیزی به شخص مربوط نمی‌شود، آقای رئیس جمهور!

۷-  تنها یک مامور وجود دارد که در هنگام انجام وظیفه کشته شد

سرویس مخفی آمریکا

اگر یکی از مامورین زندگی خود را برای رئیس جمهور فدا کند، آن را به طور داوطلبانه انجام می‌دهد. در واقع، تنها یکی از افسران سرویس مخفی در حین ماموریت درگذشت و این مرگ تنها یک مورد در تاریخ است. لسلی کافلت در ۱ نوامبر سال ۱۹۵۰ در حین دفاع از هری ترومن کشته شد.

۶- محل دفتر مرکزی سرویس مخفی محرمانه است

دفتر سرویس مخفی در واشنگتن در یک ساختمان بدون علائم شناسایی قرار دارد. حتی هیچ سطل زباله هم در نزدیکی این ساختمان وجود ندارد، به همین دلیل هیچ جایگاهی برای نصب بمب وجود ندارد. ساختمان در یک خیابان با نام بسیار کوتاه، خیابان H واقع شده است.

۵- سرویس مخفی در روزی که لینکلن کشته شد راه اندازی شد

هیو مک کولاچ، وزیر خزانه داری آمریکا در زمان لینکلن پیشنهاد راه اندازی سرویس مخفی را داد. او این ایده را در ۱۴ آوریل ۱۸۶۵ ابه ابراهام لینکلن ارائه داد. همان شب رئیس جمهور در تئاتر مورد اصابت شلیک گلوله قرار گرفت و کشته شد.

۴- هدف از راه‌اندازی سرویس مخفی محافظت از رئیس جمهور نبوده است

حتی اگر آن روز صبح سرویس مخفی راه‌اندازی می‌شد زندگی لینکلن نجات نمی‌یافت. زیرا هدف اصلی این سازمان مقابله با تقلب و کلاه‌برداری‌های مالی بود. در واقع، سازمان خزانه داری آمریکا هنوز هم با چنین مسائلی مواجه است.

۳- مامورین سرویس مخفی هرگز از عینک آفتابی در خارج از منزل استفاده نمی‌کنند

در فیلم‌ها، مامورین سوریس مخفی همیشه از عینک‌های آفتابی و لباس‌های سیاه استفاده می‌کنند. مامورین واقعی در طول مأموریت خود از عینک آفتابی استفاده نمی‌کنند، زیرا ممکن است چیزی مهم را به دلیل انعکاس نور و یا کم بودن نور از دست بدهند.

۲- گاهی اوقات آنها نیز شکست می‌خورند

امروزه پنهان کردن اشتباهات بسیار دشوار است و اشتباهات سرویس مخفی نیز از این قاعده مستثنا نیست. داستانی از زمان باراک اوباما وجود دارد که گفته می‌شود وی در آسانسور با یک افسر مسلح بوده است که یک مرد با چاقو به وسیله پریدن از حصار به محوطه کاخ سفید وارد می‌شود.

۱- دست آنها همیشه آماده عکس العمل است

سرویس مخفی آمریکا

با نگاهی دقیق‌تر به مامورین در عکس‌ها، متوجه خواهید شد که دستانشان همیشه بر روی کمربند لباسشان است. موقعیت انگشت آنها ممکن است متفاوت باشد، اما معنی کار آنها همیشه یکسان است. مامورین آماده هستند تا به سرعت واکنش نشان دهند و سلاح‌های خود را بیرون آورند.

منبع: brightside

عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
میتونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید
1 نظر
  1. محمد

    عااالی بود

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.