حقایقی جالب درباره ساندار پیچای که جالب است بدانید

ساندار پیچای، ستاره در حال رشد هند، با به دست آوردن مدیر عاملی شرکت غول فناوری اطلاعات، گوگل، موقعیتی عالی در دنیای فناوری به دست آورد.

در این مقاله حقایقی بسیار جالب درباره ساندار پیچای عنوان خواهیم کرد که مطمئنا از شنیدن آنها شگفت زده خواید شد. همراه وینوک باشید.

۱- خاکی و متواضع بودن از کودکی: این نابغه متولد چنای هند و در خانواده طبقه متوسط متولد شده است و حتی در طول دوران کودکی ماشین و تلویزیون نداشته است.

۲- عدم تطبیق تحصیلات و اخراج از کار: او مهندسی خود را در رشته متالورژی دارد که هیچ ارتباطی با فناوری اطلاعات ندارد و حتی از کار به عنوان مهندس اخراج شد. اما اقدام او برای ادامه تحصیل در رشته مدیریت ارشد کسب و کار از دانشکده وارتون دانشگاه پنسیلوانیا، زندگی او را تغییر داد.

۳- حضور در لیست نخبگان هند که در آمریکا تبدیل به ستاره شدند: ساندار به لیست نخبگان هندی‌ها پیوست که شرکت‌های جهانی مانند Indira Nooyi (پپسی)، Satya Nadella (مایکروسافت)، Francisco D’Souza (کوگنیزانت)، شانتانو ناراین (Adobe)،سوریا موهاپاترا (Quest Diagnostics) و غیره جز آن هستند.

ساندار پیچای

۴- ارائه دهنده ایده گوگل کروم: در زمان ورودش به گوگل در سال ۲۰۰۴، پیچای ایده مرورگر جدید را پیشنهاد داد. این ایده خیلی جدی گرفته نشد، اما اکنون ثابت شده است که مرورگر وب در جهان پیشرو  است.

۵- یک گوگلی وفادار: او پیشنهادات مختلفی از غول‌های آی تی مانند مایکروسافت و توییتر دریافت کرد، اما او با Google باقی ماند.

۶- پشتوانه گوگل درایو: او به عنوان پشتوانه ساخت گوگل درایو، اپلیکیشن Gmail و کد ویدیو Google شناخته می‌شود.

ساندار پیچای

۷- دست راست لری: او برای یک مدت طولانی دست راست لری پیج بوده است. او محرکی برای قانع کردن بنیانگذار واتساپ جین کوم بود تا این اپلیکیشن را به فیس بوک نفروشد (البته بعدها به فیس بوک فروخته شد). همچنین تونی فادل مدیر شرکت Nest متقاعد کرد تا شرکتش را با گوگل ادغام کند. 

۸- فردی که انقلابی در بازار گوشی‌های هوشمند ایجاد کرد: رهبری استثنایی او در توسعه ۳ نسخه جدید از سیستم عامل موبایل Android، Jelly Bean، KitKat و جدیدترین آن Lollipop، باعث شد تا ۶۵ درصد از بازار گوشی‌های هوشمند آمریکا را تسخیر کند. 

۹- حافظه استثنایی: او دارای مغزی فوق العاده است، زیرا توانایی خوبی در یادآوری اعداد دارد و می‌تواند به آسانی هر عددی که شماره گیری شده را به یاد آورد.

ساندار پیچای

۱۰- رییس دوست داشتنی: توانایی‌های مدیریتی، طبیعت دوستانه و واقعی با کارکنان، او را به یکی از محبوب‌ترین مدیران گوگل تبدیل کرده است.

۱۱- علاقمند به ورزش: در حال حاضر، زندگی او در محیطی پیچیده و چند ملیتی است، اما در دوران مدرسه او به ورزش علاقمند بود؛ او عاشق فوتبال و شطرنج بود، اما بیشتر طرفدار کریکت بود.

۱۲- آیا می‌توانید حقوق و دستمزد او را حدس بزنید؟ مبلغ ۵۰ میلیون دلار است. و همچنین می‌توان گفت ۳۱۰ روپیه در سال دریافت می‌کند.

منبع ohfact
عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
میتونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.