اِلی صعب، نابغه زودهنگام لبنانی

اِلی صَعب طراح لباس لبنانی و بنیانگذار برندِ Elie Saab است. شهرت اِلی صعب در طراحی لباس‌های شب زنانه با دوخت سفارشی و اوت کوتور است، ولی پوشاک آماده، عطر، کیف، کفش و زیورآلات نیز از تولیدات برندِ وی هستند.

 او برای بسیاری از افراد مشهور دنیا و ستارگان هالیوود مانند کریستینا اگیلرا، بیونس نولز، کاترین‌زتا‌جنز، شارلیز ترون، اوا لانگوریا، جسیکا سیمپسون، پاتریشیا هیتون، سلما هایک و بسیاری دیگر لباس طراحی کرده است.

اِلی صعب، نابغه زودهنگام لبنانی

کودکی تا جوانی

اِلی صعب در چهارم ژوئیۀ ۱۹۶۴ در بیروت متولد شد. وی که خودآموختۀ طراحی لباس است، فعالیتش در این زمینه را از سن ۹ سالگی با طراحی لباس برای خواهرانش و سپس فروش خلاقیت‌های دست‌دوزش به زنان محله‌شان آغاز کرد.

وی در سال ۱۹۸۱ برای تحصیل در رشتۀ طراحی لباس به پاریس رفت، ولی شوق فراوانش در آغاز به کارِ طراحی و دوخت لباس موجب شد که به بیروت بازگردد و در سال ۱۹۸۲۲ خیاط خانۀ خود را به راه بیندازد. آتلیۀ وی از همان ابتدا به تولید لباس‌های شب و پیراهن‌های عروسی پرداخت و لباس‌هایش تلفیقی از مُدهای شرقی و غربی بودند. در دهۀ ۸۰ کلکسیون لباس‌های طراحی شده توسط وی مشتری‌های خاصی، از جمله شاهزادگان را به خود جذب کردند و نام اِلی صعب کم‌کم به شهرت رسید.

اِلی صعب، نابغه زودهنگام لبنانی

ایلی صعب (الی ساب) اولین طراح لبنانی بود که برای یک برنده جایزه اسکار لباس طراحی می‌کرد، او در سال ۲۰۰۲ برای هال بری، برنده اسکار لباس طراحی کرد و پس از آن به شهرت بسیار رسید.

اِلی صعب، نابغه زودهنگام لبنانی

تلفیقی از فرهنگ غرب و شرق

از ویژگی‌های بارز لباس‌های طراحی شده توسط وی می‌توان به استفاده از پارچه‌های گران قیمت، مروارید، کریستال، نخ و نوارهای ابریشمی، و قلاب دوزی با جزئیات فراوان اشاره کرد که مجموع این عناصر نام او را به عنوان طراحی چیره‌دست مطرح می‌سازد.

مدل‌های ایلی صعب جزئیات و تزئینات شرقی و خاورمیانه را با فشن اروپایی ادغام می‌کند و برتن افراد مشهور دنیا و هالیوود می‌درخشد.

اِلی صعب، نابغه زودهنگام لبنانی

دفتر اصلی اِلی صعب در بیروت واقع شده و این خانۀ مُد شعبه‌هایی در نیویورک، پاریس، لندن و دبی نیز دارد. پوشاک آمادۀ این برند ساخت ایتالیا هستند و اِلی صعب دارای ۶۰۰ بوتیک در سراسر دنیاست.

عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
میتونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.