۸ قدم مهم برای شروع کسب و کار توسط خودتان

شروع کار توسط خودتان یکی از بهترین راهها برای بهبود درآمد شماست. یک شرکت معتبر توانایی رقابت با سایر شرکت‌ها در همان بازار را دارد.

برای شروع کسب و کار موفق خود، ۸ گام مهم وجود دارد که باید آنها را دنبال کنید. با شماره ۱ در زیر آغاز می‌کنیم.

۱- خلق ایده برای کسب و کارتان

این اولین گام در تعیین موفقیت و یا شکست کارتان است. شما باید یک ایده مناسب داشته باشید که آزمایش آن در طول مدت زمان مشخص جواب دهد. راه ساده برای خلق ایده خوب این است که در منطقه‌ای که می‌خواهید شرکت خود را تاسیس کنید تحقیقات بازاری انجام دهید.

یعنی شناسایی یک کالا یا خدمات که تقاضای بالایی دارد و تقریبا عرضه می‌شود. ممکن است که شما قادر به خلق یک ایده کاملا جدید نباشید. اگر می‌خواهید آنچه را که در بازار موجود است، به فروش برسانید، بررسی کنید که فروشندگان در همان صنعت چگونه خدمات خود را ارائه می‌دهند.

شما باید در مورد چگونگی ارائه خدمات مشابه به یک راه بهتر برای برنده شدن در بازار مشتریان فکر کنید. همچنین، نقاط قوت و ضعف ایده خود را برای مشخص شدن امکان موفقیت کار ارزیابی کنید.

۲- طرحی برای کسب و کار بسازید

شروع کسب و کار

حتی اگر تنها شرکت را راه اندازی کنید، داشتن طرح به شما در رسیدن به مسائل مهم که موفقیت شما در صنعت را تعیین می‌کند کمک می‌کند. این طرح به شما کمک خواهد کرد تا:

• مشتریان بالقوه خود را بشناسید
• درک هدف از سرمایه گذاری خود 
• رقبای خود را بشناسید
• تنظیم قیمت برای محصولات یا خدمات خود
• شرکت خود را در بهترین مکان قرار دهید
• طرح وضعیت مالی شرکت خود 
• هزینه راه اندازی شرکت را بدانید

۳- انتخاب یک مدل مالیاتی مناسب

یک مدل سازمانی مهم است زیرا مقدار مالیات قابل پرداخت را مشخص می‌کند. قبل از انتخاب مدل مناسب، باید از مزایا و معایب هر مدل آگاه شوید. مدل‌های متداول شامل شرکت‌ با مسئولیت محدود، شراکتی و مالکیت واحد می‌باشند.

۴- دریافت پول و بدست آوردن سرمایه

شروع کسب و کار

اولین منبع مالی برای سرمایه گذاری شما، پس انداز شماست. اگر پس انداز شما برای بودجه راه اندازی کسب و کارتان کافی نباشد، می‌توانید از بانک‌ها، سرمایه گذاران، خیرین، دوستان و آشنایان کمک بگیرید.

به دنبال بانک‌هایی باشید که در محل کارتان برای استارت آپ‌ها سرمایه گذاری می‌کنند. بعضی از سرمایه گذاران ممکن است در ازای سرمایه‌ خود سهام شرکت را تقاضا کنند. شرایط قرارداد را به آشکارا بخوانید و آنها را بررسی کنید.

۵- زیرساخت و تیم خود را درست کنید

سازمان جدید نیاز به تجهیزات و سازه دارد تا اداره شود. اگر شما قصد اجاره یا رهن ساختمان دارید طبق برنامه نوشته شده این کار را انجام دهید. علاوه بر این، در اغلب موارد، تنها اداره کردن شرکت امکان پذیر نیست. شما به یک تیم دارای سر رشته نیاز دارید.

اندازه تیم ممکن است به عوامل مختلف، از جمله مدل و اندازه شرکت بستگی پیدا کند. برای اداره مناسب، تیم خود را به بخش‌های مختلف تقسیم کنید. بخش‌های مهم برای راه اندازی ممکن است شامل بازاریابی، عملیات، امور مالی و تدارکات باشند.

۶- انجام کارهای اداری لازم و کسب مجوز

لازم است که شرکت خود را ثبت کنید و مجوز دریافت کنید تا قانونی بودن آن را اثبات کنید. الزامات ثبت شرکت و صدور مجوز می‌تواند بر اساس قوانین کشورها متفاوت باشد. مطمئن شوید که از شرایط مورد نیاز در کشور خود اطلاعات کافی دارید.

۷- کسب و کار خود را بیمه کنید

شروع کسب و کار

با پیدا کردن بیمه مناسب و بیمه کردن شرکت خود، تضمین می‌کنید که شرکت از آسیب‌های احتمالی در آینده محافظت شود. شما باید بیمه شرکت‌های مختلف را مقایسه کنید تا اطمینان حاصل کنید بیمه‌ای که انتخاب کردید برای شرکت شما مناسب است.

۸- تشکیل باشگاه مشتریان

اندازه باشگاه مشتریان شما، فروش شرکت شما را تعیین می‌کند. برای ایجاد یک باشگاه مشتریان بزرگ و پایدار، شما باید سرمایه خود را به درستی در بازار عرضه کنید. شما می‌توانید از طریق روش‌های زیر این کار را انجام دهید:

• تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی
• به دوستان، خویشاوندان، همسایگان و سایر مشتریان بالقوه خود درباره شرکت تازه تاسیس خود بگویید
• تبلیغات در رسانه‌های محلی شامل شبکه‌های تلویزیونی و روزنامه‌ها
• ارسال تیم بازاریابی خود به محله اطراف شرکت و اطلاع رسانی به مردم در مورد شرکت تازه تاسیس خود 
• قرارداد با یک شرکت بازاریابی برای بازاریابی سازمانی
عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
میتونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.