۹ شغل بسیار دشوار که باعث شدند زندگی اداری مانند بهشت به نظر برسد

اگر فکر می کنید که بدترین شغل دنیا را دارید و کم درآمد هستید، این مقاله قطعا نظر شما را تغییر خواهد داد. شغل‌هایی در دنیا وجود دارد که برای طیف بسیاری از مردم بسیار سخت و طاقت فرسا هستند.

این مقاله ۹ شغل چالش برانگیز را به شما نشان می‌دهد که مو را به تن شما سیخ می‌کند. همراه وینوک باشید.

تولید پوشش کوره، نیویورک

مردانی از هند سالانه حدود ۲۷۵۰ پوشش کوره برای شهر نیویورک تولید می‌کنند. تنها وسیله ایمنی که بعضی از آن ها دارند، عینک ایمنی است. دمای فلز گداخته شده بین ۱۱۹۸ تا ۱۳۹۸ درجه سانتی گراد است.

ترشح فلز گداخته شده می‌تواند موجب سوختگی‌های شدید شود که همین امر این شغل را به یکی از خطرناک‌ترین شغل‌های دنیا تبدیل کرده است.

بیشتر بخوانید: اشتباهات رفتاری رایج در محل کار که نباید انجام داد

 

استخراج سولفور در اندونزی، آتشفشان کوه ایجن

آتشفشان کوه ایجن در ارتفاع ۲۶۰۰ متری در جاوا واقع شده است. درون حفره فعال آتشفشان، یک دریاچه سولفور وجود دارد. کارگران افراد محلی هستند که بدون لباس محافظ و ماسک‌های گازی کار می‌کنند.

آنها تمام روز و تمام شب را با استفاده از دستان خود و یک دستمال که به آنها کمک می‌کند تا مواد مضر را تنفس نکنند، تکه‌های سولفور را استخراج می‌کنند. هر کارگر کمتر از ۵ دلار در روز دریافت می‌کند.

پاک کننده فاضلاب، هند

فکر نمی‌کنیم که کسی حاضر باشد شغل خود را با تمیزکنندگان فاضلاب تعویض کند. روز کاری آن‌ها ۱۲ ساعت طول می‌کشد و آن‌ها باید کل زمان شیفت را درون یک دریچه بگذرانند و بوی زباله را تنفس کنند.

کارگران از اسلایدهای فلزی، چکش یا ۲ دست خود برای پاک کردن لجن استفاده می‌کنند. سپس تمام زباله‌های جمع آوری شده در خیابان‌ها پرتاب می‌شود. تمیزکننده‌ها تجهیزات خاصی ندارند و معمولا فقط با لباس زیر کار می‌کنند. دستمزد آن‌ها تنها روزی ۵ دلار است.

آزمایش کنندگان عطر

آن ها در کارخانه‌هایی که دئودورانت و اسپری‌های ضد تعریق تولید می‌کنند، کار می‌کنند. آزمایش کنندگان باید محصولات را به زیربغل افراد بزنند و سپس آن‌ها را بو کنند تا کارایی آن‌ها را در طول روز ارزیابی کنند.

 

استخراج الماس، سیرالئون

استخراج الماس در سیرالئون یک کار کثیف است. ارزش کلی الماس‌هایی که در کشور استخراج می‌شود به ۳۲۰ میلیون دلار می‌رسد، ولی چیز زیادی عاید کارگران نمی‌شود. ناحیه کنو که در آن حدود ۲۵۰ هزار نفر به عنوان معدنچی کار می‌کنند، یکی از فقیرترین مناطق کشور است.

استخراج نمک، اتیوپی

در داناکیل، شما افرادی را پیدا خواهید کرد که به خاطر تحمل باورنکردنی‌شان در مقابل گرما، شناخته شده‌اند. یکی از فعالیت‌های سنتی آن‌ها استخراج نمک است. درجه حرارت در بیابان می‌تواند تا ۵۱ درجه سانتی گراد برسد تا این مکان را به یکی از داغ‌ترین نقاط جهان تبدیل کند.

برق کاری در ارتفاع بالا

برق کاران چینی، تعمیرات پیشگیرانه خطوط ولتاژ بالا را در ارتفاع باور نکردنی انجام می‌دهند. اگر چه آن‌ها با وسیله ایمنی تجهیز شده‌اند، با این حال احتمال برق گرفتگی آنها بسیار زیاد است.

تمیزکننده صحنه جرم

این افراد باید لکه‌های خون را از دیوارها، کف اتاق‌ها، تخت‌ها پاک کنند و حتی باید جسدها را نیز پاک کنند. سخت‌ترین بخش کار آن‌ها بوی آن است. اگر پلیس چند روز پس از مرگ یک بدن را پیدا کند، دیگر حتی یک دهان بند طبی هم کمکی به تنفس نخواهد کرد. گاهی اوقات بدن چند ماه پس از مرگ در حالی که توسط حشرات و جوندگان احاطه شده است، پیدا می‌شود.

به عنوان یک قاعده، برای کارگران چند روز طول می‌کشد تا همه چیز را تمیز کنند، اما اگر یک آپارتمان یا خانه بسیار به هم ریخته باشد، زمان بیشتری خواهد برد.

آزمایش کنندگان پشه

دانشمندانِ مبارزه با مالاریا باید همه چیز را در مورد پشه‌های مالاریا مطالعه کنند. دانشمندان برزیلی حتی ایمنی خود را به خطر می‌اندازند و خود را به عنوان “طعمه‌های انسانی” عرضه می‌کنند تا پشه‌ها را در بازوی خود به دام بیندازند.

یک روز کاری عادی در قطب شمال

کار کردن در قطب شمال نیز با توجه به تصویری که می‌بیند کار در دمای سرد و یخ‌بندان است و این عکس تنها بخشی از یک روز عادی کاری در قطب شمال است.

فکر می‌کنید کدام کار سخت‌تر است؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: brightside


مقالات بیشتر:

با زن‌هایی که کار مردان را انجام می‌دهند آشنا شوید

۱۸ علامتی که نشان می‌دهد شما رئیس وحشتناکی دارید

۱۷ راز FBI که نمی‌خواهد شما آنها را بدانید

۱۰ روش عالی برای یافتن کار

عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
میتونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.