۱۸ علامتی که نشان می‌دهد شما رئیس وحشتناکی دارید

چرا از گرفتن مرخصی استعلاجی امتناع می کنید و هرگز چیزی منفی درباره کارتان نمی‌گویید؟ در واقع این رفتارها علامت‌هایی است که نشان می‌دهد شما رئیس بدی دارید.

در این مقاله درباره ۱۸ نشانه‌های رئیس وحشتناک صحبت خواهیم کرد. همراه وینوک باشید.

او هنگامی که شما از دفتر خارج هستید، جلسات را برنامه‌ریزی می‌کند

لینداس اسپیگل، کارمند حرفه‌ای منابع انسانی و بنیانگذار Rising Star Resumes می‌گوید: “آیا رئیس شما” “فراموش ” می‌کند که به شما در مورد جلسات مهم بگوید؟ این نشان می‌دهد که رئیس شما ممکن است قصدش ناراحت کردن شما باشد و یا سعی در جلوگیری از پیشرفت شما داشته باشد “. او همچنین می‌گوید: “این کار به ظاهر اشتباه بی‌ضرری است، اما اگر این اتفاق بارها و بارها بیفتد، شما اطلاعاتی حیاتی را از دست می‌دهید که برای انجام کار خود به آنها نیاز دارید”.

تمام وظایف واگذار شده به شما آسان است

اینکه کار شما به قدری ساده است که حتی در خواب هم می‌توانید آن را انجام دهید، نشانه‌ای از داشتن رئیسی وحشتناک است. اسپیگل می‌گوید: شما نمی‌توانید در کار خود رشد کنید و یا پیشرفت کنید، مگر اینکه پروژه‌های مهم را به شما بدهند که نیاز دارند تمام توان خود را برای انجام آن بگذارید.

او رونوشت کاربنی هر ایمیل را برای شما هم ارسال می‌کند

الکساندر لوری، لیسانس مدیریت و کارشناس منابع انسانی و کارشناسی ارشد علوم کالج گوردون در تجزیه و تحلیل مالی می‌گوید: “در حالیکه بودن در زنجیره افراد مربوط به ایمیل‌های رونوشت پروژه، فقط کاری خوب در کسب و کار است، اما داشتن هر ایمیل رونوشت کربنی از هر مکالمه، بدون در نظر گرفتن اینکه آیا آن را به شما مربوط می‌شود یا خیر، ممکن است نشانه‌ای از داشتن رئیسی وحشتناک باشد”.

بعضی از کارفرمایان نمی‌خواهند برای ارسال ایمیل‌ها و فیلتر اینکه چه کسی باید اطلاعات را دریافت کنند زمان بگذارند بنابراین این نوع رییس‌ها تمام تیم را در ایمیل  cc می‌زند و آن را به شما جهت مرتب کردن آنچه که شما از این کوه اطلاعات نیاز دارید می‌رساند. این بیشتر از خسته کننده است و فقط تمام وقت شما را هدر می‌دهد.

فحش دادن

پیتر هولمز، یکی از مشاورین حقوقی کار و مشاور HR، می‌گوید: جیغ و فریاد دلیلی واضح و آشکار از داشتن رئیسی وحشتناک است. شما فکر می‌کنید که صحبت کردن به آرامی می‌تواند از اصول مدیریتی باشد.

با این حال به نظر می‌رسد که تقریبا هر کس داستانی دارد که در آن فریاد، سرزنش و حتی فحش خوردن از  رئیس بوده است. این نشان می‌دهد که رئیس شما در فشارها توانایی کنترل خود را ندارد و از مهارت‌های ارتباطی خوبی نیز برخوردار نیست. هیچ کس سزاوار اعتراض و فحش در کار نیست.

هنگامی که به هم ریخته و آشفته هستید شما را نادیده می‌گیرد

هولمز می گوید: “نادیده گرفتن افراد”ممکن است به نظر واکنش کودکانه‌ای باشد، اما به طور مرتب رخ می‌دهد. او می‌گوید: نادیده گرفتن افراد می‌تواند گفت‌وگوهای کوچک در دفتر برای محدود کردن فرستادن ایمیل‌ها را کاهش دهد و همه اینها راه‌های نامناسبی برای رئیس برای نشان دادن نارضایتی او است.

او قسم می‌خود که به زودی به شما ارتقا شغلی بدهد… به زودی

شما به سختی کار کردید و ارتقا شغلی به شما اهطا شده است! خوب، زمانی که واقعا این اتفاق بیفتد، عالی خواهد بود. هولمز می‌گوید: رئیسی که بیش از حد وعده دهد و جوگیر باشد، به ویژه هنگامی که موضوع به پیشرفت ربط داشته باشد، یک رئیس وحشتناک است.

او اضافه می‌کند: “این که آیا کسی برای پروژه های جدید نادیده گرفته می‌شود و یا به طور مداوم از آن چشم پوشی می‌شود، اغلب می‌تواند یک شاخص برای موقعیت کارمند در چشم مدیر یا کارفرما باشد.” شاید آنها به زودی فراموش کردند یادرباره آن با کارمند خود صحبت کردند، اما صرف نظر از این، این استراتژی وحشتناک است.

او دارای حس نژادپرستی، برتری جنسیتی است یا جوک‌های نامناسبی می‌گوید

استیو پریچارد، مدیر منابع انسانی Cuuver می‌گوید: یک انسان شوخ طبع می‌تواند در دفتر همراه کارکنان باشد، بنابراین رئیسی که حس شوخ طبعی ندارد و یا بدتر از آن، شوخی‌های نامربوط می‌کند، واقعا می‌تواند روحیه دفتر را بکشد. اگر شما جکی بگویید که همکاران شما بییار بخندند و رئیس شما حتی لبخند هم نزند و یا انتظار داشته باشد که به جوک‌های نژادپرستانه یا برتری جنسیتی او بخندید، این نشانه‌ای واضح از یک رئیس بد است.

او درباره برنامه‌های آخر هفته شما نمی‌داند و بالعکس

جینا فولک، نویسنده ۳۰ روش راهبردی برای اطمینان از موفقیت تیم شما و خاق روش Mentor Up می‌گوید: هیچ کس نمی‌گوید شما باید با رییس خود دوست باشید، اما شما باید بتوانید رابطه صمیمانه و دوستانه‌ای با آنها داشته باشید. بخشی از یک مدیر خوب بودن داشتن مهارت‌های اجتماعی خوب است.

یکی از راه‌هایی که باید در این حوزه گفت و باید به آن توجه داشته باشید این است که اگر رئیس شما از شما درباره تعطیلات آخر هفته یا خانواده و یا برخی از سوالات مودبانه اما شخصی سوال کند، یعنی از داشتن روابط اجتماعی به درو است. او می‌گوید، یک رئیس وحشتناک، کسی است که هیچ وقت برای زندگی شخصی کارکنان خود وقت ندارد و باعث می‌شود که کارکنان بیشتر شبیه به ماشین چرخ ماشینش باند تا یک انسان.

او از تمام جزئیات طلاق شما باخبر است

از سوی دیگر، برخی از کارفرمایان احساس می‌کنند که کارکنانشان باید دوست، کشیش و درمانگر آنها باشند و همه آنها را به یک چشم می‌بیند. فولک می‌گوید: اگر رئیس شما به طور مداوم در زندگی شخصی شما وارد شود و یا خواهان جزئیات بیشتری از آن شود، شما یک دوست خوب، اما یک رئیس وحشتناک دارید. آیا شما یکی از این رییس‌ها دارید؟

او هرگز از شما نظر نمی‌خواهد

فولک می‌گوید: رئیس خوب کسی است که متکی به بازخورد از کارکنان برای انجام کار خود باشد. اگر رئیس شما هرگز از شما نظر نپرسد، نشانه‌ای بد است. او می‌گوید: “شما نباید احساس کنید که آنها اهمیتی به آنچه شما فکر می‌کنید می‌دهند یا دوست دارند که شما را نادیده بگیرند.” شما بینش ارزشمندی دارید که باید شنیده شود. 

او برای اشتباهات شما را مجازات می‌کند یا آن را مسخره می‌کند

اشتباه اتفاق می‌افتد  و تو یک انسان هستی و انسان جایز الخطا است. بنابراین هنگامی که شما اشتباه می‌کنید، عکس العمل مناسب رئیس شما این است که آن را قبول  کند و به شما کمک کند که چطور آن را رفع کنید و از آن جلوگیری کنید. نیت ماسترسون، مدیر منابع انسانی Maple Holistics می‌گوید: یک رئیس وحشتناک، به جای تدریس، شما را مسخره یا مجازات می‌کند.

او اشتباهات شما را برای شما حل می‌کند

در نگاه اول، داشتن یک رئیس که اشتباهات شما را برای شما اصلاح می‌کند، ممکن است به نظر خیلی عالی به نظر آید. اما، مسترسون  می‌گوید، این استراتژی به هر دو شما ضربه می‌زند. با رفع اشتباهات شما، رئیس شما به شما پیشرفت را آموزش نمی‌دهد، و او با انجام کار شما به‌گونه‌ای کنترل شما را در دست می‌گیرد. 

او می‌گوید: “این تنها راه است”

مسترسون می‌گوید، مدیرانی که سوالات شما را رد می‌کنند و یا با جمله “این تنها راه است” جواب شما را می‌دهند، اساسا بی‌توجهی و نادیده گرفتن کارکنان خود را با صدای بلند و واضح بیان می‌کنند. این کار علاوه بر اینکه سبب قطع ارتباط و تعلیم میان کارمند و مدیر می‌شود، می‌تواند به عنوان ضربه‌ای بزرگ به کارمند باشد.

او می گوید: “کارفرمایان وحشتناک دوست دارند از این عبارت استفاده کنند، در حالی که هیچ قافیه یا دلیلی برای تصمیم گیری یا سیاست آنها به غیر از آنچه همیشه آنها قبول دارند، وجود ندارد.”

او از تقابل چشم در چشم خودداری می‌کند

نشانه های رئیس وحشتناک

رابین شوارتز متخصص منابع انسانی در MFG Jobs می‌گوید:  “سرباز زدن از داشتن تقابل چشم در چشم نشانه زرنگی است اما واضح است که رئیس شما به حرف های شما گوش نمی‌دهد و حتی ممکن است نشانه ای از این باشد که او غلاقه ای به شما ندارد. او اضافه می‌کند اگر رئیس شما آن را در یک گروه یا یک شبکه اجتماعی و همچنین به صورت انفرادی و رور در رو انجام دهد، یک نشانه بسیار بد است.

او شما را با بررسی عملکرد منفی غافلگیر می‌کند

نشانه های رئیس وحشتناک

بررسی عملکرد منفی می‌تواند حتی برای بهترین کارمندان در زمانی که آنها با برنامه‌ای به ارتقا فکر می‌کنند، اتفاق افتد، و نباید از آن خجالت بکشید. تاد دوت، دکترا، نویسنده و استاد مدیریت می‌گوید: با این حال، شما هرگز نباید از بررسی عملکرد منفی شگفت زده شوید. او توضیح می‌دهد که شما باید بازخورد هممسان را از رئیس خود دریافت کرده و قبل از بررسی آن را ذکر کنید.

او از شما به همکارانتان شکایت می‌کند

نشانه های رئیس وحشتناک

دوت می‌گوید: “شایعات اداری می‌توانند مشکلات ساز شوند، اما هنگامی که این شایعات از طرف رئیسعنوان شود، می‌تواند باعث مسائل بزرگی شود”. او می‌گوید: “رئیس شما نباید به طور عمومی در محیط‌های گروهی اطلاعات شما را به اشتراک بگذارد. “این نشان می‌دهد نه تنها شک بالقوه‌ای در مورد شما در همکارانتان به وجود می‌آورد، بلکه باعث می‌شود که رییس همچنین تمایل به استفاده از قدرتش از مجازات شود”.

او از زبان بدن به صورت منفی استفاده می‌کند

نشانه های رئیس وحشتناک

جسی هریسون، کارشناس ارشد HR و مدیر اجرایی Employee Justice Legal Team می‌گوید: ایستادن به حالت دست به سینه، بدن کج، دهان کج، و یا چشم‌های خیره و یا حتی تماس چشمی خشمگین همه نشانه‌های فیزیکی از خشم، خصومت و یا عصبانیت است. رئیس وحشتناک از پیام‌های منفی که زبان بدن آنها ارسال می‌کند یا اطلاع ندارند و یا حتی در بدترین حالت از آن آگاه هستند و از آن برای نهیب زدن به کارمندان استفاده می‌کنند.

او شما را ترغیب می‌کند که هنگام بیماری به سر کار بیایید

نشانه های رئیس وحشتناک

آلیسون گرین می‌گوید: “یک مدیر وحشتناک آشکارا یا زیرکانه از گرفتن مرخصی استعلاجی و یا کار در خانه کارمندان در روزهایی که بیمار هستند جلوگیری می‌کند و یا اصرار می‌ورزند که برخی از کارها را حتی هنگامی که به دلیل بیماری در مرخصی هستند در خانه انجام دهند.” این نه تنها بدان معناست که شما بدبخت هستید، حتی اگر بیماری شما مسری هستید، آن را در همه همکارانتان نیز پخش می‌کنید.

آیا شما از نشانه های رئیس وحشتناک در رییس خود دیدید؟ تجربه برخورد خود را با رییستان در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

منبع: rd


مقالات بیشتر:

اشتباهات رفتاری رایج در محل کار که نباید انجام بدهیم

خلاقیت جمعی را چگونه مدیریت کنیم؟

۱۰ روش عالی برای یافتن کار

۸ قدم مهم برای شروع کسب و کار

امتیازات کار در گوگل برای کارمندان

عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
می‌تونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.