۱۰ روش عالی برای یافتن کار

برای تقریبا کل جمعیت جهان، پیدا کردن یک شغل یعنی شغل تمام وقت و جستجو برای یافتن آن سخت‌ است. امروزه وب برای مدت طولانی است که زمینه‌ای برای افراد جویای کار و کارفرمایان در پیشبرد اهدافشان فراهم کرده است.

همانطور که صفوف افراد بیکار همچنان بزرگ‌تر می‌شود، تعداد زیادی از افراد جویای کار در سایت‌های شغل یابی به دنبال شغلی برای نجات هستند. با توجه به گزارش forbes.com، در ماه آوریل، سایت‌هایی شغل یابی ۵۷٫۲ میلیون بازدید کننده منحصر به فرد داشتند که نزدیک به ۵۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

چه شما به دنبال اولین کار خود باشید، یا بخواهید شغل خود را تغییر  دهید و یا مجدد پس از یک غیبت طولانی به بازار کار برگردید، باید دانید که پیدا کردن شغل نیاز به دو کار اصلی دارد: به درکی از خود و بازار کار برسید. فرض کنید شما قبلا یک حرفه را انتخاب کرده‌اید و در حال حاضر به دنبال شغلی جدید هستید، در این مقاله ۱۰ تا از بهترین روش‌ها برای پیدا کردن کار عنوان می‌شود. راه‌هایی که عملا منجر به یافتن شغل می‌شود. همراه وینوک باشید.

۱- جستجوی شغلی خود را مدیریت کنید

10 روش خوب برای یافتن کار

وقت خود را برای سازماندهی جستجوی شغلی خود صرف کنید و کل فرایند آسان‌تر خواهد شد. از ابزارهای رایگان که در دسترس هستند برای کمک به برنامه کاری و مدیریت جستجوی شغلی خود استفاده کنید. این ابزارها به شما کمک می‌کنند تا جستجوی شغلی خود را به صورت درست شروع کنید و در ادامه آن موفق ادامه دهید.

۲- بدانید چه چیزی می‌خواهید

10 روش خوب برای یافتن کار

شغل را فقط بخاطر اینکه یک نفر آن را به شما پیشنهاد داده قبول نکنید. ابتدا زمانی که استخدام می‌شوید متوجه شوید که چه کاری باید انجام دهید و مطمئن شوید که چه کاری را می‌خواهید انجام دهید. اما خیلی ایرادگیر نباشید. اگر این اولین کار شما است، قرار نیست که روز اول رئیس شوید. باید آنچه را که از شما می‌خواهند انجام دهید.

۳- نوشتن رزومه و نامه سرگشاده که کار کند

10 روش خوب برای یافتن کار

قبل از شروع جستجوی شغل، اطمینان حاصل کنید که رزومه شما کامل و تا حد امکان به روز است. رزومه شما یک تعریفی از  شما است و اینکه شما از کجا آمده‌اید، و چه چیزی می‌توانید ارائه دهید. رزومه شما باید حرفه‌ای و رسمی باشد، زیرا اگر شما یک رزومه حرفه‌ای نداشته باشید، درخواست شما احتمالا به عنوان رزومه ذخیره توسط مدیر استخدام مشاهده می‌شود. اطمینان حاصل کنید که رزومه کاری شما تاثیر خوبی می‌گذارد. همچنین، هنگام نوشتن نامه سرگشاده وقت بسیاری بگذارید، تا مدیر استخدام در یک نگاه متوجه شود که چرا شما برای کار واجد شرایط هستید.

۴- سایت‌های شغل یابی

10 روش خوب برای یافتن کار

این گزینه ترجیحا یکی از روش‌های مقدم جستجوی شغلی است، همچنین از لحاظ آماری در صورت استفاده به صورت تنهایی کمترین تاثیر را دارد. از «گوگل» برای کمک استفاده کنید…  هزاران سایت شغل یابی است که می‌توانید از طریق آن‌ها اقدام کنید. سه سایت محبوب، CareerBuilder.com, Yahoo! HotJobs و Monster.com هستند که برای مدت یک دهه در این زمینه فعال هستند. اما در سال‌های اخیر شمار این سایت‌ها افزایش یافته است و بازار را از دست این سه سایت بزرگ ربوده‌اند.

بیشتر بخوانید: چرا آیلتس باید داشته باشیم؟

۵- هدف قرار دادن محل شغل مورد نظر در منطقه سکونت خود

10 روش خوب برای یافتن کار

این روش یک روش موفقیت آمیز در جستجوی شغل است و به عنوان یک روش موثر در استفاده بهینه از زمان شناخته می‌شود. هنگامی که شما می‌دانید که به دنبال چه شغلی و در چه نوع صنعت هستید، در نزدیکی محل زندگی خود به دنبال آن باشید. این یک روش بسیار عالی است زیرا:

ممکن است با فردی که در نزدیکی شما زندگی می‌کند آشنایی داشته باشید.

ممکن است در مورد آن شرکت بدانید و این که آیا مناسب با آنچه شما می‌خواهید و می‌توانید انجام دهید است یا خیر.

می‌توانید با مردمی در منطقه صحبت کنید که ممکن است بتوانند در نوشتن رزومه به شما کمک کنند و امیدوار باشید که قرار مصاحبه را هم مهیا کنند.

۶-  شغل مبتنی بر شبکه‌های اجتماعی

10 روش خوب برای یافتن کار

یک راه‌ عالی برای رسیدن به دنیای بیرون به صورت حرفه‌ای استفاده از www.LinkedIn.com است. این یک سایت فوق العاده که مردم می‌توانند از طریق آن با افرادی در ارتباط باشند که شرکت‌هایی را می‌شناسند. یکی از مهمترین بخش‌های LinkedIn پروفایل شما است. پروفایل شما چیزی است که از طریق آن در شبکه خود با افراد ارتباط برقرار می‌کنید و همچنین در آن کارفرمایان یافت می‌شوند. اگر بیکار هستید پروفایل خود را به روز کنید تا بوسیله آن بتوانید کارفرمایان را در مورد شغل مورد نظرتان آگاه کنید.

۷- با شبکه ارتباطی خود متصل باشید

10 روش خوب برای یافتن کار

هنگامی که برای ساخت شبکه ارتباطی خود زمان گذاشتید، از آن استفاده کنید. شبکه ارتباطی یکی از مهمترین منابع جستجوی شغلی شما است. شبکه ارتباطی شخصی شما باید شامل افرادی باشد که بتوانند به شما در جستجوی شغل یا حرکت شغلی کمک کنند. با دوستان و افرادی که هم حرفه شما هستند در ارتباط بمانید. لیستی از دوستان، خویشاوندان و آشنایان خود درست کنید.

با آنها تماس بگیرید و از آنها درباره فرصت‌هایی که برای شما پیشنهاد دارند بپرسید. بیش از حد حقیر یا اعتذاری نباشید. به آنها بگویید که به دنبال چه چیزی هستید و اجازه دهید تا آنها بدانند که شما انعطاف پذیر و پیشنهادات آنها را پذیرا هستید. با تمام کسانی که در LinkedIn و دیگر سایت‌های شبکه اجتماعی آشنا هستید ارتباط برقرار کنید. پیوستن به گروه‌های حرفه‌ای یک راه خوب برای ارتباط با افراد با وابستگی‌ها مشابه است و در صفحات گروه‌ها می‌توانید لیستی از مشاغل پیدا کنید.

بیشتر بخوانید: ۹ شغل بسیار دشوار که باعث شدند زندگی اداری مانند بهشت به نظر برسد

۸- استفاده از روابط موجود

10 روش خوب برای یافتن کار

این روش یکی از روش‌های موفق در جستجوی شغلی است. از لحاظ آماری، در این روش رسیدن به شغل‌ها ده برابر افزایش می‌یابد که در این رابطه موجود در مقایسه با تبلیغات شغلی وجود داشته باشند! این ممکن است در ابتدا دلسرد کننده باشد، اما شما ممکن است زمانی که از تعداد افرادی که به صورت مستقیم یا غیر مستقیم با آنها در ارتباط هستید تعجب کنید.

توصیه شغلی ممکن است از طرف یک همکار تجاری، یک دوست یا دوست دوستتان توصیه شود، بنابراین ضروری است که بدانید چه کسانی را می‌شناسید و آنها چه کسانی را می‌شناسند. لیستی از دوستان، خویشاوندان و آشنایان خود را ایجاد کنید. با هر یک از آنها یک به یک تماس بگیرید و از آنها درباره فرصت‌هایی که می‌توانند به شما پیشنهاد بدهند بپرسید.

۹- برای مصاحبه آماده شوید

10 روش خوب برای یافتن کار

می‌دانید چگونه به سوالات متداول شغلی در مصاحبه پاسخ‌های خوب بدهید. ممکن است از شما خواسته شود که مشکلاتی که سابقا با آنها رو‌به‌رو شدید و اینکه چگونه آنها را مدیریت کردید را توضیح دهید و یا یک وضعیت فرضی را عنوان می‌کنند و از شما می‌پرسند که چه کاری انجام می‌دهید. آنها اساسا می‌خواهند عکس العمل شما را در مقابل موانع در مقامی که مصاحبه می‌کنید، بدانند. 

برای داشتن مصاحبه موفق زبان بدن را فرا بگیرید. این بسیار مهم است که شما در آغاز راه خوش‌آیند و جذاب به نظر بیایید زیرا بسیاری از تصمیمات بر اساس اولین تصور ساخته می‌شود. مهمترین چیز این است که از داشتن زبان بدن منفی اجتناب شود.

برای درست کردن تصویر مناسب از خود مرتب لباس بپوشید. پوشش مناسب برای مصاحبه لزوما پوشیدن لباس رسمی نیست. بسته به شرکتی که می‌روید، ممکن است ترجیح آن شرکت این باشد که با لباس روزانه خود بروید یا فقط چیزی را بپوشید که ظاهر شما را بدون افراط و تفریط مناسب نشان دهد.

۱۰- پیگیری کردن

10 روش خوب برای یافتن کار

شما رزومه خود را به صورت آنلاین یا از طریق شخصی تحویل دادید، ولی کار شما هنوز به سرانجام نرسیده است. حالا زمانی است که باید پیگیری کنید. مدیران استخدام تعداد زیادی رزومه در دست دارند. همچنین رزومه شما بخش کوچکی از قسمت استخدام است که رئیس‌های این بخش انجام می‌دهند. بنابراین با دنبال کردن ایمیل یا برقراری تماس تلفنی، علاقه خود را به شغل نشان دهید. 

اگر با شرکتی مصاحبه انجام داده، اما در مدت زمانی که آنها به شما دادند جوابی دریافت نکردید، بنابراین یک روز بعد از اتمام زمان مقرر با تماس تلفنی یا ایمیل، علاقه خود را به شغل عنوان کنید و مودبانه بیان کنید که متوجه هستید که فرایند استخدام زمان می‌برد و در صورتی امکان به شما یک جدول زمان بندی جدید ارائه دهند و در آن از مدت زمان تصمیم گیری بگویند.

همیشه بعد از مصاحبه شغلی و همچنین بعد از مصاحبه دوم تشکر کنید. مدیران استخدام بیشتر از کاندیده‌هایی استقبال می‌کنند که وقت بیشتری برای پیگیری می‌گذارند.

منبع: wonderslist

عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
میتونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.