بدترین و بهترین کشورها برای بزرگ کردن کودک و تشکیل خانواده

در حالی که سرزمین‌های بین المللی نامناسب بسیاری برای بزرگ کردن کودک و تشکیل خانواده وجود دارد، اما برخی از آنها جزء آن دسته از کشورهایی است که باید از تشکیل خانواده در آنها اجتناب کرد. عوامل متعددی در تعیین اینکه کدام کشورها برای بزرگ کردن کودک مناسب نیستند وجود دارد؛ از جمله آنها می‌توان به امنیت عمومی، میزان جرم و جنایت، سیستم‌های مراقبت بهداشتی و کیفیت آموزش و پرورش اشاره کرد.

با توجه به لیستی که در وبسایت prosperity.com منتشر شده است، این ده کشور با توجه به بدترین کیفیت آموزش و پرورش، امنیت شخصی، امنیت ملی، سیستم‌های بهداشتی، فقیرترین اقتصادها و کشورهایی که بدترین کیفیت زندگی را دارند، جزء بدترین کشورها برای تشکیل خانواده و بزرگ کردن کودک به شمار می‌آیند. همراه وینوک باشید و با این ده کشور آشنا شوید.

 

1- جمهوری آفریقای مرکزی

جمهوری آفریقای مرکزی درست در وسط آفریقا قرار گرفته است. این کشور به عنوان کشوری با بدترین سیستم بهداشت و سیستم‌های آموزشی در نظر گرفته می‌شود. جمهوری آفریقای مرکزی در رتبه سوم بدترین کشورها در زمینه هزینه‌های آموزشی قرار دارد و تنها 1.2٪ از تولید ناخالص داخلی آن (تولید ناخالص داخلی) صرف آموزش می‌شود.

این کشور در رتبه پنجم بدترین نظام اقتصادی است و سومین کشور خطرناک جهان است. با این گفته‌ها می‌توان گفت که جمهوری آفریقای مرکزی بدترین کشور بین المللی برای تشکیل خانواده است.

کیفیت زندگی: دومین کشور در لیست بدترین‌ها

 

2- چاد

چاد در کنار دیگر کشورها در لیست بدترین کشورهای جهان برای تشکیل خانواده قرار دارد. رتبه این کشور در لیست کیفیت زندگی، رتبه پنجم برای بدترین کیفیت زندگی است، اقتصاد این کشور در لیست بدترین‌ها در رده هفتم، نظام آموزشی آن در رده سومین لیست بدترین‌ها، جزء 23 کشور خطرناک و دومین کشور در لیست بدترین سیستم بهداشت و درمان است.

اینکه چاد با جمهوری آفریقای مرکزی مرز دارد خیلی تعجب‌آور نیست. کل منطقه به طور خاص با فقر، خشونت و فقدان رشد اقتصادی مواجه است.

کیفیت زندگی: پنجمین کشور در لیست بدترین‌ها

 

3- جمهوری دموکراتیک کنگو

جمهوری دموکراتیک کنگو در جنوب جمهوری آفریقای مرکزی واقع شده است. این کشور بعد از عراق دومین کشور خطرناک جهان است. در واقع، خشونت و خونریزی در این کشور امری طبیعی است. جمهوری دموکراتیک کنگو جزء 20 کشور دارای بدترین سیستم‌های آموزشی و اقتصادی قرار گرفته است و دارای یکی از بدترین سیستم‌های بهداشتی است.

کیفیت زندگی: هفتمین کشور در لیست بدترین‌ها

 

4- عراق

اکثر مردم با شرایط تاسف‌بار عراق آشنا هستند. این کشور در حال حاضر به عنوان خطرناک‌ترین کشور برای زندگی شناخته می‌شود، در رتبه 20 کشورهای دارای بدترین سیستم آموزشی قرار دارد، و هزینه‌های آموزشی در این کشور تنها با صرف 2.3٪ از تولید ناخالص داخلی برای آموزش در بدترین حالت قرار دارد.

عراق همچنین در دره 21 برای بدترین اقتصاد و 18 بدترین سیستم بهداشت و درمان قرار دارد.

کیفیت زندگی: هشتمین کشور در لیست بدترین‌ها

 

5- یمن

در بالاترن نقطه از لیست کشورهای دارای کیفیت زندگی پایین یمن قرار دارد. یمن در جنوب عربستان سعودی قرار دارد و در رتبه پنجم بدترین نظام آموزشی، رتبه 1 برای بدترین اقتصاد، دره 11 خطرناک‌ترین کشورها و رتبه 21 برای بدترین سیستم بهداشت و درمان است. این کشور به عنوان دومین کشور دارای بدترین کیفیت زندگی به حساب می‌آید.

کیفیت زندگی: بدترین حالت

 

6- سودان

سودان یکی دیگر از کشورهای آفریقایی است که در این لیست قرار دارد که در جنوب مصر واقع شده است. این کشور در رده 19 بدترین سیستم بهداشت و درمان ، دره 17 در لیست بدترین اقتصادها، ششمین کشور خطرناک برای زندگی و ششمین کشور دارای بدترین نظام آموزشی در جهان است.

کیفیت زندگی: سومین کشور در لیست بدترین‌ها

 

7- نیجر

نیجر از سوی مرز شمال شرقی به لیبی می‌رسد و این کشور شمال غربی آفریقا دارای بدترین نظام آموزشی است، دره 25 خطرناک‌ترین کشور برای زندگی را دارد، رتبه 20 بدترین اقتصادها و در رده 14 بدترین مراقبت‌های بهداشتی در جهان است.

کیفیت زندگی: یازدهمین کشور در لیست بدترین‌ها

 

8- افغانستان

افغانستان کشوری است که در مرزهای شرقی ایران واقع شده است. این کشور جنگ و هرج و مرج‌های بسیاری به خود دیده است، بنابراین قابل درک است که چرا در این لیست برای بدترین کشورهای جهان برای یتشکیل خانواده قرار دارد. این کشور در رده 12 بدترین سیستم آموزشی، رتبه 4 خطرناک‌ترین کشورها و دره 17 بدترین سیستم بهداشت و درمان است. 

کیفیت زندگی: چهارمین کشور در لیست بدترین‌ها

 

9- لیبریا

لیبریا کشوری کوچک در غرب آفریقا است که در ساحل اقیانوس اطلس قرار دارد. این کشور رتبه هشتم را در بین کشورهای دارای بدترین میزان صرف هزینه آموزشی را دارد و تنها 2.5٪ از تولید ناخالص داخلی آن به سمت آموزش می‌رود. این کشور جزء 20 کشور خطرناک برای زندگی است، در رده 11 در لیست بدترین سیستم آموزشی، رتبه 16 بدترین اقتصادها و رده 4 را در لیست بدترین سیستم بهداشت و درمان دارد.

کیفیت زندگی: نوزدهمین کشور در لیست بدترین‌ها

 

10- نیجریه

آخرين کشور در این لیست کشوری در جنوب نيجر است. نیجریه 32 کشور دارای بدترین سیستم آموزشی است. در حالی که ممکن است در مقایسه با دیگر کشورها خیلی اوضاح حادی نداشته باشد، اما این کشور به عنوان پنجمین کشور در لیست خطرناک‌ترین کشورها برای زندگی قرار دارد، رده 8 بدترین سیستم مراقبت‌های بهداشتی و رتبه 19 بدترین اقتصاد را دارد.

کیفیت زندگی: بیست و دومین کشور در لیست بدترین‌ها

بیشتر بخوانید: ۱۰ کشور خطرناک برای سفر

 

اما والدین در سراسر جهان همیشه به دنبال بهترین شرایط برای فرزندان خود هستند. این غیرمعمول نیست که زوج‌ها قصد مهاجرت به کشور دیگری داشته باشند و قبل از آن اطمینان حاصل کنند که پسر یا دخترشان بهترین مراقبت و آموزش را در اختیار دارند.

حتی کسانی که از کشور خود خارج نمی‌شوند، علاقه‌مند به کنجکاوی در مورد مناطقی هستند که برای بزرگ کردن فرزندانشان مناسب هستند. آیا کشور شما در لیست است؟ در این قسمت از مقاله با 10 کشور مناسب برای بزرگ کردن کودک صحبت خواهیم کرد.

 

10- نروژ

نروژ یکی از این کشورها است. والدین با خوشحالی می‌دانند که این کشور رتبه نهم را در رتبه بندی سازمان همکاری و توسعه اقتصادی برای مطالعه، ریاضی و علم دارد. این کشور پنج رتبه از آمریکا جلوتر است. در این کشور کودکان در کلیه مراکز مراقبت روزانه حق مراقبت کامل کودک دارند.

 

9- هلند

اگر والدینی هستید که در هلند کار یا تحصیل می‌کنند، حق برخورداری از مستمری برای نگه‌داری از فرزند برای کودکان زیر 12 سال دارند. رهبر کمیته اتحادیه ایمنی کودکان اروپا هلند است. این سیستم برای کمک به ایمنی کودکان در خانه‌ها، مدارس، جاده‌ها و توسعه فهم آنها است.

 

8- ایرلند

کسانی که در ایرلند زندگی و کار می‌کنند ممکن است قادر به دریافت گزینه مزایای فرزندی باشند. اگر فرزند شما زیر 18 سال سن داشته باشد و تحصیلات تمام وقت را ثبت نام کند، ممکن است واجد شرایط باشید. برنامه ایمنی کودکان برای جلوگیری از آسیب‌های غیرعمد به کودکان قرار داده شده است.

 

7- سوئیس

سوئیس یکی از بهترین و یا حتی بهترین سیستم آموزشی در جهان را دارد. زمانی که درباره سیستم آنها صحبت می‌شود، صحبت از رده ششم رتبه بندی می‌شود که توسط USNews گفته شده است. محل مرسر Zurich، شهری در سوئیس، در رتبه دوم در زمینه ایمنی قرار دارد.

 

6- ایسلند

بر طبق شاخص کیفیت زندگی توسط سازمان همکاری و توسعه اقتصادی، ایسلند دارای نمره 9.8 از 10 برای رضایت زندگی است. ایسلند نمره مشابهی را برای ایمنی دریافت کرده است. در عین حال، 78 درصد از بزرگسالان بین 25 تا 64 ساله در این کشور دارای تحصیلات عالی هستند.

 

5- کانادا

کانادا به منظور مقصد تحصیل بسیار مورد توجه است. در نمرات سازمان همکاری و توسعه اقتصادی در ریاضیات، مطالعه و علوم، این کشور رتبه سوم را دارد. برنامه‌های ایمنی توسط Child Safe Canada در کانادا ارائه شده است. کانادا در مطمئن ساختن کودکان برای ایمن ماندن خصوصا برنامه‌های عزت نفس برای اجتناب از خطر سهم بسازایی دارند.

 

4- فنلاند

والدین نباید از سیستم مدرسه فنلاند ترس داشته باشند. این کشور رتبه دوم را در مطالعه، ریاضی و علم در سازمان همکاری و توسعه اقتصادی به دست آورده است. طبق قانون، هر کودک زیر سن هفت سال دارای حق مراقبت‌های کودک در فنلاند است.

 

3- اسلوونی

اسلوونی دارای کمترین میزان جرم در جهان است. نجات کودکان (STC) این کشور را در دره دوم خود در لیست بهترین مکان‌ها برای بزرگ کردن بچه‌ها قرار داده است. اسلوونی با اختلاف کوچکی بعد از نروژ قرار دارد.

 

2- سوئد

U21 سوئد را در رتبه دوم بهترین مدارس در جهان قرار داده است. STC سوئد را در رتبه پنجم بهترین مکان‌ها برای بچه ها برای زندگی معرفی کرده است. نرخ جرم در این کشور کم است و جنایات خشونت آمیز بسیار نادر است.

 

1- ژاپن

ما این لیست بین المللی را با ژاپن به پایان می‌رسانیم. این کشور نمره عالی 0.35 را از STC برای سیستم مدرسه خود به دست آورده است. ژاپن در رده پنجم بهترین‌ها از نظر سازمان همکاری و توسعه اقتصادی برای مطالعه، ریاضی و علم است. ژاپن یکی از کشورهای دارای پایین‌ترین میزان جرم در جهان است و حتی در سال 2017 نیز کاهش یافته است.

نظر شما در مورد این لیست چیست؟ رتبه ایران در این دره بندی چند است؟ نظر خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: womensarticle


مقالات بیشتر:

۱۰ دلیلی که نشان می‌دهد کره شمالی بدترین کشور برای زندگی است

۷ شهری که می‌توان در آنها کمتر کار کرد و بیشتر پول پس‌انداز کرد

۷ اصل قدیمی تربیت کودکان که بهتر است کنار بگذاریم

۲ اشتباه والدین در صحبت کردن با کودکان

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.