۱۷ راز FBI  یکی از خصوصی‌ترین ادارات دولتی آمریکا که نمی‌خواهد شما آنها را بدانید

اداره‌های مانند FBI از آن دسته اداراتی است که رمز و راز بسیاری دارند. بسیاری از افراد بسیار دوست دارند که بیشتر درباره رازهای این ادارات بدانند و به دنبال کشف آن هستند.

در این مقاله به سراغ FBI رفتیم و یکی از خصوصی‌ترین ادارات دولتی کشور آمریکا بررسی کردیم. همراه وینوک باشید و بیشتر با اسرار این اداره آشنا شوید.

شما می‌توانید فایل FBI مربوط به مریلین مونرو را به صورت آنلاین بخوانید، اما برای خودتان را نه.

والت، اتاق مطالعه FBI با بیش از ۶۷۰۰ سند، شامل جزئیات تحقیقات در مورد مریلین مونرو، دیک کلارک، جو پترنو، استیو جابز و بسیاری دیگر از افراد مشهور در همه زمینه‌ها از جمله موسیقی و فیلم تا جرایم سازمان یافته است. با تشکر از قانون آزادی اطلاعات، اگر شما در موضوعی به FBI مشکوک هستید، می‌توانید درخواست فایل آن پرونده را بدهید. 

حتی بدون سابقه دستگیری، اثر انگشت شما احتمالا در کلارکسبرگ، غرب ویرجینیا وجود دارد.

اگر اثر انگشت خود را به عنوان بخشی از بررسی سابقه‌ای گرفته باشند، مثلا برای گرفتن گواهینامه رانندگی یا شغل یا خرید اسلحه، نتایج به احتمال زیاد در سیستم شناسایی خودکار اثر انگشت اف بی آی به نام (IAFIS) وجود دارد. این پایگاه داده بیش از ۱۰۰ میلیون اثر انگشت در یک سرور بزرگ ذخیره داده در کلارکسبرگ، ویرجینیای غربی، واقع در حدود ۲۵۰ مایلی غرب مرکز اصلی FBI در واشنگتن، واقع شده است. حتی با توجه به تعداد زیادی پرونده، طبق گزارش FBI این سیستم می‌تواند در حدود ۱۲ دقیقه مطابقت اثرانگشت در مجموعه را شناسایی کند.

سابقه مصرف داروهای نشاط آور برای ماموران منعی ندارد.

اگر داوطلب‌ها در سه سال گذشته از ماری جوانا و سایر مواد مخدر استفاده کرده باشند به طور خودکار رد صلاحیت می‌شوند. آنها همچنین برای بررسی بینایی کارآمد بیش از ۲۰ از ۲۰۰ آزمایش می‌شوند.

برای تبدیل شدن به یک مامور ویژه اف بی آی، داوطلب‌ها باید بین ۲۳ تا ۳۷ سال داشته باشند و تست‌های آمادگی جسمانی شامل دو ۳۰۰ متر با حداکثر سرعت (زنان باید آن را در شرایط کمتر از ۶۵ ثانیه اجرا کنند؛ مردان ۵۵ ثانیه) و پرس سینه (زنان باید حداقل ۱۴، مردان ۳۰) را انجام دهند. اگر آنها در هر یک از ۱۲ مهارت “حیاتی” از جمله حسابداری، امور مالی یا قانون آموزش دیده باشند، پرونده آن‌ها به سرعت بررسی می‌­شود. 

مجرمان در فهرست افراد تحت تعقیب FBI اغلب بر اساس ظاهر انتخاب می‌شوند.

فهرست افراد تحت تعقیب، که توسط ادگار جی هوور در سال ۱۹۵۰ ایجاد شد، افرادی را که برای آدم ربایی، قتل، سرقت و سایر جنایات محکوم شده‌اند، مشخص می‌کند. اما به گفته مایکل اسمیت، خبرنگار نیویورک تایمز، “مقامات… فراریانی را انتخاب می‌کنند… که می‌توانند به وسیله مردم شناخته شوند زیرا ویژگی‌های فیزیکی متفاوتی دارند” مانند زخم، تاتوهای متعدد و یا چهره عجیب.

FBI تا سال ۲۰۱۲ به دلیل مسائل مربوط به برنامه نویسی کامپیوتری دیجیتال نبود.

شما ممکن است فکر کنید که دفتر مسئول امنیت ملی از رایانه‌های پیشرفته موجود استفاده می‌‌کند. اما تا سال ۲۰۱۲، FBI همچنان از پرونده‌های کاغذی برای ردیابی استفاده می‌کرد. این گروه قصد داشت در سال ۲۰۰۹ سیستم جدید ۴۲۵ میلیون دلاری خود را تغییر دهد، اما با برنامه نویسی رایانه مشکل داشت. در نهایت، در ماه اوت ۲۰۱۲، دو و نیم سال بعد و با ۲۶ میلیون دلار بودجه بیشتر، سازمان اول قانونگذاری کشور، شروع به استفاده از ماشین‌های جدید کرد. 

آنها یک سال را صرف تحقیق در مورد آهنگ لوئی لوئی کردند.

آهنگ لوئی لوئی را به یاد دارید؟ این آهنگ توسط ریچارد بری در سال ۱۹۵۵ نوشته شده بود و بعد از آن توسط The Kingsmen محبوب شد و در فیلم‌های American Graffiti و House Animal به نمایش درآمد. این موضوع موضوع تحقیق FBI بود که در اواسط دهه ۱۹۶۰ بیش از دو سال طول کشید. موضوع تحقیق: آیا شعر کثیف و پورنوگرافی است؟ در نهایت، پس از صرف وقت و پول بی‌شماری، توسط دایره بازرسی مشخص شد که اشعار پیچیده و نامعلوم است.

آنها واقعا به جان لنون مشکوک بودند.

ممکن است شما چیزی در این باره شنیده باشید. در سال ۱۹۷۱، جان لنون عضو گروه موسیقی Beatles تحت نظارت FBI قرار گرفت. چرا؟ به این دلیل که او آهنگ‌های ضد جنگی مانند «به صلح یک فرصت دهید» نوشت.

والت دیزنی یک مخبر بود.

نیویورک تایمز در سال ۱۹۹۳ گزارش داد، مطابق اسنادی که تحت قانون آزادی اطلاعات بدست آمده از سال ۱۹۴۰ تا سال ۱۹۶۶، والت دیزنی به عنوان یک مخبر مخفی برای اداره تحقیقات فدرال لس آنجلس کار میکرد. موضوعفعالیت والت دیزنی “فعالیت‌های غیر آمریکایی” بود و محتوای گزارشات آن مبنی بر اسامی چندین نفر از افراد هالیوودی مظنون به کمونیست بود. او چنین کار خوبی انجام داد و در سال ۱۹۵۴ “نماینده ویژه در برخورد با جرایم” نامگذاری شد.

همچنین رونالد ریگان!

نیویورک تایمز گزارش می‌دهد که رونالد ریگان نیز در سال ۱۹۴۷ توسط اف بی آی Source T-10 معرفی شد که به معنی منبع محرمانه با اسم کدی T-10 است. براساس گزارش تایم در سال ۱۹۸۵ “اسناد به دست آمده از طریق قانون آزادی اطلاعات نشان می‌دهد که ریگان و همسر اولش، اسامی بازیگرانی که مظنون به کمونیسم بودند را در اختیار سازمان گذاشتند.

یک دهه طول کشید تا دمپایی‌های یاقوتی دوروتی را پیدا کنند.

یک جفت دمپایی یاقوتی که توسط جودی گارلند در فیلم جادوگر شهر اوز پوشیده شده بود در سال ۲۰۰۵ از موزه گریلند جودی در مینستوتا به سرقت رفت. یکی از حداقل چهار جفت مورد استفاده در فیلم وجود داشت ولی مهم این بود که بیش از ده سال جستجو و یک عملیات جدی صرف شد تا FBI مکان آنها را ردیابی کند. 

اف بی آی همیشه رابطه خوبی با CIA نداشت.

در میان بسیاری از اختلافات مربوط به حملات ۱۱ سپتامبر این واقعیت وجود دارد که دولت نمی‌خواهد اعتراف کند که سازمان سیا همیشه نمی‌داند چگونه با اف بی آی اطلاعات را به اشتراک بگذارد. نیوزویک به یکی از عوامل ضد تروریسم FBI می‌گوید: وحشتناک است، ما هنوز نمی‌دانیم که چه اتفاقی افتاده است، “

آنها ESP را مورد بررسی قرار دادند

FBI یک بار زمان و پول زیادی را صرف بررسی حس ششم (ESP) کرد. طبق گفته FBI Vault، “درک اطلاعاتی ESP در مورد حوادث، فراتر از آن چیزی است که ممکن است از طریق پنج حس فیزیکی مشخص شود یا از تجربه یا دانش حاصل شود.” بر این اساس ESP می‌تواند به عنوان بخشی از جاسوسی بین‌المللی مورد استفاده قرار گیرد. FBI قبل از اینکه به نتیجه برسند، بیش از سه سال این پدیده را بررسی کردند و درباره نگرانی‌هایشان “هیچ حمایت علمی” نداشتند.

اگر دروغ بگویی، آن‌ها می‌فهمند…

اگر یک چیز وجود دارد که افسران اف بی آی می‌توانند در مورد شما بگویند، این است که چه زمانی دروغ می‌گویید. حداقل یک سرباز ۲۳ ساله اف.بی.ای مایل است که ۸ راه مخفی برای کشف دروغگوها را با INC به اشتراک گذاشته بگذارد.

… مگر اینکه آنها این کار را نکنند

همانطور که روشن است که آنها دروغ دروغگویان را آشکار می‌کنند، اما آن‌ها نتوانستند Terry Albury دروغگو بین خودشان را، در حالی به افشای اسرار ملی متهم شده که خود را “روزنامه نگاری متضاد” می‌نامید، تشخیص دهند. او به نیویورک تایمز گفته که تنها، “یک خبرنگار” بود که تلاش می‌کرد که درست عمل کند، قاضی او را برای در معرض خطر قرار دادن امنیت به زندان محکوم کرد.

آن‌ها فراتر از قانون نیستند

بر اساس گزارش Clearance Jobs، یک وبسایت که اطلاعاتی را در مورد افرادی که شغل آنها نیاز به تایید امنیتی دارد، ارائه می‌دهد، در اکتبر سال ۲۰۱۸، کارمندان FBI از تعدادی از دفاتر خارج از کشور کار خود را پس از اتهام سوء رفتار (از جمله رقاصی با کارهای ناشایست مانند فاحشگی) از دست دادند. این شرمندگی اجتناب ناپذیر نه تنها برای اداره تحقیقات فدرال، بلکه برای دولت آمریکا بود. 

آنها راز موفقیت مذاکرات را می دانند

کریس ووس، مذاکره کننده سابق FBI، یک راز را برای دست یافتن به یک مذاکره موفق به ارمغان آورد. او به CNBC گفت که “قدرت در صبر” وجود دارد. ” باید که طرف دیگر اول صحبت کند و شما باید آنها را کنترل کنید.”

دانستن شجره نامه خانواده شما می‌تواند به حریم خصوصی شما تجاوز کند.

اگر شما تا به حال DNA خود را با استفاده از خدمات شجره شناسی تجزیه و تحلیل کرده‌اید، امکان دارد که مشخصات DNA خود را در یک تحقیق جنایی در برابر شما مورد استفاده قرار دهند. به همین ترتیب FBI توانست در نهایت قادر به حل پرونده قاتل ایالت گلدن استیت شود و این کار را با استفاده از نتایج DNA که اف بی آی از GEDMatch، محل سلسله شناسی فلوریدا به دست آورده بود انجام شد.

منبع: rd


مقالات بیشتر:

چیزهایی که درباره دونالد ترامپ نمی‌دانستید

قدرتمندترین ارتش‌های جهان

 آیا ترامپ عاشق جنگیدن است؟

حقایقی درباره سرویس مخفی آمریکا

وعده‌های بی‌اساس سیاستمداران

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.