۱۰ کشور خطرناک برای سفر

لذت سفر یکی از بزرگترین لذت‌ها است. یکی از بهترین راههای تجربه زندگی، کشف یک فرهنگ دیگر، کاوش و رفتن به ماجراهای سرزمین‌های جدید است. سفر دیدی جدید به ما می‌دهد تا جهان را از نگاهی دیگر ببینیم و دانش خود را گسترش دهیم. من شخصا به دنبال هر فرصتی هستم که بتوانم سفر کنم.

در این روزها در رسانه‌های اجتماعی با افراد زیادی روبه‌رو هستیم که در حال سفر هستند و ما درباره سفرهای آنها کنجکاو هستیم. با این حال، برخی از نقاط جهان وجود دارد که رفتن به آنجا راحت به نظر نمی‌آید. برای اینکه با ۱۰ مکان خطرناک برای سفر آشنا شوید این مقاله را از دست ندهید. همراه وینوک باشید.

۱۰- اوکراین

درگیری مداومی بین اوکراین و روسیه وجود دارد. در میان این کشورها، نیروهای مسلح درگیر درگیری‌های زمینی در منطقه شرقی هستند و برای مردم محلی این درگیری‌ها عادی است اما برای یک گردشگر خیلی معمول به نظر نمی‌آید.

10 کشور خطرناک برای سفر

۹- مصر

در حالی که تنش‌ها در مصر در حال کاهش است، اما هنوز هم الآن بهترین زمان برای سفر به این کشور نیست. گروه‌های تروریستی هنوز هم در این کشور وجود دارند و تهدید حمله هرگز دور از دسترس نیست. مصر در مسیر امنیت کامل در حال قدم برداشتن است، اما انتظار برای حل و فصل کامل آن ضرر ندارد.

۸- هندوراس

هندوراس در آمریکای مرکزی واقع شده است ومناظر بسیار زیبایی برای تماشا دارد، اما شاید هنوز زمان سفر به این کشور نرسیده است. هندوراس دارای یکی از بالاترین میزان قتل در جهان است و بسیاری از مردم جهان آن را به خاطر جرایم مرگبارش می‌شناسند.

۷- کنیا

کنیا خواستگاه بسیاری از گروه‌های تروریستی است. اغلب در این کشور حملات تروریستی گزارش می‌شود و در آن صدای بمب و تیراندازی شنیده می‌شود. شهرها معمولا خرابه هستند. بدترین زمان سفر به این کشور دوران انتخابات است، جایی که شهرهای این کشور شاهد اعتراضات خشونت آمیز است.

10 کشور خطرناک برای سفر

این مقاله را از دست ندهید: ۱۰ کشوری که حمله نظامی به آنها غیر ممکن است

۶- السالوادور

السالوادور، در حالی که کوهستان‌های زیبا دارد، همچنین دارای باندهای تبه‌کار خشن نیز است. آدم ربایی در پارک ملی و دیگر مکان‌های عمومی در این کشور گزارش شده است. این کشور سالهاست که با جنگ داخلی نیز دست و پنجه نرم می‌کند و هرگز به طور کامل حل نشده است.

۵- کلمبیا

کلمبیا بیش از ۴ دهه است که توسط قاچاق مواد مخدر، فساد سیاسی و جرایم خشونت آمیز ویران شده است. جرایم سازمان یافته یک نیروی قوی در کشور است و تا زمانی که موافقت نامه‌ صلح در این کشور شکل نگرفته است، درباره سفر به این کشور هشدار داده می‌شود.

۴- ونزوئلا

فضای سیاسی در این کشور حال تغییر است که این امر ترسناک است و می‌توان گفت در حال حاضر ونزوئلا در حال دست و پا زدن و مبارزه است. گزارشات گرسنگی، تظاهرات و وضعیت کلی نامطلوب را نشان می‌دهند. بحران اقتصادی و تنش‌ نیز در این کشور در حال افزایش است.

۳- یمن

مانند بسیاری دیگر از کشورهای این فهرست، یمن نیز در محاصره گروه‌های تروریستی قرار دارد. گروه‌های شورشی شهروندان آمریکایی و اروپایی را برای در دست گرفتن قدرت سیاسی بازداشت می‌کنند. نمونه دیگری در خاورمیانه وجود دارد، که از گفتن نام آن در اینجا صرف نظر می کنم.

10 کشور خطرناک برای سفر

۲- نیجریه

آیا تابحال از بوکو حرم شنیده‌اید؟ خب، این یک گروه تروریستی است که سالهاست نیجریه را ویران کرده است. علاوه بر این واقعیت که حمل و نقل این کشور توسعه نیافته و غیر قابل اعتماد است، هشدارهای متعددی برای سفر به نیجریه وجود دارد.

۱- پاکستان

اردوگاه‌های بسیاری از گروه‌های تروریستی شامل داعش و طالبان در این کشور واقع شده است. بنابراین من از سفر به این منطقه به طور کامل اجتناب می‌کنم.

منبع: womensarticle

عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
میتونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.