۲۰ چیز عجیب و غریب که فقط در هند مشاهده می‌کنید

هند نه تنها کشوری با ۳۳۰ میلیون خدا است، بلکه در آن می‌توانید یک نژاد گاو نر را پرستش بکنید و یا مانند تارزان در پل اصلی آن راه بروید. هند شگفتی‌های بسیاری برای ارائه دارد، و در این مقاله حقایقی است که این موضوع را پشتیبانی می‌کند.

در این مقاله برای شما روشن خواهیم کرد که هند هنوز هم اسرارهای پنهانی دارد که تا به حال چیزی درباره آنها نمی‌دانستید. همراه وینوک باشید و درباره این اسرار بدانید.

۱- جنسیت سوم به اسم هجرا 

در هند واژه هجرا (Hijra) برای اشاره به افرادی که خود را متعلق به گروه افراد ترنس می‌دانند، استفاده می‌شود. جنسیت سوم هند دارای اندامی مردانه اما رفتار زنانه هستند و در نهایت خود را به عنوان زن در جامعه مرعفی می‌کنند و مانند زنان لباس می‌پوشند.

تاریخ پیدایش هجراها در شبه قاره هند از دوران باستان ثبت شده است، که ساخت این گروه توسط کاما سوترا نیز پیشنهاد شده است. در ماه آوریل سال ۲۰۱۴، دادگاه عالی هند، افراد هجرا را به عنوان “جنسیت سوم” در قانونی ویژه در رابطه با گرفتن گذرنامه و سایر اسناد رسمی به رسمیت شناخت.

۲- زیارت ۱۳۰ میلیون نفر

زیارت Kumbh Mela، زیارت هندوها است که هر ۱۲ سال یکبار تکرار می‌شود و بزرگ‌ترین گردهمایی انسانی در جهان است و همچنین از فضا قابل مشاهده است. امسال Kumbh Mela در ارض الله آباد از ۱۵ ژانویه تا ۴ مارس ۲۰۱۹ برگزار شد و برآورد شده است که مشارکت ۱۳۰ میلیون نفر بوده است.

۳- اولین کتاب جراحی پلاستیک

سوشروتا سامهیتا یک متن پزشکی سانسکریت باستانی است که که جزء اولین و دقیق‌ترین مورد مطالعه دقیق پزشکی و جراحی در نظر گرفته شده است. این متن توسط سوشروتا در حدود قرن ششم قبل از میلاد نوشته شده است.

به نظر می‌رسد که جراحی پلاستیک مدرن از این متن نشات گرفته شده است. متن توصیف بازسازی لب (زیبایی بینی) و بینی (زیبایی بینی)، با استفاده از تکه‌ای از پوست بر روی قسمت آسیب دیده را، توصیف می‌کند.

۴- گاو سواری

گاو سواری یک مسابقه برداشت محصول است که در روستای Anandapally، در جنوب کرالا، در طول فصل پس از برداشت، اتفاق می‌افتد. در این مسابقه از یک جفت گاو نر مورد استفاده قرار می‌گیرد تا یک زمین برنج که به اندازه یک زمین فوتبال است را شخم بزنند.

میزان ارتفاع آب زمین برنج تا مچ پا است و این مسابقه در حالی انجام می‌شود که یه فرد بر روی یک تخته چوب که به گاوها وصل است گاروانی می‌کند و کارش مهار یا هدایت گاوها است.

۵- دفاتر پستی غیرمعمول

در هند، اداره پست واقعا می‌تواند متفاوت از مواردی باشد که ما استفاده می‌کنیم. مانند یک دفتر پست شناور ساخته شده بر روی یک خانه قایقی چوبی یا مرتفع‌ترین دفتر پست در جهان در ارتفاع ۱۵،۵۰۰ فوت بالاتر از سطح دریا در Himachal Pradesh. در دهه ۱۹۷۰ برخی از شهرها در راجستان حتی ادارات پست محرک با شترها را نیز داشتند در حالیکه قاطرها در مناطق کوهستانی دارجلینگ بنگال استفاده می‌شدند.

۶- گونه‌های حیوانی خطرناک منحصر به فرد

هند میزبان برخی از عجیب‌ترین و خاص‌ترین گونه‌های حیوانی است که می‌توانند در آسیا یافت شوند. در میان اینها شیر آسیایی در معرض خطر انقراض و قورباغه بنفش منحصر به فرد را در هند داریم.

۷- بزرگترین مصرف طلا در سال

هند یکی از بزرگترین مصرف کنندگان طلا در جهان است. تقاضای هند در طی ۱۰ سال گذشته به طور متوسط ۸۳۸ تن در سال بوده است. در سال ۲۰۱۸، در هند ۷۶۰٫۴ تن طلا مصرف شد که بیشتر آنها برای ساخت طلا و جواهر برای مراسم ازدواج و جشن‌ها بوده است.

۸- پل‌های شاخته شده با ریشه درخت‌ها

پل‌ها در ایالت مقالایا، مرطوب‌ترین منطقه در جهان، به طور کامل با ریشه درخت‌ها برای جلوگیری از پوسیدگی به علت رطوبت، ساخته می‌شوند. فرایند ساخت این نوع پل‌ها ممکن است تا سال‌ها طول بکشد، اما پل‌های ساخته شده در نهایت بسیار مقاوم‌تر از پل‌های ساخته شده از چوب هستند.

۹- پولدارترین معبد هندو در جهان

معبد Padmanabhaswamy، در پایتخت کلارا، Thiruvananthapuram، نه تنها ثروتمندترین معبد هندو در جهان است، بلکه ثروتمندترین مکان عبادت تا به امروز است. در سال ۲۰۱۱، بخش باستان شناسی قسمت‌های مخفی معبد را باز کردند تا اقلام داخل آن و اشیائی از طلا، نقره و سنگ‌های قیمتی را که صدها میلیون دلار ارزش دارند، را بازرسی کند.

۱۰- شانزده زینت یک زن متاهل

تنها پس از ازدواج، زنان هندی از ۱۶ زینت استفاده می کنند که سولا شرینگار نامیده می‌شود. بیندی (Bindi)، نقطه رنگی که در وسط پیشانی قرار می‌گیرد و Nath که سوراخ کردن بینی است از جمله این موارد هستند.

۱۱- ۳۳۰ میلیون خدا

در هند ۸۰ درصد جمعیت هندو هستند. شمار خدایان در هندوئیسم ۳۳۰ میلیون است، بعضی از آنها توسط هندوها ناشناخته هستند، اما بدون دانستن اسمشان، به همان اندازه خدایان شناخته شده به آنها حترام می‌گذارند. بیشترین احترام برای Trimurti است که بیشتر به عنوان سه‌گانه هندو شناخته می‌شود: ویشنو، شیوا و برهما. این خدایان، همه دقیقا از یک میزان اهمیت برخوردارند.

۱۲- روزه گرفتن برای ۸۰ سال 

Prahlad Jani یک راهب نفس هندی است که ادعا می‌کند از سال ۱۹۴۰ بدون غذا و آب زندگی کرده است. او می‌گوید که الهه Amba او را حفظ می‌کند. دو مطالعه مشاهداتی یکی در سال ۲۰۰۳ و یکی در سال ۲۰۱۰ بر روی Jani انجام شده است. در هر دو مورد، محققان توانایی Jani را برای زنده ماندن بدون غذا و آب در طی دوره‌های آزمایش تایید کردند، اگرچه هیچ مطالعه‌ای به مجله علمی ارائه نشده است.

۱۳- بلندترین مجسمه در جهان

هند دارای رکورد داشتن بزرگترین مجسمه در جهان است که ارتفاع آن ۱۸۲ متراست و به عنوان “مجسمه وحدت” شناخته می‌شود. مجسمه متعلق به رهبر جنبش استقلال هند، سردار والاه‌بای پاتل است که مردم آن را به عنوان سردار پاتل می‌شناسند.

۱۴- رنگ عزاداری در هند سیاه نیست

بر خلاف بقیه جهان، لباس عزاداری، پس از مرگ یک عزیز در هند به رنگ سفید، نماد خلوص و نه سیاه است. هنگامی که یک زن در هند شوهرش را از دست می‌دهد، حتی سال‌ها بعد از او یک سارای سفید می‌پوشد، در حالی که یک شوهر بیوه، به ویژه در ایالت راجستان، یک کلاه سفید به سر می‌گذارد.

۱۵- تپه مغناطیسی لاداخ

تپه مغناطیسی یک تپه غول پیکر واقع در نزدیکی له در لاداخ، هند است. حقیقتی جالب درباره این تپه این است که، هواپیماهای نیروی هوایی هند به منظور جلوگیری از تداخل مغناطیسی این تپه مسیر خود را در گذشته منحرف از این تپه منحرف می‌کردند.

اجسام و ماشین‌ها بر روی تپه، در غلبه بر گرانش، هنگامی که در حقیقت در حال پایین آمدن از تپه هستند، به صورت سربالایی جاده حرکت می‌کنند.

۱۶- ۹ مرد ناشناخته

۹ مرد ناشناخته، یک اجتماع مخفی است که توسط امپراتور موریان آشوکا در حدود ۲۷۰ سال قبل از میلاد تاسیس شده است تا دانشی را حفظ کند که در صورت افتادن آن به دست دشمن، انسان را تهدید می‌کرد. هر یک از ۹ مرد ناشناخته مسئول حفاظت و اصلاح یک کتاب واحد هستند. هر کتاب به شاخه ای متفاوت از دانش بالقوه خطرناک می‌پردازد.

۱۷- بزرگترین صنعت فیلم در جهان

بالیوود، صنعت فیلم هندی در بمبئی است و تنها ۱۸۱۳ فیلم در سال ۲۰۱۸ تولید کرده است. تا سال ۲۰۱۲، آنها از محصولات تولید شده توسط هالیوود بسیار بیشتر فیلم تولید کردند. اصطلاح “بالیوود” حاصل ادغام دو نام معروف دیگر، بمبئی (Bombay ) و هالیوود (Hollywood) است.

۱۸- برج سکوت

در دین زرتشتی زمین و آتش هر دو مقدس می‌باشند. به همین دلیل، آنها Dakhma یا همان برج سکوت را ساختند. برج سکوت یک ساختار دایره‌ای دارد که برای قرار دادن اجسام مردگان در معرض پرندگان گوشت خوار، معمولا کرکس، ساخته شده است. گرچه این نوع برج‌ها در ایران است، اما در ایران دیگر استفاده نمی‌شوند و در حال حاضر فقط در هند استفاده می‌شوند.

۱۹- گرفتن دست یکدیگر توسط مردان در اجتماع

در هند گرفتن دست مردان توسط همجنس‌شان در خیابان‌ها عادی می‌باشد. در برخی کشورها این ممکن است به عنوان نشانه‌ای از گرایش جنسی خاص دیده شود، اما در هند، این تنها عاملی برای نشان دادن محبت بین دو دوست واقعی است. نشان دادن میل جنسی بین مردان و زنان در هند بسیار نادر است. این به این دلیل است که بوسیدن در ملاعام در هند امری رد شده است.

۲۰- حلقه‌ی ازدواج در انگشت پا

در تامیل نادو، حلقه عروسی داخل انگشت “سبابه” پا قرار می‌گیرد. ۲ حلقه نقره‌ای که توسط داماد روی پاهای عشقش قرار داده می‌شود، طبق سنت، الهام بخش حاملگی سالم است. در این سنت باید از حلقه‌های طلائی اجتناب کرد، زیرا طلا برای هندوها نماد الهه فراوانی، لاکشمی است. قرار دادن آن بر روی پاها، که پایین‌تر قسم بدن است، می‌تواند به عنوان بیدادگری و بی‌احترامی استنباط شود.
آیا تا به حال به هند سفر کرده‌اید؟ کدامیک از این حقایق را می‌دانستید؟ تجربه سفرتان به هند را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع brightside
عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
می‌تونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.