قوانین عجیب و غریب چند کشور که باعث گیج شدن گردشگران می‌شود

یک کشور واحد وجود ندارد که در خاک خود حداقل یک کاری را ممنوع کرده باشد. اما برخی از چیزهایی که توسط قانون برخی کشورها در سراسر جهان ممنوع است، کاملا خنده دار هستند. بیایید تا با برخی از کارهایی که در کشورهای مختلف ممنوع است آشنا شویم.

در این مقاله می‌خواهیم به شما یادآوری کنم که اگر قصد رفتن به جایی را دارید، همیشه قوانین و مقررات محلی و قوانین ممنوعه در کشورها را بررسی کنید، زیرا شما باید آن قوانین را در حین سفر دنبال کنید، حتی اگر آنها کاملا غیر معمول باشند. همراه وینوک باشید.

استرالیا

قوانین عجیب و غریب چند کشور

در روزهای یکشنبه بعد از ساعت ۱۲ ظهر در مکان‌های عمومی پوشیدن شلوار صورتی ممنوع است.

در استرالیا فقط یک برقکار مجاز می‌تواند لامپ را تغییر دهد. در غیر این صورت شما جریمه خواهید شد.

انگلستان

قوانین عجیب و غریب چند کشور

تمیز کردن فرش در خیابان ممنوع است. هشدار: اگر می‌خواهید این کار را سریع انجام دهید، باید همه چیز را تا ساعت ۸ صبح تمام کنید.

گذراندن گله گاوها از خیابان‌ها از ۷ صبح تا ۱۰ بعد از ظهر مگر با اجازه پلیس ممنوع است.

در ایستگاه‌های راه آهن بوسیدن ممنوع است و در همه جا نشانه‌های “بوسیدن ممنوع” وجود دارد. دولت نگران این است که در آغوش گرفتن‌های طولانی مدت برای مسافران تاخیر ایجاد کند.

ایتالیا

قوانین عجیب و غریب چند کشور

از سال ۲۰۰۸ غذا دادن به کبوترها در میدان سنت مارک در ونیز غیرقانونی است زیرا باعث از بین رفتن آثار تاریخی و ساختمان‌های تاریخی می‌شود. علاوه بر این، پرندگان ناقل  بیماری‌های مختلف خطرناک هستند.

در Eraclea، شهری در نزدیکی ونیز، درست کردن قلعه‌های شنی توسط کودکان در ساحل ممنوع است زیرا مردم نمی‌توانند در امتداد ساحل قدم بزنند.

در ابولی، عاشقان از بوسیدن همدیگر در اتومبیل‌ها ممنوع هستند.

در جزیره کاپری، پوشیدن کفش‌های چوبی پر سر و صدا ممنوع است.

سنگاپور

قوانین عجیب و غریب چند کشور

در سنگاپور، کسانی که نمی‌توانند بدون آدامس زندگی کنند، جریمه خواهند شد. از سال ۱۹۹۲ جویدن آدامس در سنگاپور ممنوع شده است. مردم سنگاپور معتقدند که آدامس می‌تواند به سلامت فرد و محیط زیست آسیب برساند.

کانادا

قوانین عجیب و غریب چند کشور

قوانین عجیب و غریب چند کشور

با توجه به قانون کانادا، ۳۵ درصد از محتوای پخش شده در رادیو از تاریخ ۶ ژوئن از ساعت ۶ صبح تا ۶ بعدازظهر دوشنبه تا جمعه باید درباره افراد کانادیی الاصل باشد.

ژاپن

قوانین عجیب و غریب چند کشور

در سال ۲۰۰۸، کشور ژاپن تصمیم گرفت تا سالانه قانون دور کمر را در بین افراد ۴۰ تا ۷۴ ساله (بیش از ۸۶ سانتیمتر برای مردان و ۹۰ سانتیمتر برای زنان را اجرا کند. این قانون نشان می‌دهد که ژاپن چگونه با چاقی و بیماری‌های مرتبط با آن مبارزه می‌کند. در سال ۲۰۱۵، کسانی که “از این قوانین پیروی نکردند” جریمه شدند.

هند

قوانین عجیب و غریب چند کشور

در ادامه موضوع چاقی، در سال ۲۰۱۶ “مالیات چربی” در ایالت کرالا هند اجرا شد. این مالیات برای همبرگر، پیتزا، دونات و دیگر غذاهای چرب که در رستوران ها سرو می شود، ۱۴٫۵٪ بود.

آیا قوانین عجیب و غریب دیگری را به خاطر می‌آورید؟ آنها را در نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: brightside

عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
می‌تونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید
1 نظر
  1. سیما افشار

    قانون انگلستان چقدر جالب بود…و قانون استرالیا چقدر عجیب!!!!!!!!!!!!!!!!
    مقاله جالبی بود..

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.