حقایقی درباره هند که شما را از نرفتن به هند پشیمان می‌کند

شرایط غیربهداشتی، کثیفی و فقر، اولین چیزهایی است که در هنگام عبور از هند در فهرست مکان‌های سفر به ذهن می‌آیند. اما نباید اینطور باشد. هند کشور دانشمندان بزرگ، با تاریخ باور نکردنی، شهرهای باستانی، ادویه‌های شرقی و طبیعت زیبا است. این کشور است به جهان تمدنی بزرگ، جمعیت، شطرنج‌باز، طب هندو، و بدمینتون‌باز داده است. این جهان حتی می‌تواند سفرکنندگان با تجربه را به تحسین وادارد.

هند کشوری است که عجایب بسیاری دارد و در واقع هندوستان سرزمین عجایب است. در این مقاله حقایقی جالب درباره هند جمع آوری کرده‌ایم که امیدواریم بعد از خواندن این مقاله خود را برای بازدید از این کشور آماده کنید. همراه وینوک باشید.

۱- رنگ‌های محلی شگفت انگیز

حقایقی درباره هند

هند یک کشور چند ملیتی است که در آن ۴۰۰ گروه قومی وجود دارد. بسیاری از جمعیت هند را جوانان تشکیل می‌دهند. نیمی از جمعیت مردان و زنان زیر ۲۵ سال دارند و دو سوم جوانان هند زیر ۳۵ سال هستند. قانون اساسی کشور هند بیان می‌کند که ۲۱ زبان رسمی و ۱۶۰۰ گویش در هند وجود دارد.

زنان لباس ساری به تن می‌کنند درحالی‌که مردان شلوار جین و تی شرت که همه ما با آن آشنا هستیم می‌پوشند. افراد مسن‌تر لونگی به تن می‌کنند که قطعه‌ای پارچه است که در اطراف بدن پیچیده می‌شوند. مردم محلی بسیار مؤدب، گشاده‌رو و سخاوتمند هستند و عاشق گردشگران هستند.

۲- گیاه و جانوران منحصر به فرد

حقایقی درباره هند

هنگامی که گردشگران به هند می‌آیند، امیدوارند که فیل ببینند. اما در هند حیوانات گران‌قیمت‌تری است که تنها افراد ثروتمند می‌توانند آن را بخرند. از سوی دیگر، شتر از نظر قیمتی کاملا مقرون به صرفه است.

گاو حیوانی است که در هند بسیار مورد احترام است. آنها می‌توانند به راحتی در شهرهای بزرگ مانند دهلی گام بردارند. در اکثر ایالت‌ها، اگر شما یک گاو را بکشید، طبق قانون مجازات خواهید شد. به عنوان مثال، در ایالت هریانا کسی که گاو را می‌کشد می‌تواند به ۱۰ سال زندان محکوم شود. فقط مسلمانان، مسیحیان، و برخی دیگر گوشت گاو را می‌خورند.

گیاهان و حیوانات نادر به عنوان شناسنامه این کشور به شمار می‌آیند. یک سوم گیاهان هند کاملا منحصر به فرد هستند و همانند آنها را در هیچ جای دنیا نخواهید دید.

۳- حمل و نقل

حقایقی درباره هند

برای رانندگی در جاده‌های هند مراقب باشید زیرا دراین‌باره هیچ قوانینی وجود ندارد. اگرمی‌خواهید بقیه را از رانندگی خود آگاه کنید کافی است از خودتان صدایی دربیاورید. درآوردن صدا به شما حق هر نوبت را می‌دهد، پس اگر دیدید که کسی بعد از درآوردن صداجلوی‌تان پیچید تعجب نکنید.

سطح آسایش در حمل‌ونقل عمومی به‌طور مستقیم به قیمت بستگی دارد. به‌عنوان مثال، کلاس دوم نشست عمومی را فقط قشر ضعیف جامعه انتخاب می‌کنند. در این جایگاه مسافراننه تنها در صندلی‌ها، بلکه در طبقه و قفسه‌های نگهداری نیز نشسته‌اند. اگر شما پول بیشتری پرداخت کنید، می‌توانید جایی بهتر در کوپه قطار با تهویه هوا بگیرید.

اگر می‌خواهید قطاری لوکس را در هند مشاهده کنید، قطار اکسپرس Maharajas را که شامل واگن‌های ۵ ستاره است انتخاب کنید. این بهترین قطار در تمام آسیا است.

۴- چیزی برای دیدن

حقایقی درباره هند

بمبئی شهری است که هم فقیرترین و هم ثروتمندترین محله‌ها را دارد. شما می‌توانید خانه‌های فقیرنشین و آسمان خراش‌ها را در بمبئی مشاهده کنید. در جیپور، شما می‌توانید بزرگ‌ترینشاخص آفتاب را مشاهده کنید.

معابد معروف بسیاری در هند وجود دارد که همه آنها را باید دید. معبد Tirumala Venkateswara، غارهای Ellora، معبد Somnath، معبد Kashi Vishwanath، معبدJagannath، Meenakshi، Nelumbo و بسیاری دیگر از معابد. در هند همچنین مساجد زیادی وجود دارد که تعداد آن بیش از ۳۰۰،۰۰۰ است.

یکی از مهم‌ترین مناظر هند، تاج‌محل است که ساخت آن ۳۰ سال طول کشیده و برای ساخت آن ۲۰ هزار کارگر کار می‌کردند.

۵- غذا

حقایقی درباره هند

غذای مردم هند از نوع بسیار تند است. حتی اگر شما از آنها بخواهید ادویه جات بیش از حد اضافه نکنند، شما غذایی را با مقدار زیادی زیره، آسافتیدا و گرام ماسالا دریافت خواهید کرد.

اکثر مردم هند گیاهخوار هستند، بنابراین مکان‌هایی وجود دارد که می‌توانید از آنجا سبزیجات را خریداری کنید. در هند، شما می‌توانید موز ضخیم، نازک، کوچک و بزرگ، قرمز، زرد و سبز پیدا کنید. خبر خوب برای کسانی که عاشق انبه هستند این است که در دهلی‌نو، سالانه جشنواره‌ای به این میوه اختصاص داده می‌شود.

ظروف هندی نیز شما را تحت تأثیر قرار می‌دهند. در شمال هند، کاسه‌هایی ساخته شده از خاک رس و برگ وجود دارد. آنها از این کاسه‌ها به خاطر سازگاری با محیط زیست استفاده نمی‌کنند بلکه از این ظروف به دلیل ارزان‌تر بودن نسبت به ظروف پلاستیکی و کاغذی استفاده می‌کنند. برگ‌های موز به‌عنوان ظروف در جنوب هند استفاده می‌شود.

۶- نوشیدنی‌ها

حقایقی درباره هند

شما می‌توانید آب بطری را در همه‌جا خریداری کنید. بااین‌حال، پیدا کردن الکل در هند سخت است. خرید و فروش آن به‌طور رسمی ممنوع نیست اما جرایمی که با الکل رخ داده فروش آن را ممنوع کرده است. در برخی از ایالت‌ها، رسماً فروش آن ممنوع است. اما ممکن است در برخی از هتل‌ها و رستوران‌ها آن را غیرقانونی خریداری کنید.

ماسالا چای هند نوشیدنی با طعم ملایم و شیرین است که باید حتما در سفر به هند امتحان شود.

۷- طب

حقایقی درباره هند

هند مهد آئورودا طب مخصوص هندوها است. این فقط یک روش درمان نیست، بلکه یک فلسفه است. بسیاری از گردشگران برای درمان بیماری‌های که طب سنتی نمی‌توانند به آنها کمک کنند، به هند می‌آیند.

درمان شامل روغن‌های شفا، گیاهان، عصاره‌ها، ماساژ، و قرص‌های گیاهی می‌شود. حتی اگر در سلامتی کامل به سر ببرید، باید این روش‌های پیشگیرانه را داشته باشید. فقط نگاهی به مو و پوست زنان هندی بیندازید تا بدانید چرا آئورودا بسیار محبوب است.

۸- رقص

حقایقی درباره هند

حرکت‌ها همه چیز را از قبیل مردم، حیوانات، گیاهان، طبیعت و احساسات را نشان می‌دهد. هر حرکت معنایی نمادین دارد، هماهنگی نیز مهم است. قدیمی‌ترین رقص، براتاناتیام، بیش از ۵،۰۰۰ سال قدمت دارد. Kathakali رقص مردان است. در این رقص به ویژه لباس‌ها و آرایش‌ها استادانه هستند و با چهره‌های درست شده مانند ماسک‌های نقاشی شده و موهای آرایش شده بزرگ به نظر می‌آیند. Manipuri رقص مردم شمال غربی هند است.

۹- رسیدن به هدف

حقایقی درباره هند

هند جایی از جهان است که مردم به دنبال معنای زندگی هستند. حتی قرن‌ها بعد، مردم در اینجا هنوز هم اسرار زندگی را در هماهنگی با جهان و یکدیگر می‌دانند.

اگر شما نیاز به روشنگری معنوی دارید، حتما باید به آشرام‌ها بروید. آشرام‌ها مکانی برای تمرین‌های روحی با روحانی‌های مذهبی است. آشرام به مکانی گفته می‌شود که مردان و زنان در آن زندگی معنوی می‌کنند و شما می‌توانید هزاران آشرام را در این کشور پیدا کنید. این برنامه شامل تفکر، تفسیر، سخنرانی، ملاقات با معلمان و سایر موارد است.

۱۰- دنیای جزایر و کشتی‌های غرق شده

حقایقی درباره هند

۸ جزیره نزدیک ساحل گوا وجود دارد که غواصان را از سراسر جهان جذب خود می‌کنند. در طول تاریخ طولانی هند، تعداد زیادی از کشتی‌های غرق شده وجود دارد. صدها کشتی عربستانی و پرتغالی در عمق اقیانوس وجود دارد. درباره برخی از کشتی‌های غرق شده هنوز به‌درستیتحقیق نشده است.

افرادی که فقط می‌خواهند در ساحل دراز بکشند نیز از هند لذت خواهند برد. زیبایی اقیانوس در اینجا می‌تواند به‌راحتی با ساحل ریو، ایبیزا و استرالیا رقابت کند. دمای آب در طول سال در حدود ۸۰ درجه فارنهایت است. شن و ماسه زیبا، آب شفاف و فضای عالی، دلایلی است که چرا این مکان یک مقصد محبوب برای تازه عروس و دامادها است.

۱۱- بقایای تمدن‌های باستانی

حقایقی درباره هند

کسانی که تاریخ را دوست دارند قطعا باید به هند بروند.

در Hampi، شما می‌توانید بقایای شهرهای باستانی، کاخ‌ها، معابد و ساختمان‌های دیگر از سبک‌های مختلف معماری را پیدا کنید. تقریباً تمام تاریخ بشریت در اینجا نشان داده شدهاست. این یکی از قدیمی‌ترین شهرهای هند و جهان است و همیشه تعداد بالایی گردشگر در آن وجود دارد.

۱۲- نه همان بله است و دیگر چیزهای عجیب و غریب …

حقایقی درباره هند

  • اگر در هند سوالی بپرسید و کسی سرش را تکان دهد، این به معنای “نه” نیست. در هند این به معنای “بله” است.
  • مردم در هند صبح زود بیدار می‌شوند. حدود ساعت ۵ صبح تا ۶ بعد از ظهر برای کار بلند می‌شوند. این به این دلیل است که کار در طول روز به دلیل گرما بیش از حد سخت است.
  • در شمال هند، مردم حتی در ثروتمندترین خانواده‌ها بر روی زمین غذا می‌خورند. جالب توجه است که آنها دارای میز و صندلی هستند، اما از آنها برای گذاشتن چیزهایی روی آنها استفاده می‌شوند.
  • هندی‌ها از دست راست برای گفتن “سلام” یا برای دادن چیزی استفاده می‌کنند. دست چپبه‌عنوان “عملی زشت” در نظر گرفته می‌شود و شما ممکن است عمیقاً مردم محلی را با انجام این کار آزار دهید.
  • تعجب نکنید اگر کسی در خیابان شما را لمس کند، این به این دلیل است که مردم هند معتقدند که می‌توانند با یک رنگ پوست دیگر در زندگی بعدی متولد شوند.
 • حتی افرادی که پول زیادی ندارند، مراسم عروسی واقعاً بزرگ و پرزرق‌وبرقی در هند می‌گیرند.تازه عروس و دامادها نه تنها دوستان و بستگان خود را به مراسمشان دعوت می‌کنند بلکه آنها همچنین افرادی که به‌سختی می‌شناسند، ازجمله گردشگران نیز دعوت می‌کنند. تعداد مهمان‌ها می‌تواند از ۳۰۰ تا ۱۵۰۰ باشد.

۱۳- باید این را بدانید:

حقایقی درباره هند

هیچ منبع آب گرم مرکزی در هند وجود ندارد. در هتل‌های ۳ ستاره، دیگ‌های بخار وجود دارد و در مکان‌های فقیرنشین، آب گرم به صورت دستی درست می‌شود. ممکن است در هند کاغذ توالتی پیدا نکنید. آنها از دوش کنار توالت استفاده می‌کنند. در مهمانخانه‌ها و هتل‌ها، کاغذ توالت را پیدا خواهید کرد.

با وجود کلیشه‌ای که همیشه گفته می‌شود هند بسیار کثیف است، خانه‌ها همیشه بسیار تمیز هستند، حتی اگر خیابان‌ها کثیف باشند. آنها آب لوله‌کشی یا سیستم فاضلاب ندارند. در مناطقی که گردشگران زیادی دارند، چنین مشکلی ندارید مگر اینکه به محله‌های فقیرنشین بروید.

فراموش نکنید: هند می‌تواند بسیار متفاوت باشد و هر منطقه برای خودش خاص است. چیزهایی که در یک شهر کوچک مشاهده خواهید کرد کاملاً متفاوت از یک شهر بزرگ است.

۱۴- قدردان بودن را فراموش نکنید

حقایقی درباره هند

در کافه‌ها و رستوران‌ها، خوب است که از ۳ تا ۱۰ درصد انعام بگذارید. گاری رانان و ماساژ دهندگان نیز خوشحال به دریافت انعام می‌شوند. بچه‌های محلی قلم، شیرینی، و سکه دوست دارند.

گردشگران اغلب ادعا می‌کنند که کارکنان هتل‌ها و کافه‌ها به‌اندازه کافی مهمان‌نواز نیستند. در هند، مردم باید زیاد کار کنند، که متأسفانه تأثیر منفی روی خلق‌وخوی آنها دارد. اما مردم محلی همیشه از دیدن گردشگران خوشحال می‌شوند.

۱۵- سینما

حقایقی درباره هند

هندی‌ها افراد بسیار با استعدادی هستند. هر ساله حدود ۱۶۰۰ فیلم در هند تولید می‌شود. تولید فیلم در هند نسبت به سایر کشورهای جهان بیشتر است و فیلم‌های هند در بیش از ۹۰ کشور جهان نشان داده می‌شوند.

۱۶- و چند چیز خوب دیگر

حقایقی درباره هند

خدمات تلفن همراه و اینترنت تلفن همراه در هند بسیار ارزان هستند. بنابراین، شما می‌توانید به اندازه‌ای که دوست دارید عکس بگیرید و بلافاصله آنها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

چیزهای دیگر نیز در هند بسیار ارزان هستند. به عنوان مثال، یک ناهار با مرغ یا ماهی حدود ۱ دلار و یک فنجان چای حدود ۰٫۲۰ دلار می‌شود. قیمت مواد غذایی ارزان‌تر از اکثر اقامتگاه‌های توریستی در سراسر جهان است.

همچنین در هند هیچ مانعی برای زبان وجود ندارد. هند بعد از آمریکا از لحاظ تعداد افراد انگلیسی زبان دومین کشور در جهان است.

کجا برویم؟

حقایقی درباره هند

انتخاب شهر برای سفر به آنچه که می‌خواهید بستگی دارد.

 • غواصی، شنا، ماهیگیری: جزیره سنت جورج
 • غواصی برای افراد با‌تجربه و دیدن کشتی‌های غرق شده: Grand Island
 • دنیای آب‌های زیرزمینی: جزیره Netrani
 • درمان، آئورودا: ایالت کرالا
 • اسپا: جنوب گوا
 • پارتی، کلاب: شمال گوا
 • بهترین سواحل: غرب هند، گوا
 • تاریخ: دهلی

اگر از مشکلات ناراحت نمی‌شوید و آماده مبارزه با چالش‌هایی هستید که شما را باتجربه می‌کند، چمدان خود را بسته و بلیط بخرید! هند در انتظار شماست!

کدام واقعیت در مورد این کشور بیشتر شما را شگفت زده کرد؟ آن را با ما در بخش نظرات در میان بگذارید.

منبع: brightside


مقالات بیشتر:

۱۰ خوراکی که در سفر به روسیه برای جام جهانی باید امتحان کنید

مونیخ شهری که باید یک سفر تنهایی به آنجا داشته باشد

دانستنی های جالب درباره برج میلاد

ونزوئلا کشوری خطرناک برای سفر

بهترین مکان‌ها برای سفرهای تنهایی

عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
میتونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.