۱۴ کاری که در پوکت باید انجام دهید؛ جاذبه‌ها و اماکن دیدنی پوکت

کارهای بسیاری در پوکت وجود دارد که بسیار خاطره انگیز هستند. این جزیره دارای یک شهر قدیمی تاریخی زیبا، مناظر عالی و جاذبه‌های فرهنگی طبیعی است. همچنین پایگاه خوبی برای کاوش جزایر نزدیک و جاذبه‌های گردشگری آنها است. این جزایر شامل مکان‌های معروف جهان مانند خلیج فنگ نگای و جزایر فی فی می‌شود.

لیست زیر انتخاب ما از چیزهایی است که زمانی که در پوکت هستید نباید تماشای آنها را از دست بدهید. در واقع سفر به پوکت بدون تماشای تمام موارد موجود در این لیست کامل نمی‌شود. تایلند کشوری با جاذبه‌های فراوان است؛ جاهای دیدنی بانکوک، پاتایا و بودن در پوکت، جزیره‌ای با این تعداد جاذبه بالا و زیبایی، از علایق هر مسافر و گردشگری است. نگاهی به لیست این مقاله بیندازید تا بتوانید علایق خود را در هنگام سفر به پوکت پیدا کنید. همراه وینوک باشید.

۱- خلیج فنگ نگای – Phang Nga Bay

خلیج فنگ نگای جزیره منحصر به فردی است. گذراندن یک روز در این جزیره یک تجربه فراموش نشدنی خواهد شد که مطمئنا شما را به فکر فرو می‌برد. یکی از ویژگی‌های متمایز این خلیج، صخره‌های موجود در دریا است که از آبهای زمردی رنگ به صورت عمودی بیرون آمده‌اند.

این جزیره خانه حیوانات دریایی منحصر به فرد است که می‌توانید آنها را در تورهای خاص مشاده کنید. جزیره جیمز باند و کوه پان یی فقط دو مورد از نقاط معروف در این خلیج هستند.

۲- صرف یک یا دو روز در جزیره فی فی

جزیره فی فی جزیره‌ای فوق العاده در تایلند است که به خصوص به دلیل بودن در فیلم The Beach محصول سال ۲۰۰۰ شناخته شده است. از موضوعات اصلی مکالمه گردشگران در تایلند این جزیره است. برای بسیاری از مسفران، این جزیره تنها دلیل برای پرواز به سمت فرودگاه پوکت است.

این جزیره حتی با تعداد بالای افراد معتاد به مواد مخدر، باز هم مسافران را برای سفر به این مکان ناامید و دلسرد نمی‌کند. زیبایی فی فی یک بخش بزرگ از جذابیت‌های این جزیره است. وقتی با قایق به جزایر می‌روید، زمانی که قایق به جزایر نزدیک می‌شوند، انگاز دژ و قلعه از دریا سر بیرون می‌آورد. ابتدا صخره‌های بلند بالای از دریا سر بیرون می‌آورند، سپس قایق‌ها به سمت جنگل‌های ساحلی سرازیر می‌شوند. تماشای جزیره در نگاه اول مانند عشق در نگاه اول است.

۳- شب‌های زنده خیابان بانگلا

چند چیز در این دنیا وجود دارد که شما را برای پیاده روی در شب راه در خیابان بانگلا آماده می‌کند. اگر بخواهید سرگرم شوید، حس شوخ طبعی و ذهنیت باز، پیش نیازها هستند.

بزرگترین مجموعه از رستوران‌ها و کافه‌ها، نشان می‌دهد شب در این خیابان بسیار سرگرم کننده خواهد بود.با وجود این خیابان، هنوز هم چیزهای مهم دیگری در پوکت وجود دارد که سرگرم کننده هستند.

۴- بودای بزرگ

مجسمه بودای بزرگ از جنوب پوکت قابل مشاهده است، تصویر غول پیکر بودا نشسته در بالای تپه‌های Nakkerd و پایین‌تر از Chalong، Kata و Rawai قابل روئت است.بلندی این مجسمه ۴۵ متر است و هزینه ساخت آن ۳۰ میلیون بات شده است. در کنار آن یک تصویر طلایی کوچکتر است که در واقع از برنج ساخته شده است و یک حرم نزدیک پارکینگ ماشین این مجسمه وجود دارد.
رانندگی تا بودا بزرگ شما را از میان تایلند واقعی و مناظر آن می‌برد و اگر یک نقشه برای شناسایی مناظر بیشتر از این منطقه داشته باشید می‌توانید آنها را نیز تماشا کنید.

۵- جزایر سیمیلان

جزایر سیمیلان از جزایر خیره کننده در امتداد دریا آبی رنگ، شگفت انگیز است که با سواحل سفید و شن و ماسه‌ای بی‌نظیر احاطه شده است. جزایر سیمیلان بهشتی برای جزیره دوستان و غواصی است. این جزایر ۹ جزیره در حدود ۳۰ کیلومتر از ساحل خائولاک را در بر می‌گیرد.

این جزایر بهترین مکان برای شیرجه‌ درون آب از روی صخره‌های مرجانی زیبا و دیدنی است. برای کسانی که شیرجه بلد نیستند، قایقرانی در سیلیمان، شماره ۸ در این لیست، یک ویژگی جذاب از این مجمع‌الجزایر است.

۶- استراحت در بهترین سواحل پوکت

داشتن لیستی از بهترین کارهایی که در پوکت باید انجام داد بدون سواحل دیدنی آن امکان پذیر نیست! این جزیره برای داشتن سواحل زیبا شناخته می‌شود.

انواع مختلفی از جزیره در پوکت وجود دارد که از چندین جزیره کوچک تا سواحل طولانی و پر جنب و جوش تشکیل می‌شوند. بسیاری از بهترین سواحل در پوکت در امتداد ساحل غربی آن قرار دارد. این سواحل غروب‌های زیبا همراه با ماسه سفید نرم و دریای آبی تمیز عرضه می‌کند.

۷- بازارهای شبانه

پوکت دارای مجموعه‌ای چشمگیر از بازارهای شبانه برای انتخاب است. هر کدام دارای دلربایی‌های منحصر به فرد خود است، اما همه آنها سوغاتی‌های جالب با قیمت‌های پایین ارائه می‌دهند.

آنها یک محل عالی برای غذا خوردن و خوردن تنقلات محلی هستند و بعضی نیز دارای اجراهای خیابانی و موسیقی هستند. باز بودن این بازار در شب به این معنی است که شما تا زمانی که هوا گرم است می‌توانید بیرون نیایید و به محض خنک شدن هوا برای خرید به این بازار بیایید.

۸- جزایر متصل به هم

دریای آنداماتن در اطراف پوکت دارای جزایر بسیار کوچت متصل به هم و کم نظیر است. فی فی و سیمیلان مطمئنا دورتر از بقیه هستند، اما دیگران نزدیک به پوکت هستند که ارزش دیدن دارند.

این توده‌های کوچک از شن و ماسه دست نخورده در فضای گسترده‌ای از دریای آبی، نشان دهنده وجود جزایر  واقعی است. لذت بردن از آفتاب گرفتن، کاوش و غواصی، و همچنین داشتن آرامش به دور از زندگی شهری پر هیاهو از کارهایی که در این جزایر می‌توان انجام داد.

۹- نمایش فانتا سی پوکت 

این نمایش کمی گیج کننده است اما سرگرم کننده و بسیار حرفه‌ای انجام می‌شود. هنرمندان بند باز، فیل‌ها و نمایش‌های کامپیوتری که در لاس وگاس اجرا می‌شوند، بر روی صحنه این نمایش هستند.

نمایش فانتا سی نمایشی است که نمونه آن را در هیچ کجای جهان ندیدید. ترکیب افسانه‌های سنتی تایلندی با طنز، فانتزی و نمایش که باعث جذابیت بیشتر می‌شود، فانتا سی را سرگرم کننده و جذاب می‌کند که باعث شده است این نمایش در این لیست از بهترین چیزهایی باشد که در پوکت می‌شود انجام داد.

۱۰- وات چالونگ و معابد پوکت

وات چالونگ یکی از مهمترین معابد پوکت است و هر ساله هزاران نفر از آن بازدید می‌کنند. این معبد به زیبایی با شیشه‌‌های درخشان و بسیار در بسیاری از بتکده‌هایش تزئین شده است.

در تعطیلات ویژه وات چالونگ میزبان نمایشگاه‌های کشور، با عطر و طعم واقعی محلی که در آن شما می‌توانید هر چیزی و غذای تایلندی مورد علاقه خود را پیدا کنید. وات چالونگ یک تاریخ جالب دارد و مرکز معنوی جزیره پوکت است. بازدید از این معبد جذاب یکی از چیزهایی است که باید در پوکت انجام دهید.

۱۱- نقاط دید پوکت

نقاط دید بسیاری در سواحل شرقی و غربی پوکت وجود دارد که طلوع خورشید و غروب آفتاب از این نفاط دیدنی است. امکان ندارد کسی به Cape Promthep برود، و از منظره تماشایی آن لذت نبرد. در اینجا شما می‌توانید منظره‌ای افسانه‌ای از اقیانوس کشده شده تا جزیره فی فی را در یک روز خوب تماشا کنید.

از نقاط دید دیگر پوکت، تپه “Three Beaches” در جاده بین نای هارن و کاتا است که می‌توانید با نوشیدن یه نوشیدنی در کافه‌های آنجا، در حالی که خورشید در حال غروب کردن است مشاهده کنید.

۱۲- کافه‌های ساحلی

با سواحل بزرگ، کافه‌های ساحلی بزرگ نیز لازم است که برخی از آنها  از بهترین‌ها در جهان هستند. اینکافه‌های آرام کننده در کنار ساحل، موسیقی عالی، غذای درجه یک و نوشیدنی‌های عالی ارائه می‌دهند. بیشتر آنها دارای استخر روباز نیز هستند، که ساعات خوبی را برای هر مسافر تضمین می‌کنند.

با رویدادهای خاص و مهمانی‌های خاص، اینها از بهترین مکان‌هایی هستند که باید دیده شوند و بهترین کاهایی است که باید در پوکت انجام شوند.

۱۳- شهر قدیمی پوکت

شکوفه‌های چینی پرتقالی و مغازه‌های قدیمی در بی‌ مانند‌ترین مکان، شما را در قلب پایتخت استان پوکت شگفت زده خواهد کرد. شهر قدیمی پوکت، با رستوران‌ها و مناظر محلی، بیشتر از آنچه شما فکرش را بکنید دیدنی برای ارائه دارد.

ترکیبی منحصر به فرد از معماری استعماری و چینی، همراه با غرابت جالب توجه و ملموس، باعث می شود یک بعد از ظهر جذاب و فراموش نشدنی صرف پرسه زدن در اطراف شهر قدیمی شهر پوکت کنید. انتظار موارد غیر منتظره را داشته باشید و دوربین را فراموش نکنید.

۱۴- پناهگاه فیل‌ها

صنعت گردشگری پوکت به طور مداوم در حال پیشرفت است تا با روند مدرن هماهنگ شود. این واقعیت در پناهگاه‌های فیل که در جزیره و اطراف آن بوجود آمده‌اند، واضح است. این پناهگاه‌ها یک محیط امن در اردوگاه‌های پیاده روی را فراهم می‌کنند.

این پناهگاه‌ها همچنین به شما اجازه می‌دهند تا تا از نزدیک با این حیوانات مهربان و غول پیکر به شکلی اخلاقی و حیوان دوستانه‌تر ارتباط برقرار کنید. اگر شما یک مسافر مسؤول هستید، این مکان‌ها قطعا باید در فهرست کارهای شما در پوکت قرار بگیرند.

اگر تجربه سفر به پوک را دارید، کدامیک از این کارها را انجام دادید؟ تجربیات خود را با ما در مورد سفر به پوکت به اشتراک بگذارید.

منبع phuket
عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
میتونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.