سفرنامه مالزی

شخصا عقیده دارم که سفرها باید رفت تا با تمام فرهنگ ها آشنا شد. به همین خاطر با دوستانم قرار گذاشتیم که هر سال یک شهر رو برای سفر انتخاب کنیم و اگر بودجه اش رو داشتیم چمدان را ببندیم و عزم سفر کنیم.

تصمیم گرفتیم که به مالزی بریم; کشوری با مردم آروم و بعضا خسته 😉 که یکی از بهترین سفرهای عمرم شد.

 آب و هوای مالزی و کشوهای اطرافش آب و هوایی استوایی و مرطوب است که به گفته خود مردم مالزی در تمام فصول تفاوت دما در آنجا تنها دو تا سه درجه است. من و دوستانم در فصل زمستان و ماه بهمن به مالزی سفر کردیم که غیر از یک روز باقی روزهای هوایی خوب و خنک داشت. دین اکثر مردم در مالزی اسلام است اما در کنار آن بودایی، مسیحی و ادیان دیگر نیز دیده میشود. بر حسب اتفاق سفر ما به مالزی زمان عید سال نو چینی ها بود و به همین خاطر تمامی خیابانهای کوالالامپور به فانوس های چینی مزین بود و جلوه ی شهر را زیبا کرده بود و در واقع در برخی خیابانهای شهر کاملا حس میکردی که در خیابانهای پکن قدم میزنی.

سفرنامه مالزی

از شانس خوب ما روز اول سفرمون با جشن تایپوسای هندوها همزمان شده بود به همین خاطر برای تماشای مراسم تایپوسا به معبد هندوها رفتیم و با حجم بزرگی از جمعیت مواجه شدیم. کارهای هندوها در این مراسم مذهبی برای ما که از قبل خیلی با این مذهب آشنایی نداشتیم کمی عجیب و جالب بود. اطراف معبد فروشگاه هایی بود که محصولات هندی برای فروش داشتند که روی دست نیز حنا میزدند. از آنجایی که عاشق این کارهای هنری هستم و دوست دارم همه چیز راجع به هر سنتی را امتحان کنم سریع گفتم تا روی دست هامون رو نقش حنا بزنن و همین کار باعث شد که با حالی خوب محل معبد هندی ها رو ترک کنیم.

نقش حنا

نکته جالبی که در مورد مذهب بودا تو این سفر کشف کردیم اعتقاد به بهشت و جهنم بود. وقتی برای دیدن معبد بهشت جهنم با تله کابین به سمت بالای تپه های کوآلالامپور رفتیم با مجسمه هایی همانند مجسمه های زیر مواجه شدیم که همگی ترسیمی از بهشت و جهنم بودند.

معبد بهشت و جهنم

و اما زیباترین و جذاب ترین بخش سفرنامه من به مالزی دهکده فرانسوی ها بود که واقعا جدا از تمام همه آن چیزی بود که من تو این سفر دیدم. فضایی زیبا، محیطی شاد و اروپایی، خانه های زیبا همه باعث شده که این دهکده امروزه تبدیل به یک محل توریستی شود. همچنین در نزدیکی این محل دهکده ژاپنی ها وجود دارد که آنجا هم همانند دهکده فرانسوی ها زیبا و سرسبز بود.

دهکده فرانسوی ها

نماد اصلی شهر کوآلالامپور برج های دوقلو هستند که به نظرم کسی نیست که مالزی رفته باشد و اینجا رو ندیده باشد. 

برج های دوقلو مالزی

ذائقه غذایی مالیایی ها اصلا شباهتی به ذائقه غذایی ما ایرانی ها ندارد 🙁 تو این سفر بهترین وعده غذایی و البته گرونترین (هر بشقاب حدود ۱۰۰ هزار تومن) وعده غذایی ما غذای دریایی بود که خوردیم. 

غذای دریایی

اگر بخواهم تمام اتفاقات سفرم رو برای شما بازگو کنم از حوصله تون خارج و کمی هم خواندنش خسته کننده میشود. پس پیشنهاد میکنم که حتما به این کشور سفری داشته باشید و از نزدیک با این کشور و مردمش آشنا شوید.

عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
میتونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.