سفرنامه: سفر به سنگاپور کشوری زیبا و جذاب – قسمت اول

سفر به سنگاپور کشوری در جنوب شرقی آسیا با آسمان خراش‌های زیبا و ارکیده‌های رنگارنگ بی شک از سفرهای فراموش نشدنی من تا به امروز بوده است. کشوری کوچک و سرسبز با مردمانی خونگرم و بعضا جدی در کار و فعالیت توانست دل ما رو در این سفر ببرد.

سفر من به سنگاپور در بهمن ماه صورت گرفت. رفتن به کشورهایی مثل سنگاپور، مالزی و غیره در فصل زمستان  به دلیل داشتن هوایی گرم و مرطوب بسیار بهتر است اما در مورد آب و هوای این کشورها باید به این نکته اشاره کنم که تفاوت دما در این کشورها در فصول مختلف تنها یک یا دو درجه است و در تمام فصول تغییر زیادی در گرم و سرد بودن هوا احساس نمی‌کنید. بنابراین به اتفاق دوستانم تصمیم گرفتیم که بهمن ماه به این کشور سفر کنیم. 

سفر به سنگاپور

پس از چند روز گشت و گذار در مالزی به سمت سنگاپور راه افتادیم. ورود ما به سنگاپور با باران آغاز شد. بارانی که من تا به امروز مثل آن را ندیده‌ام. وقتی بارش باران در تهران و آنجا را با هم مقایسه کردم متوجه شدم که آن حجم از بارش در آنجا ذره‌ای آب گرفتگی ایجاد نمیکرد و حتی حس میکردی که خیابان فقط اندکی نمناک شده حال تهران ما با اندکی باران بهم میریزد و چاله‌هایی است که از آب پر میشود و ترافیک ایجاد میکند.

سفرنامه سنگاپور

پس از اندکی استراحت در هتل رفتیم برای گردش در شهر و بازدید از زیبایی‌هایی که چشم هر بیننده‌ای را مجذوب خود میکرد. شب‌های سنگاپور پر بود از رنگ و نور، آسمان خراش‌هایی که فضای شهر را نورانی کرده بودند. برای بازدید از آن آسمان‌ خراش‌ها میبایست سوار بر قایق گردشگری می‌شدیم. اما برای رفتن به سمت قایق‌ها میبایست از پاساژ اصلی شهر وارد محوطه خلیج مارینا میشدیم. نکته جالب در مورد این پاساژ معماری زیبا و جاب آن بود. در طبقه زیرین این پاساژ محیطی برای قایق‌سواری وجود داشت که گردشگران بسیاری را جذب خود میکرد.

سفرنامه سنگاپور

سنگاپور شهر برندهای معتبر جهانی بود. برندهایی نظیر شنل، دویچ اند گابانا، گوچی و… . برای کسی که عاشق فشن و مد است دیدن ویترین‌های رنگارنگ این برندها یک حال خوب و توصیف نشدنی بود.

سفرنامه سنگاپور

پس از گشت و گذار در این پاساژ به سمت محل سوار شدن قایق رفتیم. باران هنوز در حال بارش بود اما از شدت آن کاسته شده بود. از روی آب سنگاپور و ساختمان‌هایش زیبا و نورانی بود در حالی که در آن ساعت اصلا تاریکی شب را حس نمی‌کردیم. ساختمان تفریحی پنج و نیم میلیارد دلاری مارینا بی سندز در نقطه میانی خلیج یکی از زیباترین مکان‌های دیدنی شهر محسوب میشود که در آن ساعت از شب رقص نور خود جلوه شهر را زیبا و زیباتر کرده بود.

سفرنامه سنگاپور

هر چه بیشتر قایق بر روی خلیج حرکت میکرد من و دوستانم بیشتر و بیشتر عاشق این شهر و زیبایی‌هایش می‌شدیم. در سمت راست خودمان ساختمان‌های بلند را می‌دیدیم و در همان حال در سمت چپمان ساختمانی با معماری کلاسیک وجود داشت. آنقدر شب‌های سنگاپور زیبا بود که اصلا دلمان نمیخواست که قایق به محل اولیه خودش برگرد.

سفرنامه سنگاپور

پس از گشت با قایق بر روی آب‌های خلیج گرسنه رفتیم تا جایی برای غذاخوردن پیدا کنیم. نکته جالب در مورد اهالی سنگاپور این بود که با اینکه در طول روز به سختی در حال کار هستند اما شب‌های خود را به بهترین حالت سپری می‌کنند و از زندگی خود لذت می‌برند. ۷۰ درصد از نژاد مردم سنگاپور را چینی‌ها تشکیل می‌دهند و بیشتر شهر به سبک خیابان‌های چینی‌ها آراسته شده است. البته زمان سفر ما همزمان شده بود با سال نو چینی‌ها و تمام شهر مزین به نمادهای چینی‌ شده بود.

سفرنامه سنگاپور

دیگر داشتیم به ساعت‌های پایانی شب نزدیک می‌شدیم که به سمت هتل راه افتادیم تا پس از خواب و استراحت آماده تماشای روزهای سنگاپور شویم.

ادامه دارد…

عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
میتونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید
1 نظر
  1. محمدهدایتی

    عالی بود

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.