۷ نکته مهم که مسافران هنگام سفر با هواپیما از آن بی‌خبر هستند

هواپیما به عنوان یکی از مدرن ترین وسایل حمل و نقل شناخته می‌شود، و جای تعجب ندارد که بسیاری از مردم در مورد استفاده از امکانات آن دچار اشتباه شوند.

قصد ما در این مقاله این است که نکات مهم برای سفر با هواپیما را عنوان کنیم که می تواند به شما کمک کند که سفر راحت‌تری را داشته باشید. همراه وینوک باشید.

صندلی‌های کنار پنجره هواپیما سردترند

سفر با هواپیما

دمای هوا در خارج از هواپیما در حدود ۶۰ تا ۶۵ سانتی‌گراد زیر صفر است که دمای بدنه هواپیما را پایین می‌آورد. بعلاوه منافذ موجود در پنجره‌های هواپیما نیز خود انتقال دهنده هوای سرد به داخل هستند که این سرما در فصل گرم سال که مسافران لباس کمتری به تن دارند بیشتر نمود پیدا می‌کند. بنابراین اگر قصد دارید از مناظر بیرون لذت ببرید حتما در کنار پنجره هواپیما لباس گرم به تن کنید.

 از خوردن چای و قهوه حتما جلوگیری کنید

سفر با هواپیما

نوشیدن آب داغ در هواپیما سبب جذب باکتری‌های زیان‌آور نظیر باکتری E.coli و Staphylococcus aureus میشود. این موضوع توسط متخصصان بسیار و از خطوط هوایی مختلف در شرایط آزمایشگاهی به دست آمده است. بنابراین به جای نوشیدن چای یا قهوه بهتر است آب یا آبمیوه درخواست کنید.

میز تاشوی موجود بر روی صندلی‌های هواپیما از کثیف‌ترین بخش‌های هواپیما است

سفر با هواپیما

بسیاری از زباله ها تا پایان سفر بر روی این میز تاشو مقابل شما انباشته میشود و متاسفانه طبق انتظار شما تمیز نمی‌شوند. اما یک خبر بد درباره این میزها این است که به گفته کارکنان هواپیما بسیاری از مسافران از این میز برای عوض کردن پوشک بچه‌های خود استفاده می‌کنند.

بنابراین به شدت توصیه می‌شود قبل از استفاده از این میز حتما آن را با دستمال مرطوب تمیز نمایید و از گذاشتن غذا به صورت مستقیم بر روی آن به شدت خودداری کنید.

بهترین زمان برای سفر با هواپیما صبح است

سفر با هواپیما

اگر برای سفر خود با هواپیما امکان انتخاب زمان را دارید بهترین و ایده‌آل‌ترین زمان برای سفر با هواپیما صبح و ساعت‌های اولیه روز است. در سفرهای صبح امکان به تاخیر افتادن پرواز بسیار کم است و به گفته متخصصان اگر ترس از پرواز دارید ساعت‌های اولیه روز استرس و اضطراب ناشی از این ترس کمتر می‌شود.

 سطح خدمات در ردیف‌های انتهایی بهتر است

سفر با هواپیما

در صندلی‌های ردیف آخر و به سبب نزدیک بودن به کابین مهمانداران هواپیما میزان سرویس‌دهی بسیار بیشتر است و مهماندار خیلی سریعتر خواسته‌های شما را عملی می کند.

بنابراین سعی کنید در هنگام خرید بلیط به محل قرار گرفتن صندلی خود دقت کنید.

 استفاده از بالشتک‌های گردنی با حجم باد مناسب

سفر با هواپیما

استفاده از بالشتک‌های برای جلوگیری از ضربه دیدن گردن بسیار درست است اما شرایط فیزیکی موجود در هواپیما را فراموش نکنید. حجم باد بالشتک‌های گردنی خود را در هواپیما کمی کم کنید. ممکن است در اثر تغییر فشار هوا در سطح بالا این بالشتک‌ها بترکد. 

 انتخاب غذای مناسب از منو

سفر با هواپیما

امروزه انتخاب غذا در اکثریت خطوط هوایی بسیار زیاد است و تمام سلیقه ها را دربرمی‌گیرد. انواع غذاها اعم از غذاهای دریایی، سبزیجات، حلال و غیره در منوی اصلی خطوط هوایی موجود است. اکثریت مردم حتی اگر در انتخاب غذا سلیقه ای خاص نداشته باشند اغلب به دنبال غذایی خاص هستند که بسیار خوشمزه‌‌تر و متنوع‌‌تر از انواع غذاهای معمول باشد.

مقالات بیشتر:

مواردی که مهمانداران هواپیما درباره آن‌ها صحبتی نمی‌کنند

۸ چیزی که به گفته خدمه پرواز نباید در هواپیما استفاده کنید

چرا هنگام بلند شدن و فرود هواپیما نباید خواب باشیم؟

۱۰ راه برای راحت بودن در طول پروازهای طولانی

منبع brightside
عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
میتونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.