مواردی که مهمانداران هواپیما درباره آن‌ها صحبتی نمی‌کنند

مهمانداری هواپیما یکی از رمانتیک‌ترین شغل‌ها در جهان است. این زنان زیبا همیشه خونسرد می‌مانند و در هر شرایطی لبخند به لب دارند و در تمام مدت کفش‌های پاشنه بلند به پا دارند. البته، مهمانداران رازهای خود را دارند که معمولا آنها را برای مسافران خود برملا نمی‌کنند.

در این مقاله در خوشبینانه‌ترین حالت، ما تصمیم گرفتیم تا مواردی را که مهمانداران در پشت لبخند مودبانه‌شان پنهان می‌کنند را دریابیم و تعدادی ترفند جدید بیاموزیم تا به کمک آنها هر پروازی را به یک سفر خوشایند مبدل سازیم.

ما همچنین دریافتیم که گاهی اوقات مهمانداران تشریفات را فراموش کرده و می‌توانند از کار لذت برند. همراه وینوک باشید و حتما این مقاله را تا به انتها مطالعه کنید تا بیشتر بیاموزید.

۱۰- در گذشته تنها آقایان مهماندار بودند

مردان اولین مهمانداران بودند. مطابق معمول، این وضعیت توسط یک زن شجاع، پرستاری با نام Ellen Church تغییر کرد. این زن کنترل هواپیما را در سال ۱۹۳۰ آموخت و به او پیشنهاد داده شد تا به عنوان مهماندار هواپیمایی بوئینگ مشغول به کار شود.

دیگر شرکت‌های هوایی تصمیم گرفتند تا از این موضوع استفاده برای یک حرکت بازاریابی بزرگ برای جذب مسافر استفاده کنند. شعار بازاریابی آنها این بود: اگر یک دختر جوان از پرواز کردن نمی‌هراسد، پس دیگران نیز از او پیروی خواهند کرد.

۹- مهماندار گارسن نیست بلکه دستیار کاپیتان است

بسیاری از مردم بر این باورند که کار مهماندار سرو غذا، تمیز نگه داشتن هواپیما و انجام دادن درخواست مسافران است. اما کار اصلی یک مهماندار این است که چشم و گوش کاپیتان باشد، کسی که رئیس اصلی هواپیما بوده و مسئول یافتن راه حل برای شرایط اضطراری است.

مهمانداران، بخش‌هایی از هواپیما را کنترل کرده و اگر اتفاقی بیفتد، آن را به کاپیتان گزارش می‌دهند. مهمانداران هر یک ساعت باید با خلبانان در ارتباط باشند تا از اینکه همه چی به خوبی پیش می‌رود، اطمینان حاصل کنند.

۸- مهمانداران تا زمانی که درهای هواپیما بسته شود حقوقی دریافت نمی‌کنند

بسیاری از خطوط هوایی پرداخت ساعتی را به مهمانداران پیشنهاد می‌کنند. با این حال، تنها ساعاتی که در آسمان سپری می‌شود، پرداخت می‌شود. بنابراین اگر یک پرواز تاخیر داشته باشد، خبر بدی برای خدمه آن خواهد بود.

۷- هنگام برخاستن و به زمین نشستن هواپیما زمان مناسبی برای خوابیدن نیست

بسیاری از مردم خوابیدن به محض نشستن بر روی صندلی خود در هواپیما را دوست دارند. اما مهمانداران توصیه می‌کنند که این کار انجام نشود. آنها باید به این مسافران کمک کنند چرا که با تغییر در فشار هوا دچار خونریزی از بینی می‌شوند. بهتر است که تکه‌ای آدامس قبل از ارتفاع گرفتن هواپیما جویده شود.

۶- خواب، کلیدی برای داشتن یک پرواز راحت

بعد از برخاستن هواپیما، شما می‌توانید چرتی بزنید. این مسئله موضوع مهمی برای آن دسته از کسانی است که از پرواز هراس دارند و شانسی برای مهمانداران است تا کمی استراحت کنند.

گاهی اوقات، مهمانداران در پروازهای شبانه، مسافران را به این کار تشویق می‌کنند بطوریکه تعمدا سرو غذا را به تاخیر می‌اندازند تا آنها به خواب روند. اگر کسی خوابیده باشد، هیچ کس او را بیدار نخواهد کرد.

۵- مرغ یا ماهی؟

به دلیل برخی دلایل غیر قابل توضیح، اغلب مردم مرغ را به عنوان گوشت ترجیح می‌دهند. بنابراین، مسافران انتهای هواپیما فقط ماهی دریافت می‌کنند. زمانی که گوشت مرغ تمام می‌شود، مهمانداران ترفند کوچکی می‌زنند.

آنها به مسافران می‌گویند که ماهی به طور مخصوص از طرف سرآشپز تهیه شده و منحصرا در این پرواز سرو می‌شود. به این شکل، گوشت ماهی محبوب‌تر خواهد بود.

۴- چرا باید شما مطابق با خواسته مهمانداران عمل کنید؟

اگر مهمانداری از شما درخواست کرد تا صندلی خود را به حالت اولیه خود بازگردانید، شما باید فورا به آن عمل کنید. چرا؟ تا اطمینان حاصل کنند که آسیبی به بینی مسافر پشت سری شما در طول یک پرواز پرتکان وارد نخواهد شد و اگر شما مطابق با خواسته آنها عمل نکنید، ممکن است به اجبار متوسل شوند. برخی شرکت‌های هواپیمایی، مهمانداران خود را به دستگاه شوک الکتریکی مجهز می‌کنند.

۳- کدام صندلی‌ها در هواپیما بهترین‌ها هستند؟

انتهای هواپیما تنها دارای امن‌ترین صندلی‌ها نیستند. سرویس‌دهی در این بخش از هواپیما نیز بهتر است. دلیل آن بسیار ساده است: هر چیزی که مسافر درخواست آن را داشته باشد، دقیقا در آن بخش از هواپیما موجود است. چه آن وسیله یک بالش بوده و یا پتوی اضافی باشد مسافرانی که در بخش انتهایی هستند، اولین کسانی هستند که این وسایل را دریافت می‌کنند.

۲- مهمانداران چه کارهایی می‌توانند انجام دهند؟

تمامی مهمانداران می‌توانند کمک‌های اولیه را انجام دهند. آنها حتی می‌توانند بچه‌ای را به دنیا بیاورند! اما دانش آنها زمانی به کار گرفته می‌شود که پزشکی در هواپیما نباشد.

۱- نکات مفیدی که باید بدانید

  • هیچ‌وقت بدون کفش در هواپیما راه نروید. کف یک هواپیمای معمولی بسیار کثیف‌تر از تصور شما است.
  • سرویس‌های بهداشتی نیز خیلی تمیز نیستند. از آنها زمانی استفاده کنید که واقعا احتیاج دارید و فراموش نکنید که از دستمال ضدباکتری حتی زمانی که دست‌هایتان را شسته‌اید، استفاده کنید.
  • میزی که بر روی آن غذا میل می‌کنید ممکن است به تازگی برای کار دیگری مورد استفاده قرار گرفته باشد. به عنوان مثال، برخی مسافران بر روی آن، پوشک بچه را تعویض می‌کنند. برای حفظ سلامتی خود آن را تمیز کنید.

  • اگر نمی‌خواهید به دردسر بیفتید، از هیچ لغتی که مربوط به تروریست است، استفاده نکنید. هیچ کس از جوک شما قدردانی نخواهد کرد.
  • مهمانداران به غیر از یک مورد برای حل هر مشکلی به شما کمک خواهند کرد. حتی به درخواست برای گرفتن سوزن و نخ برای دوختن یک دکمه فکر هم نکنید. هیچ کدام از افراد خدمه قبل از پرواز چیزی را نمی‌دوزند. این مسئله یک خرافات حرفه‌ای است.
  • سعی کنید در طول پرواز درخواست نوشیدنی رژیمی نداشته باشید: ریختن آن درون لیوان بخاطر داشتن گاز بسیار، دشوار است.
  • مهمانداران وقت آزاد کمی در طول پرواز دارند. بنابراین بسیار قدردان خواهند بود اگر شما به سراغ آنها رفته و درخواست یک لیوان آب داشته باشید. این موضوع فرصتی را نیز برای شما فراهم می‌آورد تا کششی به پاهای خود بدهید.
  • مسافران مهربان و مودب می‌توانند جایزه دریافت کنند. اگر مهمانداری شما را دوست داشته باشد، ممکن است شما میزان میزان بیشتری از غذا باشد یا صندلی بهتری در هواپیما بدست آورید.
  • شما می‌توانید نکاتی را به مهمانداران بگویید، اما تعداد کمی از مسافران این کار را انجام می‌دهند.

پرواز خوبی داشته باشید! آیا داستانی برای گفتن در مورد اتفاقی که در یک هواپیما برای شما افتاده است، دارید؟ آنها را در قسمت نظرات در زیر به اشتراک بگذارید!

منبع: brightside


مقالات بیشتر:

چرا هنگام بلند شدن و فرود هواپیما نباید خواب باشیم؟

راه جلوگیری از شیوع ویروس و بیماری در هواپیما

صندلی‌های کنار پنجره هواپیما سردترند

فرودگاه‌ها گاهی اوقات چمدان‌های گم شده شما را می‌فروشند

چرا اکثر فرودگاه ها موکت دارند؟

عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
میتونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.