با کثیف‌ترین و آلوده‌ترین نقاط در اتاق هتل‌ها آشنا شوید

سفر و رعایت بهداشت دو مقوله‌ای است که باید جدی گرفته شود. یکی از مکان‌هایی که باید بهداشت داخل آن را جدی گرفت هتل‌ها هستند. هتل‌ها استراحت‌گاه‌های مسافران بسیاری هستند و به همین دلیل هستند تعدادی از هتل‌ها که به رعایت بهداشت و تمیز بودن اعتقادی ندارند.

در این مقاله قصد داریم تا شما را با ۱۱ نقطه از کثیف‌ ترین نقاط در اتاق هتل آشنا کنیم. در سفرهایی که در پیش رو دارید مراقب این نقاط باشید و در برخورد با آنها رعایت بهداشت را بکنید. همراه وینوک باشید.

پرداخت پول بیشتر شما را از این نقاط معاف نمی‌کند

بیایید این تصور غلط رایج را دور بیاندازیم؛ هتل‌های گران و عجیب‌ترین هتل‌های دنیا که برچسب لوکس بودن دارند، میکروب کمتری ندارند. در واقع، آنها می‌توانند حتی میکروب بیشتری نیز داشته باشند. جنیفر استگ، پزشک طب سنتی می‌گوید: ” فکر می‌کنید که با پرداخت پول بیشتر، یک اتاق تمیز تحویل می‌گیرید، اما گزارش‌های تحقیقاتی ما نشان می‌دهد که همیشه اینطور نیست.”

پیشخوان و شیرآب حمام

دکتر استگ توضیح می‌دهد: “پیشخوان و شیرآب حمام گاهی با همان پارچه‌ای تمیز می‌شوند که برای تمیز کردن توالت مورد استفاده قرار می‌گیرند، در نتیجه انتقال میکروب‌ها از توالت به شیرآب و پیشخوان صورت می‌پذیرد.” “این میکروب‌ها می‌توانند منجر به عفونت‌های دستگاه گوارش شوند.

همچنین ممکن است میکروب‌ها و ویروس‌های تنفسی روی سطوح وجود داشته باشد. “بدتر از همه، این پارچه‌ها اغلب برای تمیز کردن اتاق به اتاق استفاده می‌شوند. جیل تفت، بنیانگذار Logic Products، همچنین اشاره می‌کند که کارکنان تمیز کردن اغلب فقط شیشه‌ها در حمام و مینی بار را با آب می‌شورند.

ریموت کنترل

دکتر استگ می‌گوید: “باکتری E.coli می‌تواند یک مشکل در ریموت کنترل‌های تلویزیونی باشد. زیرا هستند مهمانان هتلی که بعد از رفتن به دستشویی دست‌های خود را نمی‌شویند و به کنترل دست می‌زنند.”کنترل را داخل یه کیسه بذارید و تلویزیون را خاموش و روشن کنید و کانالها را عوض کنید. شما می‌توانید از کیسه‌هایی که زیپ دارند برای این کار استفاده کنید و کنترل را داخل آن قرار دهید. 

میز

دکتر استک می‌گوید: “معمولا می توانید بر روی میز کار در اتاق‌های هتل میکروب‌های ویروسی تنفسی پیدا کنید. این میکروب‌ها می‌توانند تا چهار روز همان جا باقی بمانند. قبل از اینکه لپ تاپ و کاغذهای مهم خود را بر روی میز قرار دهید، محل کار را با استفاده از اصول بهداشت پاک و ضدعفونی کنید.

تلفن

این یکی از وماردی است که مطلقا هیچ کس از آن تعجب نخواهد کرد! تلفن‌های اتاق هتل یک جعبه مغناطیسی جذب میکروب هستند، اما شما ممکن است از دانستن بد بودن آن شگفت زده شوید. دکتر استگ می‌گوید: “بر روی تلفن‌ها و ریموت کنترل‌ها باکتری مِرسا وجود دارد که می‌تواند باعث آلودگی‌های خطرناک پوستی شود.” همچنین تلفن‌ها می‌توانند ناقل باکتری E.coli و ویروس‌های تنفسی از طریق نزدیکی دهان و صورت به آن، باشند. “

قهوه‌ساز

با توجه به گفته دکتر استگ، قهوه‌سازها پناهگاه‌ قارچ‌ها و ویروس‌های تنفسی هستند. برای نوشیدن یک فنجان قهوه در صبح، به لابی هتل بروید.

سطل یخ

نه، حتی سطل یخ نیز امن نیست! در واقع، دکتر استگ خاطرنشان می‌کند که سطل‌های یخ هتل می‌توانند میزبان شمار زیادی از میکروب‌ها باشند، حتی این ویروس‌ها می‌توانند بدتر از نوروویروس باشند که ممکن است در اثر استفاده نابجا برخی از مسافرین از این سطل برای ریختن استفراغ باقی می‌مانند. (این اتفاق بیش از آنچه تصورش را بکنید می‌افتد.)

پتو و بالش

دکتر استگ می‌گوید: “ترکیباتی وجود دارند که باعث بیماری‌های منتقله از راه جنسی می‌شوند که می‌توانند بر روی تخت از جمله پتو و بالش که شسته نشده‌اند، یافت شوند.”

جیل تفت اضافه می‌کند: مهم است که مراقب باشید که کارکنان تمیز کردن بالش‌ها را بر روی کف زمین زمانی که در حال تمیز و مرتب کردن تخت هستند، نندازند. “همیشه برای این موارد به قسمت لوازم هتل زنگ بزنید و درخواست یه کاور تمیز بالش بکنید تا بتوانید هر شب خود آن را تغییر دهید.” در مورد مواردی که نباید از کارکنان هتل بخواهید آگاه باشید و هنگام درخواست دادن به آنها توجه کنید.

کلید اتاق

این مورد یکی از مواردی است که احتمالا چندین بار در روز با آن تماس دارید و هرگز دو بار در مورد کلید کارتی اتاق خود فکر نکردید. باید گفت که اسرار هتل‌ها نیز مانند اسرار فرودگاه‌ها شگفت‌آور هستند. “این‌ کارت‌ها هرگز ضد عفونی نخواهند شد، به طوری که آنها دارای جرم بیشتری نسبت به تعداد جرم روی پول هستند. پیشنهاد جیل تفت این است که تا آنجایی که امکان دارد تمام کلیدهای کارتی اتاق هتل را پاک و ضدعفونی بکنید.

مبل و صندلی

مایعات بدن از قبیل عرق بدن که بر روی این موارد می‌نشینند و با چشم غیرمسلح قابل مشاهده نیستند، می‌توانند ناقل میکروب‌ها و یورس‌ها باشند. دکتر استگ می‌گوید: “آنها معمولا بر روی پارچه‌ها یافت می‌شوند که به راحتی تمیز نمی‌شوند.”

فرش

تفت می‌گوید: “فرش ها زمینه رشد باکتری‌ها و میکروب‌ها را دارند.” “هرگز اجازه ندهید بچه‌هایتان بر روی فرش هتل بنشینند یا روی فرش بازی کنند و همیشه هنگام راه رفتن در اتاق هتل جوراب و دمپایی بپوشید”.

دریچه‌های هوا

دکتر استگ می‌گوید: “دریچه‌های هوا می‌تواتند قارچ داشته باشند که مشکلات تنفسی ایجاد کنند.”

نکات بهداشتی و آماده کردن تجهیزات آن از از کارهایی که قبل از سفر باید انجام دهید، است. با دانستن این موارد دیگر می‌توانید از بروز بیماری‌های ویروسی در سفرهای خود جلوگیری کنید. هنگام سفر تجهیزاتی برای ضدعفونی همراه خود داشته باشید و بتوانید کثیف‌ ترین نقاط در اتاق هتل را ضدعفونی و تمیز بکنید.

منبع rd
عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
می‌تونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.