۱۰ راه ساده در برنامه ریزی سفر برای صرفه جویی در هزینه

آیا تا به امروز لیستی از مقاصد سفر از طریق فیسبوک و اینستاگرام تهیه نکرده‌اید؟ آیا جزء آن دسته از افرادی هستید که دوستانشان همیشه در سفر هستند در حالی که شما در خانه گیر افتاده‌اید؟ آیا شما هم مثل من به این افراد حسادت می‌کنید؟

من تا آنجا که می‌توانم دوست دارم سفر کنم، اما مانند بسیاری از افراد دیگر برای سفر به دور دنیا و جهان‌گردی ذخیره مالی خوبی ندارم و نیاز به صرفه جویی در سفر دارم.

اما در مورد افرادی که سفرهای زیادی می‌روند، آیا آنها همیشه تمام پول خود را خرج می‌کنند؟ من شک دارم.

بعضی از نکات و ترفندها در صنعت سفر و گردشگری وجود دارد که در هنگام سفر پول را به حداکثر میزان خود می‌رساند، که سبب می‌شود تا برای مقاصد بیشتر ذخیره پول بیشتری همراه شما باشد. همه توصیه‌ها تجربه شخصی من است و لازم نیست برای خواندن این دانستنی‌های سفر هزینه‌ای پرداخت کنید.

اجتناب از سفر در تعطیلات بزرگ

صرفه جویی در سفر

تعطیلات به مراتب محبوب‌ترین زمان برای سفر است. برای اینکه واقعا در سفر پول کمتری بپردازید، سعی کنید در فصل حراج سفر کنید.

بسته به فصل می‌توانید بلیط پرواز تا ۶۰ درصد تخفیف پیدا کنید و همچنان از دیدن مکان‌های جدید لذت ببرید. سعی کنید در فصلی سفر کنید که تعطیلی بزرگی در آن واقع نشده است، در زمستان می‌توانید با پرداخت ۴۰۰ دلار از لس آنجلس به پاریس سفر کنید.

پاک کردن سابقه جستجوی‌ در مرورگر رایانه خود

صرفه جویی در سفر

سایت‌های سفر سابقه جستجوی شما را دنبال می‌کنند. اگر دائما پیگیر پروازها هستید، قیمت پرواز پیشنهادی برای شما افزایش می‌یابد. توصیه من در اینجا این است که هر بار سابقه جستجو خود را به منظور به دست آوردن بهترین قیمت پاک کنید.

اگر به دنبال احتیاط بیشتری هستید حتی می‌توانید از یک حساب مهمان در رایانه خود استفاده کنید. شما هرگز نمی‌دانید چه مقدار اطلاعات حتی هنگام پاک کردن مرورگر منتشر می‌کنید.

چک کردن پروازها در اواسط هفته

این یکی از همان نکات کلیدی سفر با هواپیما در این صنعت است. معمولا پروازهای ارزان‌تر برای صرفه جویی در سفر در اواسط هفته خریداری می‌شود تا در آخر هفته.

این کار را قبل از رفتن به سایت‌های سفر انجام دهید که اساسا هر حرکت شما را ردیابی می‌کنند تا سود خود را بیشتر کنند. اکثر مردم آخر هفته را برای گرفتن بلیط می‌گذارند، بنابراین برای ذخیره کردن پول خود این کار را در وسط هفته انجام دهید.

فراتر از گوگل کار کنید

پروازهای گوگل بسته به جستجوی شما جامع شده است. بنابراین برای افراد معمولی بهترین راه برای رزرو پرواز گوگل باشد. اما آیا می‌دانید که شرکت‌های معینی از این جستجو حذف شده‌اند؟ به جای اتکا به گوگل، از پروازها در وبسایت‌هایشان اطمینان حاصل کنید.

من همیشه از وب‌سایت‌های معتبر را برای استفاده از پروازهای دو مقصده پیشنهاد می‌کنم. پروازهای دو مقصده یعنی به جای مقصد نهایی برای صرفه جویی در پول ابتدا در یک کشور دیگر توقف کرده و با پروازی دیگر راهی مقصد نهایی شوید.

این مقاله را از دست ندهید:۱۰ راه برای راحت بودن در طول پروازهای طولانی

اقامت در منزل دوستان، خانواده یا فردی خارجی

صرفه جویی در سفر

به جای هدر دادن پول در اقامت هتل، از شبکه ارتباطی خود برای صرفه جویی در هزینه استفاده کنید. از دوستان یا خانواده خود بخواهید تا در هنگام مسافرت در جایی که آنها زندگی می‌کنند اقامت کنید یا حتی اگر فردی را در آن منطقه می‌شناسند برای اقامت معرفی کنند.

اگر واقعا فرد دلیر و ماجراجویی هستید، سایت‌هایی وجود دارد که شما را به افراد خارجی مهمان‌نواز متصل می‌کند. 

اقامت در خوابگاه (هاستل)

اقامت در خوابگاه‌ها می‌توانند تبدیل به تجربه‌ای عجیب و غریب و منحصر به فرد شوند. هتل‌ها معمولا یکنواخت هستند و خصوصیت خاصی ندارند و اغلب امتیازات مختص به خود را دارند. اقامت در خوابگاه می‌تواند احساس واقعی‌تری از شهری که در آن اقامت دارید بدهد و سبب آشنایی با دیگر مسافران می‌شود.

خوابگاه‌ها به طور قابل توجهی ارزان‌تر از اکثر هتل‌ها هستند و گاهی اوقات شامل صبحانه نیز می‌شوند. بنابراین شما می‌توانید پول خود را با اقامت در هاستل ذخیره کنید و دوستان جدیدی پیدا کنید.

صبحانه خود را بسته بندی کنید

اگر شما مثل من هستید، تهیه صبحانه برایتان بسیار آسان است. من معمولا می‌توانم با لقمه‌ای از کره بادام زمینی و موز از خانه بیرون بروم و تا ناهار صبر کنم. غلات عسلی جایگزینی ارزان و آسان برای صبحانه‌های سریع می‌باشند و زمان بیشتری برای شما برای دیدن شهر ذخیره می کند.

شما همچنین می‌توانید ساندویچی سریع با تخم مرغ و گوشت دلخواه که در طول روز به شما انرژی می‌دهد، تهیه کنید. پیشنهاد می‌کنم بسته بندی‌های مواد غذایی را که به اندازه کافی برای سیر نگه داشتنتان است در طول سفر داشته باشید، و آنها را به عنوان میان وعده در طول پرواز استفاده کنید.

توصیه می‌کنم بسته بندی مواد غذایی را متنوع درست کنید تا مواد تازه‌تر بمانند و برای ذائقه‌تان جدید باشند.

تماس با هتل‌ها

وب سایت‌های بسیاری هستند که رزرو هتل انجام می‌دهند. اما کمتر کسی این واقعیت را می‌داند که تماس مستقیم با هتل می‌تواند به شما در ذخیره هزینه‌ها کمک کند. به جای صرف ساعت‌ها در جستجوی بهترین قیمت و افزایش قیمت با هر کلیک، به طور مستقیم از هتل قیمت را بپرسید.

نمایندگی‌های رزرو هتل احتمالا شما را به بهترین نتیجه می‌رساند، زیرا آنها از پرداخت پول بیش از حد همانند سایت‌های رزرو بلیط جلوگیری می‌کنند.

آژانس‌های مسافرتی را امتحان کنید

این روزها با تمام اطلاعات موجود در وب سایت‌ها، آژانس‌های مسافرتی معمولا در این زمینه پیشرو هستند. اما تماس با فرد مناسب با دایره ارتباطی خوب می‌تواند شما را شگفت زده کند، زیرا نمایندگان آژانس‌ها به افراد معمولی تخفیف‌ها و موارد مناسب را ارائه نمی‌دهند.

نمایندگان آژانس‌ها معمولا سریع به شما قیمت‌ها را می‌دهند، بنابراین یک تماس تلفنی هزینه‌ای برای شما نخواهد داشت.

سفر با دوستان

مسافرت با دوستان می‌تواند به شما در صرفه جویی در مصرف پول کمک کند. شما می‌توانید هزینه‌های هتل و غذا را تقسیم کنید و حتی از تخفیف‌های ویژه در مورد موزه‌های خاص بهره ببرید.

مسافرت با بیش از یک نفر می‌تواند باعث صرفه جویی در سفر شود و مطمئنا راحت‌تر از سفر به تنهایی و یا با یک فرد غریبه خواهد بود.


سایر مقالات:

بهترین بازیها برای سفرهای جاده‌ای

چرا اکثر فرودگاه ها موکت دارند؟

۱۰ کشور خطرناک برای سفر

منبع womensarticle
عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
می‌تونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.