اسرار فرودگاه‌ها که نمی‌خواهند شما چیزی از آنها بدانید

فرودگاه‌ها هولناک هستند و هیچ تفسیری دیگری برای آنها نیست. در اغلب موارد، ما از میان جمعیت عبور می‌کنیم تا خود را به فروشگاه‌های آن برسانیم، به ظرافت معماری بها می‌دهیم، و به  کوچک‌ترین چیزها توجه می‌کنیم.

در این مقاله اسراری درباره فرودگاه‌ها مطرح می‌شود که ممکن است دیدگاه شما را نسبت به فرودگاه‌ها قبل از پرواز کمی تغییر دهد. پیش از آن که بخواهید پرواز کنید این مقاله را بخوانید.

پرداخت پول در طول ساعت طلایی یا golden hour

اسرار فرودگاه‌ها

هیچ کس نمی‌خواهد پروازش را از دست بدهد. مطمئنا، شما ترجیح می‌دهید در ترمینال بنشینید تا چند ساعت را بدون استرس سپری کنید. در این مدت لازم نیست با انگشت شست خود بازی کنید. فروشگاه‌ها و کافه‌های بسیاری در فرودگا‌ه‌ها وجود دارد که شما را مشغول می‌کند. به “ساعت طلایی” خوش آمدید.

به گفته The Economist، ساعت طلایی زمانی است که مزاج مسافران و کیف پول آنها بیشتر در مغازه‌ها و رستوران‌ها آسیب می‌بیند. اما این آسیب چیزی فراتر از خرید مجلات و ساندویچ‌ها با قیمت‌های سرسام آور در جعبه‌های پلاستیکی است. خرده فروشی‌های مسافرتی به اقلام لوکس افزوده شده و برای بسیاری از مارک های تجاری این کار به “فرمول خرده فروشی” تبدیل شده است که درآمدهای بزرگی بری این برندها به ارمغان می‌آورد.

فروشندگان همانند کنه از این ساعت استفاده می‌کنند تا توجه مشتریان را به سمت خود جلب کنند و پول بدست آورند. یک لیوان شامپاین رایگان در بوتیک‌های گران؟ “خب، من قصد خرید چیزی ندارم، اما فقط می‌خواهم از چرخیدن در این بوتیک‌ها لذت ببرم.” (موفق باشید.) در فرودگاه هیترول لندن، یکی از بزرگترین فروشگاه‌ها حتی پیشنهادات و استراتژی‌های فروش فوق العلاده خود را براساس زمانی که پروازهای خاصی انجام می‌شود، تنظیم می‌کند. فرودگاه‌های دیگر برنامه‌هایی را برای کسانی دارند که بیشتر وقتشان در سفر هستند. آنها برای این افراد پیشنهادهایی دارند تا بتوانند بیشتر پول خود را در این فروشگاه‌ها خرج کنند. بنابراین حتی اگر شما ۵۰ دلار از پول خود را درتوقف خود در فرودگاه هدر دهید، ممکن است در بلند مدت در سفر خود نتوانید پولی ذخیره کنید.

امکان سرقت از شما توسط کارکنان فرودگاه

اسرار فرودگاه‌ها

سفر هوایی تمرین خوش بینی است. شما باید باور داشته باشید که خلبان شما شراب خوار و مصرف کننده ویسکی نیست، کسی که کنار شما نشسته مبتلا به طاعون نیست و کارکنان هواپیما انسانهای شروری نیستند. حتی قبل از اینکه پرواز کنید، باید به افرادی که چمدان شما را حمل می‌کنند و شما را همراهی می‌کنند اعتماد کنید، و مطمئن باشید که افراد دله دزدی نیستند. اما متأسفانه گاهی اوقات این افراد با چمدان‌های شما همانند یک زالو رفتار می‌کنند.

گزارش‌های مربوط به سرقت کارکنان در فرودگاه‌های مختلف مطره شده است که در هیچ کدام هیچ چیز غیر عادی دیده نشده است. طبق گزارش ABC، بین سال‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۲ حداقل ۳۸۱ افسر اداره امنیت حمل و نقل آمریکا برای سرقت از مسافران اخراج شدند. در میان آنها Pythias Brown بود که زمان دستگیری‌اش بیش از ۸۰۰،۰۰۰ دلار و سایر اقلام با قیمت بالا در طول چهار سال کارش در فرودگاه بین المللی نیوآربر لیبرتی داشت. براون ادعا کرد که سهل انگاری مسافران سبب فریب او برای این سرقت‌ها شد. او همچنین توضیح داد که دستگاه اشعه X که در اختیار افسران قرار دارد به آنها کمک می‌کند که چه چیزی را بردارند و به سرقت ببرند.

دانستن اینکه چگونه دزدان فرودگاه کار می‌کنند لزوما قابل مشاهده نیست. در سال ۲۰۱۵، فیلم‌های ویدئویی به دست آمده از سوی CNN از حمل کنندگان چمدان‌های مسافران در فرودگاه بین المللی میامی نشان می‌دهد که آنها چگونه وسایل مسافران را به سرقت می‌برند. و در سال ۲۰۱۷، نیویورک دیلی نیوز عنوان کرده است که نماینده اداره امنیت حمل و نقل آمریکا در اورلاندو از افراد جستجوی بدنی برای سرقت پول مسافران استفاده کرده است. در واقع از ۳۰۶۲۱ مورد ناپدید شدن وسایل مسافران که بین سالهای ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴ گزارش شده است، اغلب از قسمت تحویل بار بوده است. در حالی که بقیه ظاهرا در ایستگاه های بازرسی اداره امنیت حمل و نقل آمریکا ناپدید شدند. بنابراین اگر قصد سفر با هواپیما را دارید، مثل فردی فقیر رهسپار فرودگاه شوید.

 نماینگان اداره امنیت حمل و نقل آمریکا به طور مرتب در تست‌های امنیتی شکست خورده‌اند

اسرار فرودگاه‌ها

در حال حاضر، احتمالا از نظامی شدن عبور از امنیت فرودگاه در ایالات متحده خبر دارید. در آوردن کفش‌ها، باز کردن ساعت و جواهرات، قرار دادن لپ تاپ‌ها در سبدهای جداگانه، فلش کل بدن در اتاقی تاریک، و غیره. ظاهرا همه این اقدامات برای کمک به نمایندگان اداره امنیت حمل و نقل آمریکا برای جلوگیری از ورود اسلحه و مواد غیر قانونی به داخل هواپیما طراحی شده است. اما همیشه این اقدامات درست کار نمی‌کند. تست‌های امنیتی از ۹۵ درصد از نمایندگان اداره امنیت حمل و نقل آمریکا که توسط عوامل امنیتی مخفی در سال ۲۰۱۵ انجام شد نشان از ناموفق بودن آنها داشت. در ۶۷ آزمایش انجام شده از ۷۰ آزمایش، عوامل اداره امنیت حمل و نقل آمریکا موفق به کشف سلاح‌ها از جمله یک دستگاه انفجاری جعلی که به پشت عامل مخفی وصل شده بود، نشدند.

رئسا فورا در این باره دستوراتی دادند اما به نظر نمی‌آمد که خیلی وضعیت بهبود یابد. در ماه فوریه سال ۲۰۱۷، ۱۱ مسافر از طریق ترمینال JFK بدون شناسایی شدن از گیت عبور کردند. هیچ نماینده‌ای از اداره امنیت حمل و نقل آمریکا در ایست بازرسی برای شناسایی یا انجام اقدامات باررسی بدنی نبود. مسافران همه قبل از اینکه کسی بتواند آنها را بگیرد قادر بودند تا پرواز کنند. اما نگران نباشید اداره امنیت حمل و نقل آمریکا اعلام کرد که هنگام فرود آنها را شناسایی خواهیم کرد. این حادثه پس از دستگیری دوازده مامور اداره امنیت حمل و نقل آمریکا که ادعا می‌شد به قاچاقچیان در جابجایی کوکائین بین پورتوریکو و ایالات متحده کمک می‌کردند اتفاق افتاد.

حمل کنندگان چمدان‌ها معمولا با چمدان‌ها بسیار خشن رفتار می‌کنند

اسرار فرودگاه‌ها

هر سفر برای چمدان‌ها مانند بازگشت از میدان جنگ است. پس از پرواز چمدان شما مانند کیسه بوکسی است که با بولدوزر از آن گذشته باشند. این حالت احتمالا فقط در بخش توشه هواپیما به دلیل حرکت چمدان‌ها پیش می‌آید اما رفتار حمل کنندگان چمدان‌ها نیز یکی دیگر از عوامل است. 

در سال ۲۰۱۷، The Independent نگاهی کلی از دنیای حمل بار ارائه داد. موضوع مصاحبه شونده، یک کارمند سابق با نام مستعار آرون بود. دنیای حمل بار چیزی نیست که شما تصور کنید. در عوض، مانند باشگاه مبارزه است که در آن چمدان‌های مسافران و افرادی است که به آنها ضربه می‌زنند. آرون شهادت داد که کارگران عمدتا در طول تابستان چمدان‌ها را پرتاب، لگد و به این ور و آن ور پرتاب می‌کنند. 

مهمتر از همه، کارگران فقط برای سرگرم شدن این رفتار را نمی‌کنند. خشونت آنها از محدودیتهای زمانی نیز ناشی می‌شود. به منظور صرفه جویی در وقت و پول، آنها نیاز به حمل و نقل چمدان‌ها با عجله دارند و در نتیجه مقدار زیادی از چمدان‌ها به سمتی پرتاب می‌شوند. برای جلوگیری از صدمه دیدن و تماشای چمدان خود به صورت خمیر له شده، آرون توصیه به خرید چمدان‌های نسبتا گران می‌کند. آنهایی که بیش از حد ارزان هستند ممکن است مانند حباب خورد شوند، در حالی که گران قیمت‌ها نیز ممکن است توجه کارمندان خسته و دزدان احتمالی را جلب کنند. 

فرودگاه‌ها گاهی اوقات چمدان‌های گم شده شما را می‌فروشند

اسرار فرودگاه‌ها

همه مردم از گم کردن وسایل خود متنفرند. این اتفاق می‌تواند لذت لحظات به خصوص زمانی که سفر هستید را از بین ببرد. زیبایی خیابان‌های رنگارنگ پاریس با از دست دادن چمدان لباس از بین می‌رود. خوشبختانه، هنگامی که یک شرکت هواپیمایی چمدان شما را گم می‌کند یا آوردن آن را فراموش می‌کند، فرصتی عالی است که شما آن را باز پس بگیرید. اما اگر این کار را نکنید، فرودگاه احتمالا آن را می‌فروشد.

به عنوان مثال، فرودگاه‌های U.K. دارای مزایده‌های چمدان‌های مسافرتی هستند که مردم آنها را گم کرده‌اند یا فراموش شده‌اند. به طور طبیعی، هر چیزی که بیش از حد گران باشد قبل از فروش از داخل چمدان برداشته می‌شود. فرودگاه‌های آمریکا اغلب فروش چمدان‌ها و وسایل گم شده مسافران را به Unclaimed Baggage Center واگذار می‌کند. فروشگاهی در اسکاتسبورو، آلاباما واقع شده است که از این مدل فروشگاه‌ها است و روزانه بین ۵۰۰۰ تا ۷۰۰۰ جنس جدید برای فروش ارائه می‌دهند. بنابراین اگر چمدان و یا وسایل خود را در فرودگاه‌های آمریکا گم کردید و هیچ ایده‌ای برای پیدا کردن آن نداشتید اضافه کردن اسکاتسبورو، آلاباما به برنامه سفر خیلی اذیت کننده نخواهد بود.

مراقب بارکد خورده شده بر روی چمدان و کیف‌های خود باشید

اسرار فرودگاه‌ها

هیچ کس نمی خواهد با رسیدن به مقصدش کشف کند که چمدانش کم شده یا با آن پرواز نیامده است. برای مقابله با این، خطوط هوایی به منظور ترسیم مکان محموله خود، برچسب‌های بارکد را به چمدان‌ها وصل می‌کنند. با این حال، مجله PC گزارش می دهد که این بارکدها حاوی اطلاعات حساس شخصی افراد مانند آدرس شما، شماره پرواز و مقصد سفر است که دزدان به راحتی می‌توانند به آن دسترسی پیدا کنند. برچسب‌های هواپیمایی خود را به عنوان مدالهای افتخار نگه‌ دارید و هنگامی که به مقصد نهایی خود رسیدید، آنها را پاره کنید. با این حال، یک دزد می‌تواند به راحتی زمانی که شما حواستان به آن نیست از آن عکس بگیرد و در نهایت منجر به سوء استفاده می‌شود. 

منبع: grunge


مقالات بیشتر:

چرا هنگام بلند شدن و فرود هواپیما نباید خواب باشیم؟

راه جلوگیری از شیوع ویروس و بیماری در هواپیما

صندلی‌های کنار پنجره هواپیما سردترند

فرودگاه‌ها گاهی اوقات چمدان‌های گم شده شما را می‌فروشند

چرا اکثر فرودگاه ها موکت دارند؟

عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
میتونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.