گلستان راز اقامتگاهی در مرکز بافت قدیمی شیراز

برای من که عاشق سفر و دیدن شهرهای تاریخی و زیبا هستم پیدا کردن یک اقامتگاه یا هتل خوب با قیمتی مناسب یکی از اصلی‌ترین کارهای قبل از سفر است. پیدا کردن اقامتگاه گلستان راز قبل از سفر به شیراز کار سختی نبود و به محض مواجه با عکس‌های اون سریع دست به کار شدم و برای سفرم به شیراز رزروش کردم.

گلستان راز رو برای سفر به شیراز انتخاب کردم چون یکی از مشکلات من قبل از سفر به شیراز انتخاب اقامتگاهی بود که به مراکز دیدنی شیراز نزدیک باشه و ترجیحا از پرداخت پول زیاد بابت کرایه ماشین خودداری کنم. به همین دلیل برای جستجو اصلی‌ترین فاکتور رو نزدیک بودن و قرار گرفتن اقامتگاه در بافت قدیمی شهر قرار دادم. 

پس از جستجوی کوچکی که در اینترنت داشتم به اقامتگاه گلستان راز برخوردم و بعد از دیدن قیمت مناسب آن، خیلی سریع با مدیر اقامتگاه تماس گرفتم تا اگر بشه برای رزرو اقدام کنم. مدیر اقامتگاه آقای شفیعی خیلی آروم و صریح درباره اقامتگاه توضیح دادن و قرار شد که من بعد از کمی فکر کردن رزرو رو قطعی کنم. 

با توجه به تحقیقاتی که درباره اقامتگاه‌های شیراز و حتی اقامتگاه‌های نزدیک به گلستان راز داشتم به این نتیجه رسیدم که گلستان راز همان امکاناتی را ارائه می‌دهد که دیگر اقامتگاه‌ها ارائه می‌دهند اما فرقش این بود که گلستان از نظر قیمت خیلی عالی و به صرفه بود. حتی وقتی آدرس دقیق اقامتگاه رو چک کردم دیدم دقیقا مقابل مسجد نصیرالملک هست و اطراف اون تمام جاهای دیدنی شیراز واقع شده‌اند. بنابراین خیلی سریع با آقای شفیعی تماس گرفتم و اقامتم رو قطعی کردم.

آدرس اقامتگاه سنتی گلستان راز

معرفی اقامتگاه گلستان راز شیراز

آدرس اقامتگاه گلستان راز  شیراز ، خیابان لطفعلی خان زند مقابل مسجد نصیرالملک است. همونطور که تو تصویر بالا مشخص است اقامتگاه گلستان راز درست در مرکز بافت قدیمی و تاریخی شیراز واقع شده که برای گردشگر یکی از بهترین اتفاقاتی است که می‌تونه بیفته. مسجد نصیرالملک درست رو‌به‌روی کوچه اقامتگاه قرار داشت که برای من که میخواستم صبح زود برای دیدن تابش نور به پنجره‌های رنگی به مسجد برم واقعا عالی بود.

از دیگر جاهایی که به اقامتگاه نزدیک بود نارنجستان قوام، خانه زینت‌الملک، بازار وکیل، حمام وکیل، ارگ کریم‌خانی، سرای مشیر، عمارت شاپوری و حتی ایستگاه تاکسی که برای رفتن به پرسپولیس باید از آنجا تاکسی می‌گرفتم، نام برد.

برای رسیدن به گلستان راز باید از کوچه‌های قدیمی و آجری عبور می کردم که خود آن کوچه‌ها جذابیتی فراموش نشدنی داشت. پس اگر قصد سفر به شیراز را داشتید و برای انتخاب اقامتگاه تردید داشتید حتما گلستان را در اولویت قرار دهید.

چرا گلستان راز؟

معرفی اقامتگاه گلستان راز شیراز

جواب این سوال بسیار راحت است. برای من که عاشق اقامتگاه‌های سنتی هستم و دوست دارم صبح در اقامتگاهی از خواب پاشم که در کنار حوض آن در حیاط زیبایش صبحانه بخورم، گلستان راز انتخاب خوبی بود. جایی که در ان با صدای شر شر آب حوض آرامش بگیرم و از دیدن پنجره‌های رنگی و انعکاس رنگ‌های آن‌ها بر روی زمین با تابش خورشید لذت ببرم. 

همچنین گلستان راز از پرسنلی خون گرم و صمیمی برخوردار است که با مهربانی جواب تمام سوالات گرشگران ایرانی و خارجی را می‌دادند. حتی خود اقامتگاه تورهایی برای گشت پرسپولیس و داخل شیراز نیز داشت که برای افرادی که وقت کمی برای گردش در شیراز را دارند بهترین گزینه است.

گلستان راز علاوه بر کلید اتاق کلید در ورودی را نیز به من دادند که اگر هر زمان از روز یا شب به اقامتگاه بازگشتم مشکلی برای باز کردن در نداشته باشم. تمامی این صحبت‌ها دلایل محکمی برای انتخاب گلستان راز محسوب می‌شوند پس اگر باز هم اتفاق افتاد و به شیراز رفتم راهی غیر از مسیر رفتن به گلستان راز را انتخاب نمی‌کنم.

صبحانه گلستان راز در بهار

معرفی اقامتگاه گلستان راز شیراز

اقامت در اقامتگاه گلستان راز به همراه وعده صبحانه است. شاید صبحانه گلستان راز همانند هتل‌های بزرگ خیلی مفصل و بزرگ نباشد اما چیزی که خیلی خیلی حال منو خوب کرد عطر بهارنارنجی بود که تو چای صبحانه بود. صبحانه درست در زیر درخت بهارنارنج و در کنار حوض داخل حیاط می‌خوردم.

همچنین از دیگر امکانات اقامتگاه گلستان راز امکان استفاده از وای فای رایگان بود که محض ورود پسورد آن بر روی دیوار زده شده بود. همچنین مسافران می‌توانند در صورت تمایل با هماهنگی مسئول اقامتگاه نهار و شام را برای خود رزرو کنند.

قیمت رزرو 

معرفی اقامتگاه گلستان راز شیراز

اقامتگاه سنتی گلستان راز، دارای اتاق‌های ۱ تا ۴ تخته و یک سوئیت ۵ تخته می‌باشد که سرویس بهداشتی داخل اتاق‌ها به دلیل حضور بیش از حد توریست خارجی فرنگی هستند اما برای رفاه مسافران ایرانی، سرویس بهداشتی ایرانی بصورت مشترک جلوی در ورودی وجود دارد.

همانطور که گفتم قیمت رزرو اقامتگاه نسبت به اقامتگاه‌های مشابه دیگر در شیراز بسیار مناسب و عالی است. قیمت پایه تمامی اقامتگاه‌های شیراز از دویست هزار تومن است و این در حالی است که اقامتگاه سنتی گلستان راز شروع قیمت رزروش از صد و بیست هزار تومن برای هر شب است.

با این اوصاف و با توجه به تمام توضیحاتی که درباره اقامت و خصوصیات اقامتگاه گفتم بهتر نیست قبل از رفتن به شیراز درباره گلستان راز کمی بیشتر فکر کنید؟

 

معرفی اقامتگاه گلستان راز شیراز

 

معرفی اقامتگاه گلستان راز شیراز

 

معرفی اقامتگاه گلستان راز شیراز

 

معرفی اقامتگاه گلستان راز شیراز

 

مقالات بیشتر: 

گونه های بی نظیر گیاهان در باغ ملی گیاه شناسی تهران

آسمان‌خراش ۴۰ هزارتومانی

دانستنی های جالب درباره برج میلاد

به دنبال آرامش در کویر مصر

به سوی لاهیجان

 

عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
میتونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.