سفر به عسل محله

به جرات میتوان گفت که بهترین زمان برای سفر اردیبهشت ماه است. سفر به عسل محله ما نیز در همین ماه صورت گرفت که سفری سبز و خاطره انگیز شد.

سفر ما به سوی عسل محله ساعت ۱۰ صبح از سمت نوشهر به سمت تنکابن و جاده دو هزار آغاز شد. ساعت ۱۲ ما در عسل محله بودیم و به جایی رسیدیم که دیگرنمیشد ماشین برد. به همین خاطر مجبور بودیم تا ماشین رو پارک کنیم و در همین حال خانمی از خانه‌ای که آخرین خانه آن روستا به سمت جنگل بود به سمت ما آمد و از سفرمان پرسید. گفت که روز قبل از ما یعنی جمعه گروهی از توریست‌های مجاری آنجا بودند و کاش که روز قبل اینجا میبودید.

از آن خانم پرسیدیم که تا دریاسر چقدر راه است که ایشون در جواب گفت حدود یک ساعت جنگل را تا انتها بروید به دریاسر میرسید. به ما گفت که شما بروید تا دریاسر و زمانی که برگشتید ما نهار رو در خدمتتون هستیم. همانجا از ما سفارش غذا را گرفتند و ما به سمت دریاسر راه افتادیم. البته طبق پیشنهاد خودشون ما مرغ ترش را سفارش دادیم.

در همان ابتدای مسیر باران شروع به باریدن گرفت و چون مسیر کمی شیب زیادی داشت و البته لغزنده هم شده بود، مجبور بودیم هر یک ربع یک بار توقفی در مسیر داشته باشیم. 

سفر به عسل محله

هر چه جنگل را به سمت دریاسر طی میکردیم صدای بلبل، پرندگان و آب رودخانه بود که نوید نزدیک شدن به دشت را به ما میدادند. وقتی که رسیدیم به دریاسر با تکه ای از بهشت مواجه شدیم. دشتی زیبا و سبز که تا دقایقی خیره به‌ آن نگاه میکردیم.

سفر به عسل محله

در بدو ورود ما به دشت دریاسر مه اجازه نداد که کامل از زیبایی‌‌های آنجا عکس بگیریم ولی بعد از مدتی دیگر مه نبود و تنها ما بودیم و یک دشت زیبا با صدای دلنشین آب روخانه و پرندگان که حس خوبش واقعا وصف ناپذیر بود.

این مقاله رو از دست ندهید: به دنبال آرامش در کویر مصر

زیبایی محل باعث شد که فراموش کنیم برای نهار قرار بود خانه آن خانم باشیم به همین دلیل مسیر برگشت رو که در رفتمان کمی طولانی شده بود یه ربع طی کردیم و رسیدیم به منزل روستایی. ساعت ۳ بود که رسیدیم به روستا و به محض ورود دست و صورتمان را شستیم وبرای نهار محلی آماده شدیم. با روی خوش صاحبخانه وارد خانه شدیم، خانه‌ای تمیز و جمع و جور که ابتدا با چای ایرانی و خرما از ما پذیرایی کردند.  یک نکته جالب راجع به رسم اهالی شمال آنجا کشف کردیم و آن هم این بود که در زمان پذیرایی از چای تا وقتی که به صاحبخانه نگویید که دیگه میل ندارید همین طور برای شما چای آورده میشود، به همین خاطر سه بار چای آورده شد تا ما گفیتم دیگر میل نداریم. پس از نوشیدن چای، نهار را برای سرو آماده کردند.

سفر به عسل محله

مزه عالی غذا همراه با ترشی آلبالو خانگی و سیر تازه باعث شد که از بودن در آنجا بیشترین لذت را ببریم و همچنین باید گفت که صاحبخانه نیز به بهترین نحو پذیرایی و مهمان‌نوازی را انجام داد. در اینجا باید اعلام کنم که هزینه غذا برای پنج نفر حدود ۱۰۰ هزار تومان شد و همچنین از صاحبخانه مقادیری ترشی، آبمیوه طبیعی و مربا خانگی خریداری کردیم.

پس از پرس و جو متوجه شدیم که یه منزل مسکونی کنار همان خانه که ما در آنجا نهار رو خوردیم برای اجاره است که هر گردشگری برای رفتن به آنجا مشکل اسکان نخواهد داشت و با مراجعه به آن خانه میتواند شب را هم آنجا سپری کند، که متاسفانه قیمت آن را فراموش کردیم بپرسیم.

در پایان در زمان بازگشت به سمت نوشهر با دیدن مناظر جاده به این نتیجه رسیدیم که رفتن به عسل محله و دریاسر یکی از سفرهای خوب ما شد که گفتن از آن خالی از لطف نبود. بنابراین از طرف وینوک پیشنهاد میکنم که حتما این مکان را از نزدیک ببینید و از دیدن آن لذت ببرید.

سفر به عسل محله

عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
میتونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.