عادت‌هایی که شخصیت واقعی شما را نشان می‌دهند

همه ما کارهایی مشابه را با روش هایی متفاوت انجام می دهیم که ارتباط بسیار تنگاتنگی با شخصیت ما دارد. کارهایی که ما در طول یک روز انجام میدهیم نشان از شخصیت و عادت های ما دارند اما کمتر کسی به این تفاوت های ریز در کارهای روزانه ما نسبت به بقیه یا خودشان توجه می کند زیرا این تفاوت ها فقط با دقت فراوان قابل تشخیص هستند. شاید معتقد باشند که این تفاوت ها تنها اولویت ها و عادات ساده ای هستند که نباید زیاد به آن ها اهمیت داد. اما باید بدانید که عادات، اولویت ها و کارهای عجیب و غریبی که ما در طول روز انجام می دهیم چیزهای زیادی را در مورد شخصیت ما برملا می کنند.

محققان حوزه جامعه شناسی با انجام مطالعاتی به نتایج جالی رسیده اند که ارتباطات باور نکردنی را بین عادات رفتاری خاص و انواع مختلف شخصیت ها نشان می دهند. در ادامه به بررسی ۶ عادت رفتاری میپردازیم که اطلاعات جالی را در مورد شخصیت شما فاش میکند؛ همراه وینوک باشید.

۱- اولویت در نوشیدن قهوه

شاید باور کردنش سخت باشه اما قهوه ای که شما برای نوشیدن انتخاب می کنید چیزهای زیادی در مورد شخصیت شما خواهد گفت. طبق مطالعاتی که در مجله معتبر Appetite به منتشر شده است بیانگر این موضع است که کسانی که به غذاها و نوشیدنی های شور یا تلخ تمایل بیشتری دارند، در مقابل تمایلات جامعه ستیزانه آسیب پذیری بیشتری دارند.

همچنین این مطالعات نشان می داد که عکس این موضوع نیز در مورد کسانی که از شکر یا خامه در قهوه خود استفاده می کنند صحت دارد. چنین افرادی بیشتر با دیگران کنار آمده و به عواطف و علایق دیگران اهمیت می دادند. البته استثنا هم وجود دارد؛ برخی نیز تنها به دلیل ملاحظات بهداشتی و سلامتی به خوردن نوشیدنی های تلخ مانند قهوه روی می آورند و هیچ عادت جامعه ستیزانه ای در آن ها دیده نمی شود.

۲- سبک سلفی گرفتن

سبکی که شما معمولا برای سلفی گرفتن انتخاب میکنید نشان گر میزان پذیرا بودن شما در مقابل تجربیات جدید است. در مطالعه ای که در دانشگاه سنگاپور انجام گرفته، محققان از ۱۲۳ شخصی که به طور روزمره سلفی می گرفتند خواستند که عکس هایشان را با این محققان به اشتراک گذاشته و به یک تست شخصیت شناسی جواب دهند. محققان دریافتند کسانی که هنگام سلفی گرفتن لب های خود را غنچه و گرد می کنند شخصیت عاطفی ناپایداری دارند.

برخی از افراد نیز در تلاش هستند در هنگام سلفی مکانی که در آنجا هستند مشخص نشود که این موضوع نشان دهنده شخصیت محتاط این افراد و تلاش برای حفظ حریم خصوصی بود که نشان می داد این افراد اهمیت زیادی به امنیت خود می دهند. همچنین مطالعات دیگر نشان میدهد افرادی که شخصیت خوش مشرب و شادی دارند معمولا دوربین را پایین تر برای سلفی گرفتن می گرفتند. علاوه بر این کسانی که موقعیت ها و تجارب جدید را با روی باز می پذیرفتند معمولاً در عکس هایشان لبخند به لب داشتند و یا آشکارا می خندیدند.

۳- سبک موسیقی

مطالعات دیگر نشان می دهد که سبک موسیقی که شما برای گوش دادن انتخاب میکنید ارتباط مستقیمی با شخصیت شما دارد. این تحقیق که توسط پروفسور آدرین نورث در دپارتمان روانشناسی کاربردی در دانشگاه هریوت-وات در ادینبرو انجام شده بیانگر این هست که  که بین سبک مورد علاقه موسیقایی و شخصیت افراد ارتباط نزدیکی وجود دارد. برای مثال بخشی از سبک های موسیقی و ویژگی های شخصیتی طرفداران آن ها بر اساس این مطالعه به شرح زیر است:

 • اپرا: اعتماد به نفس بالا، مهربان و خلاق
 • پاپ: اعتماد به نفس بالا، سختکوش، عاشق سفر و گردش، آرام، مهربان و غیرخلاق
 • رپ: اعتماد به نفس بالا و اجتماعی
 • موسیقی کلاسیک: اعتماد به نفس بالا، ساکت، درونگرا و خلاق
 • غمگین: اعتماد به نفس بالا، عاشق سفر و گردش، آرام، مهربان و خلاق
 • جاز: اعتماد به نفس بالا، آرام، خلاق و عاشق سفر و گردش
 • موسیقی مستقل: اعتماد به نفس پایین، سرسخت، خلاق و عاشق کم کاری
 • هندی و بالیوودی: عاشق گردش و سفر، سختکوش و خلاق
 • رگا (موسیقی سبک جامائیکایی): اعتماد به نفس بالا، اجتماعی، آرام، مهربان، خلاق و عاشق کم کاری و بطالت
 • دنس: اجتماعی و خلاق
 • کانتری و وسترن: سختکوش و اجتماعی
 • راک و هوی متال: اعتماد به نفس پایین، درونگرا، آرام، مهربان، خلاق و دوری از کار زیاد

۴- گذراندن تعطیلات

اولویت های گذراندن تعطیلات شما نیز چیزهای زیادی در مورد شخصیت شما برملا خواهد کرد. این که محیط های بزرگ و باز مانند دریا یا محیط های بسته مانند جنگل را برای تعطیلات ترجیح بدهید می تواند نشان دهنده ی اخلاق درونگرا یا برونگرا بودن شما باشد. بر اساس این مطالعات، افراد درونگرا تمایل بیشتری برای رفتن به جنگل در دوران تعطیلات دارند. افراد برونگرا نیز علاقه بیشتری به محیط های بزرگ و باز مانند ساحل دارند تا امکان تعامل بیشتری با اطرافیانشان داشته باشند.

۵- عادت های عصبی

اگر تیک های عصبی زیادی دارید؛ مانند جویدن ناخن، کشیدن موها یا کندن پوست دست، این موضوع بیانگر این است که شما شخصیت کمال گرایی دارید. بسیاری عادت ناخن جویدن را یک عادت عصبی ناشی از تشویش های درونی افراد می بینند اما عاملی که جدای این رفتار وجود دارد می تواند بیشتر کمال گرایی فرد باشد تا استرس و اضطراب.

شواهد متعدد نشان می دهند کسانی که به طور مرتب ناخن های خود را می جوند، موهایشان را می کشند یا سعی دارند پوست دست خود را بکنند اغلب انسان هایی کمال گرا هستند. این رفتارها به این افراد کمک می کند تا خستگی و بی حوصلگی خود، عدم رضایت و یا انزجار از چیزی که می بینند یا می شنوند را کاهش دهند.

در یک تحقیق، افرادی که در یک موقعیت استرس زا، ناامید کننده، آرامش بخش و یا خسته کننده قرار داشتند به صورت جداگانه فیلم برداری شدند. نتایج نشان داد آن هایی که در زمینه کمال گرایی بیشترین نمرات را داشتند بیشتر از دیگران رفتارهای عصبی از خود نشان می دادند؛ بخصوص در موقعیت های استرس زا، ناامید کننده و بی حوصلگی.

منبع: learning-mind


سایر مقالات:

چرا مردم برخی از کشورها از سمت چپ رانندگی می کنند؟

رفتارهایی که تعیین می‌کند دیگران درباره ما چه فکری می‌کنند

اسرار رفتارهایی از انسان که علم توضیحی برای آنها ندارند

راه‌هایی برای متوقف کردن استفاده مداوم از فضای مجازی

قوانین عجیب و غریب چند کشور که باعث گیج شدن گردشگران می‌شود

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.