رفتارهایی که تعیین می‌کند دیگران درباره ما چه فکری می‌کنند

بسیاری از مردم فکر می‌کنند که پیروی از قوانین آداب معاشرت فقط مختص مقامات دولتی و اعضای خانواده سلطنتی است. Moira Redmond در کتاب Ethiquate Today از اینکه چگونه هنگام ملاقات یک فرد جدید، شما به طور ناخودآگاه توجه‌تان به سمت رفتارهای آن جلب می‌شود سخن می‌گوید.

برای پیدا کردن رفتارهایی که بیشترین جلب توجه را دارد خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می‌کنیم. نظریه ما در این مقاله این است که بهتر است قوانین آداب معاشرت را خوب یاد بگیریم، تا خود را در وضعیت ناراحت کننده‌ای قرار ندهیم. همراه وینوک باشید.

۱۰- شما یک شنونده بادقت هستید

قوانین آداب معاشرت

توانایی گوش دادن به مکالمه یک شخص به همان اندازه معاشرت مهم است. فکر کنم همه ما در این موضوع هم‌فکر باشیم که زمانی که دوست شما به جای توجه به چیز دیگری به شما توجه می‌کند چقدر عالی است. توجه خود را به تلفن همراه یا چیزهای دیگر ندهید. سعی کنید به مکالمه گوش کنید حتی اگر به موضوع علاقه‌مند نباشید.

بیشتر بخوانید: ۶ سوالی که افراد مودب هرگز از کسی نمی‌پرسند

ممکن است یکی از این دو راهکار برایتان مفید باشید. یک اینکه به صحبت کردن دوستتان گوش دهید، نه آنچه که او در مورد آن صحبت می‌کند. با این حال، اگر موضوع مکالمه شما را خسته می‌کند، سعی کنید مودبانه آن را تغییر دهید.

۹- با افرادی که تازه آشنا شدید خیلی باز سخن نگویید

قوانین آداب معاشرت

بعضی از موضوعات بهتر است در جمع دوستان مورد بحث قرار گیرند. اگر در جمع افرادی هستید که تازه آنها را دیده‌اید در مورد بیماری‌ها، مشکلات مالی یا مسائل شخصی زندگی خود بگویید ممکن است متوجه شوید که هیچ کدام از آنها این حرف‌ها را درک نکنند.

سیاست، مذهب، امور مالی و زندگی شخصی موضوعات خوبی برای گفتگوهای کوچک نیستند و همچنین ممکن است باعث سوء تفاهم شوند. بهتر است سعی کنید چیزی مشترک با افرادی پیدا کنید که دوست نزدیک شما نیستند، مثلا می‌توانید در مورد آب و هوا، فیلم‌ها یا ورزش صحبت کنید.

۸- استفاده از عطری مناسب و خوشبو

قوانین آداب معاشرت

بسیاری از مردم عطر زیادی به خود می‌زنند زیرا فکر می‌کنند اگر این کار را نکنند، مردم نمی‌توانند بوی عطر آنها را حس کنند. طبق قوانین آداب معاشرت، انجام این کار اصلا درست نیست. مفهومی به نام “حلقه عطر” وجود دارد که در آن طول دست تا کل بدن شما تعریف شده است.

هنگامی که کسی به این حلقه نزدیک می‌شود، فقط قادر هستند بوی عطر را حس کنند. تنها چند قطره از عطر مورد علاقه شما معمولا کافی است. اگر از عطری استفاده می‌کنید که اسپری می‌شود، عطر خود را در هوا اسپری کنید و بعد به سمت آن قدم بردارید تا عطر به طور مساوی بر روی بدن شما پخش شود.

۷- رفتارهای عاشقانه خود را در مکان‌های عمومی نشان ندهید

قوانین آداب معاشرت

افرادی که عاشقانه همدیگر را دوست دارند سخت است که احساسات قوی و عاشقانه خود را در مکان‌های عمومی پنهان کنند. قانون کلی در این مورد این است که سعی نکنید دیگران ناراحت نشوند. بوسه‌های آتشی، بغل کردن، و به خصوص دعوا کردن باید برای زمانی باشد که شما تنها هستید. با انجام این کار، شما نه تنها به دیگران احترام می‌گذارید، بلکه به شریک زندگی تان نیز احترام می‌گذارید.

۶- کیف خود را بر روی یک میز قرار ندهید

قوانین آداب معاشرت

اگر قرار است به رستوران بروید، به یاد داشته باشید که فقط باید یک کیف پول کوچک روی یک میز قرار دهید. کیف‌های بزرگ باید روی زمین گذاشته و یا روی پشت صندلی آویزان شود. از قرار دادن کیف‌های بزرگ خود جلوی دید و یا بر روی صندلی‌های دیگر اجتناب کنید.

۵- نوشیدنی خود را هورت نکشید

قوانین آداب معاشرت

نوشیدنی خود را تا قطره آخر هورت نکشید. این کار ممکن است شما را سیر کند، و صدای ناشی از هورت کشیدن باعث ایجاد مزاحم و حس بد برای دیگران شود. ما شرط می‌بندیم که کسی حاضر نیست بر سر یک میز با این افراد بنشینند.

۴- فاصله مناسب با جنس مخالف را نگه دارید

قوانین آداب معاشرت

رفتار شما وقتی مردی آشنا در خیابان می‌بینید چگونه است؟ حتی اگر از دوستان نزدیک هم باشد، هیچ وقت خود را در آغوش او پرت نکنید و با صدای بلند نگویید سلام، خصوصا وقتی کس دیگری همراه او است. تنها با تکان دادن دست و سر و شفاهی به او سلام کنید و منتظر عکس العمل او باشید. زمانی که جواب سلام شما را داد میبایست شما را به دوست دخترش معرفی کند. این قانون برای مردان در برابر زنان نیز صدق می کند.

۳- در مقابل همه مودب رفتار کنید

قوانین آداب معاشرت

بر طبق قوانین آداب معاشرت، شما باید نسبت به هر کس بدون توجه به سن یا موقعیت آنها، مؤدب باشید. اگر میخواهید پیشخدمتی را صدا کنید فقط با سر اشاره کنید، لبخند بزنید یا دست خود را بالا ببرید. در رستوران‌های بزرگ معمولا پیشخدمتان وقتی برای خوشامدگویی می‌آیند اسمشان را نیز می‌گویند. سعی کنید آن را به یاد داشته باشید و در طول شام استفاده کنید. “لطفا”، “ببخشید خانم یا آقای …” نیز برای استفاده قابل قبول هستند.

۲- اگر  مرد هستید، همیشه اولین نفر از جایی خارج شوید

قوانین آداب معاشرت

اگر می‌خواهید در جاهایی که صندلی است به سمت صندلی خود بروید و آن ردیف تقریبا پر شده است، پشت به سمت مردم از صندلی‌ها عبور نکنید. این قاعده در موقعیت‌های مشابه در کنفرانس‌ها، فیلم‌ها، تئاترها و همه مکان‌های دیگر با همچین حالت صندلی‌هایی به کار می رود. به علاوه، اگر زن و شوهر با هم در حال حرکت هستید، مرد باید جلوتر حرکت کند و بعد به دنبال آن خانم حرکت کند.  

۱- لیوان نوشیدنی خود را درست نگه دارید

قوانین آداب معاشرت

در هنگام مهمونی نیز باید قوانین خاصی را دنبال کنید. لیوان نوشیدنی خود را با دست چپ نگه دارید تا دست راستتان برای سلام و دست دادن آزاد باشد. از میان وعده‌هایی که در مهمانی است بخورید تا برای غذای اصلی خیلی گرسنه نباشید. 

منبع: brightside


سایر مقالات:

بی ارزش ترین پول دنیا

۱۱ دسته از افراد که به تنها بودن تا ابد محکومند

ژست عکاسی که باید در هنگام عکس گرفتن رعایت کنیم

اسرار رفتارهایی از انسان که علم توضیحی برای آنها ندارند

عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
میتونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.