۹ سوال روانشناختی که به شما کمک می‌کند ذهن افراد را بخوانید

اخیرا “بحث‌های عمیق” محبوب شده است. اساسا، این چیزی شبیه به مکالمه فلسفی یک به یک بین دوستان است. اما امروزه بحث‌های عمیق فلسفی تبدیل به یک روش کاملا جدید ارتباطی شده است که به مردم کمک می‌کند تا بهتر درباره یکدیگر بدانند.

در این مقاله ۹ سوال روانشناختی جالب که می‌تواند طرف مقابل خود را در گفتگو درگیر بحث در مورد چیزهایی بکنید که احتمالا قبلا هرگز درباره آنها فکر نکرده است. این سوالات مستلزم پاسخگویی دقیق هستند، بنابراین پاسخ‌های “بله” و “خیر” خیلی کاری از پیش نمی‌برد. و البته ممکن است هیچ پاسخ درستی نیز وجود نداشته باشد.

اما همانطور که همه ما می‌دانیم، گاهی اوقات یک سوال خوب یک پاسخ دارد. به یاد داشته باشید، شما نباید از این سوالات را از شخصی بپرسید که می‌ترسید شما را مایوس کند.

  • آیا تمایل دارید پاکتی را که تاریخ مرگ شما در داخل آن نوشته شده است را باز کنید؟ با پاسخ به این سوال، می‌توانید سطح اعتقاد به سرنوشت و نگرش شخص مقابل نسبت به زندگی را به طور کلی درک کنید.
  • آیا با خودتان دوست هستید؟ در اینجا با مطرح کردن این سوال می‌توانید عزت نفس، نقاط قوت و ضعف و میزان بامزه بودن شخص مقابل را بیابید.
  • اگر یک مقیاس اندازه گیری در بالای سر مردم ببینید، می‌خواهید با این مقیاس چه چیزی را اندازه گیری کنید؟ وضعیت آنها در جامعه، سطح شادی، ثروت و غیره؟ با پاسخ به این سوال، شما می‌توانید ارزش و اولویت فرد را درک کنید.
  • چه کاری متفاوت نسبت به دیگر افراد انجام می‌دهید؟ در اینجا با مطرح کردن این سوال شما می‌توانید اعتماد به نفس، حس شوخ طبعی، سطح دیوانگی در افراد و شخصیت منحصر به فرد آنها را درک کنید.
  • اگر شریک زندگی شما هرگز متوجه فریب‌های شما نشود، آیا چیزی در مورد آن به او می‌گویید؟ پاسخ شما استانداردهای اخلاقی فردی و طرز برخورد آنها نسبت به دیگر افراد را نشان می‌دهد.

  • آیا تا به حال احساس کرده‌اید که روزی که در آن هستید ۱۰۰ بار تکرار شده است؟ با پاسخ به این سوال، شما ممکن است درک کنید که یک فرد چگونه زندگی می‌کند و آیا زندگی او معنی دار است یا خیر.
  • اگر زنان و مردان در ۲ سیاره مختلف زندگی می‌کردند چه اتفاقی برای هر دو سیاره می‌افتد؟ در اینجا با پاسخ به این سوال می‌توانید ببینید که آیا این شخص تمایل به تفکر کلیشه‌ای دارد یا اینکه منطقی است.
  • اگر شما برای تهیه غذای کودک گرسنه خود مرتکب جرم شوید، آیا فرد بدی هستید یا از ضرورت مرتکب این جرم شدید؟ باز هم، پاسخ این سوال نشان دهنده استانداردهای اخلاقی فرد و نگرش آنها نسبت به خانواد‌ه‌اش است.
  • اگر شادی پول بود، کار شما چیست؟ در اینجا شما می‌توانید از امیدهای فرد و رویاها او و احساس آنها در زندگی مانند آنچه در زنگی از دست داده‌اند آگاه شوید.

سوالات و معماهای دشوار دیگری نیز وجود دارد. شما حتی می‌توانید آنها را به عنوان سرگرمی در یک مهمانی یا به عنوان یک راه برای شناختن بهتر افراد استفاده کنید.

کدام سوال را از شخصی که به آن علاقه‌مند هستید می‌پرسید؟


مقالات بیشتر:

۵ سوال ساده که به شما کمک می‌کند به سرعت شخص مقابل را ارزیابی کنید

سبک سلفی گرفتن چه چیزی درباره شخصیت واقعی شما می‌گوید؟

۱۱ نکته روانشناسی برای کسانی که اعتماد به نفس ندارند

قدرت پنهانی شخصیت‌تان را تست کنید

۹ قانون روانشناختی که اعمال شما را بر خلاف میلتان کنترل می‌کنند

منبع brightside
عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
میتونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.