۱۰ صفت افراد روان‌آزار یا دارای اختلال شخصیت

هنگامی که شما کلمه روان‌آزاری یا اختلال شخصیت را می‌شنوید، احتمالا بچه‌های خطرناک در فیلم‌های جنایتی هالیوودی را به یاد می‌آورید. با این حال، ما با چنین افرادی در دنیای واقعی هم رو به رو می‌شویم. اما با این حال این افراد بسیار کم هستند و می‌توان گفت که تنها ۱٪ از کل جمعیت زمین به این بیماری مبتلا هستند.

ما در این مقاله به کمک تیم روانشناسان Psych2Go به شما نشان می‌دهیم که با نگاه به خود و دیگران چه چیزهای جالب توجه‌ای درباره این بیماری مشاهده خواهید کرد.

عدم همدلی

 افراد جامعه ستیز

فرد روان آزار بسیار متفاوت از دیگر افراد است، زیرا آنها احساساتی مانند همدلی، اعتماد و بخشش را ندارند. آنها همچنین می دانند که چگونه از آسیب پذیری دیگران استفاده کنند. آنها حتی بدون فکر دیگران را آزار می‌دهند.

کنترل و تسلط بر افراد دیگر

 افراد جامعه ستیز

چنین افرادی از لحاظ تسلط و کنترل دیگر افراد در صدر جدول‌ هستند. افراد دیگر به طور ناخودآگاه یا بعضی از افراد برای مصالحشان دیگران را کنترل می‌کنند، در حالی که افراد دارای اختلال شخصیت این کار را فقط به این دلیل انجام می دهند که از این کار لذت می‌برند.

بی مسئولیت و بی فکر بودن

روان‌آزاری یا اختلال شخصیت

اغلب روان آزاران در مورد اقداماتشان خود را محق می‌دانند. آنها فکر می‌کنند که چیزهایی که می‌خواهند بسیار مهم تر از آنچه است که دیگران می‌خواهند و هرگز بابت اشتباهاتی که مرتکب می‌شوند جواب پس نمی‌دهند. آنها شما را به خاطر اشتباهاتشان سرزنش می‌کنند.

خودشیفتگی

روان‌آزاری یا اختلال شخصیت

چنین افرادی به شکل ناراحت کننده‌ای خودشیفته هستند. آنها مطمئن هستند که برتر از دیگران هستند و به دیگران اهمیتی نمی‌دهند و اغلب این فقط یک توهم است. با این حال، اگر یک روان‌آزار واقعا فرد با استعدادی باشد، می تواند نتایج باور نکردنی به دست آورد.

دروغگویی

روان‌آزاری یا اختلال شخصیت

دروغ گفتن برای این افراد بسیار ساده است. آنها فقط دو رو نیستند. در اکثر موارد، اعمالشان با کلماتشان مطابقت ندارد. آنها بدون هیچ دلیل به راحتی دروغ می‌گویند و حتی نمی‌کوشند آن را پنهان کنند.

این مقاله را از دست ندهید: ۸ نصیحت متخصصین اعصاب برای شاد و خوشحال بودن

فریبندگی ظاهری

روان‌آزاری یا اختلال شخصیت

افراد دارای اختلال شخصیت می توانند بسیار جذاب باشند و بسیاری از مردم متوجه نمی‌شوند که این یک فریب است. آنها در تملق و چاپلوسی عالی هستند و به راحتی می‌توانند سخنرانی ۳۰ دقیقه‌ای را ارائه دهند در حالی که همه  به آن گوش می‌دهند. اما برای یک گفتگوی صمیمانه با این افراد امیدی نداشته باشید.

عدم پشیمانی

روان‌آزاری یا اختلال شخصیت

چنین افرادی فکر می‌کنند که قوانین رفتاری و اخلاقی و همچنین دیگر قوانین و مقررات غیر ضروری هستند. آنها هدف این مقررات را درک نمی‌کنند، بنابراین آنها دست به سرقت، نقض قوانین رانندگی و فریب دیگر افراد می‌زنند بدون اینکه احساس گناه کنند. این افراد این کارها را انجام می‌دهند تا فقط در برابر دیگران به خود ببالند و مغرور شوند.

جستجوی دائمی و طاقت فرسا برای هیجان (بی قراری)

روان‌آزاری یا اختلال شخصیت

روان آزاران در زندگی خود به طور مداوم نیاز به هیجان دارند. آنها بی‌حوصله هستند. آنها می‌توانند برای دستیابی به هیجان دیگران را محکوم کنند یا حتی در حقشان بدی کنند. آنها مستعد جذب استرس هستند. بهترین راه حل برای آنها ورزش مفرط است.

پرخاشگری و بی‌پروایی

روان‌آزاری یا اختلال شخصیت

اولین علائم قلدری را می توان در مدرسه مشاهده کرد. معمولا روان آزاران با قلدری روان آزار می‌شوند. پس از رشد، آنها حمله به همکاران یا همسایگان خود را آغاز می‌کنند. افراد ملایم که نمیتوانند با آنها مبارزه کنند، قربانیان همیشگی روان آزاران هستند. روان آزارن معمولا به کسانی که حسادت می‌کنند با پرخاشگری رفتار می‌کنند.

تشنه قدرت

روان‌آزاری یا اختلال شخصیت

قدرت رویای آنهاست. خواسته تمام روان آزاران قدرت است امام نه قدرتی منصفانه. قدرتی که آنها به دنبالش هستند از نوع کثیفش است که بواسطه آن همه کس و همه چیز را کنترل کنند و در نتیجه خواسته‌های خود را عملی کنند. 

منبع: brightside

عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
میتونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.