۱۲ ماده غذایی که باید آنها را اورگانیک مصرف کرد

بسیاری از مردم ممکن است خریدن محصولات اورگانیک را مسخره کنند اما واقعیت این است که این کار برای سلامت آنها بهتر است. فعالان محیط زیست در تحقیقات اخیر خود لیستی ارائه دادند که در آن ۱۲ خوراکی معرفی شده که سموم آفت‌کش در آنها بیشتر از باقی مواد غذایی است.

در راستای جمع‌آوری این لیست گروه‌های محیط زیستی از بیش از ۳۶,۰۰۰ نمونه گرفته شده از میوه‌ها و سبزیجات محبوب مردم استفاده کردند. این نمونه‌ها از ۴۸ میوه و سبزی و توسط وزارت کشاورزی آمریکا و سازمان غذا و دارو در اختیار آنها قرار گرفت.

در ادامه این لسیت را به تربیت جذب سم از کمترین تا بیشترین میزان معرفی خواهیم کرد. همراه وینوک باشید.

۱۲- سیب زمینی

محصولات اورگانیک

تنها دلیل شستشو و خرید سیب‌زمینی به صورت اورگانیک آفت‌کش‌ها نیستند. زمانی که ما سیب‌زمینی را از فروشگاه خریداری میکنیم پوشیده از خاک و کثیفی است و این نیز میتواند دلیل مهمی برای خرید سیب‌زمینی به صورت اورگانیک باشد.

۱۱- فلفل دلمه‌ای

 ضخامت پوست فلفل دلمه‌ای دلیل اصلی برای خرید این محصول به صورت اورگانیک است. پوست ضخیم این محصول برای مدت طولانی سم آفت‌کش را در خود نگه میدارد. پس بدون توجه به رنگ فلفل دلمه‌ای آن را اورگانیک خریداری کنید.

۱۰- گوجه فرنگی

محصولات اورگانیک

 به دلیل اینکه شما این محصول را با پوست میخورید حتما قبل از مصرف و پخت میبایست آن را تمیز بشورید. همچنین طبق گفته وزارت کشاورزی آمریکا این محصول ۶۹ سم آفت‌کش دارد که خرید آن به صورت اورگانیک را ضروری میکند.

۹- کرفس

محصولات اورگانیک

کرفس پوست محافظ ندارد و بسیار مستعد آلوده شدن به سموم آفت‌کش‌ها است. فعالان محیط زیست سم ۶۴ آفت‌کش متفاوت را در سبزیجات پیدا کردند.

۸- انگور

محصولات اورگانیک

 فعالان محیط زیست سم ۱۵ آفت‌کش مختلف را در انگور کشف کردند. فراموش نکنیم که کشمش نیز از انگور بدست می‌آید، پس اورگانیک انگور بخریم.

۷- گیلاس

محصولات اورگانیک

چند سال پیش درلیست آلوده‌ترین میوه‌ها گیلاس در رده ۱۸ قرار داشت و الآن نیز با جهشی زیاد به رده دهم رسیده است. 

۶-گلابی محصولات اورگانیک

درسال‌های اخیر به لطف استفاده بیش از حد آفت‌کش در گلابی این محصول در لیست آلوده ترین میوه‌ها از جایگاه ۲۲ به جایگاه ششم رسیده است. با توجه به گفته‌های فعالان محیط زیست از سال ۲۰۱۰ به بعد میزان سموم باقی مانده از آفت‌کش‌ها دو برابر شده است.

۵- هلو

محصولات اورگانیک

هلو نیز هم رده شلیل است و به همان دلیلی که شلیل را باید اورگانیک خرید هلو را نیز به همان دلیل اورگانیک بخرید.

۴- سیب

محصولات اورگانیک

آزمایشات نشان میدهد که بیش از ۹۸ درصد از سیب‌ها دارای سموم آفت‌کش‌ها هستند. پس توجه داشته باشید که سیب، آب سیب و سس سیب را اورگانیک تهیه کنید.

۳- شلیل 

محصولات اورگانیک

در اطلاعات مربوط به برنامه آفت‌کش‌های وزارت کشاورزی آمریکا آمده است که ۹۷ درصد شلیل‌ها آلوده به سموم آفت‌کش‌ها هستند. در این برنامه در حدود ۳۳ سم مختلف مربوط به آفت‌کش‌ها در شلیل دیده شده است.

۲- اسفناج

محصولات اورگانیک

در آزمایشات انجام شده بیشترین سهم سموم آفت‌کش‌ها در اسفناج‌های غیر اورگانیک دیده شده است. و یک خبر نگران‌کننده درباره اسفناج‌های غیر اورگانیک این است که حجم بسیاری از اسفناج‌هایی که مورد آزمایش قرار گرفتند توسط یه ماده مخدر کشنده آلوده شده بودند.

۱- توت فرنگی

محصولات اورگانیک

توت فرنگی تنها میوه‌ای بود که تنها در یک نمونه گرفته شده از آن ۲۰ نوع سم آفت‌کش دیده شد. خرید اورگانیک توت فرنگی بسیار توصیه است.


مقالات بیشتر:

کدام مواد غذایی تاریخ انقضا ندارند؟

۸ حقیقت تکان دهنده درباره موادغذایی که باورش سخت است

اسراری که شما را در مقابل مسمومیت غذایی محافظت می‌کند

رازهایی که کارکنان رستوران‌های فست فودی نمیخواهند بدانید

عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
می‌تونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.