۱۰ دلیل برای اینکه چرا گریه برای سلامتی خوب است

اولین واکنش ما زمانی که یکی از بستگان و یا دوستانمان را گریان می‌بینیم آرام کردن آنها و مانع شدن آنها از چنین واکنشی است. اما بر این باوریم که دلایل متعددی وجود دارد که به ما اجازه می‌دهد که اجازه دهیم یک دوست بر روی شانه ما گریه کند و این کار برای او بهترین راه خواهد بود و برای سلامت او نیز خوب است.

انسانها موجودات عاطفی هستند. ما برای جلب اعتماد دیگران از احساسات خود استفاده می‌کنیم. به طور معمول ما در اعمال خود در هر محیطی، به عنوان مثال خانه ، جایی که در آن کار می‌کنیم، و یا مدرسه احساسات خود را به کار می‌گیریم. وقتی انسان احساسات خود را در خطر می‌بیند عادی است که به آن واکنش نشان دهد. این واکنشها اغلب به صورت اشک خود را نشان می‌دهد. بنابراین امروز در این مقاله به شما می گویم: اشک‌های خود را قورت ندهید، اجازه دهید اشک جریان یابد، زیرا ما بر این باوریم که ۱۰ دلیل وجود دارد که نشان می‌دهد گریه برای سلامت شما مفید است.

۱۰- استرس را کاهش می‌دهد

10 دلیل برای اینکه چرا گریه برای سلامتی خوب است

همه ما احساس می کنیم که استرس‌ طولانی مدت می‌تواند در بدن و سلامت روانی ما مشکل ایجاد کند و هیچکدام از اینها برای ما خوب نیست. هنگامی که ما تحت فشار قرار می گیریم، بدن ما با مواد شیمیایی مختلفی پر می‌شود که بر خلق و خوی ما تاثیر می‌گذارد و ما در طول روز آنها را احساس می‌کنیم. هنگامی که ما گریه می‌کنیم، مواد شیمیایی را از طریق اشک‌ها از بدن بیرون می‌کنیم و فورا آرام تر می‌شویم.

بنابراین اگر بار دیگر دچار استرس بالا شدید، وقتی بدن شما برای رهایی از آن شروع به اشک ریختن کرد احساس ضعف نکنید. این کار بهترین راه برای کاهش سطح استرس است.

 ۹- کاهش فشار خون

به نظر می رسد که گریه می تواند فشار خون و میزان ضربان قلب کسانی را که خشم و یا وضعیت استرس زا را تجربه کرده‌اند، کاهش دهد. هورمونهای استرس موجب افزایش ضربان قلب، گشاد شدن مردمک چشم و جمع شدن شریان‌های خونی می‌شود که در نهایت منجر به فشار خون بالا می‌شود. گریه باعث کاهش استرس می‌شود، بنابراین فشار خون شما نیز کاهش می‌یابد. با ریختن اشک از قلب خود محافظت کنید.

 ۸- کاهش اضطراب

10 دلیل برای اینکه چرا گریه برای سلامتی خوب است

یک مطالعه انجام شده در تاریخ ۲۲ سپتامبر ۲۰۱۵ بر روی افراد ۱۸-۳۴ ساله نشان می‌دهد که از هر پنج نفر یک نفر به دلیل اضطراب در هفته قبل از مطالعه گریه کرده است. بعضی از زنان حتی پذیرفتند که وقتی در محل کارشان دچار اضطراب می‌شوند در دستشویی‌ها پنهان می‌شوند. گریه می تواند ما را از احساسات سرکوب شده‌ای که باعث به وجود آمدن اضطراب می‌شوند رها سازد. گریه اضطراب ما را بلافاصله کاهش می‌دهد و باعث می‌شود ما احساس خوبی داشته باشیم و خود را برای رو‌به‌رو شدن با وضعیت‌های مشابه آماده کنیم.

 ۷- درد جسمی را از بین می‌برد

همه ما بر روی پوست خود زخم هایی داریم که از زمان جوانی و بازی‌های کودکانه باقی مانده است و داستانی پنهان دارد. هنگامی که بچه‌ها در بازیهای کودکانه آسیب می‌بینند و گریه می‌کنند  این یک رفتار کودکانه محسوب می‌شود، اما در واقع، این کار راه بسیار خوبی برای کاهش درد آن زخم است. البته بچه‌ها این را نمی‌دانند، اما بدن ما همیشه بهترین راه واکنش را پیدا می کند.

گریه برای یک دوره طولانی، اکسیتوسین و اپیوئیدهای درونی را آزاد می‌کند، که به نام آندورفین شناخته می‌شوند. حس خوب این ماده شیمیایی می‌تواند به ما در کاهش درد عاطفی و جسمی کمک کند. 

 ۶- خلق و خوی را بهتر می‌کند

علاوه بر کمک به کاهش درد فیزیکی و احساسی، گریه یا به طور خاص، سوزش موجود در گریه، می‌تواند به شما در افزایش روحیه کمک کند. هنگامی که ما هق هق می‌کنیم، سریع تنفس می‌کنیم که می تواند به ما بسیار کمک کند. تنفس هوای خنک می‌تواند درجه حرارت مغز را کاهش دهد، و دید ما را به همه چیز زلال‌تر می‌کند. 

 ۵- جذب حمایت می‌کند

همانطور که قبلا گفتم، انسانها موجودات عاطفی هستند. ثابت شده است که اگر ارتباط میان افراد نباشد می‌تواند انسان را به سمت مرگ بکشاند. از زمان آغاز بشریت، بودن و نبودن در میان افراد تفاوت بین بقا و انقراض بوده است.

مردم اولین کاری که در مواجه با معشوق انجام میدهند گریه است، و همین اولین واکنش آنها است که آنها را راحت می‌کند. احساساتی که توسط افراد اطراف شما حمایت می‌شود می‌تواند به راحتی روحیه شما را دو چندان کند. گریه کردن به شما کمک می کند تا شبکه پشتیبانی اجتماعی خود را هنگام مواجهه با سختی روزگار تقویت کنید.

حرفی را در خود نگه ندارید، درباره آن چیزی که شما را رنج می‌دهد صحبت کنید

 ۴- تعادل احساسی شما را بازسازی می‌کند

نه تنها زمانی که غمگین هستیم گریه می‌کنیم، بلکه وقتی هنگام خوشحالی، عصبانیت و یا استرس نیز گریه همراه ما خواهد بود. بسیاری از محققان بر این باورند که گریه در این مواقع می‌تواند به بازگرداندن تعادل احساسی ما برای روبه‌رو شدن با مسائل روزانه کمک کند. گریه ممکن است عکس العمل بدن برای تحمل همچین احساسات و هیجاناتی را قوی کند.

 ۳- این اولین نشانه سلامت است

10 دلیل برای اینکه چرا گریه برای سلامتی خوب است

وقتی نوزاد از رحم خارج می‌شود، اولین کاری که روی زمین انجام می‌دهد گریه است که برای تعیین سالم بودن ریه‌ها است. اولین گریه نوزاد یکی از مهمترین موارد گریه است که به کودک کمک می کند تا با جهان خارج سازگاری پیدا کند و تنفس را آغاز کند. هرچه صدای گریه نوزاد بلندتر باشد، پزشکان او نیز شادتر می‌شوند. گریه اولین کار هر انسان در بدو تولد است، که به عنوان آغازگر ما در زندگی شناخته می‌شود.

 ۲- به ما کمک می‌کند تا از غم و اندوه رهایی یابیم

غمگین بودن یک موقعیت دشوار است که شامل دوره‌های غم و اندوه، بی حسی، گناه و خشم می‌شود. ما برای مقابله با خسارت‌های ناشی از غم راه‌های مختص به خودمان را داریم، اما یک کار از همه آنها مطمئن‌تر است و آن هم گریه است. گریه می‌تواند به ما در کاهش سطح استرس کمک کند و پس از گریه حس خوبی به ما دست دهد، حتی اگر مقدار آن کم باشد. گریه نکردن برای از دست دادن یکی از عزیزان می‌تواند در طولانی مدت عواقب بسیار بدی داشته باشد. انسانها باید بوسیله گریه برای التیام روان خود از غم و اندوه فرار کنند.

 ۱- گریه باعث انسان شدن می‌شود

این واقعیت که انسان‌ها توانایی گریه دارند بسیار درباره‌اش گفته شده است. انسانها نیاز دارند برای سازماندهی کردن اندیشه‌ها و افکارشان احساسات خود را بروز دهند. ما معمولا موجودات بسیار عاطفی هستیم و هیچ کس نباید به کسانی که احساسات خود را با اشک نشان میدهد به دیده تحقیر نگاه کرد. اگر تمایل به گریه کردن دارید، دریغ نکنید و احساس ضعف نکنید. گریه برای سلامت شما مفید است و به شما کمک می کند تا در مقابل آنچه سبب استرستان شده روبه‌رو شوید.

منبع: wonderslist

رستوران هیوا بهترین رستوران تهران انتخاب شد

نگاهی به همه میدانند اصغر فرهادی در جشنواره های خارجی

ده خوراکی که حتما باید در جام جهانی ۲۰۱۸ در روسیه امتحان کنید

چیز هایی که نباید از کارکنان هتل بخواهید

عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
میتونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.