همه چیز درباره خواص عطر لیمو و تاثیر آن برای انسان

تقریبا همه ما می‌دانیم که لیمو سرشار از ویتامین C است و تکه‌ای از آن در چای درمان سرماخوردگی است. اما خواص لیمو به اینجا ختم نمی‌شود. در این مقاله درباره خواص عطر لیمو وقتی در خانه قرار بگیرد صحبت خواهیم کرد. همراه وینوک باشید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

 خواب راحت همراه با آرامش

خواص لیمو ترش

عطر مرکبات باعث کاهش استرس، آرامش سیستم عصبی و از بین رفتن تنش پس از یک روز سخت کاری می‌شود. اگر در منزل اسانس لیمو ندارید برای داشتن خواب راحت و رسیدن به آرامش از تکه‌ای لیمو در کنار تخت خواب خود استفاده کنید.

 

افزایش میزان تمرکز و توجه

خواص لیمو ترش

لیمو خاصیت شگفت‌آور دیگری نیز دارد. استنشاق روزانه عطر لیمو، فرد را متمرکزتر و فعالیت ذهنی و حافظه افراد را بهبود می‌بخشد. حتی در محل کار میزان ارتکاب خطا با بو کردن لیم کاهش می‌یابد. این نظریه توسط دانشمندان ژاپنی به دست آمده است.

بهبود خلق و خوی

خواص لیمو ترش

ثابت شده است که لیمو درمان افسردگی است. به همین دلیل است که پس از طی کردن تمام درمان‌های متداول برای افسردگی، بیماران به این میوه روی می‌آورند. پس توجه کنید که این میوه را فراموش نکنید.

 

پاک شدن هوا از هرگونه میکروب

خواص لیموترش

لیمو نه تنها عطر دلپذیری دارد بلکه خاصیت ضد باکتری نیز دارد. گذاشتن تکه‌ای لیمو در اتاق، هوا را از هر گونه باکتری پاک می‌کند.

 

کاهش فشار خون بالا

خواص لیموترش

 بسیاری از مردم از فشار خون بالا رنج میبرند که لیمو میتواند بهترین درمان برای آنها باشد. بو کردن عطر لیمو تازه باعث کاهش فشار خون می‌شود.

 

دیگر حشرات شما را کلافه نمی‌کنند

خواص لیموترش

مورچه‌ها، مگس، پشه و حشرات دیگر بعید است که به محض بو کردن لیمو در خانه بمانند. دیگر نیازی نیست که پول برای خرید مواد شیمیایی خرج کنید. حتی میتوانید برای گرفتن تاثیر بیشتر چوب‌های میخک را روی لیمو قرار دهید.

منبع: brightside

عضویت در خبرنامه وینوک
عضویت در خبرنامه وینوک
در خبرنامه وینوک عضو شوید بهترین مطالب را هر هفته در ایمیل خود بخوانید
می‌تونید هر لحظه که خواستید عضویت خود را غیر فعال کنید

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.